Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra)

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-02-12, 11:35   #31
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał blanko2222 Zobacz post
Attax masz dobre pomysły ,kowalstwo i krawiectwo ok? jakby było komu by przeszkadzało? Rusznikarstwo lekkie przegięcie , wyobraziłem sobie jak to mogło by wyglądać(zwiadowca biegnie z strzelbą i poluje) ,no ,ale za chiny ludowe nie mogę sobie wyobrazić zwiadowcy z 'strzelbą' i czarem 'odes kpiro' ,chyba ,że i na to masz jakieś rozwiązanie.
Ja tez nie moge wyobrazic sobie rycerza ktory ma na sobie uzbrojenie biegnie z tarcza i mieczem i nagle z kieszeni wyjmuje bombe. xD
No ale jak wspomniałem ta bron palna potrafiła by się zaciąć zresztam skoro w altaronie jest zegarek na rękę to czemu nie mialoby byc jakieś strzelby?
a raczej jako sztucer to widze

ta turbo strzelba a raczej sztucer bedzie zadawala powiedzmy o 7-10% wieksze obrazenia niz kusza.
tak bym widzial strzelbe

poza tym uważam ze te rusznikarstwo w porównaniu z krawiectwem czy tez z kowalstwem to mierność bo tylko profesja do wlasnego uzytku i nic na niej nie mozna zarobic, ale i tak nic innego nie pasuje do zwiadowcy.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 16-02-12 o 11:57
Attax jest nieaktywny  
Stare 16-02-12, 12:56   #32
blanko2222
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Polska
Postów: 144
Domyślnie

^up
rusznikarstwo to nie jest jakiś zły pomysł ,ale mi to nie pasuje. Wykorzystał bym to raczej do stworzenia następnej klasy postaci. Coś ala thief/assasin bijący z sztyletow/sztucera.
__________________
''Nie jestem jak inni, inni są jak inni
wszyscy podobni do siebie, wszyscy winni''
blanko2222 jest nieaktywny  
Stare 16-02-12, 14:13   #33
Ser
 
Avatar Ser
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 92
Domyślnie

Jakoś ze strzelbą czy karabinem mi się nie widzi aby kusznicy biegali :D Zawsze można by spróbować z procą, z której można by strzelać wybuchowymi kulkami.
Ser jest nieaktywny  
Stare 16-02-12, 14:46   #34
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ser Zobacz post
Jakoś ze strzelbą czy karabinem mi się nie widzi aby kusznicy biegali :D Zawsze można by spróbować z procą, z której można by strzelać wybuchowymi kulkami.
zawsze zamiast strzelb mozna dodać nowe zajebiste kusze czy tez luki :) jak wrocę do domu to pomysle nad tym i napisze cos sensownego.
Attax jest nieaktywny  
Stare 16-02-12, 17:02   #35
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Nie chcę nic mówić, ale o ile z łuku to faktycznie strzelało się nawet szybko, z kuszy wolniej, to w wypadku rusznic (wasze dążenie do autentyczności) sięgało około 1 - 1,5 minuty na jeden pocisk. Nie mówiąc już o tym, ze w biegu tego nie załadujesz, a jak przesadzisz z proporcjami proch - reszta to albo wybuchnie Ci w rękach albo nie wystrzeli za mocno albo wcale.
Chyba lepiej by było zostać przy kuszach/łukach, bo rusznice to całkiem inny styl walki, całkiem inaczej wszystko wyglądało.
Ew. jak już, to wcześniej tacy "szczelcy" musieli by przygotować ładunki, tj: bibuła czy insze, w to zawijało się odpowiednią ilość prochu i kul, potem zwyczajnie wyciągano i wsypywano całość na raz, oszczędzając trochę czasu.
Taka uwaga osoby nie grającej, ale troszkę rozeznającej się w broni. ;)
Wicked jest nieaktywny  
Stare 17-02-12, 10:43   #36
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Można zamiast rusznikarstwa wprowadzić jubilerstwo, ale i tak byłbym za tym aby było można w jakiś sposób robić lub znaleźć nowe łuki , kusze dla zwiadowcy.

Jubilerstwo - sztuka jubilerstwa sięga dość dawnych czasów pod terminem "złotnictwo" na rynku jest duża ilość dóbr takich jak ; kamienie szlachetne , klejnoty , samorodki złota.

Jubiler potrafiłby tworzyć nowe jak i stare pierścienie, amulety oraz "olśnić" uzbrojenie.
1. Olśnienie - polegałoby na tym że na dowolnej części ekwipunku było by można dodać rożne właściwości. Na elfickim mieczu byłoby można wyryć napis który dawałby + 2 do umiejętności władania bronią jednoręczną lub na tarczy + 1 do obrony tarczą, na różdżce + 2 do poziomu magicznego i tak dalej...
Ja to widzę tak ten napis po prostu byłby wyryty na runie a do wyrycia jego potrzebne byłyby różne wywary sporządzone przez alchemików oraz specjalne pióra, które stworzył by dla nas pewien pisarz który kiedyś poprosił nas o pomoc ;).
2. Pierścienie oraz Amulety - wykonywane byłby by z klejnotów oraz małych klejnocików. Tutaj przydała by się pomoc kowala aby on przetopił nam samorodki złota w odpowiednie formy amuletów czy pierścieni.
Odpowiednia ilość oraz ułozenie klejnotów, klejnocików dawała by rózne efekty z 3 szmaragdów i 5 rubinów powstawał by pierścień magicznej tarczy lub tez z 10 rubinów i 15 diamentów powstawałby pierścień który dodaje 3 do dystansu, poziomu magicznego czy też innej umiejętności oczywiście na jakiś czas np 20 minut. Można by też tworzyć pierścienie które zwiększałby by ilość many , życia z tym że ja to widze tak dodaje ci 5% życia kosztem many czyli -5% many i na odwrót. Tak samo pierścienie ataku np zwieksza na 5 minut twoją siłę o 10% ale też otrzymane obrażenie ranią cie 10% mocniej niż zazwyczaj.

Takich umiejętności uczyłby nas Altaroński Jubiler którego spotkać można obok banku.
Dobre strony dla gospodarki - Klejnoty oraz kamienie szlachetne zyskałyby jeszcze bardziej na wartości.
Odpowiednie pierścienie wymagały by odpowiedniego poziomu.
Attax jest nieaktywny  
Stare 17-02-12, 12:01   #37
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

z tym jubilerstwem to dobry pomysł, bo jeżeli dobrze pamiętam to do zadań były mi potrzebne tylko diamenty, a tak to reszta od razu na sprzedaż bo po co to trzymać xD
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 17-02-12, 13:11   #38
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Kolejny fajny pomysl. Tega głowa:D aby cos weszło nowego
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 17-02-12, 13:25   #39
Goleczek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 16
Domyślnie

Faktycznie kamienie szlachetne maja malo zastosowan. A co jakby alchemicy mogli przerabiac takie kamienie na magiczny proszek, dzieki ktoremu mozna by bylo ulepszyc w kostce rozdzki dla maga?? Bylo bo to o tyle dobre ze magowie rowniez mogli by ulepszyc bron. dodatkowo takie kamienie mozna by bylo dodawac do uzbrojenia lub do tworzenia broni
-Pozlacny miecz (~okolo 2 dodatkowego ataku.
Smoczy tasak z rubinem (jakis dmg od ognia)
diamentowe groty beltow (dmg +3%)

Oczywiscie jesli ulepszymy bron, nastepnie zechcemy zmienic bonus bron wroci do podstawowego atako na +0

Jubiler dodatkowo moglby oszlifowac nam kamienie, dopiero wtedy nadawaly byy sie do ulepszen. Jubiler moze opierac swoje zdolnosci na zrrecznosci co dodatkowo trosze rozwinie ta umietnosc.


przepraszam za bledy pisze z telefony.
Goleczek jest nieaktywny  
Stare 17-02-12, 14:24   #40
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Goleczek Zobacz post
Faktycznie kamienie szlachetne maja malo zastosowan. A co jakby alchemicy mogli przerabiac takie kamienie na magiczny proszek, dzieki ktoremu mozna by bylo ulepszyc w kostce rozdzki dla maga?? Bylo bo to o tyle dobre ze magowie rowniez mogli by ulepszyc bron. dodatkowo takie kamienie mozna by bylo dodawac do uzbrojenia lub do tworzenia broni
-Pozlacny miecz (~okolo 2 dodatkowego ataku.
Smoczy tasak z rubinem (jakis dmg od ognia)
diamentowe groty beltow (dmg +3%)

Oczywiscie jesli ulepszymy bron, nastepnie zechcemy zmienic bonus bron wroci do podstawowego atako na +0

Jubiler dodatkowo moglby oszlifowac nam kamienie, dopiero wtedy nadawaly byy sie do ulepszen. Jubiler moze opierac swoje zdolnosci na zrrecznosci co dodatkowo trosze rozwinie ta umietnosc.


przepraszam za bledy pisze z telefony.
Zygi jak juz napisalem jubiler mogłby olśnić różdzkę
Cytat:
na różdżce + 2 do poziomu magicznego i tak dalej...
Attax jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin