Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy jestes za polaczeniem serwera pvp i non pvp w taki sposób??
tak 7 26.92%
nie 16 61.54%
jest mi to obojętne 3 11.54%
Głosujących: 26. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-10-17, 23:45   #1
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie PVP & NONPVP - rozwiązanie sytuacji.

Połączenie pvp i non pvp na jednym serwie.

Po prostu wybieramy opcje czy chcemy być graczami neutralnymi, czy walczącymi. Opcje można wybrać tylko raz bez możliwości zmiany. Postacie neutralne nie mogą atakować innych graczy. Postać neutralna nie może również leczyć postaci walczących. Wszelkie interakcje są wyłączone z wyjątkiem handlu i exp share.

Postać pvp moze przenikac przez nonpvp i na odwrót. Natomiast non pvp nie mogą przenikac przez non pvp i pvp przez pvp.

Postać neutralna nie bedzie mogla ani blokować, ani leczyć, ani zadawać obrażeń postaciom pvp.

Ważne ze ta opcje można tylko raz wybrać i nie ma odwrotu.

Tak działała zezenia i było to dobre rozwiązanie.

Problemem moze być lurowanie mobow, ale to obie strony będą mogły sobie robić, wiec jakoś to się wyrównuje.

Jezeli NIE to dlaczego?
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce

Ostatnio edytowane przez sebastianix ; 16-10-17 o 00:20
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 01:04   #2
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Według mnie całkiem sensowne rozwiązanie.
Noratl jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 01:42   #3
Azizy
 
Zarejestrowany: Gru 2015
Postów: 36
Domyślnie

Całkiem słabe rozwiązanie podchodzi do Ciebie taki non-pvp wbija na spota i nic mu nie zrobisz :P
Azizy jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 02:08   #4
vapros
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 11
Domyślnie

jak exp share to musi być leczenie <mag duch > chyba ze zrobić że może leczyć tylko i wyłącznie w party jak wpada dośwadczenie , i nie jeden wybór a ja bym dał po rooku 10lvl potem pierwsza promocja 20lvl i na 55 lvlu ostateczny coś w deseń ,, witaj przybyszu troche już zabawiłeś na kontynencie zdecyduj czy chcesz pozostać neutralny czy zaczynasz walke o przetrwanie ,,
vapros jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 02:11   #5
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Nie ma takiej opcji nawet aby non pvp został z pvp połączony gdyż za dużo by na tym skorzystali gracze.
Bass1 jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 02:56   #6
WsT
Mistrz Gry
 
Avatar WsT
 
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do WsT
Domyślnie

Cytat:
Napisał Azizy Zobacz post
Całkiem słabe rozwiązanie podchodzi do Ciebie taki non-pvp wbija na spota i nic mu nie zrobisz :P
Możesz za nim biegać i zabijać jego moby, możesz na niego lurować.

@topic
Mi osobiście podoba się ten pomysł, ciekawe tylko jak to wygląda od strony technicznej. Dodatkowo musiałaby być opcja by gracze "neutralni" nie mogli leczyć ludzi mających aktywnego skulla lub czerwone pz.
__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society
WsT jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 04:25   #7
Azizy
 
Zarejestrowany: Gru 2015
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał WsT Zobacz post
Możesz za nim biegać i zabijać jego moby, możesz na niego lurować.

@topic
Mi osobiście podoba się ten pomysł, ciekawe tylko jak to wygląda od strony technicznej. Dodatkowo musiałaby być opcja by gracze "neutralni" nie mogli leczyć ludzi mających aktywnego skulla lub czerwone pz.
Moim zdaniem nie po to jest pvp żebym właśnie męczył się takimi sposobami
Azizy jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 06:24   #8
bart303
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 78
Domyślnie

@WsT A co w sytuacji kiedy gracz X jest bity przed graczy Y ale gracz X nie ma pz ? (Chodzi mi o to czy wtedy że nie ma czerwonych krzyżyków to może być leczony przez gracz z n pvp?)
@TOPIC
Zdecydowanie na NIE - nie po to gram na serwerze pvp bym nie mógł zabić kogo będę chciał, czy wywalić z respa (chodzi mi o "zastraszenie" go czaszka)
bart303 jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 08:54   #9
dzigidzag
 
Zarejestrowany: Sie 2017
Postów: 89
Domyślnie

Prosty przykład:
Jest akcja, mają w trapie jakiegoś knajta co wali z axa. Nie ma ekipy żeby go złożyć to go wastują, od tego knajta też nie ma ekipy. Ale jest jeden taki, co ma postać non-pvp, która sobie przemyka między ludźmi i donosi mu suple a inni nie mogą nic mu zrobić :|
+ jeszcze to że postacie non-pvp mogłyby rzucać walle, a zabronić im tego nie można przecież, bo na respach np. przy biciu bossów się im przydaje, tak samo z taiw ablar.
dzigidzag jest nieaktywny  
Stare 16-10-17, 09:04   #10
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzigidzag Zobacz post
Prosty przykład:
Jest akcja, mają w trapie jakiegoś knajta co wali z axa. Nie ma ekipy żeby go złożyć to go wastują, od tego knajta też nie ma ekipy. Ale jest jeden taki, co ma postać non-pvp, która sobie przemyka między ludźmi i donosi mu suple a inni nie mogą nic mu zrobić :|
+ jeszcze to że postacie non-pvp mogłyby rzucać walle, a zabronić im tego nie można przecież, bo na respach np. przy biciu bossów się im przydaje, tak samo z taiw ablar.
Przekonałeś mnie, jednak zmieniam swój głos, to powinno iść w innym kierunku.
Noratl jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin