Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-10-17, 14:23   #111
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Czy ewentualnie jest szansa uzyskać jakieś informacje akualne odnośnie mechaniki obrażeń tak aby stworzyć taki poradnik lub po prostu edytować ten by każdy miał świadomość tego jak wygląda mechanika obrażeń? Nie jest to raczej związane z fabułą gry więc w pewnym sensie administracja mogłaby udzielić takich informacji, tak po prostu by grało się lepiej i by każdy miał świadomość jak zmieniają się jego obrażenia i czy warto wbić 150 siły czy lepiej może 150 1h/2h/dista etc.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-11-17, 12:11   #112
Sirenox
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 15
Domyślnie

Skoro atak broni nie ma aż tak dużego wpływu na wartość obrażeń to skąd taka różnica w dmgu między 1h a 2h?
Sirenox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-11-17, 12:48   #113
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sirenox Zobacz post
Skoro atak broni nie ma aż tak dużego wpływu na wartość obrażeń to skąd taka różnica w dmgu między 1h a 2h?
Dodatkowo dla broni 2h dmg zawsze jest 5% wyższy.
Ten poradnik jest nieaktualny.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-11-17, 17:28   #114
Sirenox
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 15
Domyślnie

Catthon wiem, że dasz rade zaktualizować lub chociaż w krótkim poście wytłumaczyć jak w tej edycji wygląda mechanika obrażeń :D

Dobrze by było wiedzieć czy lepiej dać pny w siłę, 1h, obrone, mlvl czy może jeszcze się przerzucić na 2h. Bo aktualnie jestem ryckiem 1h z rozdanymi PNami w siłę do 150 i zastanawiam się co dalej z moją postacią. 1h i obrone muszę podbić bo z 87 lvlem chodząc na lepsze potwory obrywam sporo.

Problem polega na tym, że większość ludzi woli brać na hunty, expy rycka 2h z tego powodu, że 2h sporo więcej bije a co za tym idzie większy exp/h. Można by powiedzieć, że znowu mniejsze waste z 1h bo mniej trzeba go leczyć lecz jednak ten argument nie działa. Rycek 2h zadaje większy dmg przez co potworek pada szybciej i mniej hitów zada zaś 1h obrywa mniej ale dłużej bije potwora i więcej hitów zbierze. Różnica nawet jeśli by była na korzyść 1h to jest na tyle niewielka, że lepiej brać 2h bo wyciąga on dużo większy exp/h podczas expienia solo.

Kolejna przewaga 2h nad 1h to rozdawanie PNów.
1h rozdaje je w 4 atrybuty:
- siłę
- mlvl
- 1h
- obrone
zaś 2h tylko w 3 atrybuty:
- siłę
- mlvl
- 2h

Ktoś ma coś do dodania w temacie to zapraszam do komentowania lub udzielania porad.
Sirenox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-11-17, 17:46   #115
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Kto rozdaje pny w mlvl na otsie gdzie od 12lvla masz blokade jego juz i nie widzisz odblokowanej nawet do 80 xD?

O ile ludzie pamiętają jak narzekałem na woja 1h to on duch ele jest da bezt postać xD

Wystarczy skillować siłę, tak tylko siłę, na 50lvlu wbijesz jakieś 70 1h, tyle wystarczy, naprawdę, SKILL TYLKO SIŁĘ, jeżeli dobijesz 110-120 siły, możesz kurwa expić nawet z pięści, bić krasnale z pięści i zbierać wszystko i patrzeć w między czasie czy jakiś cymbał nie zostawił diamentów w dropie, w takim czasie zarobisz jakieś 5-6talarów, od teraz pod koniec taska na full defie masz wartość o której pisałem wcześniej (110-120) ofc stałeś przed depo z innymi graczami do 80-90siły, teraz lecisz na szeregowe Z FULL DEFEM, kupujesz czar HOXE ALP KTóRY BIERZE SZEREGOWEGO OD TEGO MOMENTU NA HITA, SKILLISZ MLVL W TEN SPOSOB A NA KAŻDEGO SZEREGOWEGO IDZIE 55MANY, CZYLI 110MANY = 2 SZEREGOWE = 1 POTION = 40MDZ

ZAPAMIĘTAJ SOBIE LICZBE 40MDZ - 2 SZEREGOWE , NAJLEPIEJ PROPORCJĄ

Otóż, biorąc pod uwagę 5-50 miedziaków dropiących z szeregowego możemy ustalić że
średnio dropnie nam od 20-30 miedziaków LECZ
wiemy też że może nam nie dropnąć NIC
Ale tym się nie przejmujemy!
PRZECIEŻ KURWA MAMY 110 SIŁY I 5 TALARÓW Z POPRZEDNIEGO HUNTA
NO I JESZCZE RUDY ŻELAZA! TAKK !!! 110 SIŁY TO IDEALNY MOMENT ABY ZBIERAĆ RUDY!
RUDA TO 50 MDZ U ROJENA = 2 POTIONY + 10MDZ - 2 i 1/4 SZEREGOWEGO
CZYLI
OGÓlNIE RZECZ UJMUJĄC, mefedron to szmata suki nie chce znac ZBIERAJĄC WSZYSTKO Z SZEREGOWEGO BĘDZIEMY ZAWSZE NA PROFIT, NAWET JEŚLI NIE DROPNIE NAM NIC NA 2-3 MOBY, PRZECIEŻ ZA 5TALARÓW KUPUJEMY STALOWEGO SETA, ZOSTAJE NAM JAKIEŚ 4TALARY NA PRAWIE 1000 POTIONÓW = 1000 FiOLEK = 5000GP = 125POTIONÓW CZYLI ZA 4 TALARY KUPIMY 125 POTIONÓW!? CZEMU PYTAJNIK? BO 125 POTIONÓW TO 125 FIOLEK HEHE

ajjj głowa mnie już boli


ogólnie to obrony nigdy się nie skilla, przecież ona sama wchodzi xD
Jak wbijałem skille przed depo z kumplami to zablokowała się na 70 i dalej na tym 58 knajcie jej nie mam odblokowanej, gratuluję każdemu kto to przeczytał

ogólnie jeżeli będziemy robić dobrą siłę to będziemy bić z najlepszego czaru obecnej edycji czyli HAPER RAGOOOOOOOOOOOOOOOOOOO


A od poznania tego czaru bierzemy ringi trzezwosci + kupujemy piwa krasnoludzkie (+10siły)
i lecimy na orków, ja na każdy hunt wychodziłem na pełen profit + 230k/h wyciągałem na bonusie, byłoby więcej ale rozdałem siłe na 90 zamiast poradnikowo 120-130 xd.

BO NIE BIŁEM KRASNALI Z PIĘŚCI EH

Naprawdę jestem pełen podziwu dla osoby która to przeczytała w całości i wyłapała pewne "błędy"



Aaa i bym zapomniał, mając tyle siły + tyle capa to będziesz przechadzających się ksujących magów na krasnalach wyjaśniał z hoxe alpa na 3 hity, bo walniesz im po 80-100 czyli 1/3 ich hp XD.


@Sirenox ;

ale rozumiesz że na full defie waląc z haper rago nei dostajesz takiego dpsu jak 2h?

Chociaż w sumie jak tak mysle to tarcza sie wywala przy 2+ mobach to masz racje

2h>1h

Ostatnio edytowane przez Rahilux ; 08-11-17 o 18:08
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-11-17, 18:04   #116
Sirenox
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 15
Domyślnie

Rahilux ale my nie mówimy o subprofesjach bo ja dobrze wiem o mocy haper rago (dzięki temu ryckiem 1h mam 87 lvl + questy). Subprofesji w to nie mieszajcie póki co. Mi chodzi tylko o przewage 2h nad 1h w skillach bo haper rago mogą mieć oba rycki. Dodatkowo haper rago ma być zmienione (pewnie znerfione) za jakiś czas więc wtedy sam już nie wiem jak będzie wyglądał exp ryckiem 1h.
Sirenox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-11-17, 14:34   #117
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sirenox Zobacz post
Rahilux ale my nie mówimy o subprofesjach bo ja dobrze wiem o mocy haper rago (dzięki temu ryckiem 1h mam 87 lvl + questy). Subprofesji w to nie mieszajcie póki co. Mi chodzi tylko o przewage 2h nad 1h w skillach bo haper rago mogą mieć oba rycki. Dodatkowo haper rago ma być zmienione (pewnie znerfione) za jakiś czas więc wtedy sam już nie wiem jak będzie wyglądał exp ryckiem 1h.
Nie rozumiem zachwytu haper rago u woja ele. Popatrzcie na berserka u nekro ; )
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-17, 16:12   #118
Sirenox
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
@Sirenox ;

ale rozumiesz że na full defie waląc z haper rago nei dostajesz takiego dpsu jak 2h?

Chociaż w sumie jak tak mysle to tarcza sie wywala przy 2+ mobach to masz racje

2h>1h
Właśnie o to mi chodzi, że expiąc z haper rago na klacie masz więcej potworów niż 2 a wtedy tarcza już nie pomaga. Druga sprawa to żeby było widać efekty obrony tarczą musisz mieć dobry skill a skąd masz mieć na to pny skoro musisz dać w siłę i 1h.

Dobrze by było gdyby ktoś z góry poinformował graczy jak to mechanicznie wszystko działa, czyli do jakiego skillu muszę wbić obronę, żeby było widać efekty i robiło to różnicę na + w grze między 1h a 2h. Wiadomo mogę wszystkie pny dawać w obronę ale jeżeli znerfia haper rago lub ustawią ten czar zależny od skilla 1h to wtedy moja postać może trafić do kosza bo pnów już tyle nie nazbieram aby rozdać jeszcze w 1h i mieć jakiś dmg.
Sirenox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-17, 09:01   #119
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sirenox Zobacz post
Właśnie o to mi chodzi, że expiąc z haper rago na klacie masz więcej potworów niż 2 a wtedy tarcza już nie pomaga. Druga sprawa to żeby było widać efekty obrony tarczą musisz mieć dobry skill a skąd masz mieć na to pny skoro musisz dać w siłę i 1h.

Dobrze by było gdyby ktoś z góry poinformował graczy jak to mechanicznie wszystko działa, czyli do jakiego skillu muszę wbić obronę, żeby było widać efekty i robiło to różnicę na + w grze między 1h a 2h. Wiadomo mogę wszystkie pny dawać w obronę ale jeżeli znerfia haper rago lub ustawią ten czar zależny od skilla 1h to wtedy moja postać może trafić do kosza bo pnów już tyle nie nazbieram aby rozdać jeszcze w 1h i mieć jakiś dmg.
Na 70 lvl mam zablokowaną umiejętność obrony taczą na 96 poziomie. Nie używam tarczy od 40 poziomu kiedy to przestałem skilować siłe i 1h na rzecz 2h. Generalnie teraz, kiedy są blokady skill w zasadzie idzie na expie równo z poziomem (maksymalną blokadą) wiec wrzucanie PN w 1h/obrone podejrzewam wykonasz dopiero w granicach 100-120 poziomu kiedy to już nie nadążysz skilować aby mieć maksymalny poziom umiejętności.
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-17, 12:48   #120
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

To jak teraz wygląda mechanika obrażeń? Liniowa? Skill sie blokuje przy niskim atk broni?
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin