Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-09-12, 07:06   #21
crunchips
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Łódź,Bielsko-Biała,Kraków
Postów: 50
Domyślnie

A co ja mam powiedzieć jak zwiadowcą który powinien walczyć na dystans stoję przy potworze jak rycerz która jest najnudniejszą profesja która stoi i wali, zwiadowcą mogłem sobie przynajmniej pobiegać koło tego potwora a teraz nic, ale nie zmieniajcie tego można zawsze 145 zwiadowca isc zbierać kasę na cyklopy wywalić z expa te 20 lvl i zbierać kase ale za to pvp jest lepsze
więc mogli byście coś zrobić żebym nie musiał wywalać 20 lvl z expa bo to jest trochę chore, jak wy chcecie nowych graczy jak h lvl expią tam gdzie low lvl
__________________
WYTRWAŁYM BYĆ MUSISZ BY NIECHCIEJSTWO POKONAĆ W SOBIE
ABY BYĆ NAJLEPSZYM MUSISZ POKONAĆ NAJLEPSZYCH
crunchips jest nieaktywny  
Stare 06-09-12, 08:35   #22
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Ktoś powinien siąść nad tymi profesjami i je zbalansować raz a dobrze.

Nie jest możliwe zbalansowanie profesji dorzucając np rycerzowi jakiś czar a odejmując znowu coś zwiadowcy. W ten sposób nigdy nie dojdziecie do balansu bo będzie to wyglądało jakbyście chcieli zrównoważyć wage (taka co mam w awatarze) kładąc na szalki odważniki z zamkniętymi oczami.

Aby zbalansować profesje trzeba mieć plan. Balansacje profesji trzeba rozplanować.

Z racji tego że balans profesji opiera się na wielu czynnikach i ciężko jest zobrazować sobie wszystko w głowie najlepszym sposobem byłoby graficzne zobrazowanie balansacji na dużej kartce papieru.

Dzielimy kartke na cztery części i robimy rozpiske profesji.

Czynniki które musimy uwzględnić to:
-szybkość zdobywanego doświadczenia przez poszczególne profesje na poszczególnych poziomach
-ilość many/hp/cap na zdobyty kolejny poziom
-zdolność zarabiania pieniędzy (ilość gp/h) przez poszczególne profesje na poszczególnych poziomach
-czary i umiejętności pod kątem pvp i pve
-balansacja ekspowisk pod kątem balansacji profesji
-cena sprzętu dla poszczególnych profesji
-oraz wiele innych czynników które wyjdą wcześniej lub późnie podczas tworzenia się zarysu balansacji


Podsumowując.
1. Balans profesji to podstawa, nie ma nic ważniejszego rozpatrując balansacje zarówno pod kątem pvp jak i pve.

2. Ze wględu na to że na dobry balans profesji ma wpływ zbyt wiele czynników balansacja profesji bez odpowiedniego sposobu działania jest bardzo trudna. Ciężko ogarnąć wszystko w głowie mając pewność że jakiś ważny czynnik nie został pominięty.

3. Nie jest możliwe balansowanie na raty/po trochu co jakiś czas. Lepiej zbalansować profesje odrazu a raz na zawsze by mięć pewną bazę/punkt podparcia aby w przyszłości aktualizacje były robione w ścisłym oparciu o profesje np nowe ekspowiska.

Czekam na sugestie z waszej strony.

Pozdrawiam
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 06-09-12, 12:21   #23
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Ja bym zwiekszył leczenie duchownym . To ich główna zaleta .
Mag Nekromanta powinien otrzymać czary ofensywne 1 lub 2 (Ciągle w głowie mam tibijskie wavewy z energii).
Łucznikom dodać lepszą amunicję od wzmocnionych bełtów lub wprowadzić lepsze kusze.
I myślę że chyba dla wszystkich było by to dobre.
Ale właśnie to wy macie test serwer. Więc nie wiem czy napewno ta propozycja jest trafna.
Legolas jest nieaktywny  
Stare 06-09-12, 12:45   #24
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Hmm ale widzisz cieżko przewidzieć krótko i długofalowe konsewkwencje takich zmian. Lepiej balansacje rozłożyć na drobne kawałki aby później złożyć wszystko w logiczną całość. Zmiany które zapronowałeś ty czy ktoś inny, nie twierdze że są złe, tylko nie jestem wstanie przewidzieć jakie będą miały wpływ na ogólną rozgrywke. Dodanie np jednego, dwóch czarów bez dokładnego przeanalizowania jaki to będzie miało wpływ na całość może znów przesunąć szale na korzyść innej profesji. Przykładem może tu być zwiadowca, z odes kpiro był przekokszony, teraz po zmianie gdy ten sam czar może być używany tylko stojąc w miejscu każdy nażeka. Także widzisz taka drobnostka ale dla rozgrywki KAZDEGO gracza jest dużą zmianą. Profesje trzeba rozmontować i stworzyć/zbalansować na nowo raz a porządnie. Inaczej ten problem nie minie i administracja będzie chciała na ślepo ustawić wagę na równo dokładając lub ujmójąc na szalki odważniki.

Ps: i tak nikt nie posłucha haha jestem z Exorit :> :*
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 06-09-12, 13:17   #25
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

#Czipsu

Mam jedno ciche marzenie dotyczące zwiada (pojawiło się po zrobieniu paru misji dla obozu treningowego). Proch i muszkiety <3. Byłaby to bajka, gdyby wprowadzić jakoś sensownie funkcjonującą broń palną (w fabule jest wątek), więc można to spokojnie rozwinąć jako end game'ową broń strzelca (aka zwiada).

Co do ogólnego tematu ktoś musiałby się za to zabrać z sercem i czasem. Podejrzewam, że odpowiedź będzie jedna "mamy mnóstwo pomysłów do realizacji ten dodamy MOŻE do listy kiedyś tam". Cały czas przecież czekamy na magiczny silnik gry Altaron, który ma "zrewolucjonizować" arenę game'ingową gier 2D : C.
Śliski jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin