Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-10-17, 11:52   #1
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie Poprawienie sytuacji na serverze

No wiec tak sprobujemy drugi raz niestety jestem duzo gorszym pisarzem od @pepeszkaa ale postaram sie krotko strescic o co nam chodzi.

Zakladam ten temat w celu dyskusji na temat poprawek/usprawnien na serverze ktore wplyna na jakosc rozgrywki + przedluza zywot tego servera. Z miejsca prosze osoby ktore na tej edycji nie wbily dajmy na to przynajmniej 50lvla o nie wypowiadanie sie(ta edycja rozni sie diametralnie od poprzednich zwiekszenie hp potworom to bylo bardzo nie przemyslane dzialanie ktore zniszczylo balans)

Prosze rowniez zeby nie bylo w nim gadania typu "aaa ten ma lepiej bo gra taka profesja kreci dobry k/h a ja mam straszna lipe" w ten sposob do niczego nie dojdziemy wszystko powoli malymi kroczkami. Prosze tez @selbo zeby nie robil ninja nerfow/buffow (tj nie wprowadzal zmian bez podjecia uprzedniej dyskusji z graczami)

Ciezko bedzie wam teraz uwierzyc ale jak tylko wbilem na ta edycje altaronu cieszylem sie ze zostaly wznowione prace nad nim wszyscy mieli ogromny zapal do gry wbijania poziomow itp itd pierwsze zgrzyty nastapily gdy okazalo sie ze przez 3 tygodnie gry na serverze PVP byly moze 3 albo 4 "akcje" (porownanie poprzedniej edycji gdy to na 30lvlach bilismy sie dzien w dzien mimo braku pieniedzy)

Sytuacji nie poprawil fakt gdy ludzie zaczeli wbijac 60-70lvle i okazalo sie ze jedynym respem na ktory mozna wybrac sie z kolegami i nie wyjsc na waste (bez ogromnego loot-lucka) byly hydry nie bylo tam zbyt kolorowo raz na zero raz 25k na glowe profitu po godzinnym polowaniu (na ktore to trzeba bylo sie uprzednio dobrze przygotowac)

Zaczelismy powoli zglaszac problemy moze nie argumentowalismy tego dobrze (no dobra ja nie argumentowalem tego w wystarczajacy sposob przyznaje sie moglem to inaczej rozegrac) ktore glownie polegaly na tym ze np robilem tyle samo expa/h co na poprzedniej edycji mimo buffnietego hp (po prostu i tak nie respilo i tak) profit byl mniejszy ale wystarczylo przymaniaczyc i miales 100+ lvl po tygodniu dobrej gry i biciu jednego z 2 slusznych respow (abi i renegaty)

Gdy wbilismy 100lvle i zaczelismy probowac silniejsze potwory solo (rekiny, gorskie, hydry) okazalo sie ze polowanie na nie jest kompletnie nie oplacalne czy to solo czy w druzynie (no dobra hydry byly oplacalne ale tylko przez krotki okres czasu) sytuacji nie poprawil fakt usuniecia z gorskich loota egzekutorow oraz zmniejszenia wrazliwosci tych potworow na mrok tylko dlatego ze @dark shooter wykrecil hardcorowy exp na bonusie z SD(ktore musial wpierw zrobic co troche trwa wiec mial sredni exp 400k/h na bonusie) oczywiscie zeby expic w ten sposob z SD musisz sobie dropic plastry, skrzydla i robic SD na robionych manasach inaczej talary kurcza sie mega szybko a po odliczeniu czasu spedzonego na robienie run exp nie byl satysfakcjonujacy

Tak rozumiem ze teraz pewnie niektore osoby sie oburza ZE JAK TO TAK CHCESZ ROBIC PG 200lv w tydzien wiec odrazu odpowiadam NIE NIE CHCE najfajniejszy w grach mmorpg jest progress postaci im wolniejszy tym bardziej satysfakcjonujacy ja czegos takiego w altaronie nie odczulem natomiast strasznie znudzilo mnie ciagle grindowanie jednego respa (cytuje gwandera "ja to chyba na abi do 150 siedze" gdzie wbil tam na 32lvlu! a najlepszy oboz bije od 70lvla)

Wiec przechodzac do sedna sprawy proponuje niezwloczne przywrocenie starej ilosci hp WSZYSTKICH potworow nastepnie uciecie im czesci expa w zaleznosci od tego czy potwor przynosi nam dochod czy nie (i ile tego profitu jest) W tym momencie zeby @selbo mogl to zrobic potrzebujemy pomocy wszystkich doswiadczonych graczy zeby chodzili na respy testowali i dzielili sie spostrzezeniami

Stworzmy razem server ktory bedzie ciekawy do gry na zachete do testowania selbo moze zrobic "event" w ktorym do wygrania bylyby statusy szlacheckie (w zaleznosci od tego jak bardzo skutecznie pomagamy w balansowaniu servera)

Jezeli gracze sie do tego przylacza a @selbo zgodzi sie na takie rozwiazanie w tym momencie przez nastepny tydzien jestem na chacie przeziebiony i wstanie nagrywac moje polowania i testowac rozne respy (udostepniac filmiki na yt)


@selbo prosilbym jeszcze zebys przybil ten temat (o ile widzisz taki sens) a graczy o wyrazenie swoich opinii jezeli nikogo to nie interesuje no to coz... zejde ze sceny i znajde sobie inne zajecie na jesien/zime
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:04   #2
Marancza
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Skąd: xd
Postów: 522
Domyślnie

Zmniejszenie expa to nie jest dobry pomysł, serio. Będzie jeszcze gorzej (respy nie będą wyrabiać/będzie mniej k/h)

Po prostu zwiększenie o 50% to jest za dużo. Powinno być max 20-30% i indywidualne przejrzanie każdego potwora.
__________________
Marancza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:23   #3
Zurvy19
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 46
Domyślnie

@catthon

ale co osoba z powiedzmy 30 lvl moze sie wypowiedziec na temat "balansu" potworow skoro tak jak napisal Gofer, gwander od 30 lvl expil na abi, czyli taki ktos z 30 poziomem Ci powie,ze jest mega zajebiscie bo expi na abi i nie narzeka, a tak naprawde na zadnym innym respie nie siedzi bo mu sie to nie oplaca. Gofer wychodzi po raz kolejny z propozycja i checia testowania. Jesli ktos kto ma ochote na testowanie nie bedzie mial takiej mozliwosci to nie ma co sie potem dziwic,ze ludzie sie spinaja i po prostu wkurwiaja,ze chca cos zrobic dla serwera, pomoc a nie dostaja takiej mozliwosci.
Zurvy19 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:25   #4
genofag
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 57
Domyślnie

ja zauważyłem, że jak nie ma bitek to jest więcej osób online, także proponuję wyłączyć PVP. Uważam że to dobry pomysł bo pozwoli to graczom wbić lvle o jakim marzą i śnią, a potem włączyć PVP i przy dedzie by się nic nie traciło, więc akcji by było tyle co w filamch Quentina Tarantino. Co wy na to?
genofag jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:41   #5
neccoz
 
Avatar neccoz
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Katowice
Postów: 177
Domyślnie

Jak dla mnie zmniejszenie expa z potworów jest lepsze niż ucinanie możliwości expienia na nich przez zwiększenie hp, więc jestem za :]
neccoz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:43   #6
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Chcialbym tylko nadmienic ze przywrocenie hp potworom i zmniejszenie expa za nie to jest tylko pierwszy krok jest od cholery respow ktore powinny zostac powiekszone/zwiekszona predkosc respawnu/zmniejszony lub zwiekszony loot

Ja i pare innych osob jestesmy gotowi testowac to sami tego nie mozemy zrobic bez pomocy selba a tez nie moze byc sytuacji gdy DWIE OSOBY pojda na 1 moba powiedza ze chujowy loot i buffujemy dlatego pisze ten post zeby inni tez nam w tym pomagali i wyrazali swoje opinie

I powtorze jeszcze raz osoby ktore nie maja CHOCIAZ tego 50lvla nie moga miec pelnego obrazu sytuacji na serverze i tylko z tego powodu prosze ich o nie wypowiadanie sie na tematy balansowania respow czy przywrocenia hp i zmnijeszenia expa za potwory
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:49   #7
Yrionn
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 5
Domyślnie

zgadzam się z założycielem tematu, spróbujmy dojść do porozumienia, zwiększenie hp potworów nie było dobrym krokiem i trzeba przywrócić do tego co było wcześniej i pozmieniać coś innego
Yrionn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 12:58   #8
Burmundo
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 5
Domyślnie

chcecie zmniejszyć exp ... to samo co kiedyś zabiło ten server. Brawo widać historia lubi sie powtarzać ... Jeśli chodzi o pvp to nie lepiej wprowadzić system który umoiżliwio wybrać graczowi czy gra pvp na tym servie lub no-pvp. kiedys gdzieś na takim systemie grałem i sprawdza się świetnie. dla mnie lepiej by bylo jak byscie ogarneli bonus exp w party bo teraz to nie widze zbyt sensu by razem expic (poza robieniem tasków).

1. Administracja przed startem servera powinna uruchomic beta testy i wtedy poprawiac exp hp itp itd a nie w trakcie trwania servera...
Burmundo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 13:07   #9
Azizy
 
Zarejestrowany: Gru 2015
Postów: 36
Domyślnie

Także mogę nagrywać swoje wypady na exp mam nawet kilka nagrywek na yt z poprzedniej edycji.
Azizy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-17, 13:07   #10
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Cytat:
Napisał Burmundo Zobacz post

1. Administracja przed startem servera powinna uruchomic beta testy i wtedy poprawiac exp hp itp itd a nie w trakcie trwania servera...

No właśnie były, i jakoś większość mówiła że jest OK i "startujcie już to".
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin