Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-06-15, 00:25   #1
Natchnienie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 16
Domyślnie Celność

W dalszym ciągu mając 92,5% bazowego +1% celnosci w broni + 8% szczęścia są pudła. Na 104 sztuki rozrywajych bełtów wypatrzyłem co najmniej 2 nietrafienia. Dalsze liczenie pewnie by mnie przeraziło :<
Natchnienie jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 00:29   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Z ilu kratek zdarzyły się te pudła? Jeżeli potwór stał przy Panu to najprawdopodobniej nie ma tu błędu.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 00:49   #3
Natchnienie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 16
Domyślnie

Tak, raz stał przy mnie, to pamiętam, lecz drugim razem mam wrażenie że dalej byłem. W każdym razie zwrócę jeszcze na to uwagę :)
Choć z drugiej strony jeśli byłem na niewidzialności, to moim zdaniem i tak powinienem go trafić nawet jeśli stał mi na małym palcu u nogi. Szło by zrozumieć, że potwór może wytrącić broń, czy się jeszcze jakimś cudem uchylić gdyby widział gdzie go celuję, ale to już takie moje małe rozważanie i trudno by takie szczegóły wcielać w "życie" :) Dziękuje za szybką odp, jutro wielki test, mam nadzieję że będę już trafiać na expie.
Natchnienie jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 00:55   #4
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Jeżeli nie będzie stał Pan kratkę przy potworze to nie powinno być problemów. Do testów używałem postaci wraz z wymienionymi bonusami oraz Pańskim poziomem walki dystansowej (u Pana akurat osiągnął już najwyższy współczynnik).
Altrel jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 01:27   #5
Natchnienie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 16
Domyślnie

Niestety, wynik negatywny. Wracając z przeszłości biłem 2 żywiołaki energii, jednego spudłowałem z odległości 3 kratek.
Jeśli to coś pomoże, to przy nie trafieniu była tym razem "chmurka".
Postaram się zrobić zrzut ekranu przy następnych sytuacjach.
Natchnienie jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 01:43   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Ok, już widzę w czym rzecz. Cały system bonusów jaki mamy aktualnie w grze podlega zaokrąglaniu i równaniu w dół, tak więc rozpatrując 4 wnęki po 2%:

93,5% * 1,02 = 95,37% = 95%
95% * 1,02 = 96,9% = 96%
96% * 1,02 = 97,92% = 97%
97% * 1,02 = 98,94% = 98%

Tak więc jako, że w tym przypadku zastosowany został łańcuch Markowa to co 33 (gdy stoimy blisko) lub 50 (gdy stoimy normalnie) cios stanowił będzie pudło. Gdyby 3 wnęki zostały wypełnione 3%, 3%, 2% zyskując tę samą wartość sumaryczną to szansa wynosiłaby 99,96 = 99%.

W tej sytuacji nic nie zrobię, z tego co pamiętam to otrzymałem odpowiedź, że takowe zaokrąglanie w systemie było celowe (wtedy chodziło o punkty życia).

W porównaniu ze stanem sprzed poprawki suma pudeł zmniejszyła się więc ~6x.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 16-06-15 o 02:11
Altrel jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 02:33   #7
viviane
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 39
Domyślnie

W myśl tego co Pan Altrel napisał, bonus szczęścia jednoprocentowy niczego nam nie daje.

Weźmy pod uwagę kuszę bez bonusu, spodnie z 1% szczęścia, hełm z 3% szczęścia

92,5*1,03=95,275 --> 95%
95,0*1,01=95,95 --> 95%

Ostatnio edytowane przez viviane ; 16-06-15 o 08:30
viviane jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 08:39   #8
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Dajcie bazowo 94%.
Specjalnie musimy robić cały set, aby nie pudłować(bo nawet z kuszą 3% celności pudłujemy) :|
Shrime jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 14:33   #9
Natchnienie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 16
Domyślnie

Pierwszy dzisiejszy wypad - co najmniej 47 pudeł na 1400 sztuk amunicji.
(ponad 3,36% nietrafień)
Drugi dzisiejszy wypad - co najmniej 37 pudeł na 1100 sztuk amunicji.
(ponad 3,36% nietrafień)

Powyższe "zestawienie pudeł" jest z odległości. Było również kilkanaście z bliska lecz ich już nie wliczałem, bo starałem się zachować dystans, choć nie jest to możliwe w 100%, więc nietrafień z daleka byłoby jeszcze więcej.

Dochodzi do tego pewien błąd, a mianowicie - po zabiciu potwora, baaaardzo często mimo wszystko leci jeszcze 1 bełt (nie wliczałem ich), lecz wyszło ich kilkadziesiąt.

Jest jeszcze jedna kwestia - zdarzyły sie 2 nietrafienia z rzędu (prawdopodobnie zwykły strzał + strzał z hape odes kpiro, albo po prostu 2x z hape odes kpiro), czy to prawidłowe? Hape Odes Kpiro nie powinno mieć przypadkiem 100% trafień?

Reasumując - tracę łącznie około 9% całkowitej amunicji na pudła (prawie 3.5% z samych nietrafień + 5,5% strzał lecących nawet po śmierci potwora),

Dodatkowo, troche straszne jest to, że na prawdę nie można dodać czegoś w rodzaju bonusu od skilla - mając 100 zręczności np 0.5% celności / a 200 zręczności 1% celności), tak samo z dystansem by 100 dystansu dawało 0.5% celności, a 200 dystansu 1%. - 200 skilla to jest nie lada wyczyn i tylko kilka osób kiedykolwiek tyle zdobędzie, moim zdaniem ten 1% celności powinien być nagrodą.

Ewentualnie zamiast całkowitego zabrania możliwości dodania bonusu do Krytycznych obrażeń do kuszy, dać nam możliwość włożenia 2% celności. Choć zdaje mi się, że najciekawszą opcją byłaby możliwość wyboru 2 bonusów (tak jakby 2 pkt, które można wykorzystać na prędkość ataku, krytyk bądź celność)

Którąś z tych opcji może nawet okrojoną czy jeszcze bardziej zaostrzoną można by wprowadzić.
Natchnienie jest nieaktywny  
Stare 16-06-15, 14:36   #10
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

dobrze gada polać mu
Kapralski jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin