Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-06-15, 01:03   #11
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lunaar Zobacz post
Skoro mowa już o mitycznym nowym altaronie, to może chociaż podzielicie się z nami skromniutkim info z obrazkiem odnośnie waszego projektu? nie proszę o zbyt wiele ;/

ps: nie wklejajcie mi tu tego propagandowego filmiku z yt plzzz.
nie. <magiczny wypełniacz znaków>
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 11:36   #12
Kagrenak
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 101
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Jedynie na fabule. Rozwiązania techniczne są zupełnie inne.
80% daje, że będzie to cholerne Unity :P


PS. Mam ogromną nadzieje, że się mylę.
Kagrenak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 13:08   #13
sokon12
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Oleśnica
Postów: 56
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do sokon12
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymongal Zobacz post
@Sokon12
Nie rozumiem po co zaczynałeś ten temat. O statystyki dotyczące aktywności prosili niegdyś sami gracze. Mówisz że serwer jest pusty, ale po co? Grają Ci którzy chcą, a w moim przekonaniu administracja w ostatnim czasie "daje sobie radę". Jeżeli tak Cie to boli i przysparza Ci tylu nerwów, to może przestań odwiedzać depo.
Czepiasz się że tak o ilość graczy, ale do kogo masz pretensję? Do administracji? Ochłoń trochę.
No wlasie prosili gracze i ciezko to jest zrobic do tej pory, tak jak powinno to wygladac. Tak czepiam sie administracji o to ze gra tak malo ludzi bo tworca gry musi zrobic fabule ktora przyciagnie graczy a tutaj od X lat graja ci sami, tam gdzies altrel napisal ze nowy server ruszy w niedalekiej przyszlosci ? czyli kiedy ? bo kiedys bylo ze juz UP nowego altaronu bedzie tam w styczniu czy tam kiedy i tak sie przeciagalo w chuj czasu, wszedl Up 2 miesiace i gracze znowu to samo garsta ludzi ktorzy graja tutaj zmieniaja server. Co powiesz ze wejdzie nowy altaron kiedys tam i co z tego ? jak bedzie on 2 miesiace i znowu beda zmiany chociaz to ma byc tak dopracowane, tak jak zawsze...
sokon12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 15:26   #14
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

@Lunaar - Nie pokażą bo:

- nie ma i nie będzie czegoś takiego

lub (bardziej prawdopodobna możliwość):

- pracują nad tym i są z pracami jeszcze daleko w tyle, ale co z tego, skoro nie chcą nic pokazać i nie liczą się z opinią prawdopodobnych graczy, co poskutkuje tylko i wyłącznie niewypałem (patrz "dzisiejszy", odgrzewany Altaron przechrzczony na "Starą Grę" lub "Polską Tibie" )

Moim zdaniem większość "zarządu" to osoby zadufane w sobie, które myślą, że ludzie będą nadal grać w to, cokolwiek oni zrobią i nie potrzebują innych opinii. Nie szukają sukcesu, tylko wychodzą z założenia, że to gracze są prymitywni i nie chcą dać się wciągnąć w ich tak rozwiniętą i dojrzałą przygodę, jaką jest/był Altaron :D
Coraz mniej ludzi gra, coraz mniej ludzi wierzy w te ich zapewnienia, a coraz więcej ludzi przegląda na oczy i idą szukać przygody gdzie indziej.

Wszystkie dobre pomysły w dziale propozycji lądują wyłącznie w magicznym wątku "Nowa Gra" i tyle z tego jest. Korzystają inni :P Po co wdrażać coś w Altaron? Przecież nie potrzebują żadnych testów do "Nowej Gry", nawet tych fabularnych. Najwyżej wyjdzie im kolejny niewypał, który będą próbowali reanimować miesięcznymi łatkopodobnymi modyfikacjami. Tak długo już to robią...

To takie tworzenie dla sztuki. Nie będzie z tego użytku ale miło sobie popatrzeć :)
Możecie się ze mną nie zgodzić, to tylko moja opinia, ale ostatni "przypadkowy" reset ładnie pokazał jak głęboko nowi gracze mają wasz potencjał. Zostali tylko ci sami.

Od razu też odpowiem na prawdopodobne komentarze - nie jestem tzw. hejterem. Nie zależy mi na tym aby się wywyższać i zgrywać proroka.
Na Altaron wpadłem przypadkiem i miałem dwie jednomiesięczne przygody z nim. Kiedyś i niedawno. Dzisiaj postanowiłem wpaść zobaczyć ponownie co tu się dzieje, wypadałoby coś napisać i stąd mój komentarz :)
Aragorn512 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 15:27   #15
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

nie ruszy żaden nowy serwer, Ta gra będzie rozwijana dalej - przykładem może być OTC który jest dopracowywany specjalnie pod Altaron.

nowa gra jest tworzona i będzie to oddzielny projekt - nie jest to nowy serwer czy jakiś update tego altaronu i nie będzie o nim szybko jakiegoś większego info.

Liczba zalogowań i nowych bohaterów to zliczenie z całego tygodnia.

jak dla mnie możesz nie grać jak ci się tak nie podoba, lub zrób własny serwer skoro masz aż pretensje do Administracji, to pewnie wiesz jak prowadzić serwery.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 15:44   #16
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

Jestem ciekaw kiedy powstanie 'nowy altaron' i czy wgl powstanie.
Jestem dobrej myśli.
Jestem też optymistą.

BTW. arkon dlaczego się sprzedałeś? pytam, why arkon!
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 15:46   #17
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkon Zobacz post
nie ruszy żaden nowy serwer, Ta gra będzie rozwijana dale
Tak jak dotychczas? :D Ciężko nazwać rozwojem żaden progres na przestrzeni kilkunastu miesięcy i zmniejszenie liczby graczy o 90% podczas ostatnich kilku :) (chyba trzech, nie pamiętam)
Cytat:
Napisał Arkon Zobacz post
nowa gra jest tworzona i będzie to oddzielny projekt - nie jest to nowy serwer czy jakiś update tego altaronu i nie będzie o nim szybko jakiegoś większego info.
Czyli jednak możliwość numer dwa :) "Coś ma być ale nie ma, a wy i tak niczego się nie dowiecie bo nas nie obchodzi że was obchodzi"
Cytat:
Napisał Arkon Zobacz post
jak dla mnie możesz nie grać jak ci się tak nie podoba, lub zrób własny serwer skoro masz aż pretensje do Administracji, to pewnie wiesz jak prowadzić serwery.
Dlatego też nie gram :D Jest też spora różnica między "stworzeniem" serwera a jego rozwijaniem ;)
Aragorn512 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 15:53   #18
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aragorn512 Zobacz post
Moim zdaniem większość "zarządu" to osoby zadufane w sobie, które myślą, że ludzie będą nadal grać w to, cokolwiek oni zrobią i nie potrzebują innych opinii. Nie szukają sukcesu, tylko wychodzą z założenia, że to gracze są prymitywni i nie chcą dać się wciągnąć w ich tak rozwiniętą i dojrzałą przygodę, jaką jest/był Altaron :D
Coraz mniej ludzi gra, coraz mniej ludzi wierzy w te ich zapewnienia, a coraz więcej ludzi przegląda na oczy i idą szukać przygody gdzie indziej.
Lol, bo najlepiej robić wszystko pod dyktando 'demokracji altarończyków', c'nie? Gdyby tak było, to altaron już dawno nie byłby trudny, stałby się typowym OTSem, 1000x, bo po co się męczyć, c'nie?

Bardzo mnie.. denerwuje taka roszczeniowość. Nie podoba sie, to nie graj.
Znacznie większym problemem jest to, że my - gracze, mało się staramy o tworzenie klimatu rpg.

Cytat:
Napisał Aragorn512 Zobacz post
Wszystkie dobre pomysły w dziale propozycji lądują wyłącznie w magicznym wątku "Nowa Gra" i tyle z tego jest. Korzystają inni :P Po co wdrażać coś w Altaron? Przecież nie potrzebują żadnych testów do "Nowej Gry", nawet tych fabularnych. Najwyżej wyjdzie im kolejny niewypał, który będą próbowali reanimować miesięcznymi łatkopodobnymi modyfikacjami. Tak długo już to robią...
Zrób sam jakąś gierkę, zaczynając od własnego silnika graficznego i edytora map.
Dla mnie fakt, że praca nad tym projektem trwa długo, jest obiecujący. Nie zrobisz czegoś nowego i ciekawego, z klimatem, nie poświęcając na to długiego czasu.

A to że ciekawe pomysły, lądują do działu nowa gra, jest dobrą kalkulacją.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 15:59   #19
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yooshi Zobacz post
Jestem ciekaw kiedy powstanie 'nowy altaron' i czy wgl powstanie.
Jestem dobrej myśli.
Jestem też optymistą.

BTW. arkon dlaczego się sprzedałeś? pytam, why arkon!

jestem Arkon. :v
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-06-15, 16:15   #20
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Lol, bo najlepiej robić wszystko pod dyktando 'demokracji altarończyków', c'nie? Gdyby tak było, to altaron już dawno nie byłby trudny, stałby się typowym OTSem, 1000x, bo po co się męczyć, c'nie?
Nigdy nie zaglądałeś do propozycji, prawda? :D Ponad 80% pomysłów jest pro RPG i ma się nijak do innych OTS'ów. Poza tym co ma bycie trudnym do typowego OTS'a? Wiele tych kopiuj-wklej serwerów jest trudniejszych od Altaronu a jednak posiadają do 2000% online więcej (tak, nie pomyliły mi się zera). Jeżeli według Ciebie ta Twoja idealna gra ma iść jedynie w kierunku trudności to współczuję, bo w żadne RPG nigdy nie grałeś :) Hard Mode = RPG tak bardzo!

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Bardzo mnie.. denerwuje taka roszczeniowość. Nie podoba sie, to nie graj.
Znacznie większym problemem jest to, że my - gracze, mało się staramy o tworzenie klimatu rpg.
Powtarzam - to też nie gram :) Jednak konstytucja zapewnia mi wolność wypowiedzi i wyrażania opinii. Może chcesz mi tego zabronić? :D
Wiesz co to znaczy RPG? W wolnym tłumaczeniu: "gra z odtwarzaniem roli" i to nie wina graczy, że w te role nie mogą wejść. Sama gra powinna to na nich wymusić i ich w to wciągać - na tym opiera się fenomen idealnego RPG. Jeżeli nie umiemy tego klimatu utrzymać to znak, że gra jest kiepska.

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Zrób sam jakąś gierkę, zaczynając od własnego silnika graficznego i edytora map.
Dla mnie fakt, że praca nad tym projektem trwa długo, jest obiecujący. Nie zrobisz czegoś nowego i ciekawego, z klimatem, nie poświęcając na to długiego czasu.
A to że ciekawe pomysły, lądują do działu nowa gra, jest dobrą kalkulacją.
Oczywiście mogę zrobić, żaden problem - nie wiem jednak na czym opiera się ten Twój kontrargument. Że niby Altaron opiera się na stricte innym silniku graficznym i innym edytorze map niż sama Tibia? Nie wiem czy wiesz ale właśnie nieźle pojechałeś Administracji "gry", którą tak bronisz :D
A może miałeś na myśli tą "Nową Grę". Prace idą pełną parą, wszystkie dowody wskazują na to, że będzie to faktycznie nowa gra nie oparta na żadnej innej i przełomowa w sensie gier RPG. Jest w końcu tyle zdjęć, filmów i testów udowadniających tą tezę...
Idąc dalej. Jakoś na Altaron też poświęcono tyle czasu i co? Jest mnóstwo nowości nie związanych z Tibią i innymi OTS'ami, klimat... ups, wait a minute!
Co do ostatniej linijki - faktycznie dobra kalkulacja. Administracja umie przenosić tematy na forum.
Aragorn512 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin