Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-04-22, 13:40   #1
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie skilowanie PVE poraz kolejny

Witam, znowu sie zepsuło.

Ale może tak ma być, że admini każą wszystkich za nieuczciwość jednostek?
Już ta śmieszna blokada przez którą raz na 9m59s trzeba się poruszyć i coś napisać jest strasznie uprzykrzająca, bo kiedyś wystarczyło raz na 15 minut sie poruszyć lub coś napisać. A teraz nie ma skilowania PVE co odczytuje jako zachęte do skilowania na multikliencie.

Dlaczego mam cierpieć za grzechy studni w Bekalelu, skoro nigdy nie skilowałem nawet na zbindowanych klawiszach nie mówiąc o makro albo wykorzystaniu zbugowanej studni.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-04-22, 16:44   #2
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Mi się wydaje że skilowanie to gówniany element gry. Ale miałbym to naprawdę gdzieś jeżeliby możnaby skilowac na multi, na smoku czy jakkolwiek. I tak jest to element gdzie jesteś afk i możesz ten czas sporzytkowac, a zmuszanie graczy żeby po prostu gapili się na postać to żenada...
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-04-22, 17:25   #3
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Witam, znowu sie zepsuło.

Ale może tak ma być, że admini każą wszystkich za nieuczciwość jednostek?
Już ta śmieszna blokada przez którą raz na 9m59s trzeba się poruszyć i coś napisać jest strasznie uprzykrzająca, bo kiedyś wystarczyło raz na 15 minut sie poruszyć lub coś napisać. A teraz nie ma skilowania PVE co odczytuje jako zachęte do skilowania na multikliencie.

Dlaczego mam cierpieć za grzechy studni w Bekalelu, skoro nigdy nie skilowałem nawet na zbindowanych klawiszach nie mówiąc o makro albo wykorzystaniu zbugowanej studni.
Z tego co wiem, wystarczy się poruszyć lub coś napisać raz na 10 minut. Prosze mnie poprawić, jesli jestem w błędzie.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-04-22, 18:58   #4
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Z tego co wiem, wystarczy się poruszyć lub coś napisać raz na 10 minut. Prosze mnie poprawić, jesli jestem w błędzie.
Trzeba wykonywać obie czynności co 10 minut, jakoś sobie dawałem z tym rade, choć przy dłuższym skilowaniu jest to uciążliwe.
Ale nie rozumiem dlaczego wraz z ostatnią łatką odebrano młodemu smokowi i czerwiowi/krasnoludowi "Tarcze" (atrybut defence), bez tego trenowanie pve nie istnieje, a nie każdy lubi zawracać innym głowe i żebrać o "postawienie enta", zwłaszcza że nawet jeśli sie ktoś taki znajdzie to często zapomina sie poruszać itp.
Zgłaszałem to, ale nikt mi nie odpisał, dlatego założyłem temat odnośnie trenowania pve.

Cytat:
Napisał sebastianix Zobacz post
Mi się wydaje że skilowanie to gówniany element gry. Ale miałbym to naprawdę gdzieś jeżeliby możnaby skilowac na multi, na smoku czy jakkolwiek. I tak jest to element gdzie jesteś afk i możesz ten czas sporzytkowac, a zmuszanie graczy żeby po prostu gapili się na postać to żenada...
Ja lubie tibijskie skilowanie, człowiek wkłada jakiś wysiłek po to żeby później móc z satysfakcją sobie poexpić. Altaron nagradza to w znacznie mniejszym stopniu niż Tibia (sprzed czasów treningu offline) i troche sabotuje idee skilowania, ponieważ mamy PNy, w dodatku krzywa przyrostu dmg zdaje sie wyglądać tak że najwyższe osiągalne wartości zaczynają nam dodawać coraz mniej dmg, w porównaniu do przyrostów dmg na "średnich" wartościach skilla. Chociaż może to być kwestia niedostatecznej wartości ATK w broniach.. Ten system dmg jest ogólnie troche zbyt zawiły jak na moją głowe i nawet nie wiem czy poradniki odnośnie tego są jeszcze aktualne.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-04-22, 12:55   #5
jutest
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 16
Domyślnie

Potwierdzam, też mam ten problem. Nie ma na czym skillować PVE. Mag również nie może skillować siły na własnym przyzwańcu. Przy obecnej obronie młodego smoka robi się ciężko bo można albo zawracać komuś głowę i prosić o enta/postawienie własnej postaci do skillowania lub... nie wiem co, nie mam pomysłu jak wbić sensowną siłę na magu. Wojownikowi zostały chyba jeszcze wiwerny choć nie jestem pewien. Ale mag lub łucznik nie wiem co mają zrobić bez pomocy innych.

I tak, trzeba się poruszyć i coś napisać raz na 10 minut. 1 z tych czynności nie wystarczy.
jutest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-04-22, 14:46   #6
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał jutest Zobacz post
Potwierdzam, też mam ten problem. Nie ma na czym skillować PVE. Mag również nie może skillować siły na własnym przyzwańcu. Przy obecnej obronie młodego smoka robi się ciężko bo można albo zawracać komuś głowę i prosić o enta/postawienie własnej postaci do skillowania lub... nie wiem co, nie mam pomysłu jak wbić sensowną siłę na magu. Wojownikowi zostały chyba jeszcze wiwerny choć nie jestem pewien. Ale mag lub łucznik nie wiem co mają zrobić bez pomocy innych.

I tak, trzeba się poruszyć i coś napisać raz na 10 minut. 1 z tych czynności nie wystarczy.
Na wiwernach da sie skillować 1h/2h z nożykiem/kijem zaklętym na ziemie, ale trenowanie siły odpada podobnie jak na młodym smoku.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-04-22, 15:09   #7
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Na wiwernach da sie skillować 1h/2h z nożykiem/kijem zaklętym na ziemie, ale trenowanie siły odpada podobnie jak na młodym smoku.
Aktualnie skilluje swoją postać z spvp, nie da się skillować nawet na wiwernie xD.

Na kijku z ziemi obijam ją nawet do 40% hp, raz uciekła, a w świętym secie nadal musze patrzyć na hp bo mi przebija healing z fooda i czary życia.

Może woj 1h da rade? ale pewnie przy 80-90 1h też będzie wiwerna padać.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-04-22, 15:24   #8
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

O ile teraz jeszcze ktoś się znajdzie na skilowanie tak za chwilę nowe osoby będą miały duży problem znaleźć kogoś do skilowania. Sam niedawno poszedłem na młodego smoka nie wiedząc o zabraniu mi shielda i mocno się zdziwiłem. Lubiłem sobie długo skilowac teraz skilowanie skończy się nie wtedy gdy ja będę chciał tylko wtedy kiedy skończą się chętni gracze na skilowanie a prócz tego teraz skilowac można tylko jak już ktoś będzie w grze, wcześniej wchodziłem kiedy chciałem wbijalem na smoka w środku nocy i można było skilowac. Swoją drogą co to za bugi że studnia z powodu których te skilowanie zostało zmienione w sposób jaki teraz wszyscy odczuwamy? Chyba mnie coś ominęło, a nawet więcej niż coś. :D
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-04-22, 16:16   #9
Kierka1234567890
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 51
Domyślnie

Moim zdaniem możliwość skillowania na młodym smoku powinna wrócić do poprzednich norm + ustalić tak by młody smok nie przesuwał parceli. Bo sam próbowałem magiem skillować na smoku, to przestawiał parcela i rzucał wave'a. ( Mówimy tu o młodym smoku na południu, wiem, że można iść jeszcze na harona itp. ).

Pewnie administracja boi się znów skillowania na multi, na bocie itp.
Dlatego takie sytuacje powinny być kontrolowane przez jakiegoś gm'a. Znaleźć odpowiednią do tego osobę, która by sobie skakała po osobach i sprawdzała czy siedzi na bocie, czy nie. Na pewno da się wyłapać w jakimś czasie parę botów itp. Bo nie oszukujmy się, po dziś dzień, nawet na nowym kliencie, takowe są. ;)

1 kwietnia już był... ale... dawać trainery XD!
Kierka1234567890 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-04-22, 17:10   #10
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

a jak proponowałem by w obozie treningowym były dostępne kukły treningowe za opłatą to wszyscy jednogłośnie powiedzieli nie, a to był kolejny sposób na spalenie talarów

dobrze, że studnia ukróciła całkowicie proceder skillowania
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin