Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Zmiany w kuszach??
Jestem na tak. 26 50.98%
Jestem na nie. (napisz w komentarzu dlaczego nie). 25 49.02%
Głosujących: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-04-15, 03:59   #21
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sacred Zobacz post
Oanin, znów patrzysz przez pryzmat 10-80 lvl. Kur**. Za miesiąc 90% z top 50 będzie miała 120+ lvle. Zwiad będzie nadal miał tylko rozrywające i taki sam dmg jak teraz i nadal będzie orał punktowo.
A czy teraz nie macie tylko wzmocnionych bo na kruki nie macie zręczności, a co za tym idzie dmg wzrośnie dość sporo, a nie tak jak napisałeś "będzie miał taki sam dmg"?

Cytat:
Napisał Sacred Zobacz post
Kiedy już sie pojawi 150 rycek to tak - będzie mógł z pogromcą smoków (1h) stanąć sobie nawet na 8 górskich i rypać je w ryj nie zastanawiając się nawet o desce (kosteelnar, 4-5 rago i górskie śpią).
8 górskich? 6 wbija się w pancerz, który został znerfiony. Kostelnaar? Po co kostelnaar w starciu z potworami, które zadają tylko i wyłącznie obrażenia fizyczne i ich nie zmniejszy.

Cytat:
Napisał Sacred Zobacz post
Mag? proszę bardzo! Necro z swojego ue od śmierci na wszystkim co jest na nią podatne z mega profitem. Mag duch? Proszę bardzo - katakumby z ue od świętości (1kk/h gwarantowane).
Podaj 1 przykład maga, który expi z ue od śmierci/światła, które żre mane jak głupie i robi przy tym profit. Już widzę maga ducha stojacego 3-4 wieczne pokutniki, by opłacało mu się spamować ten czar.

Cytat:
Napisał Sacred Zobacz post
Zwiad? nadal ten sam biedny dmg od 100 lvla czy wbije 150 czy 300 lvl (jedyne co się zmieni to walka na dystans i boost dmg w porównaniu do 100 lvla może o jakieś 50 dmg/bolt /pvp). Jeśli ma być balans dmg i coś ma wyglądać dobrze, to dmg też powinien być stosunkowo zależny od lvla. To, że kusze byłyby od niższych wymagań? Dlaczego niby złe? Bo zwiad będzie lepszy od innych profek do max 110 lvla, a potem jego dmg będzie ciągle w dupie tak jak i jego leczenie? Cmon : )... Ten sam problem ma nowa tibia. Dlaczego stara tibia była dobra? Bo wraz ze wzrostem lvla postać była lepsza (zwiększał się jej dmg, miała większy speed i robiła to do czego została stworzona).
No nie ten sam, bo - kruk i lepsze bełty, których dmg wzrasta jakoś to 185 dysta. Dlaczego mniejsze wymogi złe? Bo wtedy wcześniej zaczęłyby się płacze, że nie ma już lepszych broni dla zwiada i żeby takowe dodali. Problem by nie wystąpił, gdyby najlepsze kusze miały wymagany 150lvl, bo do tej pory wymaganą zręczność byście wbili i nawet by Wam przez myśl nie przeszło dyskutować o wymaganiach.

Cytat:
Napisał Sacred Zobacz post
Tutaj nie dość, że zwiad necro nie ma saim unar (jego dps spadł drastycznie i stał się mniej użyteczny niż wcześniej) to zwiad duchowny ma bardzo podobny dmg do necro (ojjjj bardzo bardzo + kusza która ma mniej wymagań od kruka daje więcej % dmg do żywiołu i ma większy atk speed).
No nie ma saim unara, który bił po 300 w ludzi, ma yase unara, który przy combo może walnąć 900 w człowieka, więc jego dps jest większy niż magów z 170 poziomami magicznymi i osiaga to już na 100 poziomie. Zwiad duchowny posiada podobny dmg (z kpiro) w całe 10-15 potworów, pozostałe 90% ma podatnośc na mrok, więc na tych 90% to nekro ma dużo większy dmg. W pvp natomiast dmg różni się o 23% na korzyść nekromanty.

Faktycznie sęp jest szybszy od kruka o jakieś 0,2s, ale kpiro ma jednakową prędkość, faktycznie sęp daje 6% świętości, a kruk tylko 5% mroku. Faktycznie, przewaga zwiadowcy nekromanty nad duchownym drastycznie spada, autoattack spowolni się o 0,2 sekundy i obrażenia będą jedynie! 22% silniejsze, w porównaniu z poprzednimi 23% zmiana przeogromna.

Cytat:
Napisał Sacred Zobacz post
Necro ma znerfione lecznie (takie powinno być), ale czemu kurwa ma znerfiony dmg w stosunku do innych profek? Necro miał być właśnie tym dmg dealerem zawsze, teraz jest coś nie teges. Nawet na huntach widać porównanie w kosztach expienia i tego ile lvla na refill wbija zwiad. Expiłem nie raz grupowo i zawsze (ALE TO ZAWSZE) koszt expienia zwiada nawet w grupie był większy. W stosunku do maga o jakieś 300-400% a w stosunku do rycka o jakieś 150-200%. Jak na moje - zwiad powinien być tą profesją pomiędzy ryckiem i magiem, a co pokazują realia? Cóż...
Zarobek zależy tylko i wyłącznie od stylu expienia i jest kwestią indywidualną.

Głosuję na NIE, po przeliczeniu wszystkiego i tak wydam więcej PN jako woj 1h.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 08-04-15 o 04:37
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 06:12   #22
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Na którym lvl 900 z yase unar?? 150-200?? Bo czegoś nie rozumiem, podałeś jakąś liczbę, a z doświadczenia wiem, że w maga siądzie max ~700 obrażeń na ~110lvl. Biorąc pod uwagę, że za 50 lvli moja walka dystansowa chuja wzrośnie będę bił max po 800 w magów. Co za tym idzie będę bił mniej w zwiadowców i rycerzy. Co do maga nekromanty, z sd dmg będzie mu wzrastał cały czas, bo jest ustawiony, że różnica w dmg między nim a pociskami jest widoczna dopiero od 150~mlvl??, czy coś takiego. Więc jak magowie będą mieli po 180 mlvl to będą bić więcej niż zwiad. Patrzcie w przyszłość, a nie na to co jest teraz. Powiem wam tyle, teraz czy później i tak nie wpierdole tej zręczności ręcznie bo bym chyba kurwa oczy zgubił. Dajcie Kruka od 150 lvl i zmnijeszcie wymagania.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 10:18   #23
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Na którym lvl 900 z yase unar?? 150-200?? Bo czegoś nie rozumiem, podałeś jakąś liczbę, a z doświadczenia wiem, że w maga siądzie max ~700 obrażeń na ~110lvl. Biorąc pod uwagę, że za 50 lvli moja walka dystansowa chuja wzrośnie będę bił max po 800 w magów. Co za tym idzie będę bił mniej w zwiadowców i rycerzy. Co do maga nekromanty, z sd dmg będzie mu wzrastał cały czas, bo jest ustawiony, że różnica w dmg między nim a pociskami jest widoczna dopiero od 150~mlvl??, czy coś takiego. Więc jak magowie będą mieli po 180 mlvl to będą bić więcej niż zwiad. Patrzcie w przyszłość, a nie na to co jest teraz. Powiem wam tyle, teraz czy później i tak nie wpierdole tej zręczności ręcznie bo bym chyba kurwa oczy zgubił. Dajcie Kruka od 150 lvl i zmnijeszcie wymagania.
Ty jesteś jakiś głupi 800 hp w człowieka jeszcze Ci mało? Róbcie dalej ta propagandę że zwiad nekro jest słaby, kompletnie nie grywalny. 800 mało? to po ile ty byś chciał bić tym swoim zwiadem? róbcie dalej z tego orsh ots. Ja Ci powiem że na tym 150-180 lvlu magiem tyle z sd nie będę bił. ale ty jesteś skrzywdzony bo grasz zwiadem nekro i masz problem z wbiciem zręczności. Naprawdę ja nie wiem jak ty sobie z tym radzisz.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 11:14   #24
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
Ty jesteś jakiś głupi 800 hp w człowieka jeszcze Ci mało? Róbcie dalej ta propagandę że zwiad nekro jest słaby, kompletnie nie grywalny. 800 mało? to po ile ty byś chciał bić tym swoim zwiadem? róbcie dalej z tego orsh ots. Ja Ci powiem że na tym 150-180 lvlu magiem tyle z sd nie będę bił. ale ty jesteś skrzywdzony bo grasz zwiadem nekro i masz problem z wbiciem zręczności. Naprawdę ja nie wiem jak ty sobie z tym radzisz.
Hlil Hlip altaron jest taki trudny :((( bo ja przecież nie mam czasu i chęci to trzeba wszystko zmienić :(( Przecież nie zmarnuję PNów jak to?!?!
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 13:01   #25
brave12013
 
Avatar brave12013
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 284
Domyślnie

To teraz ja coś powiem. Dla mnie zręka może tak iść, ale jak już porównujemy do wojownika to chcę umożliwienia wbijania jej poprzez skillowanie jak wojownik wbija swoje skille full afk... Po 2 900 z yase unar w ludzi? Takie combo to rzadko kiedy w potwora wbijałem przy 160 zręce 180 dyście i 80 sile.
Po 3
Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
zwiad nekro robi w dalszym ciągu większy dmg niż mag nekro alchem przed edycją sd, dodatkowo dobrze ugrany ma większy surv. Mówię o wyższym lvlu.
Tego to nawet nie będę komentować. Większy dmg? Zwiad? No proszę Cię nawet teraz, gdy znerfili sd to mag nekro-alchem jest górą. NIe wiem skąd wziąłęś info o większym dmg zwiada. Sam grając zwiadem przy skillach podanych wyżej bijąc bossa ja i 2 nekrusów oni mieli jeden 2x taki exp co ja drugi z 1.5x expa miałem najmniejszy z nich.
Po 4 przez to, że ciężko będzie osiągnąć podobne skille co przed resetem również teraz zwiad będzie w plecy z k/h w porównaniu do wojownika maga z wyjątkiem maga ducha.
brave12013 jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 13:06   #26
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał brave12013 Zobacz post
To teraz ja coś powiem. Dla mnie zręka może tak iść, ale jak już porównujemy do wojownika to chcę umożliwienia wbijania jej poprzez skillowanie jak wojownik wbija swoje skille full afk....
Jesteś pewny?

Wpis w changelogu z dnia 2015-03-31

"- Usunięcie używania hotkeya z listy aktywności (aby postać nie została wylogowana po 15 minutach musi ruszać się/rozmawiać)."

Idąc Twoim tokiem rozumowania zręczność można wbijać RÓWNIEŻ "full afk" bijąc coś/kogoś w dualu, leci może wolniej ale masz drugą znaczenie szybszą opcję. Łącząc dwie ze sobą nie spędzisz dużo czasu na skilowaniu, przed resetem wbiłem 164 dist ręcznie właśnie skilując zręczność ;|
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 13:09   #27
brave12013
 
Avatar brave12013
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 284
Domyślnie

Nawet jeśli co 15 minut to lepsze to niż cały czas nawalanie w wodę. Przed resetem wbiłem 171 dyst bijąc w młodego smoka. I jak Ty chcesz bić i łowic na non-pvp? Nie zapomnij, że ta gra to 2 serwery.
brave12013 jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 13:11   #28
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Przeszłość > młody smok przy wodzie, nie widzę problemu.

Ten co chce szuka sposobów, ten kto nie chce szuka wymówek.
Osoby które głosowały na TAK szukają wymówek żeby chociaż się nie przemęczyć i mieć super postać, tutaj jak w życiu za darmo nic nie ma.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 13:15   #29
brave12013
 
Avatar brave12013
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 284
Domyślnie

Może, ale według mnie i tak najsprawiedliwiej byłoby jakby skillując duala szedł tak samo jak łowiąć. Plus nie rozumiem czemu walenie z kuszy jest uzależnione od zręczności skoro to umiejętność alchemika. Zresztą i tak uważam, że administracja i tak nie zmieni nic w tej sprawie. Więc temat można zamknąć.
brave12013 jest nieaktywny  
Stare 08-04-15, 13:16   #30
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Pamiętam początki kiedy tak było, skoro zostało to zmienione na aktualny model to znaczy, że coś jednak było nie tak, czyt. było to zbyt proste.
Co do samej zręczności: dobry dual to też zręczność, podobna sytuacja, tak jest i koniec.
Kr92 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin