Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-04-11, 20:53   #21
draknostorin
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kołobrzeg
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bebi Zobacz post
Niestety ale PA na serverach open pvp jest na codzienności dziennej i nic nie da się z tym zrobić... tak było, jest i będzie.

Server nie może zabronić PA, ponieważ został zbudowany na tej zasadzie pozdro ;)
chyba już dawno nie grałeś na tibi z open pvp. Gracze nic prawie nie tracą, nie da sie Ich ztrapować : jesnym słowem hlevelowi nie da sie nic zrobić.

ps: wyzywanie Cie nie rani ( ignoruj to ) , trapowanie da sie obejść, Nie patrzcie się na to jak ktoś zachowuje się wobec Ciebie to jest problem jego wychowania nie twojego, to taki dzieciak sobie nagrabi. Szanujmy się wzajemnie a będzie dobrze.
draknostorin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 20:58   #22
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał cado Zobacz post
On Ci powiedział, że ja zacząłem, a ty widziałaś, jak mnie trapuje.
Był chętny wysłać ssa z dialogiem, poza tym jego opowiadanie trzymało się kupy.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 21:01   #23
Klawizna
 
Avatar Klawizna
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał draknostorin Zobacz post
chyba już dawno nie grałeś na tibi z open pvp. Gracze nic prawie nie tracą, nie da sie Ich ztrapować : jesnym słowem hlevelowi nie da sie nic zrobić.

ps: wyzywanie Cie nie rani ( ignoruj to ) , trapowanie da sie obejść, Nie patrzcie się na to jak ktoś zachowuje się wobec Ciebie to jest problem jego wychowania nie twojego, to taki dzieciak sobie nagrabi. Szanujmy się wzajemnie a będzie dobrze.
dzisiejsza tibia = pokemon
Klawizna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 21:02   #24
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Był chętny wysłać ssa z dialogiem, poza tym jego opowiadanie trzymało się kupy.
Co to ma do rzeczy? Sama mówisz, ze SS nie są dowodem, a opowiadać to każdy potrafi. Teleportujesz się i widzisz jak gracz trapuje gracza. Za to powinien być na miejscu ban.
cado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 21:07   #25
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał cado Zobacz post
Co to ma do rzeczy? Sama mówisz, ze SS nie są dowodem, a opowiadać to każdy potrafi. Teleportujesz się i widzisz jak gracz trapuje gracza. Za to powinien być na miejscu ban.
Czyli rozumiem, że jak strapujesz kogoś, kto ukradł ci loota i cię wyzywał, to też chcesz bana? Przed daniem kary za trapa czy wyzywanie chcę poznać opinię obu strony, bez karania z góry. Nie podoba ci się? Pisz do głównego admina.

Albo nie, też był przy tym.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 21:23   #26
Nosek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie

Jeszcze ciągniecie temat? Prawym -> ignoruj gracza. Prawdą jest, że jestem przeciwny takiemu zachowaniu, ale z plebsem nei wygrasz - za dużo tego się panoszy. Nauczmy się żyć obok. Będziesz chciał dać nauczkę jak podgonisz poziom - będziesz tak samo Power Abuserem...

PvP będzie odpowiednio poblokowane do tego stopnia, że nie będzie massive-openwar. Wyluzujcie, bo nerwy przydadzą się Wam jeszcze na Wasze kobiety ;) One połowe Nam zszargają i tak ;)

Pozdrawiam,
Nosek ;]
Nosek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 21:58   #27
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Czyli rozumiem, że jak strapujesz kogoś, kto ukradł ci loota i cię wyzywał, to też chcesz bana? Przed daniem kary za trapa czy wyzywanie chcę poznać opinię obu strony, bez karania z góry. Nie podoba ci się? Pisz do głównego admina.

Albo nie, też był przy tym.
Jeśli zobaczysz mnie trapującego (co nigdy się nie zdarzy), to tak, proszę mnie wtedy zbanować. Ja, gdy ktoś nie wyzywa nie trapuję, bo przestrzegam zasad. Ale nieprzestrzeganie ich powinno być karane.
cado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 22:23   #28
Spoon
 
Avatar Spoon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Czyli rozumiem, że jak strapujesz kogoś, kto ukradł ci loota i cię wyzywał, to też chcesz bana? Przed daniem kary za trapa czy wyzywanie chcę poznać opinię obu strony, bez karania z góry. Nie podoba ci się? Pisz do głównego admina.

Albo nie, też był przy tym.
Opinie graczy nie są ważne- liczą się fakty. Byłaś przy tym zdarzeniu, tj. przy blokowaniu gracza, więc uważam, że natychmiastowym działaniem, jakie powinno zostać podjęte, jest ukaranie gracza blokującego z tytułu pkt. I p.pkt. 1d) Regulaminu gry. Dopiero, gdy ukarany gracz napisze na pw odwołanie wraz z załączonymi dowodami, iż blokowanie było 'uzasadnione', mogłabyś cofnąć lub zmniejszyć karę, a gracza blokowanego, zależnie od przedstawionych dowodów, ukarać z tytułu pkt. I p.pkt. 1d) lub pkt. I p.pkt. 1a) Regulaminu gry.

Myślę, iż wyraz 'nieuzasadnione' powinien zostać wykreślony z podpunktu 1d), ponieważ przedłuża i komplikuje całą procedurę wystawiania kary. Można dodać na końcu treści podpunktu adnotację, że w wyjątkowych i udowodnionych przez ukaraną za blokowanie osobę przypadkach kara zostanie zniesiona lub zmniejszona. Pozwoli to obsłudze serwera szybciej załatwiać sprawy blokowania graczy (oczywiście te przypadki, przy których byli, czyli złapali winnego na gorącym uczynku) i opierać się tylko na faktach, a nie płaczu trzynastolatków.

Co do rosnącego chamstwa i PA na serwerze, to niestety muszę się zgodzić, aczkolwiek da się z tym żyć, ustępując takim osobom. Nie mam jeszcze 20 poziomu, więc spotkałem się tylko (aż?) z przypadkami blokowania mnie i kwestionowania pochodzenia i prowadzenia się mojej matki. Sprawa PA stoi wciąż przede mną otworem. Mogę tu dodać, że przy obecnym kształcie treści pkt. II p.pkt. 2b) Regulaminu gry i obecnej karze za śmierć (składa się na to nie tylko utrata doświadczenia i części ekwipunku, ale też stosunek wartości utraconego ekwipunku do stanu posiadania w ogóle, który jest ogólnie wśród graczy niski, odległości od miejsc występowania potworów, a więc i czas na dotarcie do nich) obawiam się z lekka przekroczenia progu pvp. Mam nadzieję, iż system pvp ulegnie znaczącej zmianie (nie dodaję swoich pomysłów, gdyż zgadzam się z już przedstawionymi) i będzie grało się przyjemniej, a przede wszystkim odkrywało ten wielki świat!
Spoon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-11, 23:37   #29
Dynd
 
Avatar Dynd
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 8
Domyślnie

A jak gracie w rpgi to nie wykonujecie zadan dla ludzi ktorzy w klimacie gry sa zli robia napady itp? Np. w Gothicu jak dolaczasz do nowego obozu, oni sie specjalizuja w napadach itp. A wam nie pasuje ten power abusing poniewaz Wy jestescie ofiarami.
Dynd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-04-11, 00:26   #30
Apausfo
 
Avatar Apausfo
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Częstochowa
Postów: 25
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Apausfo Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Apausfo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dynd Zobacz post
A jak gracie w rpgi to nie wykonujecie zadan dla ludzi ktorzy w klimacie gry sa zli robia napady itp? Np. w Gothicu jak dolaczasz do nowego obozu, oni sie specjalizuja w napadach itp. A wam nie pasuje ten power abusing poniewaz Wy jestescie ofiarami.
Właśnie, o to chodzi, dopiero zaczynają i boją sie 'mocnych', ale sami już 4 lvl'owi nie pomogą ani nie doradzą :)
__________________
Napisz na pw lub w grze, jeśli szukasz pomocy na Licor. ;)
Licor Topic - Click
Apausfo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin