Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-10-11, 14:24   #1
Deneb
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kraków
Postów: 9
Domyślnie garść propozycji

na wstępie zaznaczam że lvl pokazywanego przeze mnie chara nie oznacza długości mojej gry jakby się ktoś chciał czepiać

1.Arena walk.
Na arenie możemy walczyć bez obawy o skull.Przed walką możemy decydować czy będzie ona bezpieczna[nie tracimy eq i expa] lub niebezpieczna[istnieje szansa ze stracimy przedmiot,exp tracimy jak przy zwykłym dedzie].Można się zakładać o wyniki walk,obserwować[trybuny oddzielamy magiczną ścianą aby nie było możliwości leczenia walczących].Można by było organizować turnieje o piękne sumki[oczywiście płacimy wpisowe].
2.Zamki.
Mamy gildie,mniejsze i większe.Niech te gildie stoczą boje o zamki.Zamek to oczywiście wpływy ale także ekonomia.Zamki wnoszą do skarbca gildii róże surowce,każdy inne.Lider zatrudnia npc [górników,drwali],którzy to wydobywają.Każdy zamek ma ileśtam takich npc.Oczywiście płacimy im pensje,ale w zamian każdy co godzinę wnosi do skarbca gildii jeden surowiec.Różne zamki mają różne surowce,te przy lasach drewno,przy kopalniach węgiel,miedź i inne.To możemy sprzedać na ,,rynku gildii''.Oczywiście zarobek musi być na przyzwoitym poziome bo inaczej nikt się tym nie zainteresuje i nie będzie bronił i zdobywał zamków.Wojnę o zamek wypowiada napastnik.Każdy zamek ma limit zgonów jakie mogą mieć obrońcy i atakujący.Jeśli obrońcą skończy się limit zgonów przegrywają i tracą zamek,wraz ze źródłem zarobku .Jeśli napastnikom,udaje się obronić twierdzę.Gdy zabijemy przeciwnika na terenie twierdzy strona przeciwna traci on jeden zgon i tym samym oddala ją to od zwycięstwa.Nie dostajemy takze skulla.Jednak zabójstwo po za terenem zamku nic nam nie da.
3.Eventy.
Które urozmaicą grę.War i exp się w końcu znudzi a event co powiedzmy tydzień/miesiąc,jeśli będzie odpowiednio urozmaicony już nie.Wystarczy kilkanaście pomysłów i już coś mamy.Garść przykładów:
a).Mroczne kwiaty niszczą ziemię,więc dzielni gracze muszą coś zrobić.Jest to prosty event ,,jednofazowy''.Gracze muszą zbierać wyróżniające się kwiaty.Podczas zbierania istnieje szansa że tuż koło nas zrespi się potwór eventowy np.Mroczny Ogrodnik.Za zebranie eventowego kwiatu dostajemy więcej % zręczności i troszkę expa.Mamy np 24 godziny aby zebrać 1000 kwiatuszków.
b).Przemytnicy.Nie płacą podatków,więc nie ma funduszy na prowadzenie wojny z abitańcami.W przeciwieństwie do kwiatków będzie to event ,,wielofazowy''.
Faza I.Gracze ubijają w nadmorskim środowisku przemytników.Np.100.Proste.Dostajemy za nich nieco więcej expa i dobry loot.
Faza II.Zbieramy skrzyneczki które przemycali nieświętej pamięci przemytnicy.Z każdej z nich możemy otrzymać przedmioty i kasę.Nie ma limitu skrzynek,jest limit czasu.
Faza III.Przywódca przemytników usłyszał o wydarzeniu.Więc bijemy bossa,mocnego,sypiącego lootem.
c)Szalony Mag.
Mamy gildię magów.Pewien adept sztuk magicznych zwariował,a raczej,zgodnie z twoimi słowami ,,nie pasuje do fabuły'' został opętany przez abitańskich szamanów.
Więc gracze ruszają do którejś bramy,gdzie bronią miasta przed Magiem i sługusami.A czemu jest za bramą a nie robi rozpierderduchy w Neolithcie,spytacie.Zwiał aby nauczyć się mrocznych sztuczek.
d).Dusze marynarzy.
To akurat luźno pasuje do fabuły.Statek zatonął,marynarze się utopili.Ich dusze kręcą się po świecie[brzegu].Panuje nad nimi sam Duch Kapitana.Gracze muszą w jakiś sposób wybawić dusze.Istnieje kilka sposobów m.in.Uderzenie ich za pomocą Mistycznego Miecza[nazwa całkiem całkiem],czy za pomocą kamienia,który znajdziemy w ciele czarnoksiężników,abitańców-szamanów,mnichów.To ustawiamy w kolejności np.kamień z czarnoksięzniki ma 80% szans na powodzenie,z nicha już 50%.Jeśli się nie uda Dusza Marynarza zmienie się w Rozgniewaną Duszę,która nas atakuje.Jeśli się uda dostaniemy exp,jakiś mistyczny loot,a dusza leci do nieba.Jeśli przemieni się w rozgniewaną duszę i zostanie pokonana daje mniej expa i słąbszy loot.Kapitan jest automatycznie rozgniewany i jedyne co może mu na początku zaszkodzic to ów kamienie i miecz,ew.broń zaklęta świętością/światłem w niewielkim stopniu.Gdy straci pierwszy pasek życia pojawia się drugi który zbijamy za pomocą super hitów z broni światłą/świętości i normalnych ze zwyklej.
4.Więcej możliwości w gildii.
a)Ankieta.
Lider[lub jakikolwiek członek gildii]zadaje pytanie i daje różne odpowiedzi do wyboru.Nie widać kto założył temat ai kto się wypowiadał.Wiadomo,lider chciałby wiedzieć czy ma poparcie w gildii,czy zostanie lada chwila zdetronizowany.Tak samo,,czy uważasz że nasza gildia jest mocna'' ,,Czy damy radę wygrać wojnę z tamtą gildią''.Nie wiem czy jest to możliwe technicznie.
za jakiś czas dodam nowe propozycje odnośnie .Dobra były przykłady ale co jak przyleci h-lvl na event dla low lvl[musza być jakieś ograniczenie,ktoś przeleci na repito i wszystko zgarnie].Proste.Ze skrzyneczek nic nie dostanie,za przemytników czy inne potwory nie dostanie an expa ani loota,Jak sie rzuci na bossa dostanie przekleństwo,które go osłabi,zabierze mu życie,manę,hita i GM wie co jeszcze.
4.Nowe możliwości gildii.
a)Ankieta.
Lider[lub jakikolwiek członek gildii]zadaje pytanie i daje różne odpowiedzi do wyboru.Nie widać kto założył temat ai kto się wypowiadał.Wiadomo,lider chciałby wiedzieć czy ma poparcie w gildii,czy zostanie lada chwila zdetronizowany.Tak samo,,czy uważasz że nasza gildia jest mocna'' ,,Czy damy radę wygrać wojnę z tamtą gildią''.Nie wiem czy jest to możliwe technicznie.
za jakiś czas dodam nowe propozycje


Aha każdy event bedzie miał ograniczenia lvlowe od których bedzie zależeć siła potworów i loot

Na więcej nie mam pomysłów,może dodam nowe przykłady eventów i inne propozycje.Komentujcie,krytykujcie.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-11-11 o 10:03 Powód: COŚ
Deneb jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 14:43   #2
Palladin
 
Avatar Palladin
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Postów: 19
Thumbs up

8)Brawo! Jesteś lepszy niż Slythia mym zdaniem. Bardzo mi się spodbał ten pomysł.Szczególnie ten mroczny ogrodnik :p. Jestem jak najbardziej za! Jeśli będziesz miał więcej takich dobrych pomysłów to może Slythie wygryzierz z tego stanowiska. Slythia postaraj się bo masz konkurencje :p.

Down: Slythia o gustach się nie rozmawia. Nie chce cię obrazić lecz zdaje mi się że twoja reakcja spowodowana jest tym że ktoś go poparł. No ale kim ja jestem żeby tak mówić. Zwykłym marnym szarym graczem niczym się nie liczący ani niczym się nie wyróżniający. A ty taka boska ładna i w dodatku MG. Ideał! Niegdyś cie podziwiałem a teraz...


Sora że nawiązałem do twojego życia.
__________________
Był dzień, kiedy to tutejsze strony dorobiły się przyświecających im słów...

Ostatnio edytowane przez Palladin ; 30-10-11 o 15:18
Palladin jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 14:46   #3
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Palladin, że co?

Pomysł 1 i 2 już był, odpowiedziałam także na nie. Eventy zaś jakoś*mnie nie przekonują, nie pasują do fabuły gry.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 21:15   #4
Deneb
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kraków
Postów: 9
Domyślnie

wszystko da się zrobić.
kwiatuszki są przywołane przez abitańskich szamanów.Co do przemytników to powód[podatki]chyba sensowny.Po za tym nie tylko 2 eventy ale więcej trochę pomyśle nad tematem.Aha Paladin thank,podpąpowałeś moje ego.

Sylthia wiem że były takie propozycje ale w moim słabym mózgu pojawiła się myśl ,,jeśli dużo graczy napisze że tak chce to jest większa szansa że będzie''

PS.dodałem nowe przykłady eventów

Ostatnio edytowane przez Deneb ; 30-10-11 o 21:37 Powód: poprawka[byle nie z polaka]
Deneb jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 21:25   #5
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Po prostu obecnie mnie nie przekonują, nie ma w nich tego 'czegoś', co by mnie zachwyciło, zaciekawiło, zainteresowało. Wiadomo, że da się wpasować, lecz wpasowałabym nawet atak kosmitów wyglądających jak latający potwór spagetti, lecz czy o to chodzi?

Oczywiście, jesteśmy za eventami, jednak trzeba je dobrze przemyśleć i zaprojektować.

Palladin, proszę, nie przeginaj, nie chcę być niemiła.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 21:48   #6
Deneb
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kraków
Postów: 9
Domyślnie

Tak...
Jak na razie wypowiedziałaś się tylko ty i Paladin.
A co ma cię przekonać,Sylthio.Event kto będzie szybciej spamował ,,Sylthia jest fajna''?
Rozumiem że w eventach wymyślonych przeze mnie jest mało ,,tego czegoś'' i sam to widzę.Dlatego gdyby eventy miały wejść to ogłoście konkurs najlepszy event.W nagrodach paac i kasa.
Deneb jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 21:51   #7
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nie potrzebuję dowartościowania się w grze ;x.

Po prostu pomysł musi mnie przekonać, nie jego autor. Sami mamy parę, w momencie, gdy będzie więcej możliwości technicznych to zaczniemy je wprowadzać. Konkursy niestety wiele nie dadzą - by dobrze wymyślić event trzeba znać dokładniej fabułę, możliwości techniczne i masę pierdół, o których gracze raczej nie myślą i nie wiedzą.

Poza tym, event to jakieś wydarzenie, to powinno być coś więcej niż zebranie xx rzeczy, zabicie xx potworków.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 30-10-11 o 21:56
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 21:52   #8
Gientus
 
Avatar Gientus
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Poznań
Postów: 27
Domyślnie

Dla mnie pomysł z eventami jest bardzo dobry. Mogły by być one np. co sobotę lecz bez limitu czasowego gdyż nie każdy siedzi przed komputerem 10h+ dziennie i by go to dyskryminowało. I limit też mógłby być ale nie na ogól lecz na gracza gdyż ktoś kto ma 100lvl szybciej zabije więcej potworów czy zaniesie więcej skrzynek niż 20lvl. Więc przy limicie np 10tyś on sam by zaniósł 20 a 20lvl dopiero 5.

Z areną pomysł też jest bardzo dobry. Tylko zamiast mw np mogła by być niziutka ściana ( powodowałby to np. wygląd jak w coloseum i byłby fajny klimat ) i leczenie byłoby zablokowane.

Jak najbardziej jestem na TAK ;)


P.S Dajmy trochę czasu na więcej komentarzy gdyż jak się będą wypowiadać sami MG na nie to nic się nie wprowadzi, a to ma być dla wszystkich graczy.

Ostatnio edytowane przez Gientus ; 30-10-11 o 21:55 Powód: Zapomniałem o arenie ;p
Gientus jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 22:04   #9
Deneb
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kraków
Postów: 9
Domyślnie

Nie potrzebuję dowartościowania się w grze ;x.

Szkoda,już szukałem w googlach bota do spamowania.
@Gientus,dlatego w pierwszą sobotę miesiąca np.lvle 10-15 drugą 16-20,przedziały takie żeby były równe szanse.
Acha Sylthio,jeśli będziemy tu dysktutować w takim tempie to dojedziemy do 6.00,będziesz mogła odebrać zgłoszenia ,,bo on boci''
Deneb jest nieaktywny  
Stare 30-10-11, 22:07   #10
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Przecież ja nie od botów :>.

Gientus, nie zapominaj, że pomysły akceptujemy i wykonujemy jednak my, i to nasze zdanie jest decydujące :D.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin