Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-09-14, 22:27   #1
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie Nowości

Może byście jakieś screny z nowego silnika chodziarz zrobili. Cokolwiek, jakkolwiek. Bo jak patrzę, newsy z trzech miesięcy, jakby serwer spał... Jakieś info kiedy możemy się go spodziewać, jak idą prace, jak będzie wyglądał balans...
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-09-14, 23:07   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

A jaki ma być balans?
Klasy profesji i sub-profesji są ustalone od lat.
Choć gra na nowym silniku może wyglądać zupełnie inaczej, to fundamentalne założenia gry się nie zmienią, więc nie za bardzo trafne pytanie.

Nowy silnik i klient to funkcjonalność a nie grafika 3D. Choć pewnie będą ukazywały się (może już niedługo? :>) jakieś wycinki, to na miejscu administracji raczej bym był ostrożny z pokazywaniem czegokolwiek.
Forumowicze umieją jedynie negować. Wątpię też, by tak na prawdę ludzie wiedzieli co chcą zobaczyć, więc cokolwiek im się nie pokaże to pewnie będą ględzić od rzeczy.

Jedno jest pewne - skończenia prac nad nowym silnikiem i klientem nigdy nie było tak blisko. Tematy taki jak ten - uwierz - nic nie wnoszą. Administracja wie co robi i podzieli się tym co jest w odpowiednim momencie.
W tym przypadku presja ze strony graczy jest całkowicie zbędna.

Piszę to oczywiście jako szary gracz z pozycją doradcy, który tylko domniema i wysuwa wnioski :).

//Tron jak zwykle, taki śmieszny :D!
Aha - gmach jest we Wrocławiu!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 19-09-14 o 11:46
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-09-14, 23:26   #3
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Materiał z gmachu biura Altaronu w Warszawie, gdzie pracują nad silnikiem - https://www.youtube.com/watch?v=1EBfxjSFAxQ
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 00:20   #4
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Czyli selbo mowisz robić maga nekro alchemika, jak wszyscy ;P
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 00:32   #5
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Albo rycerza 1h duchownego. U nas na non pvp dzięki temu super balansowi Lord Hordan blokuje sam wszystkie potwory na mapie wliczając : 2 gargi naraz, 3 bagienne hydry naraz i takie tam :)

Duchownego maga na pewno nie rób bo mimo, że kładą nacisk na "grę zespołową" to zapomnieli dodać, że te zespoły mają być bez maga duchownego :D
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 01:11   #6
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

No no, bez sio 2 gargów nie zblokuje nie przesadzaj. Nie róbcie 1h, szkoda czasu- chyba, że macie team który gra w elastycznych godzinach- solo 1h na wyższym poziomie przyniesie tylko straty, a dmg będzie co najmniej żałosny (duchowny)- na tyle, że jak by wam ekipa na jakimś większym respie padła to nie macie szans dojść do wyjścia, bo potwory szybciej będą się leczyć niż zadacie im konkretny dmg- chyba, że będziecie mieć fuksa z krytykami.

Co do gry zespołowej to za każdego kompana w drużynie z możliwością share powinien być bonus do punktów doświadczenia np.25%.
Wtedy nawet bezużyteczne profesje by grały. A mag duchowny to jest od leczenia na bossach kolego ^^
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 10:08   #7
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Nie do końca o to mi chodziło Sis.
Obecnie pewne rzeczy, które dotyczą balansu, nie są najlepsze, bo:
a) zostały wprowadzone już z myślą o nowym silniku, więc nie współgrają z obecną grą
b) są po prostu złe, do zmiany (patrz dmg low lvl)

Po prostu specjalizacje danych sub-profesji się nie zmienią. Nekromanta dalej będzie górował w obrażeniach nad duchownym a elementalista będzie dobrym wspomagaczem drużyny, za to alchemik będzie mógł przygotować drużynę do walki jeszcze w mieście, robiąc mikstury i odpowiedni rynsztunek.
Rycerz zostanie rycerzem, zwiadowca zwiadowcą a mag magiem. Chociaż elastyczność rozwoju postaci i ilość dróg, które będzie mógł wybrać gracz, będzie zdecydowanie większa to założenia fundamentalne się nie zmienią.

Więc przy wyborze profesji i sub-profesji należy uwzględnić jedynie nasze zachcianki, nasz styl gry i zapotrzebowanie w drużynie a nie kierować się niedociągnięciami w grze powodującymi, że dany mix profesji jest chwilowo widocznie za dobry. Po prostu prędzej czy później wejdzie patch, który to poprawi (były wszak już takie sytuacje a potem ogromne lamenty smutnych graczy, którzy nie mogli zrozumieć, że ich postacie nie zostały zepsute a po prostu dostosowane do innych...).

Trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę, że Altaron będzie odbiegać od protoplasty bardziej i bardziej, brnąc w kierunku innych systemów, które sprawdzały się w kultowych RPGach a często wprowadzając własne, innowacyjne, do których będzie się trzeba przyzwyczaić.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 10:43   #8
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
A mag duchowny to jest od leczenia na bossach kolego ^^
Szkoda, że nikt mi nie powiedział tego założenia jak tworzyłem postać :)
Czasami dobrze by było znać wizję administracji :)
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 11:45   #9
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

No mam nadzieje, że będzie tak, że duchowny 200 lvl będzie więcej bił niż 100 lvl nekro. I że mimo tak drastycznych różnic możliwość wyciągnięcia exp/h bedzie porównywalna.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-09-14, 13:03   #10
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

@Up
Nie nie będzie, bo od lvla nigdy nie będzie zależeć dmg (bezpośrednio)
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin