Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-03-22, 20:28   #31
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Po co w ogóle chodzicie na piratów knightami xD, ten resp tak jak i wszystkie obecnie dodane na Kogarze nie są tworzone z myślą o profesji rycerza.

Po coś jednak uciekają, mag je zbije na combo zanim uciekną albo dobije na luzie gfb kilku na raz.
Szczególnie po nerfie na questowy statek.

Nie dla pana panie Areczku są respy na Kogarze, dla pana są umarłe mnichy do 200lvla.

A takie moje wylanie frustracji po tym co działo się na sezonowym, i nerfach na spoty gdzie można pomyśleć, że z dedykacją dla knighta, a jednak wchodzi mag, robi 120% więcej expa niż knight i leci nerf na spota. Abi>myski>umarle mnichy>ende
o7
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-03-22, 23:48   #32
jutest
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
Dobry, bo chwilę mnie nie było.....

@jutest
1. To chyba żart? Jeśli nie jesteś wstanie robić najprostszych czynności w tak łatwej grze to do ZUSu i renta.
2. Niestety jeśli ktoś chce marnować 22 godziny dziennie na tą gre, niech to robi, to odsetek community.
3. Żywiołaki są OK bardziej skupiłbym się na poprawie rekinów, górskich trolli itp.
4. Gramy chyba w inną grę, to najlepsza profa, lecz najtrudniejsza pod względem umiejętności jakie musi posiadać grajek.
5,6. na Plus.
7. Misji jest mnóstwo, i po dodaniu kogaru doszło jeszcze więcej.
8. Dist rośnie szybciej niż skill rycerza, aczkolwiek zwiad musi wydawać mnustwo pnow w sile, m lev, i dla leniuchów w zrękę. A blokuje się ponieważ byłaby to najlepsza maszynka do zabijania.

Dzięki kolego, to moja opinia, pozdrawiam.
@Szuja

Dzięki że odniosłeś się do mojego posta, pozwól, że pociągnę temat :)

1. Może nie, że nie jestem w stanie ale wygodniej by było, gdyby wspomniana przeze mnie opcja została wprowadzona. Kto chce to skorzysta, kto nie to nie, nie rozumiem w czym problem? Wielu graczom w Tibii ten sposób gry odpowiada bardziej, niż zaznaczenie myszką. Upodobania są różne, dlaczego nie dać wyboru? :)

2. Tak, z tym się zgodzę, że jest to odsetek społeczności, jednak ma to istotny wpływ na pvp. Jeśli jedna drużyna mocno odskoczy z poziomem drugiej i ta druga strona w konsekwencji nie będzie mogła grać bo będzie ciągle zabijana to co zrobi? Skończy grę. Co wówczas zrobi drużyna, która "wygrała"? Też skończy grę. I serwer znów umrze :( może gdyby wojny nie rozstrzygały się w 3 miesiące tylko mogły by trwać to i serwer dłużej by postał? A to dało by pieniądze do dalszego rozwoju projektu.

3. Możliwe, że masz rację, może to w rekinach, górskich itp jest problem. To co mi się nie podoba to to, że na 100 poziomie zrobię lepszy lub bardzo podobny exp na zywiolakach wody niż na rekinach.

4. To mnie zaciekawiło przyznam szczerze. Zwłaszcza gdy patrzę na ranking to nie za bardzo widzę odzwierciedlenie tego co piszesz. Mógłbyś proszę rozwinąć myśl? Pod jakim względem najlepsza? Najlepszy dmg obszarowy/punktowy? W drużynie, czy do gry samemu? Expiac z jakich czarów/run na jakich potworkach? Czy może masz na myśli przydatność na bossach? Jak byś mógł trochę o niej opowiedzieć było by super bo może gram nią w zły sposób lub jeszcze nie osiągnąłem odpowiedniego poziomu, żeby stała się potężna :) z góry dziękuję za pomoc!

7. Wydaje mi się, że większość misji mam zrobionych, a mam dopiero 100 poziom. Co do Kogaru to nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ na nim nie grałem.
jutest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-22, 00:07   #33
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Jutest, Magiem robisz największy exp na każdym możliwym poziomie, ze zwrotem oczywiście. Co prawda musisz zbierać loota, a to w jaki sposób i jak szybko to robisz zmienia twój exp/h. Polecam wbić kilka lvli i przekonać się jak expi się z nutek i visko na odpowiednich respach. Nie mówiąc już o możliwościach expienia za zero na summonach.
EDIT: Najprawdopodobniej twoja decyzyjność leży i kwiczy, jest naprawdę w chuj możliwości. A co do przewagi maga nad innymi profesjami wystarczy, że zobaczysz na topke na sezonie, gdzie wszyscy grali podobną ilość czasu, a jednak dominują tam w większości magi. Nie chciałbym wprowadzać żadnych ułatwień, gra się przyjemnie, bicie lvla 1h-1.5h to naprawdę nie jest dużo. Poza tym wprowadzanie ciągłych ułatwień zmniejsza przewagę "lepszych" graczy, powiedzmy bardziej zręcznych którzy robią większy exp/h od innych. Chcesz więcej expa robić? Naucz się wykonywać kilka czynności na raz w gierce i bardziej ryzykuj to powinno zadziałać.

Ostatnio edytowane przez Walant ; 20-03-22 o 00:12
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-03-22, 22:28   #34
Grael
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 35
Domyślnie

Jutest, wprowadzanie takich zmian jak autoatakowanie moba sprawiłoby ze altaron stanie sie bardziej podobny do tych otsow, moze na tibi sie to sprawuje dobrze ale tibia to tibia, alataron ma byc trudny i wlasnie to zatrzymuje tych graczy tutaj. osobiscie obrzydziły by mnie takie ułatwienia, a to np, ze jest ciemno w niektorych lokazjach daje dodatkowy klimat za co wszyscy kochaja altaron. Polecam pograc w tibie. Tam jest jasno i łatwo (swoją drogą przez co duyzo starych graczy zrezygnowalo z tibii :D )
Grael jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-03-22, 08:29   #35
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Nie no, to chyba ktoś tu na nowej tibii nie grał.

Obecnie na rl działa dojebana gra świateł, symulowanie cienia chmur, pełnie księżyca, jakieś zorze, różne swiatła, które płynnie przechodzą eleganckim gradientem, jak ostatnio grałem na rlu to musiałem spędzić jakieś 5minut by sobie to ładnie ustawić, a jak ktoś chce to ustawia pełne światło i ma wywalone, w końcu to mmorpg, którego głównym celem jest farmienie expa.

A na Altaronie z jego systemem światła jest albo jasno, albo ciemno. Koniec.

I żeby na Altaronie w miarę dało się grać np. spalając stamine to albo w dzień na powierzchni, albo szykuj krople do oczu bo dla kogoś egipskie ciemności wszędzie przy ledwo dychających spellach na światło to rpg feelings.
Chcecie trudnej tibii to idziecie na 7.4, bo mówić, że Altaron ma być ciężki w momencie, którym gameplay polega na spamie heala, manaska i jednego góra dwóch spelli jest znacznym przegięciem.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-03-22, 15:44   #36
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
...Chcecie trudnej tibii to idziecie na 7.4, bo mówić, że Altaron ma być ciężki w momencie, którym gameplay polega na spamie heala, manaska i jednego góra dwóch spelli jest znacznym przegięciem.
W punkt !
Praktycznie gram tylko Rycerzem, ale to dlatego że przy moim podejściu i możliwościach (częstotliwość natychmiastowego AFK) jest to jednak najbezpieczniejsze. Poza tym jest to profesja najłatwiejsza do opanowania.

Do czego sprowadza się gra Rycerzem. Paradoksalnie do CZAROWANIA :D
Teraz to wygląda tak: *zależnie od stylu gry
Manas Manas (spam) Leczenie, odes rago, manas, leczenie, odes rago, hoxe alp.
Przy masie mobów uderzenie z ręki to taki dodatek zamiast podstawowe uderzenie.
Reszta czarów ofensywnych (rago tote, finto) przy hoxe alp zupełnie tracą na znaczeniu.

Rycerz powinien się skupić na biciu z ręki a nie ciąg spamie czarów.
Tak naprawdę nie znam rozwiązania takiej sytuacji.
Może czasowe droższe rago tote, może droższe czasowe odes rago, żeby spam w czarów wyeliminować. Wbijam czar raz za wyższy koszt i szybciej bądź bije obszarowo.
Może możliwość łączenia odes rago z rago tote (podwójne uderzenie z odes rago.

To nie są żadne propozycje (bo wiązałoby się z wieloma zmianami i balansem) tak się głośno zastanawiam, ale naprawdę tak się zastanawiając trochę to absurdalne, że rycerz spamuje czarami.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-03-22, 13:36   #37
Bigosinski
 
Zarejestrowany: Sty 2017
Postów: 23
Domyślnie

1. Naprawa podstawowych elementów klienta:
- battle lista (w skrócie to co pisał Prażyna aka Fardon)
- dodanie opcji regulacji światła
- poprawa systemu handlu (dodanie opcji zapisania ustawień, nie zamykanie okienka po zakupie/sprzedaży)
2. Eventy w gierce.
3. Reklama.
4. Zmniejszenie zużycia ekwipunku.
5. Wprowadzenie staminy - temat kontrowerysjny, sam nie jestem za równaniu gry na siłę. Natomiast z drugiej strony poza expieniem można robić inne rzeczy w gierce, które dają przewagę, więc i tak ktoś kto gra więcej bedzie miał przewagę, a przynajmniej nie będzie trzeba tak napierdalać żeby utrzymać się w topce, no generalnie lvle będą bardziej zbliżone i nikt nie odjedzie aż tak mocno.
6. Rebalans puginałów - nie mam rozwiązania konkretnego, ale no generalnie spvp pokazało, że puginały są oustcalowane, i zwiad nekro na wyższych lvlach jest kupą.
7. Ogólny rebalans postaci na h lvlu. Na hlvlach mag odjeżdza za bardzo, po prostu najlepiej mu się skaluje dmg, dodatkowo ma największe leczenie, a hp pool na h lvlu juz przestaje byc az takim problemem.
8. Rebalans leczenia - https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=25479
Bigosinski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 11:31   #38
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Priorytety?

1. Boost alchemika.

lub:

2. Nerf krzaków
3. Nerf śnieżycy
4. Nerf visko
5. Nerf como lefy

Proszę zrobić zdjęcie tego posta bo za kilka miesięcy będę go cytował we wszystkich płacz tematach.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 13:19   #39
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Alchemik miał mieć nowe dedykowane potiony na kogarze a wyszło jak wyszło.


2. zwiad >alchemik ma największe punktowe dmg z <wybierz żywioł / żywioły drugiej subprofy>, co przy buffie z alchemii, który zwiększa bonus do np. dysta i mlvla daje kolejne % więcej dmg (mówię np. o potce na dysta +24).

Oczywiście podtrzymuje to co kiedyś napisałem w temacie, w którym ktoś chciał dodać krzaki energii (xD), że powinny mieć cooldown grupowy, obecnie można wykorzystać wszystkie trzy krzaki na raz bo każde ma osobny cooldown. Obrażenia krzaków są git.
3. nie mam zdania
4. nie mam zdania, ale lekko skłaniam się na nie od momentu gdy gwander mi pokazał, że potrafi wykręcić lepsze liczby na gfb
5. nk wyjaśni czemu skoro rycerz to i tak profesja do usunięcia.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 15:38   #40
bart303
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 78
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Alchemik miał mieć nowe dedykowane potiony na kogarze a wyszło jak wyszło.


2. zwiad >alchemik ma największe punktowe dmg z <wybierz żywioł / żywioły drugiej subprofy>, co przy buffie z alchemii, który zwiększa bonus do np. dysta i mlvla daje kolejne % więcej dmg (mówię np. o potce na dysta +24).

Oczywiście podtrzymuje to co kiedyś napisałem w temacie, w którym ktoś chciał dodać krzaki energii (xD), że powinny mieć cooldown grupowy, obecnie można wykorzystać wszystkie trzy krzaki na raz bo każde ma osobny cooldown. Obrażenia krzaków są git.
3. nie mam zdania
4. nie mam zdania, ale lekko skłaniam się na nie od momentu gdy gwander mi pokazał, że potrafi wykręcić lepsze liczby na gfb
5. nk wyjaśni czemu skoro rycerz to i tak profesja do usunięcia.
1. Nie mam zdania
2. Nie mam zdania
3.Nie mam zdania
4. Nie mam zdania
5. Ponieważ WiElKi LeVi tak powiedział, ten sam co zarabiając 100 talarów na godzinę stracił plecak i wyszedł z otsa bo wstyd mu było już logować i robić WiElKi ZaJaZd
bart303 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin