Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-06-18, 00:16   #31
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zjadek Zobacz post
Altaron jest celowo rozkładany na łopatki, aby go zamknąć. Serwer non-pvp był ostoją graczy, gdy pvp był co pół roku resetowany. W końcu zlikwidowano npvp i pozbyto się tych graczy, którzy jest grali i kupowali statusy. Teraz gra pare osób, pewnie można je policzyć na palcach jednej dłoni.

+1
<znaki>
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 07:40   #32
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

@Zjadek dobrze to podsumowałeś, chyba wszystko już zostało wyjaśnione a co do samej administracji (oraz dupowłazów) myślę że są to megalomani którzy nigdy się nie przyznali do swoich błędnych decyzji publicznie na forum.
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 08:43   #33
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Ale zysku ze statusów ni ma, a gdyby chcieli, to by bez pytania wyłączyli serwer na amen :P

Po prostu mało osób pracuje nad Altaronem, a to dlatego że większość ma mnóstwo pomysłów które są niekompatybilne ze szkieletem tej gry, inni, jak np ja nie ogarniają dostatecznie mechaniki i uniwersum.. Poza tym gdybym miał pomagać w pracach nad Altaronem, to w moich oczach gra traci swój urok, bo zaczynam wszystko postrzegać mechanicznie :|

Także rąk odpowiednich do pracy ni ma dosyć, a te co są, mają mało czasu. Od dawna jest mówione, otwarcie, że priorytet to Nowa Gra, która z Altaronem będzie miała z pewnością wiele wspólnego, a do tego będzie można ją rozreklamować.

Co do Grudniowej aktualizacji, to biorąc pod uwagę to ilu ludzi pracuje nad Altaronem, nie czepiałbym się tak tego, chociaż też mi jest żal. Patrząc na to racjonalnie, to lepiej że up wyjdzie późno, niżby wyszedł niedopracowany.

Pozdrawiam.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 10:45   #34
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Te marudzenie o zepsuty balans... to jak marudzenie, że za komuny było lepiej.
Nie wiem jak długo tu gracie, ale ja od początku pamiętam marudzenie na balans. Gdy zaczynałem grę balans był taki, że prawie wszyscy grali zwiad duch-ele, czyli do kitu.
Potem przy każdej zmianie marudzenie było identyczne. Najwyraźniej Altaron zszedł na psy już w momencie narodzin.

Tym razem nad balansem w znacznej mierze pracowali sami gracze, co ja gadam - tylko i wyłącznie gracze, bo przecież Selbo też nie urwał się z choinki, a Pregusia wykonywał to, czego chcieliśmy. Szerokie konsultacje, testy, najwyraźniej po prostu lepiej się tego zrobić nie da. Topka się rozkłada mniej więcej po równo we wszystkich profesjach, chyba tak beznadziejnie jednak nie jest.

Altaron się wypalił - owszem. Przez brak czasu ludzi którzy nad nim pracują, przez to, że każdy z nas tę grę już przeszedł kilka razy, przez brak szerokiej promocji, przez zmiany podejścia samych graczy (przecież im szybciej i łatwiej tym lepiej), w końcu przez toksyczną społeczność w końcu, która potrafiłaby zniechęcić do pracy każdego.

W aktualizację włożono już naprawdę dużo pracy wielu graczy, chociażby z tego powodu zapewne zostanie ukończona i Altaron znowu błyśnie. Ale czy znajdzie się jeszcze ktoś mający serce i czas do Altaronu, by pociągnąć ten temat na świeżo? Pojęcia nie mam.

Tylko błagam, nie marudźcie już. Gra hula prawie z automatu, gracie w nią z własnej woli, kilka lat, skoro Wam się tak nie podoba to może zajmijcie się czymś innym - nie wiem, książka, rower, plaża, jakaś nowsza gra.

To moja prywatna opinia.
Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 12:00   #35
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post

Tym razem nad balansem w znacznej mierze pracowali sami gracze, co ja gadam - tylko i wyłącznie gracze, bo przecież Selbo też nie urwał się z choinki, a Pregusia wykonywał to, czego chcieliśmy. Szerokie konsultacje, testy,...
Wytłuściłem dwie sprzeczne tezy według mnie. Najlepiej precyzować jacy gracze i ilu ich było. Wydaje mi się że jedna ręka do zliczenia wystarczy. Dalszy komentarz chyba zbędny.

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Altaron się wypalił - owszem. Przez brak czasu ludzi którzy nad nim pracują, przez to, że każdy z nas tę grę już przeszedł kilka razy, przez brak szerokiej promocji, przez zmiany podejścia samych graczy (przecież im szybciej i łatwiej tym lepiej), w końcu przez toksyczną społeczność w końcu, która potrafiłaby zniechęcić do pracy każdego. [Catthon
Ze strony Administracji tylko brak czasu? Reszta wszystko co złego to po stronie społeczności? Przez kilka dobrych lat wogóle nie narzekałem na zmiany. Twórcy mają pomysł na zmiany mechaniki gry? OK, zresztą przy zmianach typu leczenia, obrażeń, zmiany broni, wnęk to były testy i konsultacje. To były przemyślane w pewnym kierunku zmiany.

Ostatnie zmiany? Na podstawie kilku osób, który wpadają grać co pół roku na miesiąc zmieniono hp potworów, a zmiany w balansie ograniczały się do zwykłego na pałe obcięcia dmg dla niektórych profesji. To nie są zmiany to jest rzucenie gry na żywioł, bez pomysłu na zmiany. Poprostu ktoś rzucił pomysł, żeby ,,utrudnić grę, bo kilku ludziom nudno było". Osobiście grałem w Altaron, żeby zrelaksować się, a nie żeby tracić przykładowo 4-5h na bezsensowną grę na jakimś syfie, żeby pójść na coś mocniejszego na 20 minut...


Co do błyśnięcia aktualizacją, to obawiam się, że zanim ona się pojawi (a sam nie wierzę w to) to już nie bedzie zainteresowania grą. Nie ma co się czarować, nowych graczy nie przybędzie, a u starych zasób zaufania i nadzieji wyczerpał się :)
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 12:25   #36
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Do podforum, w którym dopinane są i przygotowywane są zmiany ma dostęp co najmniej 20 osób (a pewnie więcej).

Większość zmian była dyskutowana w osobnych tematach - czyli szerokie konsultacje. Po konsultacjach wypracowywane było rozwiązanie i przedstawiane Pręgusi przez Selba. Nie widzę tu sprzeczności.

I tak, mało czasu i mało chęci. To właściwie jedyny powód.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 13:19   #37
Paragon
 
Zarejestrowany: Lip 2015
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Topka się rozkłada mniej więcej po równo we wszystkich profesjach, chyba tak beznadziejnie jednak nie jest.
To jest argument tak z dupy..
Paragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 13:55   #38
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Weź ktoś przenieś mi stałego wyspiarza, wydam 300zł na "warmode" i dorzucę piątą profesje.


Powiem tak, Altaron ma duży potencjał i nawet osoby które grały X raz by pewnie wróciły gdyby zaczął być aktualizowany, ale ale -

Pierwszą aktualizacją musiałaby być zmiana języka Polskiego na język Angielski,
poszukajcie tematu altaronu na otlandzie, jest tam bardzo dużo wypowiedzi obcokrajowców nt. otsa, że chętnie by pograli ale nie da się ze względu na język.

Jest tam chyba 6 tysięcy wyświetleń tematu (co jest całkiem dużą liczbą jak na otsy),
a pewnie dużo więcej by było, gdyby temat nie umarł z ostatnimi postami dot. właśnie języka.

Tak tylko piszę o tym, ale zapomniałem o jednym:

#FREENPVP
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 14:01   #39
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Ja wracając do tematu dyskusji, chciałbym uzyskać gwarancję, że nie będzie już RESETU (albo wręcz przeciwnie - dowiedzieć się na kiedy zaplanowany).
Nie gram od paru miesięcy i w sumie nawet jak chce mi się wrócić, to od razu się zniechęcam wizją resetu postaci i niepotrzebnie zmarnowanym czasem na grindowanie.
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-18, 16:22   #40
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Zapewniam was, że jedynymi przyczynami braku dalszego rozwoju serwera są brak czasu i brak chęci.

Zadałem pytanie co byście chcieli aby zostało wprowadzone. Kilka osób się wypowiedział ale tylko jedna napisała o taskach. Które moim zdaniem nijak urozmaicą grę.

A gdyby tak przywrócić stare HP potworów, ale zmniejszyć ich xp o 66% ? Trzeba by było tylko sprawdzić co zostało zmienione w związku ze zwiększeniem HP i cofnąć te zmiany. Ewentualnie zwiekszyc sakwy dwukrotnie.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 29-06-18 o 17:09
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin