Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-12-16, 09:46   #21
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Zróbcie PVP, ale tylko jak się druga osoba zgodzi na bójkę.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 10-12-16, 10:09   #22
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Ależ Wy się zachowujecie :D!
Z jednej strony jak zatwardziały beton, który boi się każdej zmiany, bo wyobraźnia nie pozwala na wykreowanie nowej rzeczywistości, ale już argumentów podać nie umie.

Z drugiej zaś jak dzieciaczki, którym ktoś w piaskownicy zabrał łopatkę - machacie rączkami i piszczycie.

Pomysł jak pomysł - nie spodoba się większości, to nie wejdzie, ale zachowajcie choć pozory merytorycznych dyskusji, której sami tak wymagacie od innych :>.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 10-12-16, 10:22   #23
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Selbo każdy kto jest w wojnie nie zgodzi się na to, kto będzie biegał jak idiota i szukał gdzie są przeciwnicy.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 10-12-16, 10:45   #24
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Selbo każdy kto jest w wojnie nie zgodzi się na to, kto będzie biegał jak idiota i szukał gdzie są przeciwnicy.
Uczestniczyłem w prawie każdej wojnie, walce, wojence i starciu od początku serwera i jeszcze wcześniej, jak serwera nie było, to sobie na kartce trapy rysowałem i rzucając kostką narzucałem ruchy, widząc oczami wyobraźni przebieg walk... (no, te ostatnie to naciągane trochę), także proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka i nie kreować rzeczywistości wedle własnego widzi mi się, panie kolego .

Taka zmiana wprowadziła by wiele ciekawych możliwości i utrudniła rozgrywkę.
Duże walki wyglądałyby tak samo. Expienie po kryjomu byłoby trudniejsze i wymagało większej organizacji całej drużyny. Łapanie kogoś na expie byłoby wbrew pozorom łatwiejsze. Element zaskoczenia, możliwości manewrów i ilość różnych kombinacji za to znacznie by się zwiększyła i gra dostałaby powiewu świeżości.

Wszyscy mapę znają na wylot. Wysłanie 4 zwiadowców w różne kierunki świata i zacieśnianie kręgu szukania nie wydaje mi się czymś skomplikowanym a jedynie dodaniem ciekawego elementu rpg. Jeżeli gdzieś popełniam błąd logiczny to mi go proszę wytknijcie i tyle. Proszę o sytuację, w których faktycznie po zmianie rozgrywka stała by się męcząca.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 10-12-16, 10:59   #25
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Selbuś. Skupmy się na naprawieniu wszystkich zjebanych pomysłów, które zostały wprowadzone. Dopiero potem zajmijmy się pierdoleniem gry.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 10-12-16, 11:04   #26
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Selbuś. Skupmy się na naprawieniu wszystkich zjebanych pomysłów, które zostały wprowadzone. Dopiero potem zajmijmy się pierdoleniem gry.
Namówiłaś mnie, ale do pomysłu wrócę!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 10-12-16, 11:20   #27
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Zwiadowca + informacja jedynie na zasadzie blisko, daleko, bardzo daleko, bez podawania kierunku.

Szukanie kogoś, robienie zasadzek czy ogólna orientacja w rozmieszczeniu przeciwnika mocno by się ubarwiła i wymagała nowych, ciekawych taktyk.
Pomysł z "blisko, daleko, bardzo blisko" jest rzeczywiście super. Niemniej na bliskie odległości byłbym za normalną odległością, by każdy mógł się znaleźć na respie.

Niezbyt podoba mi się ograniczanie tego do zwiadowcy, właśnie z powodu szukania swoich sprzymierzeńców z ekipy - także po desce na open battle.
Gdyby wszyscy mieli takie same zasady, to po desce biegnie się w miejsce deski (lub wskazane na tsie) i szuka swoich akus balą.

Podoba mi się wizja tego, że prowadziłoby się szersze poszukiwania przeciwnika, kilkuosobowe. Dzisiaj po minucie szukania wiadomo, że ktoś jest na inkwizytorach na przeszłości a zgubić kogoś można tylko jak się biega dużo szybciej od niego.



Co do znakomitej większości wypowiedzi.
Gdy powszechnie jedyne co potraficie napisać pod postem/propozycją, to 'do dupy pomysł'. albo ewentualnie 'to do dupy pomysł, zróbcie lepiej tepki na respa', to Mervakis czy Pregusia nie widzą DLACZEGO POMYSŁ JEST DO DUPY. Przecież ludzie piszą to przy każdej zmianie. Widzą za to DLACZEGO POMYSŁ JEST FAJNY.

Biorą więc to co widzą (dlaczego pomysł jest fajny) i wprowadzają do gry. A Wam potem pozostaje marudzić, że wprowadzono coś co było złym rozwiązaniem.

Gdy coś Wam się nie podoba, piszcie argumentami. Nie chodzi mi tu o analizę SWOT, a zwykłe pisanie pełnymi zdaniami.

I ok, chwilowo są inne priorytety.
Catthon jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin