Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-01-22, 17:13   #1
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie Balans górskich orków.

Górskie orki dostały już nerfa na exp, jednak wraz rozwojem postaci nic się nie zmieniło. Zwiadowcy oraz magowie solo robią tam exp dochodzący do 1,8kk/h. Wydaje mi się, że wciąż jest trochę duży biorąc pod uwagę jak słabo biją te moby i jak mało mają hp. Jednak problem expa nie jest tu największym problemem.

Czy jest ktoś w stanie podać mi drugi przykład potworka który ma tak wartościowy loot, a zarazem jest tak słaby (bije full klate tych orków na 3 odes rago):

Bitewne nogawice - druga co to trudności zdobycia część bitewnego setu.
Złote nogawice - najtrudniejsza do zdobycia część złotego setu.
Złota zbroja -jest ok
Młotki abso - ten drop zmienił strasznie ekonomie serwera, ponieważ młotki były warte po 10t teraz 1t. Wpłynie to na łatwość craftingu. Dla mnie ten drop może zostac, lecz jest sporym ułatwieniem gry.
Wzmocniony kołczan. - całkowicie zniszczyliście ten item. Jego wartość była ogromna poprzez występowanie jedynie w gargach. Obecnie ma to pół servera i to po kilka szt. Cena 2t.... Totalnie do zmiany.
Tizona - może zostać jako bardzo rzadki drop

i inne królewskie, oraz mosiężne itemy.

Itemy spadają dość rzadko jednak przy sporym zagęszczeniu mobów jeden cenny item spada co refil. Wszystkie itemy prócz złotej zbroi znacząco wpływają na ułatwienie rozgrywki.

Moja propozycja:
Zmniejszenie expa o 20%, Zwiększenie sakiewek o 300%, Usunięcie z dropa wzmocnionego kołczanu, złotych i bitewnych nogawic, w zamian dodanie tańszych itemów np. odkażacz, upadły miecz, sroka, lub cokolwiek co nie bedzie tak znacząco wpływać na gre. Zostawić tizonę jako bardzo rzadki drop, żeby opłacało się tam chodzić.

Jeśli ktoś chce hejtować najpierw niech porówna ten resp z górskimi trollami, które biją dużo więcej, mają bardzo rzadki drop odkażacza i nic więcej. Rozmawiając z Profesorkiem dowiedziałem się, że robili tam 800/h z sioherem na full waste. Czy to jest normalne ? Porównajcie te respy i wyciągnijcie wnioski. Pozdrawiam.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-22, 17:25   #2
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Jeśli wszystko co kolega mówi jest prawdą (no offence, po prostu nie byłem na Kogarze i raczej tam nie dotre na sezonowym) to bardzo cenne uwagi.

Imo Tizona również jest bronią mityczną w grze, dropi tylko ze Złotego Smoka i paru bossów. Nie jest jakaś broken, ale to taki rare item, bardzo ładny.
Dodanie jej do pospolitego moba psuje totalnie aure unikalności tego przedmiotu.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-22, 18:16   #3
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

złote/bitewne legi mogą zostać w tych mobach, bo niektóre itemy w stylu złote buty czy bitewny hełm możesz dropić na potworkach o podobnej sile

wzmocniony kołczan do wywalenia
młotki abso miały mieć bardzo małą szansę, a chyba mają coś za dużą

i czy dropnął ktoś już wiadro bałwana? :(((

czyli przydałoby się:

przesunąć złote legi z żółtego (5) do czerwonego (6) zwiadowcy
usunięcie z (6) zwiadowcy wzmocnionego kołczanu
usunięcie z (5) wojowników złotych zbroi

Ale zostało to już wyabusowane, a niektórzy jeszcze nie zdążyli, więc przydałoby się mieć to na uwadze przy włączaniu kogaru na cpvp, jakieś trello z takimi rzeczami może by się wam przydało czy coś?
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach

Ostatnio edytowane przez mexiunio ; 07-01-22 o 00:32
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-22, 18:19   #4
masnyben
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 27
Domyślnie

W całym Kogarze należy moim zdaniem ogłosić plagę i go zamknąć.
Danych wygenerowanych jest już tak dużo, że wystarczy do analizy.
Plagę zakończyć po reworku, i odpalić nowy sezon.

Pozdrawiam,
Ezzak
masnyben jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-22, 19:50   #5
Hardyzz Skilzz
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 82
Domyślnie

Nie ma jak to zgłaszanie problemu respa po tym jak cały team wyssał z niego wszystko co możliwe i przeniesienie sie na innego respa, patrz Elementaliści i tam wyssać go przez 2 tyg i dopiero potem zgłosić. BRAWO wzorowy altarończyk RPG.
Hardyzz Skilzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-22, 23:15   #6
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hardyzz Skilzz Zobacz post
Nie ma jak to zgłaszanie problemu respa po tym jak cały team wyssał z niego wszystko co możliwe i przeniesienie sie na innego respa, patrz Elementaliści i tam wyssać go przez 2 tyg i dopiero potem zgłosić. BRAWO wzorowy altarończyk RPG.
Problem był zgłoszony 2 tygodnie temu i był tam nerf.

Elementaliści to waste na każdym refilu byczku -1 za brak wiedzy.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-01-22, 00:10   #7
356278
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 126
Domyślnie

Prawda 3 refile i zawsze na minus, exp gorszy niż na orkach
356278 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-01-22, 05:50   #8
Xaderon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
(bije full klate tych orków na 3 odes rago):
Na jakim poziomie?

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
Bitewne nogawice - druga co to trudności zdobycia część bitewnego setu.
Złote nogawice - najtrudniejsza do zdobycia część złotego setu.
Złota zbroja -jest ok
Młotki abso - ten drop zmienił strasznie ekonomie serwera, ponieważ młotki były warte po 10t teraz 1t. Wpłynie to na łatwość craftingu. Dla mnie ten drop może zostac, lecz jest sporym ułatwieniem gry.
Wzmocniony kołczan. - całkowicie zniszczyliście ten item. Jego wartość była ogromna poprzez występowanie jedynie w gargach. Obecnie ma to pół servera i to po kilka szt. Cena 2t.... Totalnie do zmiany.
Tizona - może zostać jako bardzo rzadki drop

i inne królewskie, oraz mosiężne itemy.

Itemy spadają dość rzadko jednak przy sporym zagęszczeniu mobów jeden cenny item spada co refil. Wszystkie itemy prócz złotej zbroi znacząco wpływają na ułatwienie rozgrywki.
Nie wiem, nie bylem, nie bilem. Ale sie wypowiem bazujac na info innych graczy oraz swoim doswiadczeniu ze starymi expowiskami. Tu chodzi o jednego moba ktorym jest ork gorski czy sa jeszcze jakies odmiany?

Zlote nogawice spadaja bardzo rzadko na starszych czerwonych smokach oraz z ymirsona. Zaleznie jak czesto tu spadaja mozemy sprawic ze ten przedmiot przestanie byc taki ekskluzywny. To prawda raz mi spadly jednego dnia 3 sztuki na smokach ale to byl jakis wyjatek, normalnie na 10+ refilli nie widzialem ani jednej szt. Z ymirsona nie spadly mi nigdy ale tez jakos dlugo ich nie bilem. Jak maja je zostawiac te orki ktore rzekomo tak latwo i licznie sie bije to dalbym podobna szanse jak na smokach/ymirsonie lub nieco rzadziej.

Co do zlotej zbroi sam nie wiem, to raczej przypadkowo gdzies spadalo mi na upiorach czy tez zlotym smoku. Ani za czesto ani za rzadko. Niby ciezko tez zdobyc na starych respach.

Mlotki abso do usuniecia z loota. Powinny zostac tylko w gargach i zyw energii skoro podobno tak latwo sie te orki bije. Albo dac naprawde mala szanse na ich drop 1/3 lub 1/4 szansy co z gargow.

Wzmocniony kolczan do usuniecia. Moim zdaniem lata temu ten przedmiot powinien miec zwiekszona szanse na dropa albo zostac dodanym do innych mobow zeby kazdy mogl go sobie zdobyc lub kupic po rozsadnej cenie od graczy. Niewiele zmienia w grze zwiadowcy, zawsze mozna bylo zabrac wiecej skorzanych albo zwyczajnie ammo w plecaku. A tak to przedmiot ekskluzywny, osobiscie poswiecilem dzisiatki godzin i wydropilem 2 szt na ponad 3000 gargow. Pech? Nie wiem ale podobno gracze chodzacy tam w th dropia go bardzo czesto co jest dla mnie absurdem.

Tizona do usuniecia. To rzadki, ekskluzywny przedmiot, ciezki do zdobycia. Zdobylem tylko 3 szt (z czego 1 na npvp 5 lat temu) ze zlotego smoka. A dropi jeszcze z bossow. Niech pozostanie tak jak jest.

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
Moja propozycja:
Zmniejszenie expa o 20%, Zwiększenie sakiewek o 300%, Usunięcie z dropa wzmocnionego kołczanu, złotych i bitewnych nogawic, w zamian dodanie tańszych itemów np. odkażacz, upadły miecz, sroka, lub cokolwiek co nie bedzie tak znacząco wpływać na gre. Zostawić tizonę jako bardzo rzadki drop, żeby opłacało się tam chodzić.

Jeśli ktoś chce hejtować najpierw niech porówna ten resp z górskimi trollami, które biją dużo więcej, mają bardzo rzadki drop odkażacza i nic więcej. Rozmawiając z Profesorkiem dowiedziałem się, że robili tam 800/h z sioherem na full waste. Czy to jest normalne ? Porównajcie te respy i wyciągnijcie wnioski. Pozdrawiam.
Z tego co widze loot bardzo bogaty, dobra propozycja z powiekszeniem sakiewki oraz dodaniem srednich itemow typu upadly miecz/sroka/sep czy cos podobnego czego stosunkowo malo jest w grze. Ale tizona do usuniecia.

Potwierdzam ze gorskie trolle maja kiepski loot, bardzo mala szansa na jakiekolwiek itemki. A porownujac do listy powyzej to troche slabo wyglada.
Xaderon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-01-22, 15:59   #9
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Nie wiemy ostatecznie co i jak zostało zmienione. Expiłem tam 2x po tych zmianach i niestety musze przyznać że teraz jest tragicznie. Z dwuch wypadów po około 1,5h z około 600 potów. Wykręcając 500-600k expa /h. Przyniosłem trochę płytowych itemów jeden stalowy armor 2 mosiężne tarcze i mosiężny hełm. Sakiewki nie pamiętam ale też szału nie było. Dochodziłem do poziomu +3.
Tak że to co tam teraz leci nie starcza nawet na potki. Tak że wygląda na to że obcięto wszystko co lepsze.
Co do Tizony nie mówię że powinna czy nie powinna lecieć z Orków ale prawda jest taka że dostepność broni 1h jest niższa jak 2h. Teraz zostaje latać ze Smoczym Tasakiem na coś lepszego można liczyć tylko jeżeli jakaś grupa ludzi wybierze się na bosy które bywają ograniczoną ilość razy i liczyć na to że uda się taka broń z bosa odkupić. Słabsze potwory tez powinny dawać możliwość wydropienia lepszej broni jednak powinna to być na tyle niska szansa aby te bronie nie zalały rynku.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-01-22, 12:27   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Prosimy o podanie poziomu/klasy postaci, jeżeli podaje Pan dane z polowania.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin