Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-12-11, 14:30   #1
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie Bonus 25% zwiekszony exp za spanie.

Uważam że bonus 25% więcej zdobywanego doświadczenia za spanie postacią w łóżku jest dobry aczkolwiek niedopracowany. Mianowicie chodzi mi tu o to że owy bonus traci się cały czas po zalogowaniu, nawet jak stoimy w depo czy gdzieś sobie idziemy. Dlaczego owy bonus 25% więcej zdowywanego doświadczenia traci się nawet wtedy gdy nie zdobywamy doświadczenia? Ktoś idzie z miasta 10 minut na expowisko i naprzykład na expowisku jest ktoś inny a schodzi z expa za 30 minut. Obydwie osoby dogadują się co do przekazania expowiska ale osoba która podczas czekania zrobiła by sobie plecak runek traci 40 minut bonusu. Według mnie bonus i tak jest już osłabiony bo teraz daje 25% więcej a nie 50% więc dlaczego ma nam jeszcze lecieć gdy nie expimy? Może ktoś lubi się zalogować do gry pogadać z innymi graczami w depo a później pójść expić. Teraz gracz jest zmuszany do expienia odrazu jak się zaloguje bo przecież cenny bonus leci cały czas. Tak wiem że można teraz mieć 2.5 godziny bonusu ale to nie zmienia faktu że aby naładować 1 godzine bonusu czy tam 2 godziny musimy spać odpowiednią ilość czasu. Maksymalna ilość godzin bonusu nie jest żadnym plusem.

Proszę o przedstawienie opini innych graczy na ten temat.
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 14:33   #2
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Jak już ci napisałam - nie jest to błędem więc nie zostanie zmienione. Bonus jest dłuższy, można więc spokojnie dojść na ulubione expowisko czy znaleźć wolne (kolejek przecież nie wspieramy i wspierać ich nie będziemy).
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 14:34   #3
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

no tez nad tym ubolewam dzis tak wlasnie mialem 1h bonusu lece na wiwerny zajete lece na smoki zajete... i z 10-15 min poszlo w las
Attax jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 14:42   #4
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Pomysł zupełnie nie trafiony z tym,zanim ktoś się spakuje,dobiegnie na expa to już mija 10-15 minut,doliczyć wracanie się,zanoszenie loota,zrobienie runek itp itd 2h po 25 % to jest jeden kij z tym godzina 50% ale tamto nie spadało,plus czas naładowania chyba także wychodzi dłużej?
Uwolniona Mysl jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 14:43   #5
KarolOs
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 179
Domyślnie

Jak dla mnie ten bonus jest dobry, 25% moze byc, ale niech to nie spada stojąc w depo! Zróbcie nawet 25% i godzine ale zeby nie spadało bo te 2.5h wychodzi na 1 godzine bo przeciez dojsc do expa - 5 minut, wrócic i zrefilowac - 20 minut, pojsc na expa znow 5 minut i masz 30 minut i 30 minut tracisz na godzine expa, bo np magiem nie poexpisz za dlugo bo albo brak capa albo manasów..
KarolOs jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 14:43   #6
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Jak już ci napisałam - nie jest to błędem więc nie zostanie zmienione. Bonus jest dłuższy, można więc spokojnie dojść na ulubione expowisko czy znaleźć wolne (kolejek przecież nie wspieramy i wspierać ich nie będziemy).
Nie jest to blędem ale jest to problemem :P

No wiem że nie popieracie kolejek na serwerze który stawia na klimat ale wiesz jak to w praktyce wychodzi. Gracze sami się umawiają co do kolejności na expowisku i robią to w zgodzie. Zresztą niewiem jak można inaczej rozwiązać problem gdy 2-3 osoby chcą expić w jednym miejscu (tak owy gracz może iść na inny exp ale może chce akurat zlocić coś z danego potwora i co i musi wpisać się w list i czekać a bonus leci)

Cytat:
Napisał KarolOs Zobacz post
Jak dla mnie ten bonus jest dobry, 25% moze byc, ale niech to nie spada stojąc w depo! Zróbcie nawet 25% i godzine ale zeby nie spadało bo te 2.5h wychodzi na 1 godzine bo przeciez dojsc do expa - 5 minut, wrócic i zrefilowac - 20 minut, pojsc na expa znow 5 minut i masz 30 minut i 30 minut tracisz na godzine expa, bo np magiem nie poexpisz za dlugo bo albo brak capa albo manasów..
No właśnie nie jest to sprawiedliwe dla wszystkich profesjii. Mag musi częściej tracić owy bonus bo częściej chodzi sie obkupić w zapasy.
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 15:02   #7
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nic dziwnego, że są*kolejki jeśli gracze potrafią expić tylko przykładowo na cyklopach. Są jednak inne miejsca, często wolne, tak więc dla mnie sama idea kolejki jest całkiem nietrafiona.

Bonus trwa tyle by uwzględniać właśnie dojścia czy bieganie do dp podczas expa (tego także nie rozumiem). No i co najważniejsze - działa, można bezkarnie się wylogować (oto wasze złote lekarstwo na kolejki), czy pójść spać dalej - nic nie zniknie, w drugim przypadku nawet się doładuje.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 15:38   #8
Sirian12345
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Skąd: Okolice czestochowy
Postów: 76
Domyślnie

Wg. mnie to jest spoko bo trwa to dluzej wiec mozna dluzej poexpic na "ps" a ze trzeba dobiec to trudno bywa... sa czary typu Hape Odes, Repito ktore pozwalaja nam szybciej biegac...
Sirian12345 jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 17:15   #9
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

może to nie odpowiedni temat...
ale żeby bonus się regenerował trzeba spać w łóżku?
jeśli tak to gdzie takie łóżko kupić?

nie mam domku, ale kumpel zaprosił mnie do swojego, ale ma tam tylko 2 łóżka które są zajęte, dla mnie brakuje...

Tak, żeby bonus się regenerował musisz spać w łóżku. Żeby móc spać w łóżku potrzebujesz statusu szlacheckiego. Jeśli go zakupisz możesz kupić domek a w nim będzie łóżko. / Primax

Ostatnio edytowane przez Obles ; 27-12-11 o 17:34
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 27-12-11, 17:39   #10
Siwor
 
Avatar Siwor
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 101
Domyślnie

Bonus jest ok... jakbyś miał możliwość tylko 1h bonusu to mógłbyś płakać. Idziesz spać w nocy kładziesz się do łóżka, i masz 3h staminy +25% i tak jesteś na plusie i nie denerwujesz się że nie możesz lognąć Bo Ci stamina ucieknie. Pomysł dobry nie widzę problemu :> przeznacz 30 min na znalezienie expowiska i zostaje 2,5h:P stój w dp kolejne pół h i zostaje Ci 2h. szukacie problemu:P Wiecie jakie tu lvle by latały gdyby to nie spadało przez stanie w dp?:P naprawdę wielkie.

//Dzefrej

2 i pół godziny, nie 3 :) /ZA

Ostatnio edytowane przez Tron ; 27-12-11 o 17:58
Siwor jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin