Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-07-14, 19:04   #21
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Założyłem temat, by zrobić coś z tym, a nie słuchać o tym, że inteligenty gracz sobie poradzi.

Nowi gracze nie są jacyś wybitni, a Altaron to nie tibia. Przyjdzie nowe pokolenie, które nie jest bystre i ma lipę. Mag bije za mało. Kiedyś bez trenowania biłem po 16~

Jesteście doświadczonymi graczami, którzy wiedzą jak sobie poradzić w danej chwili, a tu chodzi trochę o nowych graczy, bo mowa o Licor.
Nowy gracz, który nie grał nigdy magiem a przez 10 poziomów bił mieczem/ręką/łopatą, nie zorientuje się dość szybko jak uderzać różdżką, jak odpowiednio ustawić postać, full def, czy full atk.
My wiemy, że full def, bo mag.
Jeszcze raz powiem, mag ma za małego tego defa. Małe dmg z żywiołów na Licor.
Cieszę się, że Wy nie mieliście problemu, ja po prostu zauważyłem z czym nowy gracz sobie nie poradzi. Poza tym pisałem gdzieś na temat samouczka, który powinien być dłuższy, uzupełniony o wiele szczegółów.

W ogóle zrobiłbym przed samouczek profesji.
Mamy 10 poziom płyniemy na wyspę (nową, inną, lub do miejsca, które wskaże nam zarządca.) i mamy tam 3 budynki,
4 npc, Mag, Łucznik, Wojownik, oraz 1 dodatkowy.
Trzech NPC nauczy nas wszystkiego o danej profesji, tak w skrócie, by Gracz też mógł do czegoś sam dojść. (jak bić, czym się cechuje, co potrafi dana profesja)
Dodatkowy NPC będzie dla graczy, którzy się już wszystkiego dowiedzieli, bądź już wszystko wiedzą, właśnie... Profesje byśmy musieli wybierać na wyspie jeźdźców, bądź zrobić tak, by zarządca nas wysyłał najpierw na trening każdej profesji, następnie po wykonaniu treningu udajemy się do niego, by wybrać profesje i płyniemy na Erec Mocec Rochew.

Nie wiem czy wszystko jest dość jasne, Pisałem to co myślałem : >
Może mało potrzebne, albo i nie, kto wie.
ogólnie utrudnił bym samouczek. i dodał wypróbowanie każdej profesji, komu chce się robić 3 postacie, by sprawdzić co dobre.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 17-07-14, 19:21   #22
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Pomysł całkiem sensowny, prawdą jest, że nowy gracz przed walką z Postrachem maga nie ma styczności ze specyfiką magicznej profesji, krótki "pokaz" może nieco poprawiłby ich sytuację.
szymongal jest nieaktywny  
Stare 17-07-14, 19:23   #23
Breaner
 
Avatar Breaner
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 88
Domyślnie

Taki nowy gracz o którym Arkon wspominasz również idąc tym tokiem rozumowania nie będzie miał pojęcia że jest w ogóle możliwość wziąć takową różdżkę którą dostajemy za darmo na start od npc ;)
Większość graczy w tych czasach przed rozpoczęcie gry przynajmniej trochę zapoznają się z poradnikami np na forum lub pytają graczy. Dodatkowo jak zobaczą że mają problemy z owym potworem mogą wyjść na górę (schody po zejściu się nie zamykają i można uciec). Po 1-2 nieudanych próbach mogą zwrócić się z pytaniem jak pokonać postrach maga do graczy np w zakladce pomoc lub na forum.
Gdyby Licor był za łatwy to mielibyśmy więcej nowych ludzi takich jak...a nie powiem kto :P
__________________
"Pamiętaj kim jesteś..."
Moja historia -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11176
Kupię/Sprzedam -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=12468
Breaner jest nieaktywny  
Stare 30-07-14, 23:47   #24
bartek54321
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 7
Domyślnie

zgadzam się z Mustafą,że jak sama nazwa wskazuje to jest postrach maga i sądzę,że ten potworek ma nam uświadomić jak ciężko jest grać magiem.
bartek54321 jest nieaktywny  
Stare 12-08-14, 01:28   #25
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Osobiście testowałem tego 'bossa' i nie miałem jakichkolwiek problemów, aby go pokonać, tarcza zwiadowcy oraz podstawowe wyposażenie świetnie zdawało egzamin, gdy potwór mnie doganiał. Poza tym, jak inne osoby zwróciły uwagę, można w każdej chwili wyjść z areny, udać się na wilki, wbić kilka poziomów magii i wtedy pokonanie postrachu maga staje się jeszcze prostsze.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin