Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-07-13, 18:55  
Poniedziałkowa łatka już w grze!
Trav Trav jest nieaktywny 14-07-13, 18:55

By móc grać, wymagane jest pobranie owego klienta.
Oto [ LINK ]


* * *

Oto zapowiedź, jaka została wczoraj ogłoszona:

Witajcie! Pragniemy poinformować, że jutro (czyli 15 lipca w poniedziałek) na obu serwerach po ich zapisie (godzina 5 rano NON-PVP i 7 rano PVP, choć możliwe że wcześniej na tym drugim) zostanie wprowadzona łatka zmieniająca trochę pewne elementy rozgrywki i naprawiająca parę rzeczy.

Oto skromna lista kilku tych bardziej wyrazistych zmian, jakie zostaną wprowadzone:
  • Badania mistrza Tereusza ze szkoły alchemików nad jego wynalazkiem - kostką transmutacji - trwają! Powiedzie mu się opracowanie metody przemiany miedzi i srebra w złoto oraz łączenia amuletów czy pierścieni?
  • Sami alchemicy niech przy okazji ostrzą swoje podręczne nożyki! Dzięki swojej wiedzy będą mogli używać ich nie tylko do skórowania zwierząt, ale i do zbierania grzybów;
  • W wielu rodzajach jedzenia - nowe czasy regeneracji lub wagi, a także dochodzi nowy ciekawy sposób uzyskiwania bardziej efektywnej żywności do odkrycia! Ponadto sporo ofert sprzedawców żywności również kompletnie się zmieni;
  • Naprawiony też będzie stary problem polskich liter w imionach potworów i postaci ogółem.
  • Jasność gry zostanie ustawiona na stały poziom, suwak zmieniający ją w opcjach nie będzie już działał.
  • Sporo zmian w bonusach istniejących zestawów mieszanych, a także wprowadzone kilka nowych;
  • Elementy najlepszych zestawów uzbrojenia będzie można wreszcie ulepszać;
  • Ofensywne czary wojowników zadają nieco mniejsze lub większe obrażenia w zależności od tego, czy używana jest broń jedno- czy dwuręczna;

Do gry będzie wymagane pobranie nowego klienta, do którego link pojawi się również jutro. Tym razem ci, którzy go nie będą mieli, zostaną stosownie poinformowani w grze, więc ryzyko błędnego wyrzucania z gry nieuważnych powinno zmaleć. Jak zawsze zachęcamy do zgłaszania wszelkich błędów, niejasności, obaw i sugestii, jakie może wynikną ze zmian w grze.

Przy okazji tej łatki dziękujemy gorąco Westowi za niecodzienną dodatkową pomoc w naprawianiu starych błędów klienta i za inspirację dla Pregusi do podjęcia pracy nad ciekawymi rozwiązaniami. Nie zapomnimy!

A co nam przyniesie przyszłość? Cóż.


Powodzenia życzy
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Thudaron ; 15-07-13 o 11:55.

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 40391
Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 23:17   #61
Kavres
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Ł3
Postów: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
czy dużym utrudnieniem jest chwycić świetlisty kryształ wsadzić w slot tam gdzie ja mam strzały i iść na resp? Lub ustawić sobie na hotkeyu Hoxe eamo ? Tawisem to macie czas spamowac co minute 40 razy ale raz na minute hoxe eamo juz nie ? Ludzie logika

Tak bardzo dużym mi np nie widzi się marnotrawić 'capa' na jakieś kryształy i inne duperele ten 'cap' wolę przeznaczyć na mikstury maga lub jedzenie niż nosić jakieś 'chujostwo' na ... mi potrzebne było dobrze to nie pasowało śmieszne zmiany wprowadzają bo na duperele jest czas a jak ktoś kiedyś poruszył temat tasków na różne 'potwory' to była odp cyt. "nie bo nie" albo jeszcze inna typu cyt. 'nie bo to tipijskie'...
Kavres jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 23:20   #62
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

23:16 Widzisz świetlisty kryształ.
Waży 0.20 uncji.

Wybacz ale robisz to źle
Majkul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 23:21   #63
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kavres Zobacz post
Tak bardzo dużym mi np nie widzi się marnotrawić 'capa' na jakieś kryształy i inne duperele ten 'cap' wolę przeznaczyć na mikstury maga lub jedzenie niż nosić jakieś 'chujostwo' na ... mi potrzebne było dobrze to nie pasowało śmieszne zmiany wprowadzają bo na duperele jest czas a jak ktoś kiedyś poruszył temat tasków na różne 'potwory' to była odp cyt. "nie bo nie" albo jeszcze inna typu cyt. 'nie bo to tipijskie'...
23:16 Widzisz świetlisty kryształ.
Waży 0.20 uncji.
Nie wiesz czy odpędza duchy, ale na pewno świeci przepięknie.


Pozdrawiam
Attax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 23:30   #64
Kavres
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Ł3
Postów: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
23:16 Widzisz świetlisty kryształ.
Waży 0.20 uncji.
Nie wiesz czy odpędza duchy, ale na pewno świeci przepięknie.


Pozdrawiam
Te 0.20 uncji to może być tak że możesz wziąć na exp np 1k misktur a możesz wziąć o 10 więcej zadania nie zmienie te śmieszne przyciemnie jest tak potrzebne tej grze jak kozie trąbka ...
Kavres jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 23:33   #65
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

23:28 Widzisz miksturę maga.
Waży 2.20 uncji.

Nie wiem jak to wytłumaczyć prościej, jedna mikstura maga waży tyle co 11 kryształów.
Majkul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 23:39   #66
Kavres
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Ł3
Postów: 74
Domyślnie

Dobrze niech waży sobie, ale dalej nie czaje czemu ja muszę grać po ciemku bo ktoś tak chciał? Może ja chce grać na full LH a nie po ciemku ... Czy to wam tak ciężko pojąć że są tu ludzie którym nie widzi się gra z takim obrazem jak teraz. A i jeszcze jedno po co było o 3k na 100 miksturach maga podnosić lepiej odrazu było walnąć na 100k za 100 mikstur po co się szczypać. Prawda jest taka że robicie głupoty, nie dajecie nic co mogło by dać większą wartość tej grze (o temacie tasków przemilczę bo pewna osoba powiedziała że czekacie na gotowca ok) ale np jest bitewny pancerz którego można sprzedać u Urbana za 50k to jest śmiech na sali.


Wiem wiem zaraz pójdzie tekst 'niechcesz nie graj' .
Kavres jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 00:26   #67
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Altaron, klimat rpg, tak to was dziwi że w nocy jest ciemno i w jaskiniach nie zobaczycie nic póki nie rozpalicie pochodni lub nie użyjecie czaru? zawsze możesz kupić 100 pochodni które następnie porozrzucasz na respie i już masz full odkrytą mapke światłem! :B

Co to by było gdyby dodali spadający śnieg, zapewne byłby płacz że piździ im w nogi podczas expa.

PS. gdzie byliście jak był temat:
https://forum.altaron.pl/showthread....ighlight=light
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 00:33   #68
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Attax, mogę wsadzić kryształ w slot na strzały, ale... nie chcę. Przywykłem, że tam ma ważne rzeczy, po które nie muszę grzebać w XXX plecaków. Cały układy eq i innego badziewia mam uporządkowany i niestety, ale kryształ/pochodnia/różdżka nie mają tam racji bytu. Bo tak. W wielu grach masz możliwość zmodyfikowania niemal wszystkiego, od jasności, po kolorystykę opcji i menu, tak, aby NAM, GRACZOM, było wygodnie, aby nam przyjemnie pieściło oczka.
Nie mam zamiaru wspierać całej maści bezsensownego hejtu, ale wyrażam swoje uczucia, jako gracza, jako klienta i jako osoby wspierającej Altaron. Mnóstwo ważniejszych rzeczy czeka na wprowadzenie, mnóstwo jest pomysłów zalegających od dawna, bardzo, bardzo wiele rzeczy powtarza się adminom niczym mantrę, z nadzieją, że ktoś w końcu zrozumie gdzie leży problem.
Podniesienie cen jajek/itp. to dla mnie idiotyzm. Jak nie chcecie, aby gracz kupował, to nie lepiej usunąć? Gdzie tu sens i logika? Ustawmy zaporową cenę i strugajmy głupiego, że przecież może kupić. Ale za xxxxx miedzi.

Mnie zastanawia, czy ten Altaron to jeszcze gra dla graczy, czy już tylko projekt, gdzie administracja realizuje jakieś założenia sprzed 5-6 lat, uparcie robiąc grę wedle własnego widzimisię, a nie dla graczy.
Hiperinflacja? Tony kasy? Nadmiar wszystkiego? Gracze produkują złoto jak złotodajna kaczka po środku na przeczyszczenie? Well. Podnieśmy cenę potków o parę miedziaków!
Nie ma co robić, gra jest od bossa do bossa, a i tu wszystko sprowadza się do jakże starego "nec hercules contra plures"? Hm. Dajmy im więcej hp! I niech bije więcej!
Brakuje itemów? Gracze uzbierali wszystko? Co tu zrobić, co tu zrobić? ACH! Najlogiczniej będzie zachęcić multum graczy poprzez wrzucenie itemów do bossów, które respią się raz na ruski rok, nikt nie informuje o tym, a itemki i tak pójdą do gildii (czyt. zanim ktoś zbierze set, to będziemy dokładać czwartą cyferkę do lvlu).
Gracze czują się pominięci? Dajmy im dostęp do testu, aby następnie i tak wszystko zrobić po swojemu, na oko.

Może przerysowane miejscami. Może będzie (a raczej na pewno) marudzenie, że zaś Kael jęczy na wszystko i wszystkich... ale niech mi ktoś powie, co jeszcze musi gracz zrobić, aby jakieś wsparcie Altaronu otrzymać? Gadanie było, że jak gracze chcą coś dodać, to mają rozpisać.
Rozpisałem questa. Leży na forum z rok, albo i więcej nawet. Doczekałem się paru komentarzy i będzie tego. Umarło. Bo dużo roboty.
Rozpisałem alchemię. Biegałem za każdym niemal SG, prosząc o ocenę, o konsultację i jakąś pomoc/komentarz. Wsparcie niemal absolutnie zerowe i większe uzyskałem od graczy, którzy chcieli pomóc, aby coś się zmieniło.
Rozpisałem pewien projekt, co do którego za Grejfrutem biegałem multum czasu, prosiłem. Po upie. Okej, czekałem. Wciąż jest po upie, wciąż czekam.

Obecnie jedyną osobą, z którą da się coś sensownie pogadać i zaproponować to jest Drakonno. Człowiek, który jest Pomocnym. Ciekawe, co?

I tak. Mogę wziąć panie Walles 10000 pochodni, porozrzucać i przez 5 sekund mieć światło, zanim się wypalą (pochodnia się pali krócej niż działa ring na cokolwiek), ale nie o to idzie. Utrudnienie może być, gdy nie przyprawia o ciężkie westchnięcie, że zaś trza się męczyć.

Ale cóż. Kolejny raz, gdy gracze muszą łykać decyzje administracji, bo przecież gracze zawsze się mylą, zawsze narzekają, zawsze będą płakać. To w sumie po co jest to forum, lepiej wyciepać do kosza, przynajmniej nie będzie hejtu, spamu i innego badziewia.

Pozdrawiam, dobranoc.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 01:31   #69
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Rozpisałem pewien projekt, co do którego za Grejfrutem biegałem multum czasu, prosiłem. Po upie. Okej, czekałem. Wciąż jest po upie, wciąż czekam.
Masz na myśli ten swój projekt wedle którego ja i Ty mieliśmy dostać unikalny dla siebie strój za zasługi? Naprawdę nie potrafisz wyczuć że proponowanie takich rzeczy jest co najmniej niestosowne i skrajnie niesprawiedliwe wobec innych graczy? Myślałem, że naprawdę sam dojdziesz do wniosku, że to jednak nie jest dobry pomysł, a raczej wygłup, a ja już tego komentować nie będę musiał, ale cóż, skoro to wyciągasz to muszę ci napisać publicznie, nie popieram żadnego unikalnego outfitu dla kogokolwiek.

Zmiana oświetlenia nie jest taka straszna, podejrzewam że problemem jest raczej nieprzyzwyczajenie oczu do większych ciemności, jak się grało parę lat z włączonym światłem to wiadomo - nie od razu człowiek będzie dobrze widział. Po jakimś czasie powinno być lepiej, ja gram pół roku już z 0% dodatkowego światła i jakoś dla mnie nie jest tak ciemno jak niektórzy piszą.
Majkul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 09:06   #70
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Attax, mogę wsadzić kryształ w slot na strzały, ale... nie chcę. Przywykłem, że tam ma ważne rzeczy, po które nie muszę grzebać w XXX plecaków. Cały układy eq i innego badziewia mam uporządkowany i niestety, ale kryształ/pochodnia/różdżka nie mają tam racji bytu. Bo tak. W wielu grach masz możliwość zmodyfikowania niemal wszystkiego, od jasności, po kolorystykę opcji i menu, tak, aby NAM, GRACZOM, było wygodnie, aby nam przyjemnie pieściło oczka.
Fakt, bo wrzucenie pochodni w slot od ringa jest bardzo niewygodne... Czy nawet rzucenie czaru raz na jakiś czas. Altaron nie jest jedyną grą, gdzie trzeba posiłkować się sztucznym światłem, nie rozumiem więc sensu tego hejtu. Chyba kłócicie się po to, by się kłócić, jak Kav, któremu 0,2 uncji zajmuje pół udźwigu.

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Nie mam zamiaru wspierać całej maści bezsensownego hejtu, ale wyrażam swoje uczucia, jako gracza, jako klienta i jako osoby wspierającej Altaron. Mnóstwo ważniejszych rzeczy czeka na wprowadzenie, mnóstwo jest pomysłów zalegających od dawna, bardzo, bardzo wiele rzeczy powtarza się adminom niczym mantrę, z nadzieją, że ktoś w końcu zrozumie gdzie leży problem.
Podniesienie cen jajek/itp. to dla mnie idiotyzm. Jak nie chcecie, aby gracz kupował, to nie lepiej usunąć? Gdzie tu sens i logika? Ustawmy zaporową cenę i strugajmy głupiego, że przecież może kupić. Ale za xxxxx miedzi.
ZAWSZE narzekasz, że są ważniejsze sprawy do zrobienia. Poza tym, orientujesz się w ogóle w zmianach, jakie up wprowadził? Przecież to nie tylko światło. Odnośnie jaj - to, że w sklepie x cena wynosi y wcale nie oznacza, że w sklepie z jest tak samo. Czasem warto ruszyć zadek z miasta i popatrzeć, gdzie można taniej coś*kupić.

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Mnie zastanawia, czy ten Altaron to jeszcze gra dla graczy, czy już tylko projekt, gdzie administracja realizuje jakieś założenia sprzed 5-6 lat, uparcie robiąc grę wedle własnego widzimisię, a nie dla graczy.
Hiperinflacja? Tony kasy? Nadmiar wszystkiego? Gracze produkują złoto jak złotodajna kaczka po środku na przeczyszczenie? Well. Podnieśmy cenę potków o parę miedziaków!
Nie zauważyłeś, że nie tylko cena potków wzrosła? W tej aktualizacji wprowadziliśmy szereg zmian, przez które powinieneś przestać zarabiać wszędzie miliardy. Czyli - zrobiliśmy to, co chciałeś. Znów źle?

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Może przerysowane miejscami. Może będzie (a raczej na pewno) marudzenie, że zaś Kael jęczy na wszystko i wszystkich... ale niech mi ktoś powie, co jeszcze musi gracz zrobić, aby jakieś wsparcie Altaronu otrzymać? Gadanie było, że jak gracze chcą coś dodać, to mają rozpisać.
Rozpisałem questa. Leży na forum z rok, albo i więcej nawet. Doczekałem się paru komentarzy i będzie tego. Umarło. Bo dużo roboty.
Rozpisałem alchemię. Biegałem za każdym niemal SG, prosząc o ocenę, o konsultację i jakąś pomoc/komentarz. Wsparcie niemal absolutnie zerowe i większe uzyskałem od graczy, którzy chcieli pomóc, aby coś się zmieniło.
Rozpisałem pewien projekt, co do którego za Grejfrutem biegałem multum czasu, prosiłem. Po upie. Okej, czekałem. Wciąż jest po upie, wciąż czekam.
No tak, przecież*nie wprowadzamy wcale twoich propozycji. Obudź się proszę. Quest czeka na swoją kolej, tak jak inne (mój także), alchemia jest rozpatrywana. Inna propozycja właśnie wgrywana jest na testa. Lecz rozumiem, że to także jest złe?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin