Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12-11-15, 11:07   #1
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie Alternatywa dla Expienia

Propozycja od was w łatce z 06.11.2015 jest bardzo dobra,

Proponuje ją trochę udoskonalić.
Są gracze, których monotonne expienie męczy więc uważam że mozna wprowadzić system expienia poprzez robienie mikstur, zbieranie składników czy też łowienie, pieczenie itp itd

Akutalnie, własnie wprowadziliście to, tylko z wartościami bym się nie zgodził. Proponowałbym większe. Bo jeżeli policzyć czas zbierania piór i osci oraz kupno składników w sklepie to exp 75 za 5 mikstur wychodzi dość blado.

jakieś 300 expa proponowałbym za tier 3 200 expa za 2 i 100 za 1.
I tak wychodzi to blado z expieniem bo 200k/h nie osiągnie się no ale jakby było te 100-150 było by miło.
Taka Alternatywa zachęciła by graczy do zbierenia robienia mikstur i ożywienia jeszcze bardziej rynku alchemicznego bo to poprostu by się opłacało.
Podane wartosci są przykładowe.

2 pomysłem jest pomysł wprowadzenia zadań alchemicznych tzn
Zadanie 1 rozpoznanie przynosi się jakies składniki w okreslonych ilosciach do npc zeby móc z nim handlowac lub mieć niższe ceny u niego.
Zadanie 2 mozliwosc kupowania składników których nie ma w ofercie poprzez wykonanie trudnego zadania np kła złotego smoka. Po wykonaniu zadania możliwość handlu była by ograniczona czasowo lub ilością surowców na dzien np typu 1 dzien z nim handlujemy i dodatkowo możemy kupić ograniczoną ilosc skladników. Po zapisie serwa zadanie trzeba wykonać od nowa np z rogiem demona albo innym przedmiotem. Ba można tu isc dalej by było to drogie npc chciałby np łuk ognia albo łuk wody

sorry za błędy
Ps. Prosiłbym też o odnoszenie się do pomysłu zadań nie tylko alternatywy expa.

Ostatnio edytowane przez Dather ; 12-11-15 o 13:52
Dather jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 11:16   #2
Stros
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 184
Domyślnie

Exp za crafting super sprawa, ale...
trzeba powiązać możliwości zdobywania expa z poziomem gracza.
Tak jak po łatce na pieczeniu ryb można było wyciągnąć 40k/h jednocześnie podbijając zręczość. Dla gracza z 10 poziomem robiącego zwiadowcę do zaproszenie do użycia taskera. Takich możliwości chciałbym uniknąć.
Stros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 13:04   #3
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Dokładnie tak jak wyżej.

Wprowadzić wzór by zdobywanie doświadczenia w ten sposób dawało max 1h-2h expa na lvl.
Resumując grając 1-2h wbijało by się 1 poziom.
Aczkolwiek poziomy 10-30 to żadne poziomy ;] na non pvp.
Bo na pvp to wszystko jest zakazane.
Dather jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 13:17   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dather Zobacz post
Dokładnie tak jak wyżej.

Wprowadzić wzór by zdobywanie doświadczenia w ten sposób dawało max 1h-2h expa na lvl.
Resumując grając 1-2h wbijało by się 1 poziom.
Aczkolwiek poziomy 10-30 to żadne poziomy ;] na non pvp.
Bo na pvp to wszystko jest zakazane.
Nie wiem co masz na myśli w ostatnim zdaniu.
1-2h, to ja na wyższym poziomie wbijam cały lvl na potworach. W takim wypadku na przykład na pvp odrabianie poziomów po walce będzie odbywało się w domku, zamiast walki o respy.

Ja tez jestem za wprowadzeniem alternatyw dla expienia, czyli np. za tym, by zadania (nie dzienne) dawały 10x więcej expa niż dają. Zabijając krasnale traci się z 6-8 godzin, polując 3 razy wolniej i dostając śmieszne wartości nagród. Katorga i nikt by tego nie robił (oprócz Mervakisa) gdyby nie warunek konieczny do reszty misji.

Jeżeli chodzi o ryby i mikstury, to po prostu mogą dawać exp w zależności od poziomu. Takiemu 10 poziomowi 3, takiemu 100 poziomowi 30. Niby niewiele, ale przynajmniej kilka % będzie. Coś w stylu 100k/h na takim 100 poziomie byłoby odpowiednie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 13:46   #5
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie wiem co masz na myśli w ostatnim zdaniu.
1-2h, to ja na wyższym poziomie wbijam cały lvl na potworach. W takim wypadku na przykład na pvp odrabianie poziomów po walce będzie odbywało się w domku, zamiast walki o respy.

Ja tez jestem za wprowadzeniem alternatyw dla expienia, czyli np. za tym, by zadania (nie dzienne) dawały 10x więcej expa niż dają. Zabijając krasnale traci się z 6-8 godzin, polując 3 razy wolniej i dostając śmieszne wartości nagród. Katorga i nikt by tego nie robił (oprócz Mervakisa) gdyby nie warunek konieczny do reszty misji.

Jeżeli chodzi o ryby i mikstury, to po prostu mogą dawać exp w zależności od poziomu. Takiemu 10 poziomowi 3, takiemu 100 poziomowi 30. Niby niewiele, ale przynajmniej kilka % będzie. Coś w stylu 100k/h na takim 100 poziomie byłoby odpowiednie.
No sam własnie odpowiedziałeś na to że na pvp to : odrabianie poziomów po walce ... itp itd.
Pewnie znalazło by się wiecej przykładów mówiacych to samo że na pvp było by za łatwo.
Po prostu pvp i non pvp się róznią i może kiedys zostanie to oddzielone.

1h-2h na poziom ograniczało by się do 100 lvla potem ta granica mogła by byc 2-3h. Piszać o expieniu mialem na mysli poziomy do 100 lvla bo było by to alternatywą potem i tak możemy huncic lepsze potwory wiec bicie lvla z mikstur i craftu było by nie opłacalne.

Ps. Na pvp wszystko jest zakazane odnosi się do tego że wiekoszść zmian jest zmieniane albo nie jest wprowadzane ze wzgledu na pvp. Np paraliż kiedys był zdejmowany Tawisem zostało zmienione na wzglad pvp dalej nie chce mi się wymieniać bo tego jest sporo.

Ostatnio edytowane przez Dather ; 12-11-15 o 13:51
Dather jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 14:21   #6
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Dalej nienauczyliscie sie odesa castowac?

Srednio mi się ten typ expa widzi.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 20:17   #7
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Ja jestem oczywiście jak najbardziej za, poza expem za crafting proponuje wprowadzić exp za odkrywanie terenu, oraz tych bardziej poukrywanych lokacji, oczywiście muszą to być jakieś przyzwoite wartości, przydałoby się wkońcu skończyć z tym monotonnym systemem expienia wyciągniętego wprost z tibii
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 20:46   #8
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

#kto_grał_ten_wie



Może też dostawać exp za poznanie nowych czarów? Exp, który byśmy dostawali byłby zależny od kosztu wykupienia czaru, wymagań poziomowych, jakości itp. No bo w sumie poznawanie nowych czarów to pewnego rodzaju zdobywanie doświadczenia

@edit
Można tez dodać wiele przeróżnych historii w Altaronie, za przeczytanie takiej księgi z pewną historią jednorazowo dostawalibyśmy niewielką ilość expa, dodatkowo możliwe byłyby na te tematy z różnymi NPC, powiedzmy:
JakiśtamNPC: Blablabla. A słyszałeś może tę smutną historię o jeźdźcu z Raindaru?
Ja: Tak
JakiśtamNPC: Wiesz, nie za bardzo chce mi się w to uwierzyć./Naprawdę? A jak myślisz, jaki los powinien rzeczywiście go spotkać?

Cuś tego typu :>
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 20:59   #9
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Paprikos, jaki to mod?? Obstawiam że Returning albo global :D
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-11-15, 21:13   #10
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

to po prostu gothic 2 noc kruka, pierwsze za skoczenie do dziury w jarkendarze, drugie za pójście z diegiem do miejsca gdzie zaczynamy gothic 1
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin