Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-11-18, 14:27   #1
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie Regulacja jasności

Proponuję wprowadzić regulacje jasności.


Na drugim zdjęciu to samo okno gry z tym że Gamma 2 i lekko obniżony kontrast i jasność. W ten sposób bez problemu można grać. Lepsze to jak uzywanie czaru bo teraz różnice jasności pomiędzy panelem uzytkownika jasnością wokół postaci i "ciemnością w dalszej odległości przyprawiają o ból oczu. Dlatego wole rezygnować z czarów dla ustawień jasności. (gra o wiele wygodniejsza).

Większa regulacja w grze, a w przypadku wgl regulacja jasności z pewnością byłaby przydatna.
Zetix jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 20:58   #2
7276787
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 19
Domyślnie

Jestem na nie. to zdecydowanie psuje klimat. Po za tym było to już kiedyś wałkowne i doszedł nowy czar "hape hoxe eamo".
7276787 jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 21:19   #3
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7276787 Zobacz post
Jestem na nie. to zdecydowanie psuje klimat. Po za tym było to już kiedyś wałkowne i doszedł nowy czar "hape hoxe eamo".
Tobie psuje klimat to sobie ustawisz po staremu. Ja jednak wiem bo tak gram że więcej efektów widać rozjaśniając okno. Jak dajesz "hape hoxe eamo" to w jego obrębie nie widzisz żadnych efektów, a całe otoczenie jest zbyt ciemne względem mocno rozjaśnionego czarem obszaru i mnie osobiście bolały oczy jak tak grałem. teraz gram na gamma 2 i jest ok z tym że za kazdym razem musze to włączać.
Gra jako tako nie traci nic bo domyślnie może być po staremu a to jest tylko opcja ustawienia jak to ma miejsce w innych klientach.
Jeżeli ma być po staremu w kliencie to może inaczej powinien działac czar tak żeby nie było zbyt dużej różnicy (tzn żeby oświetlał to co oświetla i dodatkowo w nizszym zakresie reszte ekranu. Bo teraz to jest jasna plama na ekranie.
Zetix jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 22:43   #4
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Lighthack jest legalny, taką odpowiedź dostałem on MG Marka za czasów jego panowania, czy coś się zmieniło ? (jeśli ktoś chce rozwinięcie tego tematu moge zrobić to z największą przyjemnością).

Jak w każdym temacie najwięcej do powiedzenia będzie miało grono sześćdziesiątych leweli z HTG. Zetix... To są "partyjne betony" niereformowalne i nie dające się przekonać do żadnej, dobrej zmiany... Dziesiątki tysięcy ludzi w Tibi jest zadowolonych ze zmiany w systemie swiatła, w Altaronie ta nowinka techniczna jest problemem.
Maru123 jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 23:03   #5
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
...Jak w każdym temacie najwięcej do powiedzenia będzie miało grono sześćdziesiątych leweli z HTG. Zetix... To są "partyjne betony" niereformowalne i nie dające się przekonać do żadnej, dobrej zmiany... Dziesiątki tysięcy ludzi w Tibi jest zadowolonych ze zmiany w systemie swiatła, w Altaronie ta nowinka techniczna jest problemem.
Od zawsze powtarzam Trudność w grze mają stanowić przeciwnicy, zadania itd...
Interfejs i ogólnie klient ma być przyjazny dla gracza. Mi szczerze regulacja jasności by uprzyjemniła rozgrywkę.

Cytat:
Napisał 7276787 Zobacz post
Jestem na nie. to zdecydowanie psuje klimat. Po za tym było to już kiedyś wałkowne i doszedł nowy czar "hape hoxe eamo".
Lubisz się biczować to ustaw jasność na minimum i do tego wydłub połowę klawiszy na klawiaturze będzie trudniej zaręczam. Będziesz miał ten swój klimat.
I Altaron będzie trudny (może nawet na Szczurach padniesz).
Zetix jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 23:14   #6
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Poprawimy działanie czaru hape hoxe eamo (na liście "do zrobienia"), ale nie planujemy wprowadzać wbudowanego lighthacka. W Altaronie używa się czarów, pochodni itp. Do tego służą. Czar Hape Hoxe Eamo w wersji starego klienta jest na tyle wygodny, że nie widzę potrzeby dodawania "tibijskiego" rozwiązania, które po prostu powoduje, że wszelkie pochodnie, czary, światło ognia, kryształy itp. stają się bezużyteczne.

Lighthack nie jest legalny Szuja, czy chcesz się przyznać do jego używania?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 23:33   #7
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Fajnie że mówisz o poprawieniu tego czaru bo obecnie to on zupełnie wyłącza "klimat gry".
Żeby nie rozumieć mnie źle (chociaż te zdjęcia mogą to sugerować).
Ja nie jestem za wbudowaniem lighthack-a. Chodzi mi o zwykłą regulację jasności tak żeby w dalszej perspektywie (poza kulą światła) nie było zupełnie ciemno.
Nie oznacza to że ma być tak jasno jak pokazałem na zdjęciu. To już zależy od twórców gry, ale regulacja w pewnym zakresie być powinna i powinien to być troszkę większy zakres jak w starym kliencie.

P.S. Można powiedzieć, że w pewnym sensie ja używam legalnego lighthack-a (Nvidia). Do kwestii takiego oprogramowania trzeba podchodzić rozsądnie. Bo Taskery są zabronione ale juz makra w myszkach czy klawiaturach zabronić nie sposób, a czy nie podobny jest sposób ich działania.
Wszelkie dedykowane do Tibi/Altarony oprogramowanie z góry powinno kończyć się BANEM.
Zetix jest nieaktywny  
Stare 10-11-18, 23:37   #8
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś udowodnić, to jest to legalne, tylko że nie na papierze. Proponowałem, aby już przed wersją beta wprowadzono regulację jasnosci, i swoje zdanie na ten temat podtrzymuję.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 11-11-18, 00:12   #9
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Jaka jest różnica pomiędzy regulacją jasności która rozjaśnia cały ekran i powoduje, że czary oświetlające są zbyteczne, a lighthackiem?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 11-11-18, 00:20   #10
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

PRowa, żeby co niektórych nie trzęsło, na myśl o jakimkolwirk HACKU w altaronie. Juz i tak trzeba było walczyć o NORMALNE bieganie, bo padło slowo dash. 😎 Jeżeli ktoś kocha Altaronskie światła, to na pewno będzie grał na zerowej jasności, chyba że skończą mu sie pochodnie na licorze.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin