Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-08-18, 18:41   #61
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

@5310053

Nie. Ja nie gram RPG, wrócę gdy będzie do czego wracać.

@Makon

PVP to PVP, przecież zawsze są tacy ludzie. Ja tam się "dzików" nie obawiam haha :D
Teraz jeszcze te strefy..
Nikt przecież nie zabrania dopracować tego na aktualnym altaronie, przecież i tak gra 10-5 osób, zawsze też jest od tego test.
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 18:54   #62
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

A tak dla ścisłości o jakim my serwerze rozmawiamy? tzn jaki to ma być pvp, npvp?
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 18:56   #63
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Generalnie jakieś 90% społeczności altarońskiej czerpie przyjemność z gry gdy mają kasę . Większość graczy zraża się grą po desce/akcji po ktrórej ich stan bankowy wynosi 0, a nie ukrywajmy ale na każdej poresetowej edycji jakieś 80% teamku miało z tym problem . Ja bym proponował by administracja nie miała bólu dupy o to kto ile ma oszczędności w banku i dała zarobić każdemu a nie tylko alchemiką którzy robią sobie potki lub zbierają składniki. Ewentualnie dodanie jakiegoś aola który działał by do 100~ lvla a jego koszt wynisił by 2-3 talarki . Pozdro 600

1) A i jeszcze tak sobie myślę ,że respawn bosików(tych skrzynkowych) zwiększyć przynajmniej o x2 lub dodać pojawianie się bosów po zabiciu danej ilosci potworów przez graczy. np 5000 kościanych smoków resp ażdachy itp..
Argumentuje to tym ,że nie mieli byśmy ubranej 1 lub 2 osób w full set np chaosu a dajmy na to po 3-4 z każdego teamu . Czy to jest takie złe i straszne ? Generalnie wasze założenie ,ze rar ma być rarem jest spoko ale w tym przypadku gdzie serwer stoi góra 5 miesięcy praktycznie nikt nie jest w stanie skompletować sobie lepszego secisza co jest moim zdaniem słabe.

2) A i jescze tak sobię myślę, że dać jakiś bonus (exp shared) w którym znajdują się profesje woj,mag, zwiad .
Argumentuje to tym ,że generalnie bardzo dużo jest huncików zwiadek+zwiadek , woj +mag duch, mag+mag, mag+zwiadek a brakuje np pełnego huncika woj-mag-palek . Chodzi mi o cos takiego jak jest na rl (bonus od profesji). Ludzie by wtedy bardziej kombinowali i nie było by takiej zamuły z tym ,że ktoś nie idzie bo nie ma dmg lub ktoś nie idzie bo jest wojownikiem a po co nam na ten spawn wojownik ??? Takich przypadków jest bardzo dużo

3) A i jeszcze tak sobie myślę, że dodać jakiegoś npc od tasków (grizzly adamsika). Dla przykładu, zabić 200 bandycików - nagroda dajmy na to 30k doświadczenia i 2 talarki . Zabić 200 smoków- nagroda 70k expa, 5 talarków. Taski jednorazowe ofc
Argumentuje to tym ,ze wiele osób lubi robić taski i niektóre respy wymarłe naturalnie miały by jakiś sens, oraz oczywiście jakaś alternatywa zarobienia kasy tutaj się pojawia dla kogoś kto ma z tym problemy

4) A i jeszcze mimo wszystko mikstury maga dać tylko dla maga + zwiekszyć potowanie się nimi o jakieś dobre 100 może nawet 200 wartości. Ewentualnie zwiększyć manę magą trzy krotnie :)
Argumentuje to tym ,że na każdej edycji był cry magów o ich wytrzymałość i na prawdę było widać to bardzo, że co to mag był przeznaczany na utamce to padał zdecydowanie za szybko. Uważam ,że zmiana jak najbardziej na + biorąc po uwagę to ,że po targetingu maga na warze jego mana na pstryknięcie palcem spada do 0 a jego dmg nie jest jakiś tam drastycznie większy od dmg zwiadka którego mimo wszystko łatwiej utrzymać przy życiu.

5) A i jeszcze tak sobie myślę, że trzeba by było dodać boszki na altarona.
Argumentuje to tym ,że po zabiciu gracza (w moim przypadku Konrada - nick na forum hejhop) spadały by mu adidaski a mi na serduszku robiło by się z tego powodu dużo lepiej i miał bym większą motywację by dalej grać . Uważam ,ze tym sposobem serwer miał by szanse postać znacznie dłużej

Ostatnio edytowane przez Exoreniuss ; 04-08-18 o 19:45
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 19:49   #64
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
Bomb nie ruszajcie, bo będzie to co na poprzednich edycjach. W rycku nekromancie zwiększyć moc rago fomes i hape rago fomes i może delikatnie hity? Zawsze jeżeli z czymś przesadzicie to można edytować w trakcie rozgrywki ;). Na pewno wrażliwości mobków trzeba pozmieniać np.
- rekiny
- górskie

Z tego co pamiętam to na ostatniej edycji nikt prawie na nich nie expił, bo albo się nie opłaca, albo za dużo mają hp. Zwiększyć wrażliwość na mrok o 5-10%.

A co z prędkością mobków? Z tego co pamiętam to na 120 palku ledwo się zwiewa przed kościanym lub górskim, nie będę wspominał rekinołaków... Albo zbuffowac odes / hape odes delikatnie lub bawić się z prędkością mobków.

A co z tabelką ? Czy to legitne, by nekro alch expił z świętych bełtów na kościanych?

Także moim skromnym zdaniem niektóre mobki mają zbyt znerfiony loot tj. Hydry, Górskie, Mysmenie. Myślę, że wystarczyło by zwiększyć sakiewki :)

Co z respem najemników/renegatów? Czy nadal łotrzyce widzą niewidzialnych? Skoro tak to do zmiany, jest to jeden z normalnych respów dla low lvl, a zepsuliście go jednym ruchem.

Wielkich zmian nie róbcie, bo tak jak Luffy napisał zniszczy to serwer w jedną lub w drugą stronę. Także jestem za, by na przyszłym serwie PVP na początku sobie odpuścić z wojną i ew. dopracować balans/mobki do gry, a dopiero potem czerpać przyjemność z warmode lub bitek.
Nie zgodzę się, że na rekinach i górskich nikt nie expił - po prostu początkowo ludzie chodzili tam na zbyt niskich poziomach nieprzyzwyczajeni do zmian w hp. Przez pewien czas faktycznie mobki te miały za dużo hp, ale potem to zmieniłem i nie było już uwag. Podobnie rzecz się ma z Hydrami i Mysmeniami, niemniej z chęcią poczytam uwag innych osób.

Prędkość mobków zwiększałem z premedytacją właśnie po to, by zwiększyć użyteczność rycerzy i niejako zachęcić do expa w przynajmniej dwie osoby - co wg mnie się udało, dlatego sprawa do przedyskutowania - nie chciałbym wycofywać się z tego pomysłu jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Tabelka do naprawy, ofc.

Cytat:
Napisał Shrime
^up

Przed Kościanymi jak najbardziej się da, kwestia tego, że solo czasami brakuje respa żeby nie przypałętał się kolejny.

@topic
Problem Altaronu leży w tym, że grają na nim 2 typy ludzi: casual i "competetive". Nie da się pogodzić gry tak, aby obie strony miały dobrze.Dla graczy casualowych, którzy grają czysto 4fun, bez ciężkich wojen zmniejszenie loota na kilku(nastu) respach nie zrobiłoby większej różnicy, jedynie kupki złota przez dłuższy okres czasu nie będą takie duże. Jednocześnie ta sama zmiana spowoduje pustki w bankach "competetive" graczy, to oni sprzedawali statusy żeby mieć na wojenki...
Oprócz tego wypadałoby trochę jednak podkręcić tego zwiadowce. Fajnie jest być dosyć tankowatym i odwalać robotę rycerza bez prowokacji, ale czasem chciałoby się uderzyć za więcej z kuszy niż właśnie taki rycerz...
Przez dobre kilkadziesiąt poziomów twój dist jest zablokowany, i blokuje twój przyrost doświadczenia (wojownik i mag mogą expić obszarowo i trochę na tym oszukiwać).
Co do dropu to kilka respów i tak trzeba znerfić, np. żywiołaki ziemi(plecak mosiężnych itemów na jeden, godzinny refill?),może nawet lekko drasnąć inkwizytorów.

Czekam na zmiany w pancerzu, może rycerz będzie potrzebny do każdego team hunta powyżej pewnego poziomu. Mogłoby być ciekawie.
Właśnie takie jest założenie, by rycerz był niezbędny już od ~60 poziomu. Oczywiście solo hunty dalej jak najbardziej możliwe, niemniej nacisk i profit położony na grę drużynową (jak zawsze).
Pomyślę za to nad zmianą blokad umiejętności dystansowych.

Cytat:
Napisał ciaparek
A tak dla ścisłości o jakim my serwerze rozmawiamy? tzn jaki to ma być pvp, npvp?
Uważam, że ewentualny nowy serwer byłby na takich samych zasadach jak obecny. Po pierwsze nie zrobię go stricte dla chcących walczyć ludzi, bo po prostu jest Was za mało i muszę mieć na uwadze dobro neutrali/nowych graczy. Tak samo w drugą stronę. Uważam zresztą, że strefy sprawdzają się na prawdę okej - "dziki" mają pod górkę przez co nowi mają czas na rozkręcenie się a chcący wojować mogą to robić dzięki war-mode, którego nie zamierzam usuwać a jedynie poprawić. Ewentualnie można jeszcze pomyśleć nad całkowitym npvp przez powiedzmy pierwszych 10 dni serwera czy coś, ale to już kombinatoryka z elementami permutacji ;p.

Cytat:
Napisał Exoreniuss
Generalnie jakieś 90% społeczności altarońskiej czerpie przyjemność z gry gdy mają kasę . Większość graczy zraża się grą po desce/akcji po ktrórej ich stan bankowy wynosi 0, a nie ukrywajmy ale na każdej poresetowej edycji jakieś 80% teamku miało z tym problem . Ja bym proponował by administracja nie miała bólu dupy o to kto ile ma oszczędności w banku i dała zarobić każdemu a nie tylko alchemiką którzy robią sobie potki lub zbierają składniki. Ewentualnie dodanie jakiegoś aola który działał by do 100~ lvla a jego koszt wynisił by 2-3 talarki . Pozdro 600

1) A i jeszcze tak sobie myślę ,że respawn bosików(tych skrzynkowych) zwiększyć przynajmniej o x2 lub dodać pojawianie się bosów po zabiciu danej ilosci potworów przez graczy. np 5000 kościanych smoków resp ażdachy itp..
Argumentuje to tym ,że nie mieli byśmy ubranej 1 lub 2 osób w full set np chaosu a dajmy na to po 3-4 z każdego teamu . Czy to jest takie złe i straszne ? Generalnie wasze założenie ,ze rar ma być rarem jest spoko ale w tym przypadku gdzie serwer stoi góra 5 miesięcy praktycznie nikt nie jest w stanie skompletować sobie lepszego secisza co jest moim zdaniem słabe.

2) A i jescze tak sobię myślę, że dać jakiś bonus (exp shared) w którym znajdują się profesje woj,mag, zwiad .
Argumentuje to tym ,że generalnie bardzo dużo jest huncików zwiadek+zwiadek , woj +mag duch, mag+mag, mag+zwiadek a brakuje np pełnego huncika woj-mag-palek . Chodzi mi o cos takiego jak jest na rl (bonus od profesji). Ludzie by wtedy bardziej kombinowali i nie było by takiej zamuły z tym ,że ktoś nie idzie bo nie ma dmg lub ktoś nie idzie bo jest wojownikiem a po co nam na ten spawn wojownik ??? Takich przypadków jest bardzo dużo

3) A i jeszcze tak sobie myślę, że dodać jakiegoś npc od tasków (grizzly adamsika). Dla przykładu, zabić 200 bandycików - nagroda dajmy na to 30k doświadczenia i 2 talarki . Zabić 200 smoków- nagroda 70k expa, 5 talarków. Taski jednorazowe ofc
Argumentuje to tym ,ze wiele osób lubi robić taski i niektóre respy wymarłe naturalnie miały by jakiś sens, oraz oczywiście jakaś alternatywa zarobienia kasy tutaj się pojawia dla kogoś kto ma z tym problemy

4) A i jeszcze tak sobie myślę, że trzeba by było dodać boszki na altarona.
Argumentuje to tym ,że po zabiciu gracza (w moim przypadku Konrada - nick na forum hejhop) spadały by mu adidaski a mi na serduszku robiło by się z tego powodu dużo lepiej i miał bym większą motywację by dalej grać . Uważam ,ze tym sposobem serwer miał by szanse postać znacznie dłużej
Generalnie... to masz dużo racji w tym co piszesz, muszę jednak balansować tak, by serwer był grywalny dla wszystkich - nie tylko dla części nastawionych na war-ots (która wcale nie stanowi większości jak uważa). Czym szybciej to wszyscy zrozumieją tym lepiej.

Pamiętaj, że cena błogosławieństwa na ekwipunek została zmniejszona z 10 na 5 talarów co już majątkiem na prawdę nie jest nawet dla średnio poziomowych graczy.
Drop najlepszych przedmiotów również zwiększyłem w potworkach (złote, bitewne, święte, demoniczne). Wszystko ponadto jest już jak mówisz rarem i tak ma zostać, niemniej może faktycznie można by trochę zwiększyć częstotliwość pojawiania się bossów. Przyjrzę się temu.

Myślę, że w zgranych drużynach nie ma problemu by wziąć kolegę i go wyexpić mimo iż ma mniejszy dps od kogoś innego. Nie uważam tworzenie kolejnych zależności za potrzebne.

Cały system tasków i linia fabularna z nimi związana zostanie wprowadzona do gry.

~~~~

Dziękuję za rosnące zaangażowanie i co raz bardziej merytoryczne wypowiedzi. Zapraszam innych do dyskusji.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 04-08-18 o 19:55
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 21:35   #65
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Dobra, to tak sie przyczepie do tego warmoda i "rozdawania" expa; a gdyby tak uniemozliwic transfer expa w strefie npvp zmusiloby to do kazdorazowego spaceru poza bramy miasta ze świątyni i z 30minut zrobiloby kilka godzin expienia. Można również uniemożliwić transfer expa w party.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 21:36   #66
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Wg mnie również dmg + leczenie powinno być zwiększane wraz ze zdobywanym poziomem. Skille jak najbardziej na pierwszym miejscu, jednak w pewnym momencie kosztują tyle PNów, że przez kilkanaście/dziesiąt lvli nie widać żadnej różnicy. Każdy się kiedyś znudzi grą, w której nie robi żadnych postępów, a są nimi właśnie większy dmg+ zdobywanie większego exp/h. Zdobywane poziomy wraz z ich wzrostem wymagają większej ilości doświadczenia. Przyjdzie taki czas, że gracz, aby zdobyć kolejny poziom będzie musiał spędzić na respie kilkanaście godzin, a tak długi czas będzie wynikiem potrzebnego expa/lvl a stojącym w miejscu dmg.

Kolejną rzeczą która jest do zmiany to działanie wg którego przyznawany jest exp za misje dzienne. Na większym lvlu dzienne robi się TYLKO dla PNów.

Poza tym przepisem na sukces jest znaczne powiększanie mapy, expowisk, miast, pustych przestrzeni również. Gdyby Altaron był podzielony na kilka dużych miast, a nie jedną stolicę to każdy nowy gracz mógłby znaleźć miejsce dla siebie. Nie byłyby potrzebne żadne strefy pvp, bo pływanie między nimi wymagałoby SS, a potencjalny dzik miałby utrudnione zadanie w znalezieniu ofiary (brak ss żeby płynąć do kolejnego miasta, wiele expowisk które trzeba odwiedzić) w tym momencie dzik idzie na krasnale i jest 100% pewniakiem, że spotka tam młodego poszukiwacza przygód.
Dlatego wg mnie mapa, mapa, mapa, taski, balans, nowe czary, mapa, mapa, mapa i na końcu skrzynkowe questy i większa mapa :)
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 22:25   #67
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Selbo - szef, którego nie doceniamy ani nie zasługujemy, ale jak bardzo potrzebujemy ;]
Najbardziej oczywiście Altaronowi potrzeba aktualizacji, ale skoro ona nie nadejdzie zbyt szybko to umilenie oczekiwania nowym serwerem jest świetnym pomysłem ^^
Osobiście wolałbym pvp, ale non też nie pogardzę, jeśli będzie ze starym systemem run.
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 22:46   #68
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Też uważam, że respawn bosików jest zbyt wolny oraz że rycerz powinien być bardziej rozchwytywany podczas dobierania osób do team huntów.

Ja bym proponował jeszcze dodanie orła i stalowego kosturu do tajemniczej skrzyni. Aktualnie tylko rycerz może z niej wyciągnąc najlepsze bronie i jak wiemy, tajemnicza skrzynia ma zwiększoną szansę oraz limit na wylosowanie bonusu w broni, przez co rycerz może zdobyć bardzo potężną broń i zostać orszabalem.
Grając zwiadowcą i magiem, nie mamy takiej możliwości. Moim zdaniem każda profesja powinna móc zostać orszabalem.
Fakt, zwiadek może zdobyć kruka z tajemniczych skrzyń, ale kruk to taki 2/10, co najwyżej zostajesz demonem, no może Rokitą.

Chodzi mi o to, że fajnie jakby mag i zwiadek mieli też opcję na zdobycie endgame broni z wysokim bonusem tak jak rycerz. A nawet jak już ją zdobędą - będą mogli próbować zdobyć broń z jeszcze lepszym bonusem!

Pamiętajmy, że mag i zwiadek nie może ulepszyć swojej kuszy/kosturu w kostce tak jak rycerz.

PS: Można dodać raskolnika do dropu wybawcy czy tyrana, żeby rycerz 2h nie czuł się poszkodowany.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 23:13   #69
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Team hunty w altaronie nie istnieją, po nerfach każda profa robi solo więcej niż w th(może poza zwiadkami niektórymi)
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 09:02   #70
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

To teraz takie przemyślenie: jest rozważane otwarcie nowego serwera na sugestię osób, które nie chcą grać na obecnym cpvp, ponieważ nie mają równych szans na starcie z pozostałymi graczami. Co "zmianę edycji" pojawiają się głosy, które twierdzą zróbmy "zmianę", bo by pograli. Po czym po każdej zmianie jest idealnie to samo. Skończy się to tym, że obecny cpvp się wyludni (z 5 osób na 1?), tłum rzuci się na nowy serwer, kto się zagniendzi będzie grał, reszta po miesiacu(2,3?) znowu pójdzie(jak co zmianę edycji). Da to jedynie to, że stały będą dwa serwery po 5 osób, pojawią się głosy, żeby połączyć serwery i będziemy wracać do tego obłędu z łączeniem światów, bo przyszli starzy gracze, którym nie podoba się wbijanie do urządzonego serwera. Jedyny sens jaki to może mieć to odpalić im spowrotem ten npvp i ewentualnie przenieść tam graczy, którzy nie chcą zostać na pvp oraz oczywiście znieść strefy npvp na cpvp. Reasumując otwieranie drugiego takiego samego serwera jest niedorzeczne, jest bezmyślnym ustepstwem, które nie będzie miało żadnego efektywnego skutku, innego niż tłum przy otwarciu, a po zimie tej samej sytuacji, która znamy co "zmianę edycji".
@exo
Po odbiór adidasow zapraszam na cpvp
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin