Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-05-11, 08:14   #21
saitaver
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie

Jestem za wyostrzeniem kary za śmierć, tak jak było w tibii, za czasów jej świetności. Niech lvl spada do 10 po każdej śmierci.
saitaver jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 08:58   #22
NerVvuS
 
Avatar NerVvuS
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Człuchów
Postów: 0
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do NerVvuS Wyślij wiadomość poprzez Skype? do NerVvuS
Domyślnie

@Saitaver jakby tak zrobili to wątpię aby Altaron dalej pociągnął.
NerVvuS jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 10:03   #23
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Chłopaki, ale pamiętajcie, że dokonano zmian w systemie PN. Na początku co śmierć tracono 5 PN, a co awans zyskiwano 5 PN. Jednak dla wielu graczy to było niekorzystne, więc PN zmieniono, aby dostawało się tylko raz. Teraz, PN dostaje się tylko raz i okazuje się to być złe.
Uważam, że jeszcze raz powinien zostać przemodelowany system PN - powinna być zapisywana historia zastosowania PN. Bazowa strata umiejętności powinna być bardzo niska, ale dodatkowo traciłoby się umiejętności równe kwocie utraty PN (często przy śmierci traci się poziom lub więcej, więc w zależności od ilości poziomów degradacji będzie to 5 PN, 10 PN czy więcej...). Reszta PN powyżej kwoty utraty, wracałaby do puli gracza. Brzmi to zagmatwanie, ale przykład:

100 rycerz przy skillach 85/80 umiera, tracąc 2 poziomy (10 PN). Załóżmy, że 1 poziom miecza i obrony kosztuje 3 PN. Traci po 2 poziomy miecza i 2 poziomy obrony.
Po obudzeniu się otrzymuje już na 98. poziomie 2 PN. Dlaczego? Ponieważ w wyniku śmierci zabrano mu równowartość umiejętności 12 PN, a powinien stracić 10. Po odrobieniu dwóch poziomów dostanie znowu 10 PN, dzięki temu zabiegowi, spokojnie odzyska swoje umiejętności.
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 13:54   #24
Flash
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Zróbcie żeby się nie traciło skilli po śmierci, bo to zniechęca do gry jak po deadzie tracisz nieodwacalnie np. 10 pn danych w mlvl (pn są JEDNORAZOWE) i na wyższym lvlu skille idą tylko w dół :( . Albo zróbcie żeby skille kupione za PN były jak bonus z eq!! Albo zróbcie blessy, które niwelują stratę skilli do 0 xd.
Flash jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 14:53   #25
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Czekanie na wyjście ze szpitala jest fajnym pomysłem
Uiop jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 15:03   #26
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Jakby gracze byli bardziej życzliwi, przynajmniej nie blokowali nikogo, byłoby łatwiej. Straty po śmierci zdecydowanie są zbyt duże
Uiop jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 15:13   #27
Remu
 
Avatar Remu
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 21
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Remu Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Remu
Domyślnie

Cytat:
Napisał Acolt Zobacz post
Jeśli komuś brakuje argumentów to mam jeden niepodważalny i chyba najtrafniejszy:
Ma to być gra bardzo mocno kładąca nacisk na RPG. A więc dużo rzeczy ma być logiczne i zbliżone do realności. A teraz do sedna. Gdy raz się czegoś nauczymy(w wolnym tłumaczeniu: skill) to chyba po wstaniu rano z lóżka(w wolnym tłumaczeniu: śmierć) nie powinniśmy tego zapomnieć(w wolnym tłumaczeniu: stracić skilla).
Reasumując: moim zdaniem raz nabytych zdolności nie powinniśmy tracić gdyż mało jest w tym elementu RPG.
Źle myślisz. Nie porównuj spania do umierania. Logicznie to jest tak, że gdy ktoś da ci mocny wpierdo*, to jesteś jakiś tam obolały, możesz mieć złamaną rękę, poobijany i w ogóle, więc spadanie skilli to jak najbardziej normalna rzecz. Jednak według mnie powinna to być stała wartość dla każdego lvl-a. Przykładowo 15%, nieważne czy masz 10lvl, czy 100lvl, to i tak spadnie Ci tyle samo.
Remu jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 16:27   #28
Xordon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Remu Zobacz post
Źle myślisz. Nie porównuj spania do umierania. Logicznie to jest tak, że gdy ktoś da ci mocny wpierdo*, to jesteś jakiś tam obolały, możesz mieć złamaną rękę, poobijany i w ogóle, więc spadanie skilli to jak najbardziej normalna rzecz. Jednak według mnie powinna to być stała wartość dla każdego lvl-a. Przykładowo 15%, nieważne czy masz 10lvl, czy 100lvl, to i tak spadnie Ci tyle samo.
Tak samo jak logiczne jest to, że paczki pocztowe i listy docierają błyskawicznie do odbiorcy, że walisz z błyskawic, ognia, trucizny. Prosze nie mówcie o realizmie takich gier bo jest ono zerowe... Jestem za złagodzeniem lub zniesieniem kary za śmierć. Powiedzcie mi, który inny MMO ma taką karę za śmierć jak w tibii ? Bo albo ja takiego nie znam albo nie istnieje.
Xordon jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 19:04   #29
mucha505
 
Avatar mucha505
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
Uważam, że jeszcze raz powinien zostać przemodelowany system PN - powinna być zapisywana historia zastosowania PN. Bazowa strata umiejętności powinna być bardzo niska, ale dodatkowo traciłoby się umiejętności równe kwocie utraty PN (często przy śmierci traci się poziom lub więcej, więc w zależności od ilości poziomów degradacji będzie to 5 PN, 10 PN czy więcej...). Reszta PN powyżej kwoty utraty, wracałaby do puli gracza. Brzmi to zagmatwanie, ale przykład:

100 rycerz przy skillach 85/80 umiera, tracąc 2 poziomy (10 PN). Załóżmy, że 1 poziom miecza i obrony kosztuje 3 PN. Traci po 2 poziomy miecza i 2 poziomy obrony.
Po obudzeniu się otrzymuje już na 98. poziomie 2 PN. Dlaczego? Ponieważ w wyniku śmierci zabrano mu równowartość umiejętności 12 PN, a powinien stracić 10. Po odrobieniu dwóch poziomów dostanie znowu 10 PN, dzięki temu zabiegowi, spokojnie odzyska swoje umiejętności.
W 100% się z tobą zgadzam.
Wg mnie powinno albo:
1.dostawać się PN dane w poszczególny skill przed śmiercią po wbiciu lvl'u, jaki się miało przed dedem(np padając na 50 lvl'u wojem, ze skillami 65/65(z czego po 1 skillu było wbite na PN(np 6PN za te 2 skille)) wlogowujemy się mając 49lvl ze skillami 64/64, to po odbiciu 50 lvl'u powinniśmy dostać 6PN), a skille "wbijane własnoręcznie" tracić w mniejszej ilości, niż dotychczasowo(wchodząc na maina wojem miałem skille 36/42, a następnie szukając czerwi poza miastem padłem 4 razy zanim je znalazłem, a skille spadły mi na 31/38=nieco ponad 1 skill stracony po dedzie(o wiele za dużo, ponieważ w jakiejkolwiek innej grze RPG nie traci się nawet 1% skillu(nie uważam, że tak powinno być tutaj, ale skoro to ma być RPG, to niech będzie chociaż mała strata skillu po dedzie)))
2.tracić bardzo mało skilla po dedzie(np 15-20% mając 50 skilla)(aby nie było szkoda zużytych wcześniej PN).
mucha505 jest nieaktywny  
Stare 06-05-11, 14:30   #30
Flash
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Może wypowiedziałby się jakiś MG?:confused:
Flash jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin