Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-02-12, 13:45   #1
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domyślnie Taka sobie powieść - Czarne Orły

Siemaneczko, jam tu nowy jest, ale tak patrzę... I Chciał bym się pochwalić opowiadankiem które piszę. Na razie zarzucę tylko "prolog" bo oficjalnie piszę w zeszycie, a na kompa dopiero zacznę przepisywać ;) Jak zaciekawię kogoś tym to będę dodawał trochę tekstu dziennie :)

Tematyka: Wojenno-Sifi-przygodowa
Wszelkie prawa zastrzeżone, imiona i nazwiska osób zawartych w opowiadaniu są strzeżone na mocy praw autorskich.

Miłego czytania ^^


_______________________________

Czarne Orły

Prolog!

Jest rok 2016. Rok, który w sercach polaków i ich historii, zagości naprawdę na długi czas. Nie licząc okresów wojennych, a w szczególności ’39, kiedy nad Europą pojawiły się czarne chmury, które nie ustępowały przez sporo lat.
Wokół nas słychać było ostrzał altyrelyjskich dział, dookoła ujadały jak wściekłe psy, równie wściekłe karabiny maszynowe. Na domiar złego, w górze zaczęliśmy słyszeć myśliwce i wojskowe helikoptery.
Czego do cholery chcieć więcej? Przecież każdy z nas zawsze o czymś takim właśnie marzył.
Przy mnie siedziało siedmiu najzdolniejszych ludzi jakich kiedykolwiek w swoim marnym życiu poznałem. Najzdolniejszych i zarazem najbardziej szalonych, powinienem dodać. Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddziału, każdy trzymał w ręku broń MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzymał długi karabin wyborowy Thor, polską i zarazem najlepszą wersję snajperki na świecie. Wprawne strzelec z odległości dwóch i pół kilometra, strzelając z tej broni, mógł ustrzelić uciekającego kurczaka.
Cała siódemka w panującym tu półmroku wyglądała na groźnych zbirów, a nie grupę antyterrorystyczną, groźnych, szalonych i zdeterminowanych ludzi, którzy za wszelką cenę chcieli wesprzeć swój kraj chodź by i życiem.
Jestem ósmym członkiem wydziału, dowódcą tych psów wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Orłami, uderzamy na wroga za nim ten zdoła cokolwiek zrobić, jesteśmy patriotami, lecz działamy nie tylko na terenie naszego kraju.
Odkąd Rosja została podzielona na dwa państwa: Alkaide i ZSRR, odkąd u władzy niemieckiej zasiadł potomek tyrana – samego Hitlera… Nic nigdy nie będzie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko się zaczęło, tam gdzie nasza drużyna sięgnęła korzeni, w roku 2010.



Edit: Proszę Slythia ^^

Ostatnio edytowane przez MTAshran ; 10-02-12 o 19:14
MTAshran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-12, 17:39   #2
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

"Odkąd Rosja została podzielona na dwa państwa: Alkaide i ZSRR"
prawie spadłem z krzesła xD
jasiek50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-12, 18:19   #3
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domyślnie

W istocie chodziło mi tu o powstanie byłego związku radzieckiego (popleczników starego związku), którzy objęli władzę, oraz terrorystów którzy opanowali drugą połowę byłej Rosji :P
TO chyba aż tak złe nie jest co? xD
MTAshran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-12, 18:59   #4
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Źle czyta się wycentrowany tekst.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-12, 20:23   #5
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

"Polaków" wielką literą. "Nazywamy siebie" już możesz małą. "Choćby", nie "chodź by". Interpunkcji nie sprawdzam; pilnuj, żeby fakty i wydarzenia konsekwentnie trzymały się kupy, gdy będziesz pisać dalej.
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-12, 20:37   #6
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domyślnie

To jest na podstawię na razie prawdziwych przeżyć ;) (Znaczy pierwszy rozdział) Potem dopiero zacznie się fantastyka przygodowa. Dzięki za poprawki, potem je zamienię, staram się poprawnie pisać, lecz niestety nie zawsze dobrze mi to wychodzi ;/
MTAshran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-12, 00:24   #7
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Nie licząc okresów wojennych, a w szczególności ’39, kiedy nad Europą pojawiły się czarne chmury, które nie ustępowały przez sporo lat.
^ Tego to ja nie rozumiem. To zdanie jest takie troszkę pozbawione jakiegoś sensu, podsumowania myśli. Wiem, że nawiązuje do poprzedniego, ale nie ma tego konkretnego połączenia, które dawałoby ostatecznie pożądany efekt.
Cytat:
Wokół nas słychać było ostrzał altyrelyjskich dział, dookoła ujadały jak wściekłe psy, równie wściekłe karabiny maszynowe.
^ Zamieniłbym dookoła i ujadały, zamienil szyk tych słów, bo tak troszkę znowu mota i daje efekt, że mowa o czymś innym, a jednak o działach. I tam ma być ALTYREJYJSKIE czy ARTYLERYJSKIE? I w ogóle to zdanie brzmi pokracznie mocno, bo tych wściekłych ujadań tam za dużo i nie wiadomo co do czego.
Cytat:
Na domiar złego, w górze zaczęliśmy słyszeć myśliwce i wojskowe helikoptery.
^ Nie. Nie zaczęliście słyszeć w górze, tylko z góry.
Cytat:
Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddziału, każdy trzymał w ręku broń MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzymał długi karabin wyborowy Thor, polską i zarazem najlepszą wersję snajperki na świecie.
^ To każdy trzymał MP5 lub G36 czy jednak był ktoś, kto nie trzymał i miał co inne? I najlepszą wersję czego? Karabinu snajperskiego <- lepsze określenie, ale i tak dałbym konkretną wersję lub egzemplarz, bo teraz takie jest niedorobione. Najlepszą wersję snajperki. Jak chcesz kolokwialnie, to : "Najlepszą snajperkę na świecie".
Cytat:
Wprawne strzelec z odległości dwóch i pół kilometra, strzelając z tej broni, mógł ustrzelić uciekającego kurczaka.
^WprawnY strzelec. I zamieniłbym ustrzelić na trafić. Bo tego strzelania i strzelców za dużo.
Cytat:
Jestem ósmym członkiem wydziału, dowódcą tych psów wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Orłami, uderzamy na wroga za nim ten zdoła cokolwiek zrobić, jesteśmy patriotami, lecz działamy nie tylko na terenie naszego kraju.
^Patriotyzm nie oznacza, że nie ruszacie się poza granice państwa czy działacie tylko w jego obszarze. Patriotyzm to, w skrócie, miłość do swojej ojczyzny. A piszesz to tak, jakby patriotyzm uniemożliwiał opuszczenie granic.
Cytat:
Nic nigdy nie będzie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko się zaczęło, tam gdzie nasza drużyna sięgnęła korzeni, w roku 2010.
^ Gdzie zaczęła się historia naszej drużyny, gdzie splotły się losy członków naszej drużyny, gdzie można doszukiwać się początków drużyny... bo to sięganie korzeni brzmi nie za ciekawie.

Tyle ode mnie, ogólnie ciekawie się zapowiada, powodzenia w pisaniu!
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-12, 08:47   #8
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domyślnie

Nie doszukujesz się myśli, której ja się doszukuje w moim opowiadaniu :)

Więc po kolei ;)

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nie licząc okresów wojennych, a w szczególności ’39, kiedy nad Europą pojawiły się czarne chmury, które nie ustępowały przez sporo lat.
^ Tego to ja nie rozumiem. To zdanie jest takie troszkę pozbawione jakiegoś sensu, podsumowania myśli. Wiem, że nawiązuje do poprzedniego, ale nie ma tego konkretnego połączenia, które dawałoby ostatecznie pożądany efekt.
Otóż: Chodziło mi tu o myśl, kiedy właśnie wtedy Europa przeżywała koszmar w okresie wojennym. Moje opowiadanie ma być zbliżone do tego koszmaru, a nawet znacznie groźniejsze.

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wokół nas słychać było ostrzał altyrelyjskich dział, dookoła ujadały jak wściekłe psy, równie wściekłe karabiny maszynowe.
^ Zamieniłbym dookoła i ujadały, zamienil szyk tych słów, bo tak troszkę znowu mota i daje efekt, że mowa o czymś innym, a jednak o działach. I tam ma być ALTYREJYJSKIE czy ARTYLERYJSKIE? I w ogóle to zdanie brzmi pokracznie mocno, bo tych wściekłych ujadań tam za dużo i nie wiadomo co do czego.
Ostatecznie mogę zgodzić się tutaj z tobą, lecz tu, miała wejść w rolę (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywało? Animizacja?) Chodziło mi o efekt, "jak pies ujada, to karabin nie pozostaje mu dłużny"


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Na domiar złego, w górze zaczęliśmy słyszeć myśliwce i wojskowe helikoptery.
^ Nie. Nie zaczęliście słyszeć w górze, tylko z góry.
Tu nic nie mówię :P Możliwe że tak jest, dodam tylko że dopiero wystartowały, tu o to mi chodziło.


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddziału, każdy trzymał w ręku broń MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzymał długi karabin wyborowy Thor, polską i zarazem najlepszą wersję snajperki na świecie.
^ To każdy trzymał MP5 lub G36 czy jednak był ktoś, kto nie trzymał i miał co inne? I najlepszą wersję czego? Karabinu snajperskiego <- lepsze określenie, ale i tak dałbym konkretną wersję lub egzemplarz, bo teraz takie jest niedorobione. Najlepszą wersję snajperki. Jak chcesz kolokwialnie, to : "Najlepszą snajperkę na świecie".
Co zaś się tego tyczy ;] Jeśli chodzi o wojsko i militaria, doskonale wiem jak i co mam pisać, zaś co się tyczy konstrukcji zdania.. no może być nie do końca dobrą. ;)
PS: Oryginalna nazwa: wkbw Tor, oficjalnie jest to najlepszy karabin wyborowy na świecie, porównywalnie z Barrett M82: Znacznie od niego lepszy.
PS2:Karabin Snajperski nie jest karabinem wyborowym, to tak na marginesie jeszcze dodam.


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Jestem ósmym członkiem wydziału, dowódcą tych psów wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Orłami, uderzamy na wroga za nim ten zdoła cokolwiek zrobić, jesteśmy patriotami, lecz działamy nie tylko na terenie naszego kraju.
^Patriotyzm nie oznacza, że nie ruszacie się poza granice państwa czy działacie tylko w jego obszarze. Patriotyzm to, w skrócie, miłość do swojej ojczyzny. A piszesz to tak, jakby patriotyzm uniemożliwiał opuszczenie granic.
Nie zrozumiałeś tutaj tego iż "działać po za granicami państwa jako patrioci" wiążę się z tym że są to najemnicy. (wcześniej napisane: "Psy wojny" - a tu już daje do myślenia chyba?)


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nic nigdy nie będzie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko się zaczęło, tam gdzie nasza drużyna sięgnęła korzeni, w roku 2010.
^ Gdzie zaczęła się historia naszej drużyny, gdzie splotły się losy członków naszej drużyny, gdzie można doszukiwać się początków drużyny... bo to sięganie korzeni brzmi nie za ciekawie.
Brzmi na tyle ciekawie by pozostawić smacznego do kolejnego rozdziału. Wtedy wszystkiego się dowiesz. (jak i każdy inny który będzie chciał czytać :P)


PS ogólne: Jestem otwarty na każdą krytykę, dzięki temu uczę się na swoich błędach ^^
MTAshran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-12, 11:47   #9
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Sigh. Ty nie rozumiesz, prawda? Ja nie czepiam się treści, a czepiam się w JAKI sposób to robisz. Tam gdzie Ci wytykałem błędy, dla postronnego czytelnika (a dla takich przecież piszesz) te miejsca mogą być niejasne lub zwyczajnie stanowić mutanty składniowe, które wychodzą inaczej niż miałeś w założeniu. Długo zajmuje się pisaniem wszelkiej maści rzeczy fabularnych, historii i inszych takich, stąd to nie są złośliwe przytyki, a raczej sugestie na co zwrócić uwagę. Przeczytaj wskazane fragmenty osobie postronnej albo jeszcze lepiej daj do przeczytania. Nie mam ochoty tłumaczyć kolejny raz co jest źle, może wtedy zrozumiesz. ;)
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-12, 12:05   #10
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domyślnie

Przecież ja tutaj nie powiedziałem że się czepiasz treści. Przedstawiłem CI tylko moje zdanie. dodatkowo napisałem " Jestem otwarty na każdą krytykę, dzięki temu uczę się a moich błędach" więc twoje zdanie "Ty nie rozumiesz, prawda?" jest nie na miejscu, krytykę wziąłem do serca, zaś zdania składniowe poprawię w najbliższej okazji gdy będę edytował tekst.
Ach co do tego ile piszesz, możesz pisać fabularnie nawet i 10 lat, gdyż fabularne pisanie, a pisanie powieści czy książek, znacząco się różni. :)

PS: Zwróciłem uwagę ^^ Nie martw się, nie zostałem na to obojętny. :) Dziękuje.
MTAshran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin