Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Który system PVP jest wg Państwa lepszy?
Obecny system 22 32.35%
Nowy system 46 67.65%
Głosujących: 68. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-06-15, 16:15   #1
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie Dostosowanie systemu PVP

Aktualny system punktów pvp jest wydajniejszy od poprzedniego (pozwala na pokonywanie większej liczby przeciwników), jednakże faworyzuje osoby z niższymi poziomami, które to poziomy bezpośrednio nie wpływają na umiejętności bojowe postaci (wpływ pośredni stanowią lepsze czary/ekwipunek, itp).

Zastanawiamy się więc nad rezygnacją z systemu punktów uzależnionego od poziomów, ale oznacza to również zmniejszenie całkowitej dopuszczalnej liczby punktów pvp.

Nowy system dopuszczałby pokonanie 15 osób w miesiącu, by zdobyć czerwoną czaszkę, od 30 punktów dochodziłoby do blokowania możliwości walki. Stary system (sprzed 1,5 roku) dopuszczał pokonanie maksymalnie 12 osób, by zdobyć czerwoną czaszkę oraz fraga otrzymywały 2 osoby, aktualnie 1, tak więc osoby walczące zyskują 2,5x wolnych punktów.

Jak zmieniłoby to aktualną sytuację?

- aktualnie postać dużo silniejsza może pokonać 15 osób dużo słabszych, by wbić czerwoną czaszkę i 30, by otrzymać blokadę pvp (w tej sytuacji nic się nie zmienia).
- polowanie na Graczy noobcharami dopuszcza zabicie aż 45 Graczy neutralnych, by wbić czerwoną czaszkę i 90, by otrzymać blokadę pvp, tak więc ta liczba spadłaby trzykrotnie eliminując tym samym część random pk.
- w walkach pvp faworyzowana jest drużyna posiadająca niższe poziomy, zmiana spowodowałaby wyrównanie szans walczących, nie trzeba by zakładać nowych postaci, by dostawać mniej punktów.

Skupiamy się nad kwestią punktów pvp, prosiłbym o nie rozpoczynanie dyskusji na tematy obrażeń, stackowania i innych tego typu rzeczy, które już mamy opracowane. Do tematu dołączamy ankietę, od jej wyniku będzie zależeć czy w grze pozostanie aktualny system czy wprowadzony zostanie ten opisany powyżej.

Głosy z tego samego IP będą liczone jako 1, chyba że mamy pewność, że nie głosowała ta sama osoba. Głosy osób nieposiadających postaci na serwerze PVP nie będą brane pod uwagę.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 16:25   #2
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
- w walkach pvp faworyzowana jest drużyna posiadająca niższe poziomy, zmiana spowodowałaby wyrównanie szans walczących, nie trzeba by zakładać nowych postaci, by dostawać mniej punktów.
Jeśli mogę, chciałbym skomentować, że osoby z niższymi poziomami nie są faworyzowane, mogą zabić więcej silniejszych osób, ale przecież z lvl dochodzą nam pkty nauki, hp i inne rzeczy o których Pan już wspominał, nie sądzę więc, że niższy lvl równa się słabsza postać. Z tego względu uważam, że aktualny system pvp jest lepszy.
szymongal jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 16:29   #3
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Obserwując walki zauważyłem, że często postacie z niższym poziomem nie są atakowane, gdyż stronom walczącym po prostu szkoda na nie punktów. Drużyna przgrywajaca przychodzi celowo niższymi poziomami, by nabić przeciwnikom większą liczbę punktów, chodziło mi o ten aspekt.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 16:45   #4
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Obserwując walki zauważyłem, że często postacie z niższym poziomem nie są atakowane, gdyż stronom walczącym po prostu szkoda na nie punktów. Drużyna przgrywajaca przychodzi celowo niższymi poziomami, by nabić przeciwnikom większą liczbę punktów, chodziło mi o ten aspekt.
W takiej sytuacji to nie robiłbym nawet ankiety. Dyktatura i zmiany
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 17:24   #5
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Ale czy nowy system rozwiąże ten problem? Wydaje mi się że nie. W dalszym ciągu będzie bardziej opłacalne nabijanie fragów na postacie bardziej wartościowe. Chcąc czy nie chcąc, noobchary to nieodłączna część wojen :/
szymongal jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 19:02   #6
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Powiem tylko jedno, ZAWSZE zmiany są, gdy ta druga strona w tym momencie więcej zyska. Tyle z mojej strony.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 19:37   #7
Quares
 
Avatar Quares
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 93
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Quares
Domyślnie

Ja bym nawet nie przeprowadzał ankiety zaoszczędziłoby to zbędnych wyzwisk w stronę administracji i między graczami. Po prostu bym wprowadził to co uważam za stosowne czyli nowy system pvp. Co jakaś zmiana to zawsze jedna ze stron gada że na korzyść drugiej tak non stop.
Quares jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 19:51   #8
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

@Vertero
Czemu akurat teraz ta zmiana?? Jak my pisaliśmy coś o systemie, to było nie możliwe, nagle furtka się otworzyła.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 19:54   #9
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

proponuję też stworzyć 'sms shop', a w nim stamina scroll 'odnawia bonus staminy' oraz frag remover 'zeruje pkt pvp', śpieszcie się ze zmianami, bo broń boże się wyexpimy.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 08-06-15, 20:02   #10
dzik2
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 68
Domyślnie

Nie ma to jak cofać się w rozwoju.
dzik2 jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin