Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tych wszystkich jakże licznych pracach?
No cóż... Nic dodać nic ująć :D Oby tak dalej! 146 66.36%
Lubię twoje prace, ale zdecydowanie wolę widzieć outfity! 39 17.73%
Outfity są fajne, jednak tak naprawdę powinieneś robić meble! 11 5.00%
Średnio mi się to wszystko podoba... 8 3.64%
Nie widzę w tym nic ciekawego! 16 7.27%
Głosujących: 220. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-07-12, 18:03   #351
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Zapominasz jednak o tym, co określane jest mianem 'walor' - czyli zaznaczenia struktury, charakteru materiału, z którego wykonany jest dany element.
Zdaję mi się, że z tą gumą chodziło o metaforę powyższego. Mogę się mylić. Może faktycznie kluczowym elementem tamtego postu były futerko i lodowy kijek.

Co do pajęczaka, czy olbrzyma (zwłaszcza tego drugiego), to myślę, że w dobrej wierze można się czepić. Nie wiemy, czy będą to unikalne jednostki. Jeśli nie, a autor nigdzie o tym nie wspomniał, to może zechce to poprawić. Skąd my, oglądający i komentujący, mamy wiedzieć, jaki był zamysł? Nie możemy o tym wiedzieć, dlatego chyba dobrze, że ktoś raczy zwracać uwagę na rzeczy, które mu się nie podobają. Część z takich rzeczy może być zrobiona w ten sposób celowo, ale część może być niedopatrzeniem, które twórca zechce naprawić.

P.S. Ta dyskusja, chociaż niewiele wnosi poza zwiększeniem liczby re, ciągle jeszcze dotyczy grafik w tym temacie.

Edit:
P.P.S. Czy należę do ekipy altaronu?
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 18:04   #352
Tisaya
 
Avatar Tisaya
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 455
Domyślnie

Ok, w takim razie skomentuję to tak, jak należy. Bez używania słów, które mogą okazać się za trudne dla Ciebie.

Widzę, że bardzo się starasz, ALE:
-są pocieniowane bez żadnej zasady
-całe cieniowanie w każdym przypadku jest identyczne
-nie podoba mi się troll i ten krzywonogi potwór
-pająk jest w porządku
-outfity... wszystkie cieniowane jednakowo. rycerze i magowie w szatach niczym się pod tym względem nie różnią.

Bez dziwnych słów. :) Przyjmij tę krytykę na klatę.
__________________
Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku.
Tisaya jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 18:10   #353
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

Ok, bez dziwnych słów: U mnie koszulki mają cieniowanie. popatrz na Twoją czarną koszulkę na outficie. Gdzie tu jest cieniowanie bynajmniej? Ja tu widzę czerń, grafik wyprał ją w Perwollu Black Magic. A jeśli rycerz wygląda jak mag to zalecam okulary, albo: soczewki są popularniejsze.

PS: mówiłem, że się nie powstrzymam jeśli tu będziecie nadal takie rzeczy pisać. Chociaż, śmiech przedłuża życie...
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 18:32   #354
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Jakbyś nie czepił się orta u Drakona, to dałbym już spokój.
Cytat:
Napisał Shikate Zobacz post
Gdzie tu jest cieniowanie bynajmniej?
Nie jest to poprawna składnia. Poza tym słowo "bynajmniej" jest (co powinno być widać) antonimem wyrażenia "jak najbardziej".
Na przyszłość byłbym nieco bardziej powściągliwy w wytykaniu u innych problemów z pisaniem.

Wiedziałem, że w końcu do tego dojdzie, do porównywania swoich prac z grafikami w Altaron. Słuchaj, nie muszę świetnie malować, żeby zauważyć, że malarz zostawił kupę jednolitego tła. Nie muszę być dobrym fotografikiem, żeby zauważyć, że zdjęcie jest nieostre. Żeby powiedzieć, że mur jest spier... Krzywy, nie muszę być w stanie wymurować lepiej. Nikt tu nie twierdzi, że robi lepsze grafiki niż Ty. Zwracają tylko uwagę na pewne aspekty, nad którymi mógłbyś popracować, żeby Twoje prace były jeszcze lepsze. Jeśli nie chcesz tak tego postrzegać i odpowiadasz atakiem (Zaraz usłyszę, że propozycja zakupu soczewek to nie była ofensywna odpowiedź na kilka nieagresywnych sugestii, tylko spokojna reakcja na atak i czepialstwo, ech...) - trudno. Ja się już zbieram. Mam nadzieje, że pozostali, których także sobie tu nie życzysz, zrobią to samo. Pa.

Edit:
Nie będę pisać kolejnych :re, obiecałem stąd iść, ale... Ręce mi opadają.
Napisałem, że nie muszę być fachowcem, żeby zwrócić uwagę na niektóre szczegóły. Mówię, że to nie atak, tylko sugestie mające pomóc poprawiać jakość prac.
Zwracam uwagę, że zaczyna się porównywanie powyższych prac do altarońskich grafik, co nie ma sensu z tego właśnie powodu, że nikt tu nie twierdzi, że zrobi lepsze.
Co widzę? Jak masz cokolwiek do powiedzenia, zrób lepiej. Te są takie, a altarońskie takie.
Po co to pisałem? Żeby takie posty nie poleciały, bo nie o to tu chodzi. Pochlastać się szarym mydłem...

Ostatnio edytowane przez cinkiwonsz ; 05-07-12 o 19:41
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 18:47   #355
maja1414
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 326
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do maja1414
Domyślnie

Widzicie drzazgę w jego oku a w swoim belki nie zauważyliście (żeby było grzecznie). Wyrzucacie mu jakieś bzdury na temat cieniowania, nóg, uzębienia pixela czy budowy jego kończyn. Widzieliście swoje grafiki? Mamy krytykować outfity, które są denne w tej grze (jedynie 3 z tych wszystkich można pokazać)? Nagle się pięciuset specjalistów znalazło, a jak trzeba zrobić coś fajnego to nagle nikogo nie ma?
Proszę bardzo oto przykłady:
- outfitów nie chce mi się wymieniać, ale przykładowo mieszczanin (citizen) wygląda jakby miał nosem zaraz zaryć o ziemię.
- czarne kucyki- gdzie tam jest cieniowanie na które tak patrzycie? Czarna plama z białą głową. Profesjonalista to tego nie robił...
-Orki- wyglądają jak jakieś "jaszczóry". Chude to...
- Smoki- od kiedy smok jest wielkości człowieka?

Czepiacie się kogoś a tutaj wcale nie jest lepiej. Nie znam Shikate, ale śmiać mi się chce jak wygarniacie mu coś co sami tak samo robicie.
Sądzę że ludzie chętniej widzieliby tego pierwszego tytana w grze niż te wasze wiwerny, orki, hydry, itd.

Edit. Zawsze możecie zrobić ankietę. Outfity Altarona versus Shikate. Mina by wam zrzedła.

Edit 2: Post niżej ------> Piwo dla tego pana :D

Ostatnio edytowane przez maja1414 ; 05-07-12 o 19:04
maja1414 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 18:51   #356
johnson91
 
Avatar johnson91
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: HH & CBR
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Widzę, że bardzo się starasz, ALE:
-są pocieniowane bez żadnej zasady
-całe cieniowanie w każdym przypadku jest identyczne
-nie podoba mi się troll i ten krzywonogi potwór
-pająk jest w porządku
-outfity... wszystkie cieniowane jednakowo. rycerze i magowie w szatach niczym się pod tym względem nie różnią.
Nie krytykuj, nie podskakuj, siedź na dupie i przytakuj
Potrafisz lepiej ? Pokaż !
johnson91 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 18:53   #357
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

A mi się podobają grafiki. Nawet bardzo.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 19:26   #358
Tisaya
 
Avatar Tisaya
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 455
Domyślnie

Cytat:
Napisał johnson91 Zobacz post
Nie krytykuj, nie podskakuj, siedź na dupie i przytakuj
Potrafisz lepiej ? Pokaż !
Nie twierdzę, że potrafię lepiej. Krytykować mogę, jak i każdy. ;p Grafik niestety pokazać nie mogę.
__________________
Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku.
Tisaya jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 19:42   #359
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

przeczytajcie post kemoca (ten ostatni) jest tam kilka słów prawdy: nie trzeba umieć czegoś zrobić żeby to oceniać, to jest siła dedukcji, można poprostu porównywać z innymi pracami i w ten sposób oceniać itp itd
jasiek50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-12, 20:57   #360
Shikate
 
Avatar Shikate
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 258
Domyślnie

@Cinkiwonsz
,,Co widzę? Jak masz cokolwiek do powiedzenia, zrób lepiej. Te są takie, a altarońskie takie.
Po co to pisałem? Żeby takie posty nie poleciały, bo nie o to tu chodzi. Pochlastać się szarym mydłem...''

Pewnie, gracze nie mogą mówić co im się nie podoba, ale administracja może co chce. W końcu wolność jak to mówicie ;)
Shikate jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin