Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-08-14, 19:01   #11
Magnaturon
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymongal Zobacz post
Altaron to nie tibijski OTS
Póki niemają własnego silnika altaron jest jedynie tibijskim otsem.

Cytat:
Napisał mervakis Zobacz post
aby każdy miał szansę w nich uczestniczyć.
Zapomniałeś dodać: by każdy mógł w nich uczestniczyć dla zabawy zapominając o wygranej jeżeli nie posiada 50kk w banku.

@topic

Przecież masz świetne eventy!
Ostatni polegał na zbieraniu skradzionych dzieł.
W pierwszy dzień starzy gracze już wiedzieli gdzie są schowane dzieła z racji, że sporo osób ma "wtyki" i wiedzą więcej niż inni, a też mogą uczestniczyć w eventach. Dzielą się tą wiedzą ze znajomymi czyli jak mówiłem wszyscy starzy gracze wiedzą gdzie są te dzieła.
Potem jeżeli jesteś mniej wtajemniczonym graczem i nie masz sporej gotówki zrobionej na bugach to kończy się udział w evencie.
Przez pierwsze dwa dni bogaci gracze (czyli 80% servera czyt. exorit i collegium) zbierają dzieła.
Potem im się to nudzi i zostaje trzech graczy skupujących dzieła po 10k each.
Dla większości graczy takie kwoty to nic, ale nowego gracza nie stać na takie wydatki.
Po miesiącu wydawania gotówki zarobionej na bugach lub w inny mało uczciwy sposób jedna z tych trzech osób wygrywa.
Nagrodom może być np statuetka, która wsadzasz do domku albo kusza wyglądająca jak wrona nabita na patyk. Jest ona mniej opłacalna w użyciu niż kusze, które można wyloocić. Ale jest jedna na servie więc możesz pochwalić się tym znajomym (czyli 80% servera). Jednak ich to nie obchodzi więc chwalisz się reszcie graczy, Krzyśkowi, Bartkowi i Maćkowi.
Potem wyżej wymieniona trójka wpada na pomysł, że też chcą mieć super itemy i wybierają jedną osobe, która zrobi temat na forum.
Wypada na Bartka, który ma piątke z polskiego i zrobił już zadanie z pszyry (ma więc wolny wieczór) i powstaje temat. Z racji, że wcześniej grali tylko na otsie exp x999 (bo na rl tibii wybrali miasto carlin i zabił ich Marcin z Przemkiem, którzy odkryli już amazonki i wbili 12 lvle) to proponują zombi eventy albo chcą by co 30 minut ktoś dostawał płytowy puklerz bo myślą, że to super item.

Pozdrawiam
Caveki

Ostatnio edytowane przez Magnaturon ; 22-08-14 o 20:05
Magnaturon jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 19:42   #12
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

No i mamy prawdziwy obraz Altaronu ;)

A prawda jest niestety taka, że nad Altaronem już nikt ściślej nie pracuje i wszystko jest robione kompletnie na "odwal się" żeby reszta graczy miała nadal tą głupią nadzieje. Nie mówcie mi, że to gra fanowska i nie zależy wam na populacji bo za każdym razem jak to słyszę to wybucham śmiechem a dzisiaj się przejadłem i mnie brzuch boli :(

Taki ostatni "event" zrobi zwykła osoba, która BAWIŁA SIĘ kiedyś w tworzenie serwera w maksymalnie 2h. Podobno robią to osoby jednak bardziej doświadczone, więc prawdopodobnie komuś nie chciało się iśc do prawdziwej pracy i bardzo mu się nudziło, więc postanowił COŚ zrobic.

Wprowadzone kusze pełne są błędów, niepotrzebnych rozwiązań a sam pomysł już tyle razy przerabiany zarówno przez Cipsoft i zwykłych ludzi... Na podrzędnym OTSie, którym bawił się kolega Mietek parę lat temu już widziałem bawienie się z kamyczkami do ulepszeń, ziołami itd... Dlatego nie uwierzę, że nad Altaronem pracuje grupa ludzi. WIĘC TO JEST OTS.

Kupiłem status i żałuje. Może gdybyśmy się nie dokładali to cały projekt upadnie szybciej i wiele osób ze mną włącznie w końcu pozbędzie się całego wrażenia, że jest w miejscu gdzie dzieje się coś doskonałego. Trzeba poświęcic czas na rozrywkę i wspólne granie z kolegami w miejscu gdzie jest to po prostu warte.
Aragorn512 jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 20:26   #13
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

To po co grasz? :|
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 20:48   #14
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

Żeby głupi miał zagadkę...
Aragorn512 jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 20:51   #15
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Żeby grać w grę, która Nas nie interesuje, uważamy że jest słaba, itp. to pierdolniętym musielibyśmy być. Jest tyle gier, do wyboru do koloru.

Zbaczamy z tematu, więc dodam -> żadnych eventów, które nie mają poparcia fabularnego nie będzie.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 21:02   #16
wichura
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Skąd: nowy targ
Postów: 5
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do wichura
uśmiech

Jak by sie bardziej przylozyli to altaron bedzie mial tylu graczy co tibia.powinni szybciej realizowac pomysly graczy.A wedlug mnie takie eventy jak np:zombie cz tez arena Event sa wspaniale ze wzgledu na bardzo duzo zabawy.I tak chodzilo mi o dni tygodnia :) taki pomysl by bardzo urozmaicil gre a radosc z takich eventow jest wielka ten kto popylal w takie Eventy na otsach z kumplami to wie jaka to jest frajda :)
wichura jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 21:09   #17
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

Sugeruje, że słabe jest to, co się z serwerem dzieje. Między innymi przez osoby które wnioskują, że wszystkie pomysły i sugestie zbaczają z "poparcia fabularnego".

Nie wiem dlaczego się więc tym tak interesujesz i zbaczasz z tematu, wnikając w moją osobę a nie raczyłeś odpowiedziec na zarzut Magnaturona. Może i jestem popierdolony ale to moja sprawa a Ty pilnuj swoich spraw i wszelakich opinii skierowanych w Twoją stronę.

A to czy event będzie czy nie - nie Ty o tym decydujesz. No chyba, że właściciele projektu liczą się ze zdaniem jedynie Twojej osoby. W innym przypadku radzę zmienic formę Twojego zdania na: "na żadne eventy, które nie mają poparcia fabularnego moja osoba się nie zgodzi". No chyba, że wiele prawdy jest we wpisie o "kolesiarstwie"...
Aragorn512 jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 21:19   #18
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Altaron jest grą, która opiera się na ściśle określonych wytycznych stąd wiem, że eventy typu: uciekaj przed zombie i inne wymienione nie wejdą. Każdy element gry jest ze sobą połączony. Żeby wcielenie zombie miało jakiekolwiek szanse to po 1 - musiałby to być ghul (zombiaków nie mamy) oraz po 2 musiałoby się wiązać z grobowcami neolickiego cmentarza/raindarem/Katedrą Stworzyciela czyli jedynymi miejscami gdzie znajduje się energia mogąca przywracać umarłych do życia. Altaron przywiązuje bardzo dużą wagę do tego typu elementów, stąd tylko 1 resp demonów, itp. Pytaniem pozostaje czemu mielibyśmy uciekać przed przeciwnikiem, którego pobratymców potrafimy kłaść trupem (ponownie) milionami.

Moja wypowiedź jak pewnie zauważyłeś jest skierowana do podmiotu zbiorowego, bliżej niesprecyzowanej grupy posiadającej wspólny wspomniany przeze mnie mianownik, jest napisana w trybie pytającym i nie zawiera zwrotów ad personam, więc nie bierz epitetu do siebie, gdyby to tyczyło się kogoś bezpośrednio to zaczęłoby się od: @nick.

Do Magnaturona się nie będę odnosił obszernie, nie wydałem podczas eventu ani miedziaka, więc wcale nie jest konieczne posiadanie 50kk w banku. Wystarczy wstawać o 4 rano i obiegać all respy. _/
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 22-08-14 o 21:25
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 21:34   #19
Aragorn512
 
Zarejestrowany: Cze 2014
Postów: 13
Domyślnie

Kiedyś w telewizji emitowany był dośc popularny teleturniej: "Śpiewające fortepiany". Była pewna kategoria, w której dany zespół musiał zaśpiewac piosenkę na podstawie 4 obrazków (rzeczy z tego obrazka miały zawierac się w tekście/przesłaniu piosenki).

Do czego zmierzam? Przy odrobinie chęci i wzajemnej życzliwości można skojarzyc wiele historii i nagiąc rzeczywistośc. Najważniejsze jest podjąc ku temu działanie i coś zrobic. Coś, do czego nie potrzebne będą kontakty, 100lvl i znaczne środki na koncie. Przypisanie otoczki fabularnej to przy tym pikuś. Bo można filozofowac i siedziec na dupie jak nasi administratorzy, którzy np. olewają wszelakie zgłaszanie błędów w grze (patrz tematy), a można coś zrobic i dopiero potem zając się innymi rzeczami - czyt. filozofią.
Aragorn512 jest nieaktywny  
Stare 22-08-14, 22:30   #20
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Przyznam - czytałem może z 1/10 tego tematu, ale wiem już o co chodzi.
Ostrzegam, że poniższy post jest drastyczną formą przekazu myśli mojego skołatanego mózgu i nie ma za celu obrazę jakiejkolwiek jednostki a jedynie popisanie sobie tak o, bez celu i ładu.

Dla tych co marudzą jedynie, narzekają i przekonują innych jaki to Altaron jest "słaby", choć grają tu, piszą te swoje brednie na forum i próbują osiągnąć nie wiadomo co:


Powiem wprost - hipokryzja i obłuda przelewa się przez to forum niczym kał z małego wiaderka, do którego narobił duży hipopotam, po zażyciu leku przeczyszczającego.

Jeśli komuś ten Projekt rzeczywiście by się nie podobał - to by tu nie grał.
Jest jednak tak, że ludzie tu grają, bo... chcą grać. Nikt ich nie zmusza. Mimo iż piszą te swoje farmazony wciąż i wciąż, aż do porzygu nosem, to tu grają i grać będą.
Chyba, że ktoś jest chory psychicznie i raczy się masochizmem.

Bo wiecie, w normalnej, zdrowej społeczności byłaby grupa hejterów, jasne. Tylko tutaj ta grupa stanowi większość i przez to zdominowała forum stwarzając niezrozumiałe wrażenie, jakoby to oni mieli racje. Ci hejterzy. Widzicie patologie?
Wy nie umiecie dyskutować. Wysuwać odpowiednich propozycji. Pomagać. Umiecie tylko opluwać gównem. To Wam wychodzi aż nader dobrze.

Mógłbym pisać dalej, ale mi się nie chcę. Od dłuższego czasu nie pisze już postów, jak dawniej, by naprostować pewnych użytkowników i wytknąć im ich absurdy, ale tak o, hobbystycznie. Dlatego tu zakończę swoje dywagacje na temat gówna jakim obecnie jest forum Altaronu a raczej pewne grono użytkowników.

Zaczynam się już gubić, bo nie wiem o co chodzi tym hejterom. Co chcą osiągnąć? Czemu reprezentują sobą taki poziom? A może to ze mną coś nie tak?

__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin