Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-08-15, 13:29   #1
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
żarówka Non pvp i pvp

Pytanie brzmi czy można oddzielić te dwa serwery.

Bo? Bo pvp i npvp to dwa zupełnie różne światy.

Większość rzeczy nie można wprowadzić na świcie npvp bo na pvp to tamto bo było by za łatwo zabijać itp.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe oddzielenie tego.

Ponieważ na świcie Npvp Walczy się z grą, a nie graczami.
Przez to kompletnie inne zasady tam panują i w ogóle sposób gry jest inny człowiek potrzebuje łączyć się w grupy by pokonywać silniejsze potwory i przeciwstawiać się rożnym trudom fabuły jako Neolith (zadania z abitańcami)itp itd.
Dlaczego nie pociągnąć tego dalej ? Dlaczego nie zrobić obozów abi na 200+ 300+ nie zrobić progresu ? Kolejnych prostych zadań ale jakże ciekawych z perspektywy gracza bo są kolejne cele a Tutaj akutalnie rozmowa tyczy się jednego.

JAK OGARNICZYC ILOSC EXPA NA/h Jak ograniczyć Level ITP ITD I teraz sedno

A OGRANICZAĆ to trzeba ze względu na PVP Bo : " gracz o wysokim poziomie zabijałby słabszych na raz"
A NA NON PVP niema tego sposobu rozumowania więc wnioskuje o rozpatrzenie Tych dwóch serwerów jako oddzielne projekty.

Można by tu wyliczać. Pytanie jest proste wiem ze możliwość istnieje a się pytam czy ta możliwość ma sens powstania tu czy warto czekać na to ? czy tego nigdy nie będzie.

Pozdrawiam.
Dather jest nieaktywny  
Stare 11-08-15, 13:49   #2
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Sens jest. Możliwe nie jest. Nigdy nie będzie.

Pozdrawiam.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 11-08-15, 16:24   #3
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Sens jest. Możliwe nie jest. Nigdy nie będzie.

Pozdrawiam.
Wolałbym aby Administracja wypowiedziała się na ten temat.
Dather jest nieaktywny  
Stare 11-08-15, 16:58   #4
Aceb
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dather Zobacz post
Wolałbym aby Administracja wypowiedziała się na ten temat.
A po co? Jest dobrze jak jest. Masz opcje poziomu trudności Łatwy i Trudny. Większość gier tak ma ;).

@edit
A z punktu widzenia technicznego, to pewnie kwestia jednej zmiennej, a twoja opcja wymagałaby utworzenia obiektu Altarono-podobnego tyle że bez PvP?
Aceb jest nieaktywny  
Stare 11-08-15, 18:03   #5
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

To jest właśnie moja bolączka... Nie można zmienić spelli bo będą zbyt mocne na pvp a na pve są bezużyteczne dla większości graczy.
inbass jest nieaktywny  
Stare 11-08-15, 18:16   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Decydując się na taki krok trzeba by albo zwiększyć zespół odpowiedzialny za modyfikacje albo wprowadzać ich 2x mniej rozdzielając i dostosowując wszystko do oddzielnych mechanizmów. Z tego względu pomysł całkowicie odpada.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 11-08-15, 19:11   #7
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Decydując się na taki krok trzeba by albo zwiększyć zespół odpowiedzialny za modyfikacje albo wprowadzać ich 2x mniej rozdzielając i dostosowując wszystko do oddzielnych mechanizmów. Z tego względu pomysł całkowicie odpada.
Jednak ja bym to jeszcze raz przemyślał większość pomysłów zmian nie jest wprowadzana z powodu pvp.

Teoretycznie. W tej chwili Gdyby skopiować te dwa serwery i odpalać je osobno zmian można łatwo dokonać edytując tylko klienta czyż nie ?

Ludzi nie brakuje wystarczyło by 2 testerów na test serwerach.

Walczę o to z powodu że nie możemy się rozwijać ze względu durnego pvp.
Naprawdę Panie MG proszę to przemyśleć na spokojnie bo jest to kluczowa zmiana.
Ps. Rozumiem że czasu brak jest na wszystko a ludzi wypisujących pomysły i zmiany co by tu dorobić zmienić nie brakuje ba można powiedzieć ze jest ich na pęczki a wiadomo Administracji Tylko parę osób jak pisaliście w wiadomościach. Aczkolwiek uważam że oddzielenie tego po prostu na odpalane 2 serwery z 2 klientów rozwiążą wiele problemów bo przecież od czegoś trzeba zacząć. I nic na tym nie stracicie Tylko zyskacie.

Może zabrzmiało bardzo poważnie zdanie o 2 oddzielnych projektach ale miałem na mysli drobne zmiany jak na razie czyli po prostu:
zmiany siły niektórych speli i przeliczników obrażeń. Zmiany czasu dc zmiany zdobywania expa w drużynie np +15% za każdego w drużynie do max 45%
Czemu nie ?
Jak by To Pan widział ?

Ja tu chciałem jedno zaznaczyć to nie jest jakiś pomysł moim zdaniem to rzecz niezbędna ponieważ zbyt dużo jest ograniczeń ze względu na serwer PVP.
Dather jest nieaktywny  
Stare 13-08-15, 20:17   #8
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Odświeżam droga administracjo.
Dather jest nieaktywny  
Stare 13-08-15, 21:28   #9
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

A ja nie pojmuję skąd taki pomysł?
Zawsze traktowałem nonpvp jako coś bezsensownego, jedyny sens to szukanie sposobów żeby zakłócić rozgrywkę innym w inny sposób niż zabijając i szkolić te patenty do perfekcji. Przykład który napisałeś (nowe obozy abi na wyższe lvle, nowe questy) znajdą również zastosowanie na pvp wcale nie inne od tego, które miałyby u was, a wręcz miałyby tych zastosować więcej. W czym rzecz? Bierzecie przykład z feministek?
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 13-08-15, 21:54   #10
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
A ja nie pojmuję skąd taki pomysł?
Zawsze traktowałem nonpvp jako coś bezsensownego, jedyny sens to szukanie sposobów żeby zakłócić rozgrywkę innym w inny sposób niż zabijając i szkolić te patenty do perfekcji. Przykład który napisałeś (nowe obozy abi na wyższe lvle, nowe questy) znajdą również zastosowanie na pvp wcale nie inne od tego, które miałyby u was, a wręcz miałyby tych zastosować więcej. W czym rzecz? Bierzecie przykład z feministek?
A ja odworotnie pvp jako cos bez sensownego. Mało wiesz o non pvp i dlatego masz takie poglądy. Gdy przyszedlem tu po raz 1 zaszokowała mnie atmosfera miła i pomocna na serwerze non pvp. A ludzie którzy nie potrafili uszanować innych byli zlewani przez cały serwer np warlord.
Opisać mógłbym wiele sytuacji których na pvp jest pełno a na non pvp nie miały by miejsca.
Sam grałem na pvp 10 lat temu i jak byłem graczem na 40 lvl i zabijał mnie 100 bo tak mu sie podobało a ja traciłem dobytek to wież mi ze to nie jest zabawa. I nie sprawa mi przyjemności.
Za to tworzenie itemów mikstur zdobywanie zadań wzajemna pomoc w osiąganiu celów BEZ MOZLIWOSCI AGRESJI. Jest niezbędna dla mnie do gry.

I dlatego gram na non pvp i moze kiedys ktos ogarnie jaki potencjał to niesie bez rozpatrywania ile kto bije i jaki ma lvl bo jakie to ma znaczenie w non pvp tylko tkie ze moze chodzic w miejsca gdzie inni nie. Nie trzeba nerfic czarów run i wielu innych a rozwijanie serwa polega na rozwoju fabuły zadań i tworzeniu nowych terenów oraz mobów. Dodatkowo tutaj rozbudowa alchemi itp a mozna by mnozyć.

A na TYM ZASRANYM PVP ciagle jedno i to samo wojny agresja i kolesiostwo. Jeden syf.

Nienawidze tego sposobu myslenia który opisałeś.
"jedyny sens to szukanie sposobów żeby zakłócić rozgrywkę innym w inny sposób niż zabijając i szkolić te patenty do perfekcji."

Nigdy tak nie myslałem bo ja czerpie przyjemność w walce z grą a nie ludzmi.

Ps. przepraszam za błedy w tekscie.
Dather jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin