Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-09-12, 11:21   #11
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Porównajcie sobie to wszytsko do beznadziejnego wojownika, który na wojnie nie zdziała praktycznie nic, bo w ludka wbije sie po 200 z miecza, o ile nie mniej. W potwory też nie ma rewelacji. Magowie i łucznicy maja jakieś tam czary, mogą rzucać sdki itd. Wyciągają do 700k/h na expie. A woj? Jak wyciągnie 300 to jest uśmiech na twarzy. Więc zanim będziecie narzekać to przyrównajcie to do innych profesji.
Teraz nie ma tak, że któraś profesja jest najlepsza. Kiedyś, jak ktoś zapytał jaką profesja grać to śmiało można było mu odpowiedzieć. A teraz? Nie raz pytają na pomocy jaka profesja jest najlepszym rozwiązaniem. Nie umiem im odpowiedzieć. Dlaczego? Bo moim zdaniem jest wszystko dobrze zbalansowane. Każdy ma swoje plusy i minusy. O to chodziło, żeby nie można jednoznacznie powiedzieć jaka postać najlepsza. Zawsze jest jakieś 'ale'. :) I mnie to cieszy, bo w końcu moja postać nie jest najgorsza :D:D
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 13:07   #12
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie Mistyczny miecz

Mistycznego miecza w ogóle nie powinno dać się ulepszać. Chyba że po ulepszeniu zwiększałyby się zadawane nim obrażenia, czego do tej pory nikt nie zauważył. Mam mistyczny miecz +8 a bije nim tak samo jak zwykłym. Gracze którzy nie wiedzą, że ulepszanie mistycznego miecza nic nie daje, często tracą sporo pieniędzy tylko po to, by potem rozczarować się brakiem efektu ulepszania.
Uiop jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 14:35   #13
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

@Attax
Druid od leczenia a nie konkretnego zabijania.
Mag ten co go tutaj zmieni w Nekro miał takie + że posiadał wiecej czarow ofensywnych.
Tutaj czarow nie ma , bo nikt nie expi z efo owla czy nutek.
Więc na co mi nekro , jezeli moge zrobic duchownego i na expie i tak bede uzywac te same czary + czary leczace?
Nekromancie jakiś czar do expienia napewno jest potrzebny.
Poczytajcie historie sorcera w tibii potrafili rodzielic te 2 profesje .
I trzeba bylo myslec czy chcesz byc healerem czy tym lepszym shoterem (Sorc).
Moja postac nie ma byc najlepsza , ale od poczatkow gry mag byl potezniejszy od druida bo tamten potrfil leczyc.
Legolas jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 15:48   #14
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

#Czipsu

Pomysł godny uwagi, ale zapominasz o nastawieniu ludzi. Każdy chce, żeby był pseudo balans profesji, który jest praktycznie niemożliwy (w żadnej grze mmo nie ma idealnie równego balansu). Zawsze jest jakaś profesja w danej wersji gry ciut lepsza od innych. Tibia przeszła wiele zmian i do czasu kiedy w nią grałem nigdy nie było balansu, zawsze była obracanie kota (tzn raz palladyn był najlepszy, potem knight a jeszcze kiedy indziej mag). Nazywali to wyrównaniem szans, ale nigdy im się to nie udało czego dowodem są kolejne updat'y i zmiany w profesjach.

Co do samego maga nekromanty masz 100% rację. W zamyśle miał to być dmg dealer, z którego zrobili SD maker'a. Druid kiedyś był słabą profesja, dlatego mała cześć ludzi się decydowała na niego(zalety gry nim pojawiały się na wyższych poziomach). Po wprowadzeniu elementów typu lód,holy oraz UE lodowego, które było domeną magów zrobili z niego maszynę do zabijania.

Pokażcie mi, w którym mmo HEALER zadaje takie same obrażenia jak mag bojowy (popularnie zwany glass canon'em)? W żadnej sensownej, po to jest podział klas, który wymaga team play'u.
Śliski jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 18:45   #15
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
Pokażcie mi, w którym mmo HEALER zadaje takie same obrażenia jak mag bojowy (popularnie zwany glass canon'em)? W żadnej sensownej, po to jest podział klas, który wymaga team play'u.
Np w kronice Gracia Final w Lineage2, kiedy Bishopowi dali skill Inquisitor. Z totalnego healera (mogącego jednak expić na umarlakach) zrobili cuś mniej więcej opisanego tutaj:

http://boards.lineage2.com/showthread.php?t=197831

Fakt, że nie może wtedy leczyć :rolleyes:
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 18:57   #16
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
Po wprowadzeniu elementów typu lód,holy oraz UE lodowego, które było domeną magów zrobili z niego maszynę do zabijania.
Z tego co w tym miejscu napisałeś zgadza się tylko "holy", elementy typu lód, UE lodowe to czary elementalisty, a nie duchownego.

Chyba, że chodzi Ci o tibię... Tak to wymieszałeś, że już sam nie wiem, które zdania są do czego.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 22:22   #17
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

No bo właśnie taka z wami dyskusja .
Jeżeli uważacie ,że wszystko jest dobrze to zamknijmy temat bo i tak zmian nie będzie.
No może w następnej aktualizacji.
Więc czekam na next zmiany w profesjach .
Legolas jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 22:23   #18
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

#Merv
Przyznaję rację, że w pośpiechu akapit ten wyszedł trochę zawiły. Podejrzewam jednak, że domyśliłeś się sensu tylko warto było się przyczepić do jedynego fragmentu zamiast ustosunkować się do reszty. Wracając do meritum druid był do pewnego etapu postacią wybrakowaną wg części graczy, ale to był jego swoisty urok (zabawa zaczynała się w grupowych polowaniach). Każdy chciał go mieć w party, a jednak było o nich ciężko. Potem przyszły zmiany i został heal'erem, dps, i chole*** wie czym jest obecnie. [dla Twojej jasności ta część dotyczy (Tibii)].

Jeszcze sprawa Waszej "polityki", która dotyczy realności i klimatu. Czy klimatycznym jest jednoosobowa eksterminacja przykładowo demonów, które jakby nie patrzeć są najsilniejszym stworzeniem (respiącym się regularnie)[tak wiem, nastąpiła zmiana z update, ale dotyczy to także innych kreatur}. Prawie każde mmo stawia na grę w party z prostego powodu, nie opłaca im się, ba jest praktycznie niemożliwe grać samemu na dalszych etapach.

Idea jest prosta obniżyć wartość bojową duchownego na rzecz nekromanty, jednocześnie zwiększając jego przydatność w party(obniżenie siły UH, hape tawis [wojownik] etc na rzecz sio/mass heal). Wtedy każdy będzie chciał biegać w duo/trio co przekłada się na tzw ducha RPG (podobno jest to Wasz cel?). Ostatecznym argumentem byłoby zwiększenie zdobywanego exp'a w zależności od ilości osób w party + stworzenie istot (nie tylko bossów), których eliminacja wymagałaby minimum 4 osób (tank,heal, 2x dps).

#Kosiara
Ehh stare dobre L2. Trzeba jednak pamiętać, że dodali transformacje w celu doexpienia się do S grade potem S80. Brak tej opcji uniemożliwiał solo exp do 76 ^^ (ile razy brało się na box'a SE/Clera byle tylko wbić pare % : d). Dodatkowo z tego co pamiętam jedyna możliwość exp'a na Inq był rift?
Śliski jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 22:31   #19
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

@Śliski - Ja osobiście jestem zwolennikiem druida, który nie robi dmg z kosmosu, a jest typowo postacią leczącą.

@Czipsu - nie obrażaj się jeśli tutaj nie otrzymasz odpowiedzi od administracji, temat przeczytali, dyskusja na temat taiw fomes etc. trwa. Poczekaj proszę cierpliwie na rezultaty.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 06-09-12, 07:21   #20
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Balansacje profesji w dużym stopniu miesza ilość przyrastanego hp/mana na zdobyty poziom po wykupieniu drugiej promocji. Tylko tyle podpowiem, przeanalizować to musicie sami.
konradowalkero jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin