Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-11-18, 14:48   #11
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

2h Cathon oddstaje od 1h gdyż ma tarcze i potrafi krecić wiecej exp od 2h rycerza a dmg 2h dmg jest w hitach o 100 dmg wiekszy tylko ale to rzadko wchodzi te 100 wiecej np na 50 lvl broni a tak to bije jak 1h zblizone hity maja do siebie i to bardzo.
2h rycerz przez co ze rycerz ma brak tarczy i obrywa 5x dmg na klate to moim zdaniem powinien dostac wiecej obrony w broniach aby troche mu to pomagalo redukowac w jakims stopniu przez ten system nowy.

2h jedyny dmg wiekszy jest dopiero od 150 lvl i skilli widac ten dmg ze bije wiecej przez bronie tak do 100 lvl to jak pisalem wczesniej 100-120 dmg roznicy jest ktore wiecej czasem walnie.
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 14:51   #12
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

@Astero
Z tego co widzę, to odes rago 2h nadal bije więcej per hit. Rozumiem - zadaje obrażenia wolniej. Niestety nadal nie podałeś ile k/h robisz na których respach, a wydaje mi się, że jest to jedyny prawdziwie mierzalny parametr.

Podaj więc proszę konkretnie jakie wartości k/h osiągasz na którym spocie w którym trybie.

Pamiętaj także, że rycerz 2h jest dużo bardziej przydatny w PVP niż 1h. Ma zdaje się także większe możliwości na niższych poziomach nawet niż dual ze 150 zręczności.

@Kantex
Rycerz 1h z tarczą kręci większe expy niż 2h? Na jakich respach? I jak to Twoim zdaniem możliwe, jeżeli jego broń ma sporo mniejszy dmg? Plus rycerz 2h ma stały buff do każdego hita.

Nie ma obrony w broniach i nie będzie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 15:01   #13
Astero
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 115
Domyślnie

Mam 203 lvl catthon to i rekord aktualny w świetym secie 13% broniach dual powyżej + w dzień bo w nocy robie mniej kk/h na kościanych smokach niż w dzień to 900k/h i mi znikają pokutniki 1/2 różnie czyli prawie zamykam spota gdybym miał lepsze staty , a w 2h 800 na bonus staminie zwiadkowie robią podobny exp jak ja w dualu , 2h mam jak oni co ja bijąc singel target , a ja luram po 6/7/8 kościanych smoków i z nimi stoje :D w nocy jest to awykonalne boje się stać z 4/5 Do porównaniu na lodowych wywernach biorąc po 8 na klacie nawet sie nie fatyguje czasami o mikse wyzdrowienia , a daja więcej expa tam mam 700k/h bo na spocie ich mało i zamykam spota po 1 przejściu DUCH ALCHEMIK największy bonus do obrażeń od świetości ) biegałem w secie na energie tak jak polecałeś te "KILKA% " w świętym secie na energie 14% róznicy nie zrobi to nigdzie indziej nie wyciągne więcej niz 700 k/h bo jestem "duch/alchemikiem " , zostają mi legioniści gdzie Na raskolnikowie rago tote i bijąc po 1 wyciągam 900k/h ,
Astero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 15:07   #14
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

Catthon 2h nie ma stałęgo dmg , obecnie jestem 2h a przeszedłem na 1h ze wzgledu ekonomi altaronu na mniejsze hity aby dostawać. Pozniej zaloguje do gry i ci przetestuje dmg na Smokach 1h a 2h. 1h ma mniejszy atak broni nie zapominajmy o roznice 5-10 ataku na danym lvlu i takie same skille kazdy ma gdzie lekko to tylko widac dlatego powinna tabela 2h skilli inaczej wygladac i buff dmg zeby jednak bil on mocniej bo jest za duzy rozrzut w hitach.
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 15:09   #15
Astero
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 115
Domyślnie

Róznica w expie w party z huntz jest nawet o 200/300k/h na dualu , w porównaniu do 2h , a przypominam mam lepsze statystyki 2h niż do duala . Co do bicia 1h z tarcza do 80 lvl więcej wykręci się expa na 1h z tarcza niz na 2h + miliony razy bezpieczniej oraz ma się więcej możliwości .


I bardziej niż exp/h to to np , że potrafie na dualu kręcić o połowe kółka ekstra na dualu w porównaniu do 2h na tych samych potach .

Ostatnio edytowane przez Astero ; 21-11-18 o 15:17
Astero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 16:00   #16
3373722
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: katakumby
Postów: 74
Domyślnie

Może to nie dual ani 1h+shield są za silni a 2h za słaby ?
Raczej bym spojrzał na to z tej strony i dodać kilka atk do broni 2h ewetualnie poprawić przelicznik dmg dla 2h broni.
Pozdrawiam serdecznie.
3373722 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 16:40   #17
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Poprawa dmg 2h to proste, wystarczy zamiast wskaźnika "1,05" dać "1,2" w jednym z parametrów.
Problemem jest to, że znowu chcecie doprowadzić do sytuacji, gdy każda profesja robi solo absurdalne k/h, co przełoży się na jeszcze bardziej absurdalne wartości w teamie.

Nie po to na Wasze życzenie obniżyliśmy liczbę wnęk, na Wasze życzenie obniżyliśmy % który da się wbić do wnęk, na Wasze życzenie podwyższyliśmy HP potworów i na Wasze życzenie obniżyliśmy % bonusów w tabelce subprofesji, by teraz zbuffować kolejno wszystkich jak leci.

Nie wiem Ugi jaki masz pomysł na to, że 1h z tarczą robi więcej expa do 80 poziomu niż 2h. Znowu przydałby się konkret.

Prosiłbym także o zachowanie kultury wypowiedzi, by te wiadomości łatwiej się czytało i wyciągało z nich sens.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 16:55   #18
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Trzeba to zrobić w taki sposób, żeby nie zmienić tego co jest na początku serwera - knight 2h który wbija się za 600 z rago tote na 50poziomie w maga/zwiada innego knighta xD.
Potem i tak każdy knight jest gównem wbijającym się za 30 w maga/zwiada i 0 innego knighta.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 17:03   #19
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

Catthon ja patrze z prostej sytuacji gracza patrząc z rozgrywki pod względem dmg że 1h h bije bardziej statycznie pod wzgledem wartości, 2h znowu ma za dużą wartość utraty stałej wartości obrażen zadawanych i to jest widać gołym okiem. Jeśli chodzi o 2h to fakt jest taki, że 10 hit około pieprznie z ręki do 320 55 lvl 2h a 1h walnie do 280 maks i częściej uderza w góre hity niż 2h.

2h jednak powinien pierdolnąć z tej łapy bo to w końcu 2h < argument jest prosty zbiera obrażenia większę to niech ma pierdolniecie.

Patrząc na zdobyte doświadczenia podczas polowania to nie ma co tego tak liczyć bo to jest żadna kalkulacja bo mamy tu do czynienia z wartościami ataku które jasno trzeba zmienić jak i nieco popracować na blokadą skilli 1,2 h rycerzy.

Drugą stroną 1h bronie atak ok , 2h ataka bym się zastanawiał nad niektórymi aby wartośći po zmieniać i dodać nieco ataku.
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-11-18, 17:04   #20
Kr3jzoL
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 19
Domyślnie

Próbowałem parę razy wyciągnąć z wypowiedzi Astera o co mu chodzi, ale cóż polski to trudny język i nie każdy go jeszcze opanował.
Ja tam nie wiem co zamierzacie, ale weźcie parę rzeczy pod uwagę jak np. to, że Aster, ja, czy też Comum mamy 180-190+ zręczności. Takiego skilla nie wbija się w tydzień (w 99% przypadków xD), a przy obecnym stanie gry dzięki PN mało co trzeba poświęcić na trening przy innych umiejętnościach. Mogę poświęcić kilka setek godzin żeby "zaoszczędzić PN'y" co w ogólnym rozrachunku na późniejszym etapie da mi 3-4skille przewagi? Nie oszukujmy się, ale daje to tyle co nic.

Zmierzam do tego, że żeby dualem wykręcać te 1/5 exp/h więcej trzeba poświęcić mnóstwo czasu na wbicie dość nietypowej umiejętności, która nie rośnie bijąc enta na pół afk'u (no i mieć pogromcę +6). Więc albo dual>2h w expie i zwiększyć obrażenia w jeden cel dla 2h, albo usuńcie duala i bez problemu. Bo będzie to wyglądało tak, że poświęcisz pół życia na wbijanie zręczności po to żeby albo być gorszym w tankowaniu od 1h+tarcza, albo zadawać mniejsze obrażenia i gorzej expić od 2h. Taką hybrydę na, którą trzeba poświęcić tyle czasu możecie z miejsca usunąć i po problemie.

To mówiłem ja, Kr3jzoL.
Kr3jzoL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin