Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Serwer Testowy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-05-14, 07:34   #1
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie Alternatywa dla tabelki i ograniczeń

Obecnie zostały wprowadzone tabelki, które ograniczają nasze umiejętności poziomem. Czyli praktycznie nie będziemy mogli mieć wysokiej umiejętności dopóki nie wbijemy 100+poziomu. Ręczne skillowanie odchodzi do lamusa, ba jakiekolwiek skillowanie odchodzi do lamusa bo przy wbijaniu poziomów te skille same nam wpadną. Więc jaki z tego morał? Gra jest nastawiona wyłącznie na zdobywanie poziomów, więc po co te PNy? Ile powinniśmy ich dostawać co poziom i na co je przeznaczać skoro i tak jesteśmy tak ograniczeni co poziom? Stało się to wszystko takie zagmatwane, że chyba nie tylko mnie ale i wielu graczy zniechęca.
Nie zakładałem tematu żeby ponarzekać ale zaproponować konkretne rozwiązania, ponieważ obecne są nieprzemyślane.
Mój poprzedni temat z propozycjami oczywiście zginie śmiercią naturalną bo administracja ma już swoją wizję systemu gry i próbuje ją na siłę reanimować chociaż ewidentnie widać, że to powolna agonia. Moje propozycje mają na celu delikatną modyfikację obecnego systemu aby był "zjadliwy".
Więc od początku:
DMG - powinien zależeć tylko i wyłącznie od POZIOMU postaci oraz UMIEJĘTNOŚCI oraz ewentualnie w małym stopniu od zręczności i siły. Oczywiście z odpowiednimi wagami. W tym celu próbowałem ułożyć jakiś empiryczny wzór:
max DMG= [(lvl*1 + skill*4 + siła*0,5 + zręczność*0,33)*(atak broni/5)]/12
Widzimy ze wzoru, że najważniejszy w DMG jest skill umiejętności, w następnej kolejności poziom, siła i na końcu zręczność. Wagi dla wartości są następujące:
SKILL=4
LVL=1
Siła=0,5
Zręczność=0,33

Czyli wbijając 4 poziomy da nam to do obrażeń tyle co 1 skill itd.
4 LVL = 1 SKILL
8 Siły = 1 SKILL
12 Zręczności = 1 SKILL

Myślę, że takie rozwiązanie jest uczciwe.
Nie będę się rozpisywał jakie wychodzą obrażenia przy konkretnych danych, każdy może sobie łatwo sprawdzić na excelu itp.
W ten sposób każdy gracz otrzymując co poziom 7 PN sam zdecyduje czy chce mieć szybko duży skill (co za tym idzie dmg) kosztem siły (udźwigu, prędkości), magii (nowych czarów, siły czarów), obrony (większe obrażenia od mobów). Czy może spróbuje to wszystko zbalansować kosztem mniejszych obrażeń?
Jak ktoś będzie chciał to szybko zdobędzie 100 SKILL ale w zamian:
- będzie miał mniejszy udźwig, wolniej biegał (siła)
- nie będzie miał na razie dostępu do lepszych czarów, mocniejszego leczenia (mlvl)
- będzie otrzymywał duże obrażenia (obrona)
Jak ktoś będzie chciał lecieć w MLVL to w zamian:
- będzie zadawał mniejsze obrażenia (SKILL)
- będzie otrzymywał duże obrażenia (obrona)
- będzie miał mniejszy udźwig, wolniej biegał (siła)
itd ...
W takim systemie na obrażenia naszej postaci ma duży wpływ zarówno SKILL jak i LVL. Więc 50lvl nie będzie miał możliwości być tak dobry jak 150lvl. Może 50lvl będzie się leczył tak jak 150lvl (bo pakował PNy w MLVL) ale będzie zadawał małe obrażenia i wolniej biegał (bo zabraknie PNów na SKILL i Siłę).
Czy taki system nie jest o niebo lepszy niż ograniczanie umiejętności naszej postaci za pomocą jakiejś tabelki?
Czekam na opinie :)
Pizmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 10:27   #2
Estebano
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 164
Domyślnie

Konczy mi sie przerwa w robocie wiec nie dam rady przeczytac calego. Moim zdaniem starczylo by zablikowac pny do 100lvla tak zrby do tego czasu kto ile wyskiluje tule bedzie mial. Po tym lvlu z jakimis ogtaniczeniami juz zrobic. Oczywiscie podany lvl jest losowy. Dajmy na to klik z pnami dostepny tylo na jakims quescie od x lvla. Archipelag za to bez zman niech zostanie
__________________
meanwhile in altaron http://i.imgur.com/bZwAJ2e.jpg
Estebano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 10:37   #3
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Coś na zasadzie siły magicznej na tibi to mi się bardzo podoba lvl daje nam wzrost naszych umiejętności czy to leczenia/bicia.

Administracjo proszę was nie róbcie czegoś na siłe żeby tylko robić obecny system się sprawdza wiec po co to psuć.
Zrobicie dokładnie to samo co tibia zrobiła wprowadzając potiony, że nie było różnicy w leczeniu pomiędzy 130 najtem a 250 co jak dla mnie i dla sporej grupy graczy jest wielkim minusem.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.

Ostatnio edytowane przez corkarypto ; 08-05-14 o 10:46
corkarypto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:27   #4
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

A ja mimo aktualnych zmian, wciąż widze sens w skillowaniu i będę to robił, a dlaczego? A dlatego, że jak sam wyskilluje dist i mlvl to zaoszczędze pn które właduje w siłe i zreczność, w ten sposób będę bił częściej i mocniej z krytów, a osoba która nie będzie skillować, nie będzie bić z nich tak jak ja :)
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:29   #5
Estebano
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 164
Domyślnie

Ale chyba czegoś nie rozumiesz. Aktualna tableka maks skilla, jest an takim poziomie, że bez problemu podczas expa wbiejsz te maksy, więc do dużego lvla nie bedzie nawet jak wydać PN bo skille bda same wpadały bez problemu. Ja na 30 zwiadzie TYLKO EXPIĄC mam skill taki jak powinienem miec max na 80 lvlu. I to pewnie mam większy ale wyświetla sie tlyko 80, a z tego co pamiętam miałem 86. Także póki nie wbije 50 lvli skill mi nic nie urośnie mimo ze bede hitować sporo, bo już mam max.
__________________
meanwhile in altaron http://i.imgur.com/bZwAJ2e.jpg
Estebano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:32   #6
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

No w sumie co prawda to prawda, zwiada dojebali ostro. Jego dmg jest znikome, bije w 1 cel i to o wiele mniej niż taki mag. Mam nadzeje, że coś z tym zrobią, bo po update chciałem spróbować swoich sił jako zwiad nekro alche :D
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:38   #7
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

A co do samych pomyslów i wymyślonego wzoru ktoś się odniesie? Ciekawią mnie opinie :)
Ciekawe czy ktoś z administracji się odezwie ;)
Pizmak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:46   #8
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Cytat:
Napisał cewix Zobacz post
A ja mimo aktualnych zmian, wciąż widze sens w skillowaniu i będę to robił, a dlaczego? A dlatego, że jak sam wyskilluje dist i mlvl to zaoszczędze pn które właduje w siłe i zreczność, w ten sposób będę bił częściej i mocniej z krytów, a osoba która nie będzie skillować, nie będzie bić z nich tak jak ja :)
Zakładając, że będziesz skillować do 85/85 jak ja Rycka 1h bez wydania ani jednego PN'a to koszt pierwszego skilla nie będzie wynosił 1PN tylko 30PN, kolejnego 36, następnego 44? (dokładnie nie pamiętam jak to było). Wiem, że koszt wbicia u mnie jednego skilla tarczy to ponad 70 pnów gdybym chciał to nimi zrobić, więc jak mówił Estebano koszt PN'ów stały i jakoś te skille powinny wyglądać. I przestańcie już hejtować. Administracja czyta każdy jeden post na forum, update szykowała długo, naprawiła masę błędów o których nawet pojęcia nie mieliście. Fakt, że wiele zmian się nie podoba, mnie również, ale napiszcie czasem coś pozytywnego, proszę.

@down
Przy tych założeniach korzystniej 6 PN na lvl lub 18PN na mlvl (kwestia używania uhów i itp)

Ostatnio edytowane przez Mcree ; 08-05-14 o 15:55
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:48   #9
Estebano
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 164
Domyślnie

Dajmy na to taki woj: 5 PN na lvl

Mlvl - 22PN
Siła - 2PN
1h - 1PN
2h - 2PN
dyst - 5N
shield - 1PN
Alchemia - 1 PN
Zręczność - 2PN

I bum, kazdy skill - tyle samo na różnych skillach i akurat będzie. To że ktoś wbije dajmy na to, max 1h ale za to bedzie miał reszty mało to coś sie stanie? Btw, losowe dane więc wiecie. Byłoby idealnie, a lvl by znaczył najwiecej bo on by dawał skile.
__________________
meanwhile in altaron http://i.imgur.com/bZwAJ2e.jpg
Estebano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-05-14, 15:51   #10
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Hmm? Wyliczylem z Twojego wzoru swoja postać i wyszło mi ~27 dmg.. :-D Wiec nie wiem czy tak mialo byc. :-) Chyba ze ja popelnilem blad...

Pozdrawiam, RubSon.
RubSon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin