Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Serwer Testowy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-05-14, 16:54   #11
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Musiałeś źle skorzystać ze wzoru, sprobuj jeszcze raz :)
Pizmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 17:13   #12
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Czorny3303 Zobacz post
Obecnie jest dobrze, nie rozumiem po co modyfikować coś, co jest dobre i działa? Dobrze wiemy jak kończą się balansowania, znów będzie wielki dym, ktory powoli się tli. Większość graczy mówi że im się podoba, więc po co wy to rujnujecie i wprowadzacie jakieś swoje urojone pomysły? Gra jest dla graczy, więc twórzcie ją dla nich, a nie dla swojego widzi mi się, skoro nie wy w nią gracie, tako oto moje zdanie. Amen
Obecnie jest dobrze? To chyba gramy w dwie różne gry. Poroniony pomysł to ostatnio wprowadzona tabelka. A mój pomysł wyciągnięty z kieszeni już jest sto razy lepszy (subiektywna opinia)
Administracja się pogubiła ewidentnie w swoich pomysłach
Pizmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 17:59   #13
Ezreal
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 94
Domyślnie

Wedlug mnie pomysl jest prosty I swietny. Pytanie: jak to by wygladalo w praktyce?
Ezreal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 18:51   #14
Xerion
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 99
Domyślnie

Masakra z tą tabelką... Ja na tym 99lvlu mam max. 94 dista.. Poszedłem sobie na rekinki z bełtami zaczarowanymi na śmierć (jestem necro, alche). Waliłem za ok. 150 z rozrywających bełtów... Tak - miałem 115 zręczność.. Nie wyobrażam sobie dalszego expienia moją postacią, jeśli ta chora tabelka zostanie..
Xerion jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 19:12   #15
Estebano
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 164
Domyślnie

@up, ja osiągnąłem max dysta z tabelki na 30 lvlu bez rozdawania PN. Niby nic gdyby nie to, że ten sam max mam do ponad 80 lvla.
__________________
meanwhile in altaron http://i.imgur.com/bZwAJ2e.jpg
Estebano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 19:12   #16
sawyerknw
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Skąd: z karczmy w Neolith
Postów: 54
Domyślnie

precz z tabelką!, na stos z nimi :D
sawyerknw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 19:13   #17
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Cytat:
max DMG= [(lvl*1 + skill*4 + siła*0,5 + zręczność*0,33)*(atak broni/5)]/12
1) jak ktos bylby necro+alch, uzywal broni 2h z atakiem 64 zaczarowanej zywiolem mroku. Przykladowo mialby 300lvl i skille 170 2h, 150 sily oraz 100 zrecznosci, to otrzymujemy:
(((300+170*4+150*0.5+100*0.33)*(64/5))/12)*1.1*1.15*1.25 ~= 1835
Taki jest maxdmg na jednego hita takiego kogos. Biorac pod uwage, ze losowanie odbywa sie zgodnie z rozkladem normalnym, gdzie srodek wypada czesciej, to srednio by zadawal okolo 900dmg na 1 hita.
Laczac to z jakims potworem, ktory jest podatny na smierc to jeszcze wiecej w takiego. Wartosci nie do zaakceptowania.

2) Przyklad z drugiej strony, poziom 5, skill 5 1h 5 sily, 20 zrecznosci, bron z atakiem 5. Wychodzi okolo 3 maxdmg, czyli srednio bedziemy uderzali po.. 2 okolo.
Biorac jeszcze pod uwage def i arm potworow w ktore uderzamy (w tym przypadku najzwyklejszych szczurow) nie przebijemy sie przez nie, przez co postac sobie nic nie zabje.
Jak wezmie sobie mieczyk o ataku x2 to obrazenia wzrosna jej o x2 tylko.
Przekladajac na realne itemy
nozyk -> max 3
maczeta -> max 6
szabla dao -> max ~13

Rzeczywiste wartosci zadawane potworka beda mniejsze, bo one posiadaja arm i def analogicznie jak gracz.

Uwagi:
1) atak broni wplywa za malo -> bron o ataku 5 i o ataku 10 na tych samych skilach i poziomach etc bedzie lepsze o jedynie 0.0833 maxdmg. Czyli aby podwyzszyc maxdmg o 1 uzywajac jedynie lepszej broni potrzebujemy rozroznienia w ataku o 60. Przyczyni sie to do tego, ze nikomu nie bedzie sie oplacalo uzywac broni z wiekszym atakiem, bo poco jak mi dmg prawie z niej nie rosnie.
2) brak ograniczen -> ciagle sie rozwijajac, mozemy uzywac caly czas nozyka (5atk) - bedziemy coraz wiecej z niego uderzac - Dla przykladu (1) maxdmg dla takiego nozyka wynosil by 90 (nie liczac modyfikacji od podprofesji). A to chyba nie bardzo, jak zwyklym nozem moge zadac taki dmg ?
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-05-14, 21:51   #18
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Jak już Pregusia napisał, Pańskie przeliczniki sprawiłyby, że nie dałoby się przejść Archipelagu Licor (expiąc), a na głównym kontynencie wojownicy mogliby bić po 2000. Stąd zarzuty odnośnie Naszej tabelki, że jest nieprzemyślana, a Pańska propozycja jest o niebo lepsza, uważam za zwykły brak zrozumienia do czego dążymy.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-05-14, 07:40   #19
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Drogi Altrel, po waszych decyzjach bez problemu można wywnioskować do czego dążycie, a mianowicie uzależnić wszystko od poziomu gracza. Ponadto nie pozwalacie graczowi w większej mierze decydować o swojej postaci. Dlaczego jak ktoś chce skillować i rozdać wszystkie PNy w jedną umiejętność to mu na to nie pozwalacie? Jak ktoś chce mieć 150 skill na np 70lvl kosztem magii, siły, zręczności to dlaczego nie może?

Co do samego wzoru to był on szybko pisany na kolanie, nie widzę większych problemów go poprawić i dostosować.

Jeszcze jedna rzecz. Tutaj pojawia się Wasz duży problem z obrażeniami a mianowicie odnoszę się do tego co napisał pregusia:
nekro+alchemik zadaje obrażenia X*1,1*1,15*1,25 (swoją drogą nie wiem skąd to 1,1?). Pokazuje nam to, że necro w stosunku np do duchownego będzie zadawał o ok 60% więcej obrażeń !!! Zdecydowanie dodaliście za duże bonusy od profesji.
Przykład:
Mamy dwie postacie nekro i duchowny, te same poziomy, skille itp.
duchowny zada 100% obrażeń np 200
nekro zada 200*1,1*1,15*1,25=316,25 !!! (znów pytam skąd ten współczynnik 1,1)
Czy to jest normalne, że jest aż taka rozbieżność obrażeń? Wydawało mi się, że 40% więcej to rzeczywiście 40%. Ale jak pregusia pokazał mi te wasze przeliczenia obrażeń to wychodzi na to, że jest to ok 60% więcej a nie 40% jak w tabelce.
Pizmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-05-14, 08:11   #20
witos9911
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

tez uwazam ze te limity sa smiesze. Aktualnie niemoge rozwijac postaci na 2 rozne sposoby. Rownie dobrze staty mogly by sie same zmieniac po awansie :D

I mam zastrzezenie do tego max dmg. Jaki sens bedzie uleprzac bron na +10 skoro max dmg bedzie sie juz osiagac np przy +2 ?
witos9911 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin