Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-05-15, 14:42   #1
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie Zasięg u zwiadowców i redukcja obrażeń.

Witam, dzisiaj otrzymałem informacje, z których dowiedziałem się, że redukcja obrażeń jest jeżeli stoimy 1, 4 lub więcej kratek od potwora. Z tego co pamiętam kiedyś miało być tak, że redukcja obrażeń jest na 2 oraz na 1 kratce od przeciwnika. 1 kratka bijemy najmniej, 2 kratki trochę więcej 3 lub więcej kratek bijemy normalne obrażenia.

Także proszę Altrela oraz innych MG, by to sprawdzili sami, by nie sprawdzali tego wybrańcy itp, bo później są błędy.

Bo jeżeli zwiadowca ma bić tylko i wyłącznie z 2-3 kratek to co to ma być? Mam uciekać od potworów, bo praktycznie nie mam pancerza, a w dodatku muszę trzymać dystans 2 kratek od przeciwnika, co prowadzić może do mojej śmierci. Moim zdaniem 3 lub więcej kratek dla normalnych obrażeń jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ miało to powodować, by zwiadowcy nie mogli sami expić stojąc przy potworach i żeby potrzebowali rycerzy do blokowania. Cały czas expiłem z myślą, że jest tak jak powinno być, gdyż nigdzie nie widziałem zmian dotyczących tego systemu. Zauważałem to, ale myślałem, że mogą to być po prostu słabsze hity. Teraz jestem przekonany, że zmiana tego systemu spowodowała to.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 14:51   #2
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

Potwory bijące na odległość, mają 4 SQM'y zasięgu.
Zwiadowca na 4SQM ma redukcję.

Proszę tylko o tą jedną kratkę...
dawidees jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 14:53   #3
Masterglocker
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 76
Domyślnie

zwiadowca i tak już bije bardzo dużo.
Masterglocker jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 15:15   #4
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

Bije w porządku, ale mowa o PvE, w którym trzeba też myśleć o opłacalności.
dawidees jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 15:36   #5
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Opisałem to w tym poście: https://forum.altaron.pl/showpost.ph...&postcount=159

Głównym elementem, na którym należy się skupić jest:
Cytat:
odległość od potworów wymagana do zadawania pełnych obrażeń z 3 do 2 kratek + za utrzymywanie odległości na 3 i więcej kratek dodano bonus w postaci 10% zwiększonych obrażeń.
W tamtym dniu wprowadzone zostały 2 zmiany:

100% obrażeń poza odległością 3 kratek zyskała również odległość 2 kratek.
Wszystkie kratki powyżej 3, które byłby redukowane słabiej niż 1 kratka otrzymały dziesięcioprocentowe wzmocnienie obrażeń - aktualnie 0,85.

Od 12 marca zeszłego roku (a nawet dłużej) te wzory nie były zmieniane. Odległości większe niż 3 kratki nie są redukowane na zasadzie 1 kratki.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 03-05-15 o 15:47
Altrel jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 16:24   #6
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

@Altrel

W dalszym ciągu obrażenia zadawane z jednej kratki są słabe, i to jest logiczne, ale czemu obrażenia z odległości >3 SQM są mniejsze niż z dwóch bądź trzech SQM?
dawidees jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 16:44   #7
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Z większej odległości ciężko zadać precyzyjny strzał stąd obrażenia są mniejsze. Jedynie magia oddziałuje na całego przeciwnika i nie musi być zadawana w 'punkty witalne'.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 16:47   #8
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Bądźmy szczerzy, zwiadowca z 3 i więcej kratek powinien bić tak samo. Zrozumcie, że utrzymanie 3 kratek od przeciwnika graniczy z cudem. Przy rozrzucie dmg jaki jest u zwiadowcy to jest ogromna różnica. Co do expienia z blokerem, na niektórych potworach trzeba odbiegać po 3-4 kratki od blokera by nie paść. Więc zróbcie normalnie 100% z 3 i więcej kratek, a zredukujcie z 1 i 2 kratek. 2 kratki 70%, 1 kratka 40-50% obrażeń. Moim zdaniem jest to rozsądne rozwiązanie, gdyż tylko zwiadowca ma ograniczenia, na to z ilu kratek bije.

No kurcze, jakbyśmy rozmawiali o tym co jest a co nie jest możliwe, to każdy by nosił tylko jeden plecak i był uzbrojony tylko w jeden ekwipunek który obecnie nosi.

Tutaj chodzi o to, że nawet jakbym chciał to nie da się utrzymać dystansu 3 kratek (2 nawet nie myśle, bo to kończy się śmiercią w wypadku zwiadowcy).
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 16:55   #9
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

@Altrel

To jest jedna sprawa, że mówienie tutaj o rzeczywistości, ma tyle samo sensu co włożenie 20 plecaków do plecaka.

Ale chodzi o to, że na większości team expów, potwory zadają obrażenia obszarowe, które przyjmuje na siebie bloker, ale zasięg tych obrażeń (gfb piaskowej/bagiennej przykładowo) również jest 3kratkowy. Co oznacza, że zwiadowcą NIE MOŻNA zadać pełnych obrażeń, nie narażając się przy tym na ich otrzymanie.

Drugą sprawą jest walka z potworami dystansowymi, które atakują nas z odległości 4 SQM'ów, co również uniemożliwia zadanie pełnych obrażeń, nie wbiegając za tymi potworami w głąb respowiska.

I w tej sprawie chcę kompromisu, między graczem, a administracją, który miałby być wprowadzeniem wzoru na karę zaczynającą się od tych 15% i zmniejszającą się wraz z wzrostem poziomu walki dystansowej, gdzie dla czterech kratek, redukcja obrażeń spadałaby szybciej, a dla 5-6 wolniej, i dopiero 200 poziom walki dystansowej pozwalałby nam na zadawanie obrażeń bez redukcji z każdej odległości, nie licząc 1SQM'a.

Ostatnio edytowane przez dawidees ; 03-05-15 o 17:00
dawidees jest nieaktywny  
Stare 03-05-15, 17:25   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Redukcja 50% z 1 kratki jest zabójcza w momencie zablokowania przez potwora, który się leczy - była to pierwsza wartość na serwerze testowym. Aktualnie wynosi 70%. Redukowanie obrażeń na 2 kratce zmniejsza możliwości zdobywania doświadczenia w wielu legowiskach, które nie mają wystarczająco miejsca, by biegać swobodnie z potworami oraz gdy posiadamy niewiele wolnego udźwigu.

Cytat:
Napisał dawidees Zobacz post
Ale chodzi o to, że na większości team expów, potwory zadają obrażenia obszarowe, które przyjmuje na siebie bloker, ale zasięg tych obrażeń (gfb piaskowej/bagiennej przykładowo) również jest 3kratkowy. Co oznacza, że zwiadowcą NIE MOŻNA zadać pełnych obrażeń, nie narażając się przy tym na ich otrzymanie.
Obrażenia wspomnianych hydr zadawane są w blokera na kratkę nr 0 (w blokera) 1 oraz 2. W sytuacji , gdy bloker stoi po przeciwnej stronie hydry do drużyny bijącej to drużyna może stać zarówno na 2 jak i 3 kratce od potwora nie otrzymując żadnych obrażeń.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin