Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-12-16, 20:59   #1
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie Zmiany na ziemi.

Jak chcecie coś skomentować, to piszcie odnośnie którego punktu.

1. Suma wszystkich bonusów nie powinna przekroczyć 10 % od danego żwyiołu. Czyli wydając pierdyliard talarów maksymalny DMG jaki możemy osiągnać to 110 %. Ewentualnie zmniejszyłbym to do 105%. Nie wiem czy tabelke w to mieszać czy nie, ale gdyby miała działać tabelka to łącznie z tabelką te 110%.

2. Nowe Runy. Bez rodzajów run, tylko % ulepszanie. Runa może mieć od 0% do 100% ulepszenia. Przy 1% zadajemy 76% obrażeń, przy 100% zadajemy 101%. Wypadają z potworów, z losowym ulepszeniem od 1% do 50% resztę trzeba dotłuc uderzając z niej.

Generalnie chodzi o to, żeby zmniejszyć ten pierdyliard procentów które można dodać lub odjąć, bo nie zrobicie balansu.

3. Runy od magic lvla, aczkolwiek o wiele wyższego niż teraz, powiedzmy 130 mlvl na SD.

4. Zwiększenie ilości expa na lvl, wydaje mi się, że na 200 lvlu wbicie poziomu powinno już zająć 2-3 dni.

5. Na następną niedzielę fajnie by było mieć choć część tych zmian już wprowadzoną.

6. Usunąć tworzenie itemów na test serwerze.

7. Usunąć wszystkim postaciom na test serwerze stare runy. Wydaje mi się, że wystarczy usunąć do nich skrypty i będzie gitara.

8. Wszystkie wykresy od obrażeń zrobić liniowe. Tzn na każdy mlvl sd daje +ileś dmg (tak jak to jest w Tibii). Na każdy skill dodatkowa ilość DMG (w zależności od ataku bronii. Wystarczy, że skille, mlvl i lvl rosną wykładniczo.

Chyba tyle spostrzeżeń z mojej strony na początek. Większość z nich postulowałem już od dawna, może ktoś teraz mnie wysłucha.

P.S. Jak już zrobimy balans to zmęczę wam bułę moim systemem automatycznego war-mode'a, co by nie było płaczów o mass pk pod dp. Aktualnie gramy na Medivii, i nie ma tam problemu z czymś takim.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:04   #2
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Gosciu my chcemy stare runy, nie nowe. A reszta to mi obojetnia, zgadzam sie
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:06   #3
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Co ty masz do nowych run? Najlepsza rzecz która im na Altaronie wyszła. Chcesz iść na hunta, to idziesz, nie musisz robić miliarda run.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:15   #4
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

To niech zostana na non-pvp. Bo w pvp nie maja najmniejszego sensu. Juz miales ankiete na ten temat i wynik jest jednoznaczny ;/
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:15   #5
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Eremce nie rob sie wygodnicki bo nowe runy nie przeszly ankiety wiec nie bedzie tego i tak. Wszystko bedzie na starych zasadach z jedna zmiana o zmniejszeniu obrazen w pvp i paroma rzeczami i wymaganiami.
Bass1 jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:16   #6
c770832
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 208
Domyślnie

Wlasnie dlatego chcemy stare runy, zeby je robic godzinami. Nie zrozumiesz Rafal..
c770832 jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:46   #7
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Przez 5 lat na altaronie panowała demokracja co do balansu itp. Chcecie to ciągnąć dalej?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 21:54   #8
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Przez 5 lat na altaronie panowała demokracja co do balansu itp. Chcecie to ciągnąć dalej?
Niee wszyscy bedziemy ciebie sluchac
mutek99 jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 22:01   #9
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Szczerze te nowe runy sa dobre tylko dla magów. Jaki jest ich sens gdy 150 rycerz pada od 3 osób?
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 04-12-16, 22:08   #10
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
1. Suma wszystkich bonusów nie powinna przekroczyć 10 % od danego żwyiołu. Czyli wydając pierdyliard talarów maksymalny DMG jaki możemy osiągnać to 110 %. Ewentualnie zmniejszyłbym to do 105%. Nie wiem czy tabelke w to mieszać czy nie, ale gdyby miała działać tabelka to łącznie z tabelką te 110%.
W spisie zmian podałem, że wartości zostały poobniżane do 5% i 10% max, gdzie 15% (5% punkt, 10% mrok) ma np. nekro-alchemik z mroku punktowo.

Sety zamiast 3% bonusów na wnękę teraz mogą mieć 2%, tłumaczyliśmy już kiedyś, że jest to przeniesienie zależności dmgu od lvl na przedmioty, które przy okazji spala nadmiary pieniędzy, mniejszy poziom może mieć przedmioty z mniejszą liczbą wnęk, więc mając ten sam poziom magii bije o te x% mniej. Dopiero kompletując cały zestaw z trzema wnękami będzie można uzyskać max 24%. Aury natomiast mają dodatkowo negatywne efekty. Niektóre osoby miały podczas dzisiejszych walk na sobie przedmioty, które dodawały więcej niż to 6% na przedmiot.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
2. Nowe Runy. Bez rodzajów run, tylko % ulepszanie. Runa może mieć od 0% do 100% ulepszenia. Przy 1% zadajemy 76% obrażeń, przy 100% zadajemy 101%. Wypadają z potworów, z losowym ulepszeniem od 1% do 50% resztę trzeba dotłuc uderzając z niej.

Generalnie chodzi o to, żeby zmniejszyć ten pierdyliard procentów które można dodać lub odjąć, bo nie zrobicie balansu.
Przegłosowano stare runy.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
3. Runy od magic lvla, aczkolwiek o wiele wyższego niż teraz, powiedzmy 130 mlvl na SD.
W przypadku run wzrosty są przedziałowe, sd zaczyna się opłacać używać właśnie w okolicach 130 poziomu magii.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
4. Zwiększenie ilości expa na lvl, wydaje mi się, że na 200 lvlu wbicie poziomu powinno już zająć 2-3 dni.
To już silnik i tego nie tknę. Bez minerałów, z mniejszymi obrażeniami, itp. możliwe, że lepsze potwory (dające więcej exp/h) będą generowały waste, a to już samo w sobie rozwiązuje problem za szybkiego lvlowania, nie będzie kasy na pg.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
6. Usunąć tworzenie itemów na test serwerze.
Myślę, że osoby, które chcą serwera pvp są na tyle dorosłe, że same potrafią się zachować i nie będą tworzyły już amuletów z 9999 ładunkami.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
7. Usunąć wszystkim postaciom na test serwerze stare runy. Wydaje mi się, że wystarczy usunąć do nich skrypty i będzie gitara.
Jak wyżej, stare runy wchodzą.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
8. Wszystkie wykresy od obrażeń zrobić liniowe. Tzn na każdy mlvl sd daje +ileś dmg (tak jak to jest w Tibii). Na każdy skill dodatkowa ilość DMG (w zależności od ataku bronii. Wystarczy, że skille, mlvl i lvl rosną wykładniczo.
Od dawna bronie mają przyrost liniowy, w przypadku run są to przyrosty liniowe dwuetapowe, etapy spotykają się w miejscu, w którym kończy się szybkie wbijanie mlvla spalaniem many, a zaczyna rozdawaniem PNów.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
P.S. Jak już zrobimy balans to zmęczę wam bułę moim systemem automatycznego war-mode'a, co by nie było płaczów o mass pk pod dp. Aktualnie gramy na Medivii, i nie ma tam problemu z czymś takim.
No chyba nie, system wojny jest, wystarczy żeby strony chciały faktycznie walczyć, osoby neutralne, gdy strony walczące nie mają stosów talarów są bezpieczne, zaatakowane mogą swoją hojnością przeważyć szalę zwycięstwa.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin