Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-06-11, 19:54   #11
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
No bez przesady... Tibia nie ma jakichs super power evul wymagan zeby trzeba bylo kupowac kompy warte tygodniówki Billa Gatesa.
Zdziwiłbyś się... Mam notebooka Samsunga na i3-380M i 3GB RAM, Windows 7 HP i klient robi 40 FPS... Tibia naprawdę potrafi być zasobożerna i czasem dość mocno angażuje kartę graficzną: powodem jest pewnie brak optymalizacji kodu silnika DX9...

Ostatnio edytowane przez Kosiek ; 07-06-11 o 20:01
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 19:56   #12
!Aadie.
 
Avatar !Aadie.
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Włodawa
Postów: 12
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do !Aadie.
Domyślnie

szczerze? po starcie altaronu BARDZO się zawiodłem. pytacie dlaczego? a dlatego, że myślałem, że mapa będzie o wiele bardziej klimatyczna, tereny własne, pomysłowe, więcej różnych/własnych potworków.. 3 lata zapowiadaliście świetną mapę, a jest raptem 1 dosyć duże miasto (Neolith), mini wysepka dla szlatchty (Ankardia), a pozatym? wydawało mi się, że przy starcie mapa będzie większa od real, w każdym mieście przeróżni npc, questy, wyzwania.. niestety nie doczekałem się.

a wy co o tym myślicie?
!Aadie. jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 20:04   #13
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał !Aadie. Zobacz post
szczerze? po starcie altaronu BARDZO się zawiodłem. pytacie dlaczego? a dlatego, że myślałem, że mapa będzie o wiele bardziej klimatyczna, tereny własne, pomysłowe, więcej różnych/własnych potworków.. 3 lata zapowiadaliście świetną mapę, a jest raptem 1 dosyć duże miasto (Neolith), mini wysepka dla szlatchty (Ankardia), a pozatym? wydawało mi się, że przy starcie mapa będzie większa od real, w każdym mieście przeróżni npc, questy, wyzwania.. niestety nie doczekałem się.

a wy co o tym myślicie?
Wg mnie nie warto płakać nad rozlanym mlekiem i krytykować ich. Zrobili sporo biorąc pod uwagę, ze to też ludzie ktorzy mają swoje potrzeby i zycie prywatne.. przeciez nie muszą siedzieć całymi dniami i nocami na kompie zeby zrobic wszystkim dobrze na servie zaniedbująć najbliższych ;p

Miejmy nadzieję, ze błędy poprawia, rozbuduja mapę ale za naszą prośbą a nie ciągłym narzekaniem i krytyką : )

Noo a teraz brać się za mape! :D
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 20:05   #14
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
Zdziwiłbyś się... Mam notebooka Samsunga na i3-380M i 3GB RAM, Windows 7 HP i klient robi 40 FPS...
Pewnie Neostrada 512 kb/s z kilkoma komputerami w domu ;)

Cytat:
Napisał !Aadie. Zobacz post
szczerze? po starcie altaronu BARDZO się zawiodłem. pytacie dlaczego? a dlatego, że myślałem, że mapa będzie o wiele bardziej klimatyczna, tereny własne, pomysłowe, więcej różnych/własnych potworków.. 3 lata zapowiadaliście świetną mapę, a jest raptem 1 dosyć duże miasto (Neolith), mini wysepka dla szlatchty (Ankardia), a pozatym? wydawało mi się, że przy starcie mapa będzie większa od real, w każdym mieście przeróżni npc, questy, wyzwania.. niestety nie doczekałem się.

a wy co o tym myślicie?
Myślę że... masz rację. Może nie w 100% bo wszystkie grafiki uzbrojenia zostały zmienione, także dużo potworków dostało w prezencie nowy wygląd, nie mówiąc już o nowych potworkach. Do czego się można przyczepić? Do tego co powiedziałeś. wielkości miasta Ankardia, czyli terenów Szlacheckich. Serwer oferuje naprawdę mało dogodności dla Szlachciców pod tym względem, bo ta wyspa to kropka na mapie. Myślę że twórcy nie spodziewali się takiej ilości graczy na starcie, ale się przeliczyli. Także myślałem że Altaron to będzie trudny serwer, dla RPG-owców, a tu co? 100 poziom w niecałe 2 miesiące. Już to gdzieś mówiłem, ale przydała by się nowa krew w ekipie, zawsze to przyspieszy pracę. Sama Slythia robi za dwóch - zajmuje się zadaniami jak i sprzątaniem forum. Coś dużo jak na jedną osobę, co nie?

PS. Wiem że na mapie istnieje mnóstwo nowych terenów tylko nie zostały one udostępnione graczom, czyli domyślam się że przy najbliższym update zostaną one otworzone.
Tron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 20:05   #15
Tomek119
 
Avatar Tomek119
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 17
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Tomek119
Domyślnie

Częściowo popieram Kmina, choć go nie lubię :D 1 mini miasto dla szlahty to troszkę mało :/ sam zwiedziłem sporą część (tak myślę) i wiele do odkrywania w ankardii mi nie pozostało ;D
A co do Neolithu to jest on spory :] Tylko co nam po wielkości, jeżeli ta przestrzeń jest w dużej części pusta ? ^^
Tomek119 jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 20:11   #16
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zwariowany Alkoholik Zobacz post
Pewnie Neostrada 512 kb/s z kilkoma komputerami w domu ;)
2 kompy, Dialnet 10Mbps... Naprawdę klient Tibii potrafi zużywać dużo zasobów. ;P Popatrzcie sobie czasem na użycie procesora CPU i GPU. ;)
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 20:16   #17
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
2 kompy, Dialnet 10Mbps... Naprawdę klient Tibii potrafi zużywać dużo zasobów. ;P Popatrzcie sobie czasem na użycie procesora CPU i GPU. ;)
Ogranicz fpsy i będzie okej.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 08-06-11, 12:31   #18
Lord Darkei
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 63
Domyślnie

Racja!!! las powinien wyglądać jak las a nie jak polana z kilkoma drzewkami, kolejna rzecz która jest śmieszna w tibijskim lesie jak i w altarońskim to drzewa które są wielkości naszej postaci:o drzewo powinno być o wiele większe od postaci którą się poruszamy, pod drzewami mogły by leżeć liście, patyki, kasztany, szyszki czy żołędzie i to już by dodało pięknego klimatu gry, a żeby klimat był lepszy to trzeba sprawić żeby ten las tętnił życiem po lesie by mogły biegać nowe potworki takie jak: jeleń (można by było poprawić wygląd rogacza) ryś, dzik, węże i ich jakieś nowe rodzaje, ptactwo ( orzeł, sokół, kruk, sowa albo jakieś swoje przerośnięte groźne ptaki) robactwo (żuki, wije, gąsienice, przerośnięte komary, ważki... itp) lub jakieś potwory które wam się narodzą w wyobraźni) a jeśli nie macie czasu na robienie takiego czegoś to zatrudnijcie grafików i maperów, mogliście Shitake zatrudnić dobry grafik to nie chcieliście.
Ja i moje pomysły + grafik + maper = klimatyczna gra
Będzie klimat gry, to będzie więcej ludzi online
Lord Darkei jest nieaktywny  
Stare 08-06-11, 12:55   #19
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

Ta, właśnie wymieniłem kompa. I tak tnie i tak? Reason? Mam wiele innych, często dużo ważniejszych aplikacji które MUSZĄ BYĆ włączone podczas gry. A swoje żrą. Czego byś nie miał i tak będzie ciąć i tak. I jak Kosiek zauważył - optymalizacja tej gry jest na poziomie roku 2k..

Bez bzdur typu wyłącz, zoptymalizuj prace kompa itp bo to każdy ogarnięty na dzień dobry po formacie robi. Po prostu bitmapy są przestarzałe i taka prawda.

@down

Bagna pro, przyznaje. Szkoda, że fps tam spada okrutnie..

Ostatnio edytowane przez Kosiara ; 08-06-11 o 16:03
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 08-06-11, 12:59   #20
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Zgodzę się, że las i kilka terenów można by urozmaicić, ale na to trzeba naprawdę dużo czasu. Wg. mnie błędem jest to, że ciągle przyrównujecie Altaron do T**i. Pamiętajmy, że Cip robi tą grę od 14? lat. Ich sztab jest liczny, mają masę pomocników i to jest ich normalna praca, więc dobrze zauważacie, że twórcy Altaronu robią wszystko dla własnej satysfakcji. Reasumując krytyka krytyką ale nie wymagajcie mapy większej niż jest w T. i urozmaiconej na każdym skrawku.
Hmy... mogę Wam też powiedzieć, że niektóre tereny, które były dostępne na TS a teraz nie są na prawdę zadziwiają oryginalnością i wykonaniem - są bardzo klimatyczne. Co więcej nie powiecie chyba, że na bagnach (tam gdzie są GS'y) mapa jest źle wykonana. A minotaury na Anakrdii? Zrujnowany Klasztor? Raindar?
A co do Statusu Szlacheckiego, czy na prawdę chcecie, by zrobiła się taka przepaść jak w Tibi? Wątpię.
Obles jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin