Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem licznika graczy on-line na stronie internetowej?
Tak 54 88.52%
Nie 7 11.48%
Głosujących: 61. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-01-17, 15:31   #1
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie Licznik graczy on-line

Cześć,

Temat licznika graczy on-line pojawił się 1000 razy. Ostatnio wprowadzane jest to, czego gracze chcą, więc przywołuję go na tapetę ponownie.

Propozycja
Wprowadzenie licznika graczy na stronie, który pokazywałby faktyczną liczbę graczy w danej chwili.

Mocne i słabe strony

+ nowi gracze widzą, że na serwerze ktoś gra i warto rozpoczynać tu swoją przygodę
+ strony z OTSami mogłyby zacząć poprawnie wyświetlać liczbę graczy na Altaronie (choć możliwe, że się mylę)
- o ile mi wiadomo ten system czarna magia, której nie może uczynić sam Mervakis - potrzebna interwencja Pręgusi. Trzeba by go jakoś do tego przekonać .

Ankieta u góry. Wpisujcie miasta. Rzucajcie propozycje i dyskutujcie temat.

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 20-01-17 o 15:39
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-01-17, 15:44   #2
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Zawsze byłem za, ale wprowadzenie go w obecnej chwili sprowadzi więcej szkód niż zalet. Twój pierwszy punkt na liście to dwusieczny miecz.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-01-17, 16:00   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Będzie więcej graczy którzy z czasem zawiodą się, że projekt nie jest już rozwijany?
Codziennie na serwerze pvp jest 100 dowodów na to, że nie musi to być przeszkodą.
To co jest teraz jest efektem kilku lat pracy i zapewnia rozrywkę na dłuższy czas.

Jakie masz obiekcje?

PS: Zawsze myślałem, że to był obosieczny miecz.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-01-17, 17:11   #4
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-01-17, 21:57   #5
Morgiannek
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 89
Domyślnie

Morgiannek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-01-17, 22:56   #6
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Nie wiem ile tu gra graczy dokładnie, może się w to granicach setki aktywnych graczy zamyka, co jest de facto fatalną liczbą, ale grają tutaj oni nie dlatego, że wiedzą ile graczy gra, a dla tego co serwer oferuje - i tego się trzymajmy.

Taki licznik co pokaże, że gra tutaj w porywach ta setka graczy na serwerze co istnieje od 7 lat, a jest rozwijany wiele dłużej - nie stawia Altaronu w dobrym świetle. Ta twoja setka usadowiłaby Altaron pośród ochłapów na tych stronach z OTSami, a nie chcemy przecież oficjalnie potwierdzać, że gra tutaj kilka osób - stąd obecny mylący nowych graczy licznik.

Nie mam nic przeciwko wprowadzeniu takiego licznika wraz ze startem nowej gry, bo wprowadzenie go do obecnego projektu nic raczej nie wprowadzi pożytecznego, oprócz zaspokojenia ciekawości graczy, którzy będą mieli dodatkowy naoczny powód do narzekań, że mało tutaj osób gra.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-01-17, 00:32   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nie zgodzę się z Tobą.
Czy naprawdę uważasz, że lepiej by rzeczywiście grało tu kilku graczy na krzyż (a im mniej graczy gra, tym więcej graczy rezygnuje z gry), niż by polscy gracze dowiedzieli się, że gra tu w porywach do 100 osób on-line? Kto wie, może właśnie tej informacji im brakuje by do tego projektu dołączyć! Twoim zdaniem stawia to w złym świetle projekt - a przecieć jest już w jakiś sposób spisany na zapomnienie.

Część osób trzyma się tego serwera od lat, bo ma on do zaoferowania naprawdę wielki bagaż grywalności. Jest jednak cała masa ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym serwerze. Bo niby skąd? A jak serwer już znajdą, to wchodzą do gry na swoich standardowych botach i z automatu i bez ostrzeżenia dostają bana - bo pierwszy raz ktoś oczekuje przestrzegania regulaminu i zwyczajnie się tego nie spodziewają.

Skoro żyjemy w świecie skazanym na zagładę (no co, a nie?), to może możemy sobie pozwolić na trochę szaleństwa w obliczu apokalipsy. Dzikie orgie, mentosy z colą, licznik osób na stronie ;)

Z tego co widzę, przytłaczająca większość graczy jest za pomysłem. Teraz tylko potrzebujemy argumentu, który przekona naszych bogów do stworzenia jeszcze jednego cudu.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-01-17, 04:06   #8
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Zagłosowałem na tak.

Przyznam, że jak byłem nowy na altaronach, to ciekawiło mnie ile tu graczy gra. Wielokrotnie, gdy chciałem powrócić do swojego 40 rycka, to przeglądałem najpierw forum, żeby ocenić aktywność. Gdyby wtedy był licznik i było by tak ze 100 osób online, to wracał bym odrazu, bez wahania.

Teraz sprawa wygląda inaczej. Nie obchodzi mnie to wcale. Dopóki u nas na ts jest spora aktywność i jest z kim się bić, to do tego czasu altarony rządzą.

Ogólnie dziwię się, czemu porzucono te lata pracy nad altaronami, skoro przyniosły one efekty. Może nie okazały się sukcesem, ale nawet DiCaprio doczekał się oscara. Na którego zasługiwał od dłuższego czasu, tak jak Altaron zasługuje od dłuższego czasu na conajmniej tysiąc graczy.
Różnica jest taka, że DiCaprio się nie poddawał.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-01-17, 09:10   #9
Ser
 
Avatar Ser
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 92
Domyślnie

Licznik graczy jak najbardziej na tak. Nie musi pokazywać kto jest aktualnie w grze, ważne by pokazywal faktyczną liczbę graczy.
Ser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-01-17, 09:42   #10
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Skoro żyjemy w świecie skazanym na zagładę (no co, a nie?), to może możemy sobie pozwolić na trochę szaleństwa w obliczu apokalipsy. Dzikie orgie, mentosy z colą, licznik osób na stronie ;)
Zrobiłeś mi dzień :D

A projekt został porzucony, bo gdyby był kontynuowany, to albo gracze w końcu zabiliby twórców albo twórcy graczy (a wiem, że druga opcja była już w fazie planowania, także...)
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin