Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-03-17, 14:44   #1
michal01153
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 1
Domyślnie RIX TRIS KPIRO - zbugowany czary = wymaga poprawy.

hejka

owego czasu bardzo popularny podczas walki jest spell "rix tris kpiro", który nie powiem łamie nam karki, ale czemu?

Ok kilka wyjaśnień jak działa.

Spell działa na zasadzie, "bije wszystko dookoła targeta" poniższy screen przedstawia zastosowanie czaru.



Ok, każdy powie czar jak czar, troche OP, ale cooldown jest 8S więc nikomu nie będzie przeszkadzać. Nie zgadzam się.


Co z czarem jest nie tak zapytacie?


Oto kilka bugów czaru, które muszą być zmienione.

1. Atakowany przez nas gracz, który stoi na nie osiągalnej kratce przez czar "hape odes kpiro" mimo wszystko dostaje DMG przez MWALE!
Screen niżej przedstawia ową sytuację.



Kolejny screen.



I kolejny.



A więc kluczowym problemem jest to, że bije się przez MW lub w target w który praktycznie nie mamy jak uderzyć z bełta...


2. Co do dmg'u niewiem czy to jest bug czy twórcy mieli na myśli stworzenia czaru który nie dość, że bije w 8 osób! ( patrz screen 1.) to bije więcej niż popularny czar nekromaty "yase unar". No nie oszukujmy się, nie miało to tak działać.

Kilka dowodów na dmg:

Rix tris kpiro:
Wali 4 hity, biłem 1 osobę bez żadnych bonusów do dista.

1 test.
13:58 Granith otrzymuje 103 obrażeń.
13:58 Granith otrzymuje 109 obrażeń.
13:58 Granith otrzymuje 121 obrażeń.
13:58 Granith otrzymuje 124 obrażeń.

2 test.
13:58 Granith otrzymuje 120 obrażeń.
13:58 Granith otrzymuje 138 obrażeń.
13:58 Granith otrzymuje 113 obrażeń.
13:58 Granith otrzymuje 112 obrażeń.

3 test.
13:59 Granith otrzymuje 61 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 120 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 132 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 120 obrażeń.

4 test.
13:59 Granith otrzymuje 98 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 127 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 114 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 134 obrażeń.

Oczywiście waliłem z 3 kratki(2,3,4 z kuszy najmocniejsza) więc max hity bez żadnego seta. Waliłem z żywiołu ZIEMI!! Postacią nekro-ele.

A teraz czar Yase unar:

Oczywiście na SAIM BALA + 3 kratki od targeta, bez żadnych wspomagaczy, żywioł ZIEMIA. Postać nekro-ele.

1 test.
13:59 Granith otrzymuje 95 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 132 obrażeń.
13:59 Granith otrzymuje 120 obrażeń.

2 test.
14:00 Granith otrzymuje 162 obrażeń.
14:00 Granith otrzymuje 172 obrażeń.
14:00 Granith otrzymuje 126 obrażeń.

3 test.
14:00 Granith otrzymuje 89 obrażeń.
14:00 Granith otrzymuje 187 obrażeń.
14:00 Granith otrzymuje 104 obrażeń.

4 test.
14:00 Granith otrzymuje 130 obrażeń.
14:00 Granith otrzymuje 139 obrażeń.
14:00 Granith otrzymuje 95 obrażeń.

Jeżeli ktoś nie wierzy owym dowodom, proszę to sprawdzić na tescie lub po prostu w grze. To nie jest żadna bujda.

Może YASE UNAR, biję szybciej hity, ALE wali w 1 TARGET + musi mieć zawsze SAIM BALA, a co z RIX TRIS KPIRO? Jeżeli sa 2 targety obok, bije 2 naraz, jeżeli 3 to 3.. No wiadome, jesteście myślący chyba... Wspomne też, że z RIX TRIS KPIRO można nie trafić, zaś z YASE UNAR zawsze wchodzi, co nie daję dużej przewagi...


OK, a więc co jeszcze?


3. Każda subprofesja może tego używać.

Co moim zdaniem jest śmieszne, gdyż od początku gry każdy jest świadomy tego, że to postać NEKRO robi tutaj DMG, a okazuję się, że nie tylko. DUCHOWNY ma o tyle przewagę teraz, że wali WIĘCEJ niż NEKRO.

4. Nie wspomniałem chyba o istotnej rzeczy.
Gdy na stacku stoi np. 15 osób, osoba waląca czar RIX TRIS KPIRO, wali we wszystkich!!!


5. Przechodząc do meritum.
Za rozwiązanie uważam:

- zmniejszenie DMG w PVP w ludzi z tego spella o połowę
- zmienić zastosowanie czaru w mądry sposób
- to bicie przez MW... aff
- ewentualnie zwiększyć łamliwość bełtów podczas użycia tego spella( no sorry, ale jeżeli w jakiejś grze wali sie 3x 8 bełtów naraz to chyba to jest OP nie? )



ZAPRASZAM DO DYSKUSJI NA TEN TEMAT, NIE JEST TO POST SPOWODOWANY, ŻE NIE DAJEMY SOBIE RADY NA BATTLE. NO DOBRA, MOŻE TROCHĘ JEST OP. SAMI OCEŃCIE.

LICZĘ NA TRZEŹWE PODEJSĆIE DO SPRAWY.

Pozderko

Ankieta i tak nie ma sensu, bo 1 team zagłosuję za zmianami, drugi zaś przeciw. No cóż. DEMOKRACJA


Ostatnio edytowane przez michal01153 ; 16-03-17 o 14:28
michal01153 jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 14:57   #2
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Czyli Twoim zdaniem, to że runy obszarowe biją w kratki, na które nie można ich rzucić też jest bugiem? Zasada działania jest taka sama, biją w dany punkt i rozchodzą się dookoła.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 15:02   #3
michal01153
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 1
Domyślnie

czyli Twoim zdaniem bełty przelatujące przez MW sa logiczne ta?

jak możesz porywnywać spell który bije po 400+ na turę do runy np. GFB która bije 80 w ludzi?

jak wytlumaczysz bicie wszystkich na stacku?

dlaczego wszystkie poprzednie rzeczy bijace we wszystkich zostały znerfione w pvp? np.(bomba/gfb/runy porazenia)

zaraz mi wkrecisz kit, ze od poczatku ten spell mial dzialac jak runa i ze zwiadowcy zrobimy pol maga =d
michal01153 jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 15:08   #4
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Czar miał nosić pierwotnie nazwę deszczu strzał, a nie ostrzału. Zwiadowca jak sam opis czaru wyjaśnia wystrzeliwuje trzykrotnie pęczek strzał, które w powietrzu się rozdzielają pokrywając teren dookoła celu. Nie da się tego zanimować w grze 2D, więc efekt wizualny jest jak w przypadku pozostałych strzałów.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 15:25   #5
michal01153
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 1
Domyślnie

odpowiedziales na pierwszy akapit. Co z pozostalymi?

co z dmgiem? stackiem?

Mag to mag, runy to runy. Mag i tak jest do dupy, kazdy gra palkiem, serio tego nie widzisz?
michal01153 jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 15:26   #6
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Nie zajmuję się balansem ani nie będę się wdawał w tę dyskusję, zwróciłem jedynie uwagę, że nie jest bugiem ten konkretny punkt.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 15:37   #7
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

No rixik wymiata, ale zmniejszenie dmg o połowę to przesada - jest to równoznaczne z usunięciem tego czaru. Na moje zwiększenie cooldowna do 20-30s będzie wystarczające.

Z rixa bije się tyle bo nie dotyczy go redukcja z kuszy.
Ponadto nie ignoruj celności bo różnica między 92.5%, a 100% celnością to dokładnie tyle co 10% dmg. Oblicz średni dmg jednego bełta, żrób średnią na 10 bełtów i odejmij dmg z jednego bełta.
Do tego redukcja z kratek wygląda tak:
1sqm 70%
2sqm 100%
3sqm 100%
4sqm 100% - twoje testy
5sqm 85%

Co do stacka to rycek tez może walić w 15 osób, np z odes rago, a mag z efo oreh czy sd.

Tą szybkość między yase unar, a kpiro też doceń, ja bym się chętnie zgodził na znerfienie jeszcze nawet kpiro, kosztem zwiększenia jego szybkości jak w yase unar. Przez tą szybkość zrobiłem alchemika, żeby nadrobić bułe bombami, których teraz nie warto używać przez nerfa ^^
Figovsky jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 15:47   #8
Orochimaru
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
No rixik wymiata, ale zmniejszenie dmg o połowę to przesada - jest to równoznaczne z usunięciem tego czaru. Na moje zwiększenie cooldowna do 20-30s będzie wystarczające.

Z rixa bije się tyle bo nie dotyczy go redukcja z kuszy.
Ponadto nie ignoruj celności bo różnica między 92.5%, a 100% celnością to dokładnie tyle co 10% dmg. Oblicz średni dmg jednego bełta, żrób średnią na 10 bełtów i odejmij dmg z jednego bełta.
Do tego redukcja z kratek wygląda tak:
1sqm 70%
2sqm 100%
3sqm 100%
4sqm 100% - twoje testy
5sqm 85%

Co do stacka to rycek tez może walić w 15 osób, np z odes rago, a mag z efo oreh czy sd.

Tą szybkość między yase unar, a kpiro też doceń, ja bym się chętnie zgodził na znerfienie jeszcze nawet kpiro, kosztem zwiększenia jego szybkości jak w yase unar. Przez tą szybkość zrobiłem alchemika, żeby nadrobić bułe bombami, których teraz nie warto używać przez nerfa ^^



Z SD nie można bić w 15 osób.
Orochimaru jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 16:12   #9
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Lol, to mój błąd. I jak na moje to też do zmiany. Osoby zestakowane powinny dostawać wpierdol, a nie że się typy zestakują i odliczają po kolei kogo chcą. Pozdro, że gdyby nie rixy to byśmy na ostatniej akcji zostali wycięci tylko dlatego, że się zestakowało 10 osób. Albo na wieży erazmusa na pierwszych akcjach, to samo było, tylko my wtedy byliśmy zestakowani, i nic nie mogliście zrobić.

https://www.youtube.com/watch?v=HCUZ0SpHTdI

9:00

Nie zgadzam się na żadnego nerfa rixa w takim razie, dopóki nie zostanie to zmienione. Bez rixa = stacki non stop

Runy punktowe biją albo w targeta, albo na 1 kratkę. Nie trzeba mieć kogoś zaznaczonego, żeby użyć runy, gdzie w przypadku np. kpiro trzeba. I to powinna być również przewaga maga nad zwiadem. I tak było na tibijce kiedyś, nie wiem jak teraz.

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 16-03-17 o 16:26
Figovsky jest nieaktywny  
Stare 16-03-17, 16:31   #10
michal01153
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Runy punktowe biją albo w targeta, albo na 1 kratkę. Nie trzeba mieć kogoś zaznaczonego, żeby użyć runy, gdzie w przypadku np. kpiro trzeba. I to powinna być również przewaga maga nad zwiadem.
wuut? czyli to problem zaznaczyc eka stojacego obok stacka by walic calego stacka?

cd nic nie zmieni, bo rownie dobrze mozecie walic combo co 30s

zmniejszenie dmg jest dobrą opcja, bo co? nie wybijecie calego teamu naraz?
Jak bylo ostatnio na koscianych? rix trisy only, no ale co tam, lepiej siac farmazony ze jest ok
michal01153 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin