Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-08-12, 21:37  
III. Zapowiedź lato 2012 - Zmiany profesji i nie tylko
Trav Trav jest nieaktywny 09-08-12, 21:37

Gdyby Altaron był biurowcem, to byście siedząc w gabinetach słyszeli zza ścian trzaski, hałas maszyn i przeklinających problemy robotników stawiających nowe piętro. Nie ma co - bywa, że przeszkadza to w pracy, ale jest to oznaka zmian. Rzadko błędy pojawiają się bez powodu nagle tam, gdzie ich przez długi czas nie było. Nawiązując tu troszkę do obecnych od kilku dni problemów z domami graczy na naszej stronie oraz do różnych rzeczy, jakie z pewnością trzeba będzie poprawiać jeszcze po wyjściu aktualizacji - otwieram trzecią i ostatnią zapowiedź letnich zmian Altaronu.

A w niej różnorodność nowości! Swego czasu chyba pokazano Wam skrawki nowych lokacji, ale nie wydaje mi się, że powiedziano, że zaliczają się do nich również nowe domy! Około 30 nowych posiadłości, w tym 2 rezydencje klanowe, znajdziecie na ziemiach poza Neolithem.


W wiosce Bekalelu albo Ankardii będzie ich najwięcej, ale nie tylko tam.

Z radością też wspomnę, że raptem parę dni temu udało się naprawić ważny błąd z bonusami czasowymi od większości alchemicznych mikstur, które nie chciały współpracować z bonusami od zestawów uzbrojenia. To samo tyczy się czarów Berserker, Skupienie Ducha i Gruboskórny. Ta poprawka pojawi się z całą aktualizacją.

Ale czas na główny temat zapowiedzi - zmiany w profesjach. Niemało pracy było przez ostatnie tygodnie przy nich. Skupiono się głównie na poprawie stanu tych profesji, które uznawane były powszechnie za widocznie gorsze względem innych.

Na przykład wojownik walczący bronią dwuręczną. Zwiększono atak tych broni o 25%, dzięki czemu zadawane obrażenia są znacznie mocniejsze. Niestety kosztem szybkości ataku: bronie dwuręczne (nie licząc najsłabszego kijka) wymagają dwukrotnie dłuższego odstępu czasowego między ciosami! Zmodyfikowano też bonusy zestawów uzbrojenia, które dodatkowe punkty życia i obrony oferują z kolei wojownikom noszącym pełne wersje z tarczami. A co z czarami? Magiczne Cięcie teraz będzie zadawało obrażenia różne w zależności od tego, czym broń biała została zaczarowana, a siła Magicznego Rzutu będzie bardziej zależała od umiejętności i poziomu gracza. Wojownicy nie są raczej urodzonymi magikami, więc aż tyle zmian tu nie zaszło.


Zarówno mag duchowny jak i nekromanta otrzymali pewne nowe zabawki. Ten pierwszy będzie mógł wytwarzać i wykorzystywać magiczne runy Odparcia Zła, które rzucone na przeciwnika będą mu zadawały przez dłuższy czas niewielkie obrażenia. Od razu też przy okazji warto wspomnieć, że mocniejsze czary leczące będą wymagały troszkę więcej czasu odpoczynku przed rzuceniem następnego, niż dotąd. A mroczny mag? Kosztem siły czaru Zew Śmierci otrzyma też nowe niskopoziomowe (co nie znaczy, że słabe!) zaklęcie Wyssania Życia, które trochę punktów życia przeciwnika zabierze i da jemu samemu. Zwiększono też obrażenia pewnych mało używanych czarów, jak np. run pocisków.


Łucznik nekromanta też coś nowego dostał. Czar Raniących Sztyletów jest swego rodzaju poszerzonym wariantem Skrytobójcy (którego moc swoją drogą też została zwiększona) i zadaje on przeciwnikowi dwa dość mocne ciosy, z czego drugi go na chwilkę spowalnia. Zarówno ten nowy czar, jak i dobrze znana łucznikom Szybkostrzelność, będzie jednak miała nowe wymaganie. Łucznik musi rzucając czar stać nieruchomo - w przeciwnym wypadku nie wystrzeli wszystkich pocisków. Poza tym dobra wiadomość dla niedoświadczonych graczy walczących na dystans: Potrójny Strzał można będzie wykorzystywać już z każdym rodzajem amunicji do łuku (również dowolnie zaczarowanym), a jego wymagania poziomowe zostały znacznie obniżone.


To były ogólne nowości jakie mi zapadły w pamięć, ale sporo bardzo drobnych rzeczy zmieniono w kilku czarach - nie o wszystkich tu wspomniałem. Czy to tyle na dziś?

No, niezupełnie.


Tajemnicą raczej nie jest, że wyraziliśmy niejeden raz zamiar otwarcia nowego serwera, gdzie nie będzie walki między graczami (no, może poza jednym miejscem, które odkryjecie), ale poza paroma wskazówkami, jakie spostrzegawczy wyłapali na stronie i forum, nie ogłaszałem tego otwarcie. Teraz to robię. Drugi świat zostanie otwarty wraz z aktualizacją gry (lub bardzo szybko po niej) i będzie czekał, aż chętni czegoś nowego go wypełnią.

A do tego czasu powodzenia życzę ja i cała ekipa Altaronu!

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-08-12 o 20:36.

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 43384
Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-12, 16:48   #51
Trav
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał blanko2222 Zobacz post
Mam kilka pytań:
1. Posiadam broń Demoniczny pomiot +2(47atk) więc te 25% zostanie dodane do podstawowej wartości broni ,czy t.j w moim wypadku do wartości 47? Pomiot podstawow ma 45atk.
2. Czy możecie napisać o ile po takim zabiegu zwiększą się obrażenia?
Zostanie dodane do podstawowej wartości. Specjalnie się męczyłem myśląc parę dni jak zrobić, by ulepszone bronie też zostały zmienione, bo pierwotnie ten +25% na nie nie wpływał.
Pomiot podstawowy będzie miał 57ataku (około 25% więcej nie znaczy dokładnie). Twój ulepszony +2 zatem będzie miał 59.

Cytat:
Napisał Agri Zobacz post
To ja ponownie zapytam. Czy mając broń zaczarowaną jakimś żywiołem i uderzając jakiegoś potwora z "odes rago", 100% obrażeń będzie z tego żywiołu? (nareszcie tak jak od zawsze ma to palek)...?
Tak, raczej tak. Choć został wydłużony troszeczkę czas odpoczywania po rzuceniu czaru. Możliwe, że go jeszcze wydłużę. Przekonamy się jaką to mocą będzie rycerz bił.
Trav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-12, 17:41   #52
Uhh
 
Avatar Uhh
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: z piwnicy
Postów: 138
Domyślnie

Wreszcie trzecia zapowiedz. Wracam do gry i mam nadzieje że odparcie zła przyda się magowi duchownemu.:D




Cytat:
Napisał Verdil Zobacz post
I git że jest to rpg na npvp nie będzie inaczej. Niech Exorit i Collegium sobie grają na pvp i expią kolejne 100+ lvle. Niech sobie biją te 50 lvle chyba że wszystcy na npvp przejdą i srakę macie.
Nie rozumiem cie Verdil, może zabili cie kilka razy ale po co piszesz o tym 10 post?


A co do serwa nopvp, na pewno przez niego nie będzie mniej osób grało na pvp, moim zdaniem będzie grało jeszcze więcej. W końcu same expienie jest bardzo nudne i ludzie będą chcieli się trochę pozabijać ;D.
__________________
18:47 Anami: prosze o pomoc
18:47 Ostry Wózek: o co chodzi
18:48 Anami: udknąłem tu jak sie idzie na drógom wyspe

Ostatnio edytowane przez Uhh ; 10-08-12 o 17:47
Uhh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-12, 17:41   #53
piotrek123
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Nigeria
Postów: 10
Unhappy

Cytat:
Napisał Primax Zobacz post
Ile razy będziemy wałkować temat reklamy? No ile?! Pewna reklama będzie - owszem, ale jeszcze nie taka jaką chcemy. Ta pobjawi się, gdy będziemy osobną, „własną” grą.
Altaron NIGDY nie będzie ,,własną" grą. Zróbcie grę od podstaw wtedy możecie ją nazywać własną. Altaron jest tylką polską wersją tibi z własną fabułą i kilkoma zmianami. Uważam, że Altaron jest jedynie kopią tibi i zawsze tak pozostanie nawet gdybyście zmienili wszystko. Altaron został stworzony na fundamentach tibi zawsze będzie otsem.

Co do serwera n pvp to jestem całkowicie za. Myślę, że większość graczy przejdzie na non pvp a pvp będzie świecił pustkami zresztą i tak już świeci:D. Sam również tam przejdę i nie sądze żebym znów grał na pvp między innymi dlatego, że podczas skilowania łucznikiem od 50 do 55 dysta zostałem zabity 3 razy :( za każdym razem przez kogoś innego.

Oceniając nowości w których mowa w zapowiedziach to szału nie ma.
Po tej aktualizacji będzie najprawdopodobniej tak jak wcześniej czyli masa nowych graczy przez pierwszy tydzień, a później znów pustki. :confused:
piotrek123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-08-12, 17:56   #54
Uhh
 
Avatar Uhh
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: z piwnicy
Postów: 138
Domyślnie

Ja nie zgadzam się z tobą piotrku123, moim skromnym zdaniem ludzie zaczną grać na altaronie i nie będzie pustek
Cytat:
Napisał piotrek123 Zobacz post
Sam również tam przejdę i nie sądze żebym znów grał na pvp między innymi dlatego, że podczas skilowania łucznikiem od 50 do 55 dysta zostałem zabity 3 razy :( za każdym razem przez kogoś innego.. :confused:
Co do pewnej rzeczy się zgodze że większe lvle zabijają o 3-4 razy mniejsze. Pozdrawiam Pro archera ;)
__________________
18:47 Anami: prosze o pomoc
18:47 Ostry Wózek: o co chodzi
18:48 Anami: udknąłem tu jak sie idzie na drógom wyspe
Uhh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-12, 10:46   #55
eib
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uhh Zobacz post
A co do serwa nopvp, na pewno przez niego nie będzie mniej osób grało na pvp, moim zdaniem będzie grało jeszcze więcej. W końcu same expienie jest bardzo nudne i ludzie będą chcieli się trochę pozabijać ;D.
Nom, a potem znów wrócą na npvp przed wbiciem 20, ponieważ zostaną zabici kilka razy za free. Ogólnie exorit to jest jakiś totalny fenomen jeżeli chodzi o beznadziejność guildi. na 90% serverów na których grałem zawsze byłem pro i zachowania oraz przykład jaki daje exorit są w ogóle nie do pomyślenia. Pierwszy raz widzę żeby coś takiego mogło trzymać władzę na servie.

Obstawiam, że taki stan rzeczy ma się przez słabość psychiczną, niemoc jednostek, które przeważyły liczebność guildi exorit, czyli są to ludzie zdecydowanie młodsi/bądź dużo mniej inteligentni niż gracze z Collegium.

Najlepszym rozwiązaniem byłby Nowy Server pvp, tuż po zrobieniu nowej reklamy, z jakiej to MG byliby zadowoleni. Większa różnorodność graczy= więcej graczy ambitnych/myślących = dużo jednostek pragnących dojść do władzy = równowaga społeczna.

Co do nowych zmian to może pogram na npvp. Nie tyle, że nie mam wystarczająco siły by wbić 100 lvl ciągle padając od exorit, tylko, że hunted za niedołączenie do ich guildi to rzecz naturalna. Oczywiście są znajomkowie z exorit, którzy maja guildie "neutralne". Co za bzdura :)
eib jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-12, 14:51   #56
Wójek
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 6
Thumbs up

Cytat:
Napisał Eresol Zobacz post
No serwer npvp na to czekałem chyba sie skusze i pogram :D
Ja tak samo. ;)
Wójek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-12, 15:19   #57
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agri Zobacz post
Serwer zostanie zrobiony typowo pod kasę. Wszystkie 14 letnie dzieci pójdą tam grać i będą mogli wyjeżdżać na starych bez konsekwencji, nikt ich nie zabije = nie skończą gry i ludzi będzie dużo, przez co upadnie stary serw.
To czy stary serw upadnie zależy tylko i wyłącznie od graczy na nim grających. Póki co większość nowych graczy dostaje info: "Wy*****laj stąd".
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-12, 15:46   #58
broda
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Postów: 33
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do broda
Domyślnie

ja bede grał na non pvp tylko nadal ciekawi mnie taka kwestia
,,..ktoś nas za przeproszeniem wychuj*a i co mu zrobimy nic..
bo go nie zabijemy...
broda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-12, 19:30   #59
Serio
 
Avatar Serio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

To kiedy ten up :D?
__________________
http://w562.wrzuta.pl/audio/6xm4IBZ7Vd0/wiatr_intro

Mój track - jesli sluchasz RAPu to sprawdz ;)
Serio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-08-12, 09:58   #60
maja1414
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 326
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do maja1414
Domyślnie

Mam pytanie: Czy zmieniając wygląd magicznej ściany (mw) zmienicie też nazwę na "magiczny komin"? Nawet ładniej brzmi :D
maja1414 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin