Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-03-15, 20:36   #1
bubuch
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 18
Domyślnie Siła u rycerza 2h

Hej,
siłe trenować z tarczą czy bez?
CZy większy skill tarczy osłabia jakoś wojownika 2h?
Aktualnie mam 40 siły i 38 tarczy jak doskiluje do 60 siły to bede miał gdzieś 60 obrony to będzie miało jakieś znaczenie przy wojowniku 2h?
bubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-03-15, 20:51   #2
Rotni
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 7
Domyślnie

Nie grałem nigdy rycerzem, dlatego nie jestem pewien czy moje odpowiedzi będą poprawne, ale z obserwacji mogę powiedzieć, że:
1) Siłę możesz trenować wraz z tarczą. Nie ma chyba większego znaczenia czy trenujesz siłę dwoma rękoma czy jedną, bo i tak doświadczenie zdobywa się tak samo.
2) Wydaje mi się, że obrona w tym wypadku ma duże znaczenie, bo jeżeli obrażenia w przypadku 1h przechodzą na tarczę to w wypadku 2h prawdopodobnie obrażenia przenoszą się na zbroje. Wydaje mi się również, że duże znaczenie ma tutaj defensywa dwuręcznej broni, której używasz.

Poczekaj na odpowiedź kogoś bardziej doświadczonego, najlepiej któregoś z rycerzy, którzy sprecyzują moją wypowiedź.
Rotni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-03-15, 23:51   #3
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Tak jak napisał uzytkownik wyżej nie ma znaczenia czy trenujesz z tarczą czy bez.
Co do drugiego podpunktu. Obrona nie przyda ci się do niczego jeżeli będziesz rycerzem 2h. Tibia widzi to tak
Masz tarczę, czyli masz też broń jednoręczną, więc uwzględnia ona obronę jaką masz w tarczy. Jeżeli tarczy nie masz to cała obrona pochodzi z defensywy broni której używasz + pancerze.
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-03-15, 10:56   #4
bubuch
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 18
Domyślnie

Hej, dziękuje za odpowiedzi :)
Mi najbardziej chodziło o to czy wysoki skill tarczy nie zatrzyma jakoś hitów od broni 2h. Wiem że w tibi to nie możliwe ale to altaron :D
bubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-03-15, 12:00   #5
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał NinjaArabStrateg Zobacz post
OBRONA
Obrona jest wartością przypisaną do tarczy i broni. Można ją dodatkowo zwiększać przez bonusy zarówno stałe jak i procentowe. Ilość obrony wraz z umiejętnością obrony tarczą określa ile obrażeń jesteśmy w stanie redukować bronią lub tarczą.Tak€“ zgadza się, można blokować bronią dwuręczną! A efektowność tej redukcji zależy od umiejętności obrony tarczą! W przypadku broni jednoręcznej i tarczy, pod uwagę jest brana ta większa obrona. Różdżki i kostury niestety nie posiadają obrony.
Nie wiem na ile ten poradnik jest aktualny, ale wcześniej było tak.
Może niech wypowie się ktoś z administracji ;)
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin