Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-01-19, 19:44   #161
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
@szuja ;

Jak wcześniej pisałeś z sensem to teraz albo masz bardzo małe pojęcie o tym jak wyglądała topka, albo lecisz w chuja.
Expiliście półtora miesiąca po czym zostawało wam wbijanie 1lvlka dziennie by przewaga rosła.
Tabela z sezonowego jest obecną tabelą cpvp, przeszła ona wraz z wgraniem wszystkiego z spvp na cpvp.
Na spvp już od samego początku expi się dużo szybciej, wychodzisz na 16 poziomie z krasnali zużywając 400 strzałek i mając 6t xD.
Nie skasują postaci innych graczy ponieważ nie było tego punktu w regulaminie przed samym sprzedawaniem expa.
Bug z rybką został zgłoszony już z rana a wszystkie zostały usunięte.

Sam jestem za tym by przenieść exp x0.5, ale dopisz do tego 1 postać na konto z przynajmniej 100 poziomem żeby zapobiec noob charom bez pacca którymi wrzucasz talarki.
I ewentualnie zrobić coś takiego by postać przenoszona mogła mieć równy ale nie większy lvl niż średnia całego top 10 z serwera globalnego.
Nie sztuką jest wbić lvl na serwerze na którym od 30poziomu robi się 500k/h.
Tabele mieliśmy dużo gorszą niż cpvp i ona była wgrana specjalnie pod cpvp bo sobie nie radzili. gadasz głupoty jeżeli chodzi o realia sezonowego... nie wiem czy tam grałeś czy nie, ale to wyssane z palca bzdety...

Staram się uświadomić graczom jak i administracji jaka seria błędów stoi za serverem cpvp, i transferowanie tam postaci nie bedzie niczym złym. Pisanie wpisów wyssanych z palca ze 30 level robi 500k/h jest niemądre bo jeszcze niejeden idiota w to uwierzy i będzie to jego żelaznym argumentem....

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
1. Kwestia odpowiednio dobranych przeliczników jest kluczowa. Przy expie x2 i loocie x2 nie expi się dwa razy szybciej.

2. Gospodarka CPVP nie jest w tragicznym stanie - jest w lepszym, niż na non-pvp czy pvp. Talary zalegają głównie ze względu na brak wojen. Przenosiny całego ekwipunku (w tym talarów) na CPVP na pewno tej gospodarce nie pomogą. W kwestiach elementów ekwipunku mam bardziej liberalne podejście.

3. Serwer CPVP jest w miarę bezpieczną, stałą przystanią, w której można spokojnie zapoznać się z fabułą Altaronu. Jest tam trochę nowych graczy i starych wyjadaczy. Poziomy nie są wyższe niż na pvp czy non-pvp. Zgrana ekipa zawsze sobie na nim poradzi, pojedyncze osoby również. Serwer toczy się jak każdy inny w podobnych grach MMO RPG i będzie toczył się nadal.

4. Ewentualne powstanie serwera sezonowego powodowane jest chęcią udostępnienia nowego contentu graczom na niskich poziomach, by mogli odkrywać go z tym dreszczykiem emocji, dla jakiego tworzone są światy RPG. Na 200 poziomie byłby on dużo mniejszy.

5. Kwestie ewentualnej reklamy są odległe, więc nie będę się nad nimi zastanawiał.
1. Widzę, że na tą sprawę patrzysz bardziej racjonalnie niż inni, więc jeżeli zgadzasz się z tym, że rate podniesiony o 2x nie powoduje 2x szybszego expienia co stoi na przeszkodzie zaakceptowania watunkó transferu exp*0,5 ? W poprzednim poście wypisałem wam błędy które będą ciągnąć się za serverem cpvp do końca świata. Nie jest to dobry server, lecz jak już ustaliliśmy zostaje. Decyzji nie popieram, lecz szanuję. Uwzględniłeś zdanie jednej strony, teraz czas na "nas". Transfer 1-1 jest zły, ale już pomniejszony o połowę będzie dopasowany do realiów cpvp.

Przykład:
Gdybyśmy zebrali się dziś, nasz ekipa + ekipa od Pitera, i umawiamy się że gramy na cpvp to po 3 miesiącach ludzie typu Gwandi i Levi będą w top 10. A mniej aktywni gracze wbiją około 180 poziomy... Ale na cpvp nikt nie zacznie grac z powodu błędów które wypunktowałem w poście wyżej.

2. Na tym servie nic nie można kupić. Nikt nie sprzeda itemów z bossów. Bicie bossów i kompletowanie itemów od nowa jest nierealne. A obecni gracze mają po kilka setów z wbitymi %. Z pewnością nie przeszkodzi im jeśli ktoś przeniesiony z sezonowego będzie miał swój demoniczny set. Dawanie wszystkim talarów na start będzie dużo większym błędem niż przeniesienie wszystkiego. USA też kiedyś dodrukowało dolara, wiesz jak się to skończyło.

3. OK! Niech się toczy! Ale jeśli już zrzuciliście tam całe no-pvp to przerzucajcie wszystkie servery które będą usuwane.

4. Genialna decyzja. Gdyby zacząć eksplorować nowe tereny 250 levelami po jednym dniu moglibyśmy pisać recenzję aktualizacji.

5. Reklama jest waszą sprawą, i zależną tylko od was. Jedna uwaga: Nie ogłaszajcie startu servera 5 dni przed startem tak jak ostatnio.

Jeśli moje argumenty was nadal nie przekonują zostaje nam Fame MMA 3. :D
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 20:58   #162
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Ja się z Tobą zgadzam w 100%, ale grałem na spvp cichutko, nawet wychodziłem z licoru jako 1 i grzałem chwilke miejsce w topce.

Powiedz mi, ile robili nekromanci na żywiołakach wody na /h na niewidce.
Powiedz mi, ile robili magowie z gfb na abitańczykach.
Powiedz mi, ile robili zwiadowcy na czymkolwiek ze skradaniem.

Każdy mógł łatwo niszczyć żywiołaki ziemii.
A to tylko low lvl sprawy.


W ogóle, co z tego, że ludzie zaczną wchodzić na kogar z 250lvlami?
Tam mają być najtrudniejsze respy oraz questy w historii altaronu które będą trudniejsze od tego śmiesznego "klasztoru", nie wiem ile osób wbije dzięki spvp, reklamie i samym updacie, ale te hlvle wydadzą pewnie sporo i dadzą zarobić low lvlom za jakieś itemki potrzebne do questów.

Trzymajmy się tego expa: exp cały zdobyty x0.5-0.7 w zależności od tego jakie poziomy ludzie osiągną + max lvl wyciągnięty to średnia top10 cpvp, i wszystkie rate x2.
Ewentualnie 1:1 z trzymaniem się tej blokady ^, ale to tylko moje zdanie.



@Mario;
coś słabo bo ja na cpvp zwiadem z samym kompo łukiem robiłem 200k/h na 80 diście(30lvl).
Już sam mosiężny wystarczy i 1 subprofa elementalista - cyk visko/gfb.
A tu już mieli bardzo dobre warunki wszyscy na starcie, woj który zawsze się przebijał z większym dmg 1h/2h, zwiadowca skradanko, mag brak limitów na robienie run od startu na 2x rate, ofc. tylko ten dmg przesadzony strasznie mobów uprzykrzał życie, chryste, hitek za 250 od miecznika w łuskowym secie.

Ostatnio edytowane przez Rahilux ; 23-01-19 o 21:16
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 21:09   #163
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Ja się z Tobą zgadzam w 100%, ale grałem na spvp cichutko, nawet wychodziłem z licoru jako 1 i grzałem chwilke miejsce w topce.

Powiedz mi, ile robili nekromanci na żywiołakach wody na /h na niewidce.
Powiedz mi, ile robili magowie z gfb na abitańczykach.
Powiedz mi, ile robili zwiadowcy na czymkolwiek ze skradaniem.

Każdy mógł łatwo niszczyć żywiołaki ziemii.
A to tylko low lvl sprawy.


W ogóle, co z tego, że ludzie zaczną wchodzić na kogar z 250lvlami?
Tam mają być najtrudniejsze respy oraz questy w historii altaronu które będą trudniejsze od tego śmiesznego "klasztoru", nie wiem ile osób wbije dzięki spvp, reklamie i samym updacie, ale te hlvle wydadzą pewnie sporo i dadzą zarobić low lvlom za jakieś itemki potrzebne do questów.

Trzymajmy się tego expa: exp cały zdobyty x0.5-0.7 w zależności od tego jakie poziomy ludzie osiągną + max lvl wyciągnięty to średnia top10 cpvp, i wszystkie rate x2.
Ewentualnie 1:1 z trzymaniem się tej blokady ^, ale to tylko moje zdanie.

Nekromanta Mag na niewidce na zywiolakach wody zaczynalo robic się exp od 30 lvl w granicach 200-250k/h resp zamykał się na 500k/h ale to trzeba było mieć już około 50 lvl.

Nekromanta Mag na abi dopiero opłacało się z koscistym secikiem. Z tego co pamiętam zaczynałem od 700k/h, a w szczytowym momencie na liczniku było 1.6 k/h.

Oczywiście mowie tutaj o exp na bonusie.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 21:21   #164
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Ja się z Tobą zgadzam w 100%, ale grałem na spvp cichutko, nawet wychodziłem z licoru jako 1 i grzałem chwilke miejsce w topce.

Powiedz mi, ile robili nekromanci na żywiołakach wody na /h na niewidce.
Powiedz mi, ile robili magowie z gfb na abitańczykach.
Powiedz mi, ile robili zwiadowcy na czymkolwiek ze skradaniem.
Każdy mógł łatwo niszczyć żywiołaki ziemii.
-400k/h na bonusie, jedyny resp w grze, który jest zbugowany od początku altaronu
-Na levelach 100+ robili już ponad milion na cpvp zrobisz 500k
-Skradanie było chwile i osobiście na tym nie expiłem bo zwalniało exp, lecz zgodze się z tym, że ułatwiało bicie silniejszych mobów
-Żywiołaki ziemi zawsze dobra kasa lecz słaby exp.


Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
W ogóle, co z tego, że ludzie zaczną wchodzić na kogar z 250lvlami?
Tam mają być najtrudniejsze respy oraz questy w historii altaronu które będą trudniejsze od tego śmiesznego "klasztoru", nie wiem ile osób wbije dzięki spvp, reklamie i samym updacie, ale te hlvle wydadzą pewnie sporo i dadzą zarobić low lvlom za jakieś itemki potrzebne do questów.
Ile nowego terenu gracze zdążą poznać, oraz jakie levele wbiją to się okaże w praniu. Jeśli po przeniesieniu stwierdzą że ich przeniesiony 150 level jest zbyt słaby by zwiedzać nowe tereny, zachęci ich do expienia, czym ożywi server cpvp i zwiększy ilość grających tam graczy.

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Trzymajmy się tego expa: exp cały zdobyty x0.5-0.7 w zależności od tego jakie poziomy ludzie osiągną + max lvl wyciągnięty to średnia top10 cpvp, i wszystkie rate x2.
Ewentualnie 1:1 z trzymaniem się tej blokady ^, ale to tylko moje zdanie.
Exp*0,5 będzie odpowiednią proporcją, jak wyżej pisałem krzywdzącą dla graczy z sezonowego. Pozwoli jednak zachować odpowiednie proporcje levelu do graczy którzy grają na cpvp (będą dalej mieli ogromną przewagę). Proponowałeś wcześniej przeniesienie jedniej postaci, myśle, że jest to zbędne ponieważ wg mojej wizji, przeniesione zostaną itemy które są aktualnie na postaci, czyli puste dp noobcharów. (miałoby to sens podczas przenoszenia na zasadach jak było dawniej z no-pvp)
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 22:09   #165
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał Exoreniuss Zobacz post
Na pewno nie mogą zresetować się skile - wszystkie do zera. Myślę,że to co wbilo się na sezonowym po przeniesieniu mnozymy razy 0.5 lub więcej
Nie. Bo wy tam spnujecie skille, potem wam trochę tego zostawią, a potem znowu je spnujecie większym przelicznikiem jeszcze raz. Questów nie oorobicie tam, dojdą wam nowe pny i nagle stopiecdziesiaty lvl ma max skille. To by dopiero był Bug a nie jakiś war system...
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 22:17   #166
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Cytat:
Napisał hejhop Zobacz post
Nie. Bo wy tam spnujecie skille, potem wam trochę tego zostawią, a potem znowu je spnujecie większym przelicznikiem jeszcze raz. Questów nie oorobicie tam, dojdą wam nowe pny i nagle stopiecdziesiaty lvl ma max skille. To by dopiero był Bug a nie jakiś war system...
Jeśli by nie resetowali skili to by PN nie musieli dawać dodatkowych proste ? Zostałyby te które zostały na koniec...
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 22:41   #167
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

W sumie, gdyby przenieść postać z całym stanem skilli/pnów to nie byłoby to złe, bez żadnych przeliczników lvl x7 i gdybaniem czy resetować questy, co robić z rybką itd.

Ale właśnie, kwestia rybki, co robić z postacią która już po 40 dniu gry może mieć 10% statystyk więcej, wtedy już nie opłacałoby się robić postaci na cpvp, bo na spvp stworzysz dużo lepszą w krótszym czasie i w dodatku będzie miała oszczędzone 271 dni oddawania rybki.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 22:42   #168
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kierka250799 Zobacz post
To racja, sezonowy ma pomóc serwerowi c-pvp. I tak jak to pisał ktoś na przykładzie gry PoE, postacie przenoszone na globala i każdy to akceptuje. Jeśli nie, to po prostu może nie grać. Decyzja z góry i tak powinna być narzucona przez administrację co do tej decyzji i nie powinno się jej kwestionować, nawet jeśli będą żale i płacze osób, które od początku expiły. chociaż i tak najwięcej będą miały do powiedzenia osoby z przenoszonych n-pvp lub wbijanych na WM :) Sam nie ukrywam, że wbiłem sporo lvli na WM, ale potem postać i tak została zrokowana dla kogoś innego na WM ;)

Moim zdaniem, Szuja ładnie to opisał i albo na takiej zasadzie lub 1:1 :)
Tak powinno być, decyzja z góry jak to ma być, bez tych siedemnastu stron placzu
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 22:50   #169
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Cytat:
Napisał hejhop Zobacz post
Nie. Bo wy tam spnujecie skille, potem wam trochę tego zostawią, a potem znowu je spnujecie większym przelicznikiem jeszcze raz. Questów nie oorobicie tam, dojdą wam nowe pny i nagle stopiecdziesiaty lvl ma max skille. To by dopiero był Bug a nie jakiś war system...
Tu muszę Ci przyznać słuszna uwaga, coś trzeba na to wymyślić. Mam nawet pewien pomysł, ale muszę go przemyśleć, zostawię ten wątek na razie na boku.

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
W sumie, gdyby przenieść postać z całym stanem skilli/pnów to nie byłoby to złe, bez żadnych przeliczników lvl x7 i gdybaniem czy resetować questy, co robić z rybką itd.

Ale właśnie, kwestia rybki, co robić z postacią która już po 40 dniu gry może mieć 10% statystyk więcej, wtedy już nie opłacałoby się robić postaci na cpvp, bo na spvp stworzysz dużo lepszą w krótszym czasie i w dodatku będzie miała oszczędzone 271 dni oddawania rybki.
Ba, to prawda, lecz żeby i tak postać została przeniesiona to musisz wbić minimum chyba 100 lvl. (Tak ustaliliśmy w rozmowach). Do tego kwestia tego czy jeżeli zostanie ona przeniesiona to czy bonus z rybki zostanie, czy nie. Jeśli tak, to trzeba będzie odjąć ten bonus i dodać dni do rybaka lub jeśli to nie jest możliwe, po prostu pogodzić się z tym faktem. Równie dobrze, jeżeli będą przenoszone postacie z całym zasobem sprzętu, który posiadasz na postaci/dp itd. To wbijasz sobie 100 lvl, robisz rybkę i po przerzuceniu postaci, masz rybkę w BP. Więc to również zachęciło by graczy z c-pvp do grania na s-pvp ;)
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 23:05   #170
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Rybacy! Wiecie ile złotych rybek przekazał NPC Kamil za robienie misji W poprzednim sezonie?? Aż jedną! Zdobył ją Zetix, po czym przekazał ją mi. ;D Usunąć całkowicie rybke.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin