Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-10-19, 00:11   #1
Październikowa aktualizacja
Catthon Catthon jest nieaktywny 29-10-19, 00:11



Drodzy Altarończycy!

Prezentujemy Wam szereg zmian, które mamy nadzieję w mniejszym lub większym stopniu umilą Wam rozgrywkę. Pamiętajcie o pobraniu nowego klienta Altaronu oraz aktualizacji jego starszej wersji, o czym przeczytacie na końcu wiadomości.

Wraz z jutrzejszym zapisem serwera wejdą liczne - mniejsze i większe zmiany. Tym razem staraliśmy się odpowiedzieć na bieżące problemy graczy. Wszystkie zmiany inspirowane lub podyktowane są więc tym, co komunikowaliście nam przez ostatnie miesiące.

Przejdźmy do konkretów. Poniżej lista zmian, które wprowadzamy wraz z dzisiejszym zapisem serwera.

Nowy system zwojów
  • Od teraz w grze występuje 5 rodzajów zwojów opancerzenia, które z różnym skutkiem ulepszają poszczególne zestawy. Poniższa grafika ilustruje szanse na pierwsze ulepszenie poszczególnych zestawów konkretnymi zwojami. Na każde następne ulepszenie szansa jest o 10 pp. niższa.
  • Ukryty tekst:
  • Od teraz z potworów osobno będą leciały zwoje ofensywne (magii, 1h, 2h, dystansowej) oraz defensywne. Szanse na uzyskanie poszczególnych zwojów defensywnych znajdziecie poniżej.
    Ukryty tekst:
  • Wprowadzamy możliwość zakupu zwojów u niektórych NPC. Ma to na celu zmniejszenie ilości wolnej gotówki na serwerze.
  • W związku z powyższymi zmianami, zaktualizowane zostały ceny sprzedaży zwojów u Korwina.

Zmiany w miksturach oraz alchemii
  • Od teraz subprofesja alchemika daje dodatkowe bonusy w przypadku używania mikstur umiejętności 3. tieru, tzn. mikstur celności, potyczki, potęgi, fechtunku i protekcji. Bonus ten zależny jest od poziomu alchemii korzystającego.
  • Uniemożliwiono ponowne użycie mikstury, której efekty nadal działają.
  • Poprawiono system stackowania się zlewek podczas tworzenia mikstur.
  • Wprowadzono poprawkę, dzięki której złote kły wkładane we wnękę dają siłę punktowo, a nie procentowo.
  • Zwiększono prędkość zdobywania alchemii w trakcie łączenia run, amuletów, pierścieni, puginałów, broni, strzał, wkładania klejnotów do wnęk, transmutowania nożyków, wykorzystywania ekstraktora, destylatora i moździerza.

Zmiany w systemie opancerzenia
  • Podniesiono pancerz najsłabszym zestawom (od łuskowego do królewskiego) by ułatwić grę na początku rozgrywki i zredukować przepaść pomiędzy mocniejszymi setami. Zaktualizowane zostały także wymagania siły.
  • Podniesiono redukcję obrażeń pierścienia obrony.
  • Zmniejszono liczbę łusek czerwonych i zielonych wymaganych do stworzenia smoczego zestawu.
  • Razem ze zmianami w systemie pancerzy doczekała się też zmiana w systemie tarcz. Od teraz wszystkie tarcze posiadają nałożone restrykcje co do obrony jak i siły, polega to na tym, że do określonych wartości umiejętności obrony tarczą oraz umiejętności siły tarcze będą się skalować normalnie - tak jak wcześniej, lecz od pewnego momentu staną one w miejscu.

Zmiany w respawnach i potworach
  • Wprowadzono zmiany na respawnie dicerosów bojowych, które umożliwiają efektywniejsze zdobywanie doświadczenia.
  • Przeprowadzono rework konkwistadorów i bagnów, dzięki czemu będą one atrakcyjnym miejscem nie tylko na samym początku rozgrywki.
  • Od tej pory demon nie wysysa już życia z potworów.
  • Zwiększono ilość doświadczenia otrzymywaną za "skórowanie" poszczególnych potworów:
Ukryty tekst:
  • piaskowa hydra do 150 exp
  • bagienna hydra do 180 exp
  • demon do 200 exp
  • gargantuan do 250 exp
  • smok/starszy smok: 75 exp
  • czerwony smok/starszy czerwony smok; 100 exp
  • Zwiększono szanse na pozyskanie zielonej łuski z bagiennego smoka.
  • Niemal doszczętnie wytrzebiono populację abitańskich mistrzów wojny w obozie nieopodal krasnoludów. Dzięki temu nawet mniej wprawni poszukiwacze przygód powinni sobie poradzić.
  • Minimalnie ograniczono tempo respawnu oraz liczbę mistrzów wojny we wschodnim obozie abitanczyków.
  • Usunięto paraliż strażnikom krypty.
  • Ograniczono HP umarłym mnichom do 3000 oraz zamieniono lecące z nich topazy na czarne perły.
  • Ograniczono niebezpieczeństwo napotkania szamanki w drodze po abitańskie plany.
  • Podmieniono demoniczną zbroję z Gorynyczy na demoniczną tarczę.

Zmiany w czarach
  • Wprowadzono 15-sekundowy cooldown na Śnieżycę, by efekty tego czaru się na siebie nie nakładały. Dodatkowo, czary Zew Śmierci i Śnieżyca już nie powinny się na siebie nakładać.
  • Czar Wijące Pnącza od teraz kosztuje mniej many (290) i ma obniżony, 2-sekundowy cooldown.
  • Wprowadzono zmiany w Większym Leczeniu Runicznym. Na początkowych poziomach magii (dostępnych dla zaawansowanych rycerzy i zwiadowców) runy te będą miały zauważalnie większe znaczenie. Na najwyższych poziomach magii runy te będą leczyły delikatnie mniej niż dotychczas.
  • Elementaliści odkryli nowy, wspaniały czar leczący - Wsparcie Żywiołów. Jakkolwiek niekiedy poważnie interferuje z magią innych subprofesji, to powinien przynieść pożądaną pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej. Brat Mścisław posiada na ten temat więcej szczegółów.

Zmiany w zadaniach:
  • Wprowadzono zadanie, które umożliwia nekromantom bezpośrednie kupowanie puginałów.
  • W misji dziennej na przeszłości zaliczane są smoki różnych gatunków.

Inne zmiany
  • Obniżono ceny bitewnej tarczy u Urbana do 10 talarów.
  • Dodano możliwość sprzedania orła u Urbana za 3 talary.
  • Przeniesiono możliwość sprzedaży sępa od Longinusa do Wilhelma
  • Zwiększono liczbę ładunków elfickiego amuletu z 50 do 200.
  • Wprowadzono możliwość zakupu młotka absorbującego u jednego z NPC w celu zmniejszenia ilości gotówki na serwerze.
  • Poprawiono grafikę stokrotek!
  • Zmniejszono fizyczne obrażenia zadawane przez opatów.
  • Przyspieszono i zagęszczono respawn dicerosów za bramą kobarta.
  • Dodano czaszkę do stanu gracza, dzięki czemu wiemy ile czasu minie do zniknięcia PZ locka.
  • Przyrost SIŁY u zwiadowców i łuczników podczas korzystania z broni dystansowej zastąpiono przyrostem ZRĘCZNOŚCI.

Uwaga! Uwaga, tak jak poprzednio wprowadzenie nowej grafiki zwojów opancerzenia będzie wywoływało crash starego klienta gry. Aby naprawić ten błąd sugerujemy podmianę pliki altaron.dat oraz altaron.spr na pliki pod tymi: [1][2] linkami.

PS: Po raz kolejny serdeczne dzięki ekipie, która pomagała w ich projektowaniu, wdrażaniu i testowaniu
!

Ukryty tekst:
PS2: W następnym odcinku?

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zwoje szanse.png
Wyświetleń:	72592
Rozmiar:	36.2 KB
ID:	4689   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szansa na zwój.png
Wyświetleń:	71351
Rozmiar:	27.1 KB
ID:	4690  


Ostatnio edytowane przez Catthon ; 29-10-19 o 09:31.

 
Avatar Catthon
Catthon
Lubię placki
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Odwiedzin: 41934
Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 01:42   #2
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Spoko, szkoda tylko, że nie pozwolicie przetestować tych nowości

Nikt normalny nie zagra na serverze gdzie levele wbijano w fikcyjnym warmodzie, postaci poprzerzucano z servera no-pvp na pvp, handel itemami za złotówki jest legalny, i gra na nim 6 osób w sobotnie popołudnie.

Może kiedyś się opamiętacie, pozdrawiam, gram na lepszym otsie.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 06:47   #3
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Orzeł 3 talary u npc? Grubo hahahah
Nerficie nnajlepszy resp dla maga elementalisy nie dając mu rzadnych alternatyw, również inteligentna zmiana . Skorowanie bagiennych hydr 200 expa? HAHAHAHA NO SUPER, aż o 50k expa wiecej na 200 poziomie, gratulacje. Dajcie spobie spokój
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 08:12   #4
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Exoreniuss Zobacz post
Orzeł 3 talary u npc? Grubo hahahah
Nerficie nnajlepszy resp dla maga elementalisy nie dając mu rzadnych alternatyw, również inteligentna zmiana . Skorowanie bagiennych hydr 200 expa? HAHAHAHA NO SUPER, aż o 50k expa wiecej na 200 poziomie, gratulacje. Dajcie spobie spokój
No... Talarów na serwerze jest aż za dużo a ceny czystych orłów na licytacji dochodzą do notabene 1 talara :O (mniej niż kruk u Elsy).

"Rzadnych" alternatyw nie ma?
Nie ten resp został zmieniony panie kolego.
Jakkolwiek nie sympatyzuje od jakiegoś czasu z osobami wyżej to lepiej przeczytać ze zrozumieniem niż gdakać niepotrzebnie xD.

Jak coś, "najlepszy czar maga elementalisty" rzuca śnieżkami przez 14 sekund, i poprzednio miał 7sec cooldownu (:O), polecam użyć kiedyś visko pela aluk.

No i ile tego expa ma być na skórowaniu najsilniejszych mobów ingame których Ty na oczy nie widziałeś, lmao. 10?


Fajnie, że zmiany są, lecz nadal waiting for kogar.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 08:41   #5
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Ohh tak, żadnych. To wymień mi alternatywy respów maga ele 80-150 lvl na gfb lub (sniezyca). Bagienne i gargantuany bilem juz na 1 edycji, gdzie ty wtedy nie miales nawet zarejestrowanego konta i nie wiedziales pewnie co to jest tibia i altaron bo grales w minecrafta. Szczekasz jak pies, nie majac wiekszego pojęcia na temat tego, jak powinien wygladac serwer cieszący się popularnością . Ja wiem, ze dla takiego masochisty altarońskiego jak ty, 10 osób w godzinach szczytu to dużo ale proszę Cię skończ bronić tego calego badziewia.

Co do "wschodniego" obozu, to czasami nie jest to ten największy obóz gdzie magowie expili na gfb? Jezeli nie to administracja nie za dokladnie to opisala. Bo nad nim jest również jeden obóz, większy (misjowy), na którym prawie w ogóle mistrzów nie bylo. Idąc logicznym tokiem myślenia, więmszość osób pomyślała właśnie o nim. Rzeczywiście pisanie postów ze zrozumieniem jest trudne .
Uważasz, ze skórowanie garga i bagiennej za 200 expa tu dobra zmiana ? Po co tym sobie głowę zaprzątać, jak to jedyne co daje to 1% exoa wiecej na caly refIl XD
clap clap

Ostatnio edytowane przez Exoreniuss ; 29-10-19 o 08:58
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 08:54   #6
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Exoreniuss, az strach pomyslec, ze masz prawa wyborcze xD

Co do tematu, bardzo fajnie, że w końcu ukazała się łatka, długo czekaliśmy. To pozostało czekać na updejt :D
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 09:05   #7
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Powoli do przodu, ale czekam dalej na nowy servidor.
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 09:08   #8
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Exoreniuss Zobacz post
Ohh tak, żadnych. To wymień mi alternatywy respów maga ele 80-150 lvl na gfb lub (sniezyca). Bagienne i gargantuany bilem juz na 1 edycji, gdzie ty wtedy nie miales nawet zarejestrowanego konta i nie wiedziales pewnie co to jest tibia i altaron bo grales w minecrafta. Szczekasz jak pies, nie majac wiekszego pojęcia na temat tego, jak powinien wygladac serwer cieszący się popularnością . Ja wiem, ze dla takiego masochisty altarońskiego jak ty, 10 osób w godzinach szczytu to dużo ale proszę Cię skończ bronić tego calego badziewia.

Co do "wschodniego" obozu, to czasami nie jest to ten największy obóz gdzie magowie expili na gfb? Jezeli nie to administracja nie za dokladnie to opisala. Bo nad nim jest również jeden obóz, większy (misjowy), na którym prawie w ogóle mistrzów nie bylo. Idąc logicznym tokiem myślenia, więmszość osób pomyślała właśnie o nim. Rzeczywiście pisanie postów ze zrozumieniem jest trudne .
Uważasz, ze skórowanie garga i bagiennej za 200 expa tu dobra zmiana ? Po co tym sobie głowę zaprzątać, jak to jedyne co daje to 1% exoa wiecej na caly refIl XD
clap clap

Dążąc do ideału trzeba zwracać uwagę na szczegóły :)

No i świetnie, że nie miałem zarejestrowanego konta, po co miałbym grać wtedy na orsh otsie?
Jeżeli X-lat grałeś na najłatwiejszych edycjach z SD za 4k i tabelką 2137% to po co mi mówisz jak ma wyglądać serwer?

Bronić nie bronię, od kilku miesięcy nie gram tu w ogóle, dzienne robię by podreperować postać która pnów na oczy nie widziała.
Powiedz mi jak powinien wyglądać serwer według wojennego masochisty, mistrza zasadzek oraz punktowania na forum.
Obecnie serwer dąży "chyba" do najlepszego balansu jaki kiedykolwiek tu był na tym kurwidołku.

A jeśli potrzebujesz alternatyw do expienia to proszę:
Nowi Konkwistadorzy,
Dicerosy Bojowe,
Trolle,
Renegaci,
Tomba,
Pradawne Elfy,
Abi monstra,
Nadzorcy,
Górskie trolle,
Hydry.

Wiesz, masz też taki śmieszny czar, Visko pela aluk, może nigdy nie użyłeś, ale polecam, jest świetny :).
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 10:04   #9
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Dążąc do ideału trzeba zwracać uwagę na szczegóły :)

No i świetnie, że nie miałem zarejestrowanego konta, po co miałbym grać wtedy na orsh otsie?
Jeżeli X-lat grałeś na najłatwiejszych edycjach z SD za 4k i tabelką 2137% to po co mi mówisz jak ma wyglądać serwer?

Bronić nie bronię, od kilku miesięcy nie gram tu w ogóle, dzienne robię by podreperować postać która pnów na oczy nie widziała.
Powiedz mi jak powinien wyglądać serwer według wojennego masochisty, mistrza zasadzek oraz punktowania na forum.
Obecnie serwer dąży "chyba" do najlepszego balansu jaki kiedykolwiek tu był na tym kurwidołku.

A jeśli potrzebujesz alternatyw do expienia to proszę:
Nowi Konkwistadorzy,
Dicerosy Bojowe,
Trolle,
Renegaci,
Tomba,
Pradawne Elfy,
Abi monstra,
Nadzorcy,
Górskie trolle,
Hydry.

Wiesz, masz też taki śmieszny czar, Visko pela aluk, może nigdy nie użyłeś, ale polecam, jest świetny :).
Najlepszy balans byl na pierwszej edycji, gdzie wbijajac poziom wzrastal dmg i leczenie . A najwiekszy poziom jaki wtedy byl to Artezon chyba 280lvl(po kilku latach stania serwera) potem byla dosyc duza przepasc. Jak wprowadzili tabelki i bicie po 4k z sd, ja nie bylem temu przychylny i przestalem wtedy grac a na administracje wlasnie wtedy polecial hejt ktory trwa do dzis. Ta zmiana nie byla z nikim konsultowana. Jezeli nie wiesz, jak to kiedyś wyglądało to szkoda, ale raczej malo inteligentne jest to, ze probujesz wmówić mi coś czego byłem największym przeciwnikiem. Jak ja mam Ciebie traktować poważnie skoro oceniasz kogoś kogo w ogóle nie znasz. Mam nadzieję, ze w zyciu masz do tego troche inne podejscie. Nie wiem ile masz lat ale zachowanie troche podobne do obecnego poziomu youtube, gdzie srednia wieku tob16 lat. Mam prawo krytykować to co robi administracja i będę to robić do czasu, aż nie zobaczę, ze idzie to w dobrym kierunku. Możliwe, ze dla pewnej grupy osób serwer przemawia, ale jest to zdecydowana mniejszosc, szanuję ale nie popieram. Największym problemem balansu (juz od kilku lat) jest to, ze calkowicie zlikwidowano przyrosty poziomowe, i postanowiono wprowadzac jakies tabelki ktore 10x trudniej ogarnac.
Przyklad:
Wbijasz 5 poziomow, leczenie u wojownika z tawisa rosnie o 10, u zwiadowcy o 15 , maga o 30. Duzo latwiejsze do zbalansowania niż % tabelki .
Ja juz nie bede sie na ten temat wypowiadał, bo bylo to juz mówione setki razy.
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-19, 10:14   #10
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

To dziękuję za sprostowanie jak wyglądała sprawa z balansem wtedy.

Każdy ma prawo krytykować, mi się również nie podoba jak to obecnie funkcjonuje, ale wyjaśniam Ci, że balans ma się obecnie lepiej niż kiedyś.

I nie bronie administracji, bronie zmiany które były w głównej mierze od graczy dla graczy ;).

A nerf na elementaliste nie jest taki super duży, weź też pod uwagę slogany pick ele ftw.
A też poszły buffy na np. useless aoe od ziemii.

Zaczęło się od gadania na "nerfy" i skończyło na moim zachowaniu, ayy lmao.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin