Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-11-18, 13:37   #11
3373722
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: katakumby
Postów: 74
Domyślnie

nie zapomnij dodać, że był to serwer sezonowy meh
3373722 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 14:32   #12
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

No dobra, ale temat dotyczy dropa czosnkowych amuletów, a nie dropa z górskich trolli.

Jest lepiej z dropem niż na początku, jednak wciąż jest niedosyt, bo trzeba ganiać po low lvl spotach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 15:06   #13
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Chyba, że zamówi się takie czosnki u kogoś, kto po tych trollach będzie biegał.
Skoro Prataty to taki lukratywny resp, to rozsądne jest ograniczenie go w jakiś sposób.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 17:02   #14
Stillerek
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 47
Domyślnie

Potrzebujecie czosnkowych amuletów?? Po co? Na praojcach non stop siedzicie? Okej znerfimy praojce :))
Stillerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 17:09   #15
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ograniczenie, które miałem na myśli, to właśnie brak czosnkowych amuletów z każdego moba na serwerze. Trzeba przynajmniej dokonać jakieś wysiłku by trochę ich zdobyć. Napędza to gospodarkę tak jak piórka, bo winduje cenę amuletów, zachęca graczy do wyboru konkretnych respów, zmniejsza potencjalnie liczbę refilli na praojcach...
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 17:21   #16
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Czemu Praojce są przez nas oblegane przed i po nerfie?

Bo jako jedyne dają nam exp i profit, do tego momentu męczyliśmy się z profanami - brak expa i profitu w teamhuncie (no ale na kilka osób jest wbijane ponad 1,5kk expa w godzinę).

Dlaczego mamy tam taki exp? Bo knight i sioher non stop robią wszystko by nie paść przy jak największej ilości mobów bijąc je obszarowo [(gdzie magowie dostają od mnie caina, od siebie aury żywiołów + potki + sandacze) (średnio co 2 klatę łapię reda)], dlatego zbieramy czosnki.

Ile czosnków kupiłem od osoby która była godzinę na trollach? 25, ile zapłaciłem? 10 talarów, tylko po to by osoby w drużynie miały exp i nie musiały się bać o wracanie przez moby które mają ich na hitka.

Loot apo z górskich trolli? Średnio na ponadgodzinny refill 3-4, chociaż rekord wynosił bodajże 7 na 3 refille pod rząd.

Górskie trolle - robimy średni exp i słaby profit, mimo, że chodzimy tam od 90lvli, teraz mamy ich 40 więcej i dużo wzrósł nam średni dmg jak i przeżywalność przy większych klatach, co powinno zoptymalizować koszta, ale tak nie jest.

Znerfi się Praojce? Nadal będziemy tam chodzić, albo zmienimy to na piaskowe hydry.
Obecnie pod nasz lvl jak i niższe są od 2 do 4 respów "godnych" polecenia,
ale co z tego skoro inne są totalnymi niewypałami pod drużynowe eskapady?
Może zamiast usuwać jeden udany resp (który nawiasem już powoli zaczyna nie wyrabiać, wystarczy, że zamiast mnie będzie inna osoba zbierać WOREK TRAPERA który zawiera - ringi, potki, szmaragdy i zielone klejnoty, od tego momentu resp zaczyna nie wyrabiać) to poprawimy resztę lub dodamy nowe?

Altaron ma bardzo dużą mapę, ale gdy się przyjrzeć ilości potworów to po chwili można zobaczyć, że można je podzielić na przedział 0-30, 31-70, 71-100, 101-150, 151-X = 5 przedziałów, na tyle można podzielić wszystkie dostępne moby istniejące w królestwie Altaronu.
Nie mówię, że jest to zły wynik, ale respów jest zdecydowanie za mało,
zaśnieżona część rubieży... hm? Może większy resp hrimturów?

Ale kwestia większej ilości respów to już większy osobny temat, którego nie ma potrzeby tutaj rozpisywać.

Osobiście nie widzę respu na którym ja samemu robiłbym 70% tego expa i 20% profitu co na praojcach (takie są realia, robisz solo 500k/h i wynosisz 100k zwrot za poty, i opcjonalnie 20k na profit po ponad godzinnej wyprawie vs 800+k/h th i zwrot potów za 100k + kolejne 100+k profitu).

Chcecie znerfić? Proszę, droga wolna, ale nieustanne nerfy nigdy nie będą kluczem do poprawienia sytuacji na serwerze.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 17:36   #17
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ja bym tylko wolał by ludzie czytali moje posty ze zrozumieniem, ale też może po prostu oczekuję zbyt wiele
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 17:37   #18
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Pisałem niestety posta zbyt długo by nagle usunąć połowę treści i odpowiedzieć na Twój


p.s

Moją odpowiedź można skierować nie tylko do Ciebie, a też do Bipzaredo, który z nami nonstop siedział na praojcach.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-11-18, 17:49   #19
Stillerek
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 47
Domyślnie

Na chwilę obecną praojce są najlepszym chyba expem w th na nasze lvl. Moim zdaniem powinniśmy troszkę zmniejszyć HP piaskowym. A co do tego co pisałem wyżej to napisałem to z automatu bo większość fajnych respów są nerfione..
Sporo respów odpadło po zwiększeniu HP o 50% a nie zbalansowaniu dropa
Ale zobaczycie niedługo znerfią i praojce :) to prawie pewne za dużo osób tam siedzi :)


Edit a co do gospodarki 4k za czosnkowy amulet od Rahiluxa to naprawdę fajna oferta
Stillerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin