Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-08-18, 13:43   #11
wujtom321
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 8
Domyślnie

Moze lepiej przedluzyc z 15min do godzinki?
wujtom321 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 13:46   #12
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Zmiana czasu ok ale maxymalnie 30minut godzina to zdecydowanie za duzo sredni czas trwania filmu na yt to ile teraz 20minut? wystarczy zeby raz na film zatanczyc


Zreszta wyobrazacie sobie ze ktos wlasnie uzywalby taskera i selbo GODZINE by czekal przy kims zeby sprawdzic czy to nie czasem program przedluza jego pobyt w grze? 30minut to i tak duzo zeby sprawdzac kazdy zgloszony przypadek a gracz nie jest wstanie z kazdego miejsca nagrac kogos
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 14:10   #13
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Ja Ciebie rozumiem. Obawiasz się tego, że kilka osób zostawi sobie postać w depo na całą noc, a Ty nie będziesz wiedział, czy możesz spokojnie expić, czy te osoby właśnie stoją na afku w depo, czy może właśnie idą Ciebie ubić. Dobrze, że ktoś wymyślił tak genialny czar jak lokalizacja - problem znika, można łatwo sprawdzić czy ktoś stoi w depo czy nie.

Nie znam się na taskerach, bo nigdy nie używałam, ale pewnie można go sobie tak ustawić, żeby postać co jakiś czas się kręciła, ruszała. Jeśli ktoś jest odpowiednio sprytny to nawet na obecnie panujących zasadach, ustawi taskera tak, żeby nie wylogowało postaci. Dlatego twierdzę, że wprowadzenie tej propozycji nic w tej kwestii nie zmieni, taskery jak były tak będą. Nie chodzi tu o całkowite usunięcie kicka po 15 minutach, bo to by było bardzo szkodliwe, tylko o wyłączenie go w depozycie.

Jeśli ktokolwiek widzi jakąś lukę w tym pomyśle lub tak jak pisał Selbo - potrafi podać przykład wykorzystania tego w złym celu, to proszę o dyskusję. Nie chciałabym i pewnie nikt by nie chciał, żeby zostało wprowadzone coś co będzie nadużywane.
Wyobrazasz sobie sytuacje w ktorej akus balujesz co 30 sekund 10 a co dopiero 20 osob? Na dobra sprawe to mozna autohotkeya uzywac i co exhaust akus bale rzucac gdy oba teamy maja po 20 osob zalogowane

Przebiegniecie z depo do jezdzcow to chwila a akus bala nie pokazuje w przypadu "jest bardzo daleko na polnocny wschod" czy jest w depo czy na ankardii czy na jezdzcach gdy jestes na koscianych chociazby wystarczy 30 sekund i masz juz na plecach maga z paralem ale skad o takich rzeczach moze wiedziec osoba ktora jak juz mowilem stoi w depo i ani nie expi ani nie bije sie?

Stawianie taskera przy 15minutowym idlu jest duzo bardziej ryzykowne niz przy 30minutowym czy godzinnym


KAZDY kto chociaz raz mial okazje sie bic wie jak to jest jak caly vip swieci sie na zielono gdzie wiekszosc tego to czaszki co z tego ze na afku zupelnie inaczej sie wtedy expi/robi misje ja siedzialem na ts obu teamow i znam bardzo dobrze takie sytuacje wiekszosc ludzi ktora sie bije na altaronie to nie sa osobniki takie jak ja levi czy gwander ktore maja gdzies to czy padna bo potem zarwa nocke odrobia wszystko a i jeszcze sie pobawia z przeciwnikami ktorzy wpadna po nich na respa glownie dominuja osoby ktore szybko sie zniechecaja lub wrecz nawet nie ida expic lub przestaja grac
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 14:14   #14
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Okej, rozumiem Twoje obawy, tylko tak myślę, czy nie robisz z igły widły. Mogę sobie wyobrazić sytuację, o której mówisz, ale szczerze wątpię, żeby była jakoś szeroko stosowana.
Przede wszystkim bonus - ludzie wolą go ładować niż stać godzinami afk.
Po drugie - element zaskoczenia - ten często i gęsto jest ważniejszy i właśnie lepiej być wylogowanym i robić mass-logi niż tam straszyć swoją obecnością co bez przesady - aż takiego efektu psychologicznego nie daję, że siedzisz z pełnymi portkami :P. Zresztą często gdy jakiś "Szewczyk" jest zalogowany godzinami to i tak ludzie go pilnują nawet gdy jest w mieście i czujki szybko dają znak, jak wybiegnie na pełnej do Chrysaora :>.

Jestem za tym, by to wprowadzić i gdy stwierdzimy, że faktycznie jest to wykorzystywane jak mówisz - zmienić czas np na 30 minut. Co Ty na to? Dużo nie stracimy w razie wu :).

#dół
Nie wierzę w demokrację ;p
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 24-08-18 o 14:27
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 14:21   #15
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Mam nadzieje tylko ze na tym sezonie team ktory pierwszy "przejmie" server na pare dni nie zyska zbyt duzej przewagi przez ten system oraz slabsze ogniwa w tym "gorszym" teamie nie odpadna za szybko element psychologiczny akurat w altaronie daje duzo wiecej niz zaskoczenie chociaz i to i to sie tutaj laczy w przypadku 20 osob z czego 18 na afku ciezko stwierdzic ktora akurat wrocila i akurat ja akus balowac gdy leci zeby przytrzymac battle pamietam jak wystarczylo ze stalem obok przeciwnika i leczylem potwory on wiedzial ze ja nie mam punktow ja wiedzialem ze oni tez nie maja i nikt nikogo nie mogl bic bo team ktory wtedy wbil pk automatycznie przegrywal bo nie dobieglby do defa i mimo to ludzie wylogowywali sie na expie lub wracali do depo

Jakis idle time musi byc mozna zawsze zrobic sonde
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 14:49   #16
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Zamiast straszyć - lepiej zabijać. Argument który traktuje o uśpieniu wroga swoją ciągłą obecnością też do mnie nie przemawia, bo czemu nikt tego nie robił do dzisiaj? Przy walce o każde pojedyńcze doświadczenie nikt raczej nie odpuści bonusu.

Niewątpliwym plusem jesy handlowanie na afku.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 14:54   #17
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Wiec podam jeszcze raz przyklad kiedy przychodzilem do kogos od was na respa i leczylem potwory lub po prostu stalem te osoby dawaly loga lub szly do depo i nie expily w przypadku gdybym je zabil wbilbym rs a one by wrocily na expa a tak nie bylem nic stratny poza czasem a przeciwnik nie zdobywal expa i zniechecal sie do gry

Serio dalej uwazasz ze strasznie jest mniej oplacalne niz zabijanie? A co jak powiem Ci ze najgorsza rzecza w tibi tora mozna komus robic to ksucie? Ale na ten temat to moze niech sie levi wypowie i przedstawi swoje doswiadczenie z vity bo mi sie juz nie chce tlumaczyc tego samego ktorys raz
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 15:11   #18
pepeszka
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 34
Domyślnie

Nie widzę żadnych plusów wprowadzenia tej zmiany (nie przesadzajmy argument mówiący o tym że możemy przegapić jakąś wiadomość bo sie zapomnimy ruszyć kompletnie do mnie nie przemawia) za to zostało tutaj już w tym temacie wypunktowanych wiele minusów. Kompletnie niepotrzebna zmiana, jak chcecie sobie nabijac licznik online to napiszcie do niebieskiego od kasterii pewnie wam sprzeda skrypcik na postawienie 200 charów gdzieś tam na dachu
pepeszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 15:29   #19
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
Wiec podam jeszcze raz przyklad kiedy przychodzilem do kogos od was na respa i leczylem potwory lub po prostu stalem te osoby dawaly loga lub szly do depo i nie expily w przypadku gdybym je zabil wbilbym rs a one by wrocily na expa a tak nie bylem nic stratny poza czasem a przeciwnik nie zdobywal expa i zniechecal sie do gry

Serio dalej uwazasz ze strasznie jest mniej oplacalne niz zabijanie? A co jak powiem Ci ze najgorsza rzecza w tibi tora mozna komus robic to ksucie? Ale na ten temat to moze niech sie levi wypowie i przedstawi swoje doswiadczenie z vity bo mi sie juz nie chce tlumaczyc tego samego ktorys raz
To jest wrecz kontrargument, bo jezeli bedziesz zostawial postać na 24h to ludzie sie przyzwyczaja i zaczna ignorować postacie idlujace. Przez co bedzie wiecej okazji do sneakow, wiecej sneakow to wiecej potyczek, a podobno im wiecej walki tym lepszy serwer. Bedzie wiecej: pieniedzy, expa, "unjustow" i czasu na afku w depo.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-18, 15:35   #20
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Przypomniec Ci jak hektor probowal tlumaczyc paczus ze ja nie mam punktow nie mam zamiaru po nia wpadac i zeby teamy byly wyrownane nawet sam jej wysylalem zdjecie ze mam 14 punktow? Guzik to dalo nikt sie nie przyzwyczai ze dane postacie idluja bo w kazdej chwili moga zrashowac ludzie potrafia L4 brac na altaron telefony o 4 w nocy na gather wiec co za problem wykorzystywac ten idle? Postac stoi zalogowana z otwartymi plecakami gotowa w kazdej chwili wyruszyc potrzebujesz jeszcze jakis argument?


Chyba ze dalej chcesz tlumaczyc mi ze taktyka ktora jest wykorzystywana od wielu lat w tibii z dobrym skutkiem tak naprawde jest za przeproszeniem chujowa i nie bedzie uzywana w altaronie gdzie sa osoby BARDZO podatne na dany sposob gry?
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin