Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-05-15, 23:17   #21
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Tasker to prymitywny bot. Jitbit Macro Recorder przewyższa pierwsze tibijskie boty. Jedna z gildii na pvp stosowała typowego bota. Non pvp stosowało zupełnie inne programy niż pvp. Każda gildia miała własne i ludzie w jej obrębie wymieniali się skryptami. Doskonale Pan wie kto takowe skrypty tworzył i ile osób zostało skasowanych wcześniej za używanie ich będąc afk. Kary są wysokie właśnie ze względu na używanie botów z premedytacją.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:23   #22
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Cóż, tu się Pan myli. Otóż nie wiem kto tworzył skrypty, nie wiem też, które osoby miały taskery. Wiem tylko że 2 osoby dostały bana totalnie niesłusznie i swoje zdanie zachowam.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:25   #23
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Również sądze, że kasacja konta to trochę przesada jak na pierwszy taki mass ban po restarcie. Jestem za tym, żeby kara została wyjątkowo złagodzona - zależna od tego w jakim stopniu został ów bot wykorzystany.

Piszę to jako osoba, która nie używała żadnego wspomagacza.
Graata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:31   #24
drain1212
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 1
Domyślnie

@up Totalny brak litosci dla wspomagaczy !!!! ;P
drain1212 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:35   #25
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Altrel, może inaczej podejdę do tematu. Popatrz teraz na cale społeczeństwo Altaronu i osoby, które jednak cały ten czas jak nawet używały taskera to siedziały przy pc i patrzyły w ekran po 10h+. Używanie tego było po to, by osoba, która grała w Altaron mogła uczyć się np do matury. Jestem pewien, że każdy by się zgodził na złagodzenie kary (mowa o graczach, którzy owego oprogramowania nie używali).

Osoby o których zaś wypowiadam się ja, dostały delete za włączenie tego na niespełna 1 sekundę, gdzie użycie taskera było nawet niemożliwe. Nie było to użycie z premedytacją i nie ma co tego porównywać do morderstwa, bo wg mnie waga jednego i drugiego jest taka jak porównanie ziarnka piasku do galaktyki. Myślę, że warto byłoby posłuchać się społeczeństwa, bo przez taki zabieg, gdzie delete poleciał dla wielu osób praktycznie za nic (tylko kilka używało tego pełną parą) trochę osób zrezygnowało z gry. Nikomu się nie chce poświęcać 200 godzin na ponowne odrobienie tego wszystkiego. Myślę, że z racji iż jest to pierwszy massban, może to być nauczka dla wszystkich botujących, ale na miłość boską, ograniczcie to do 1 miesiąca tak jak to kiedyś robiliście, a nie kasujcie odrazu postacie z 100+ poziomami.
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:36   #26
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał drain1212 Zobacz post
@up Totalny brak litosci dla wspomagaczy !!!! ;P
Niby tak, ale nie ma się z kim bić i zaczynamy się nudzić.
Graata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:40   #27
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

W massbanie skasowanych zostało 12 kont. Przed massbanem od startu serwera - ponad 50 kont. Gdyby sprawdzanie trwało przykładowo 2 miesiące, a nie 10 dni zapewne zamiast 12 skasowanych zostałoby ponad 30-40 kont. Jakiekolwiek zmienianie kary spowodowałoby lawinę odwołań wcześniejszych 50 skasowanych kont, dodatkowo zniechęciłoby do gry znaczną część uczciwie grających. Głosy za i przeciw złagodzeniu podzieliłyby się na równo pomiędzy uczciwych Graczy, a kolegów skasowanych.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 15-05-15 o 23:47
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:50   #28
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Tu nie chodzi o koleżeństwo Altrel. Możesz spróbować zrobić ankietę, zobaczysz czego chce LUD (jak to w starożytności bywało :O) i stwierdzisz czy warto robić dekapitację czy wystarczą więzienie na 30 dni. Zrób to na zasadzie większości bezwzględnej - 50%+1 albo minimum 60% popierających i zdecyduj co byłoby lepsze. Rozumiem, że człowiek nie jest aż tak mądrą istotą i popełnia błędy, ale czy najsurowsza kara za jeden występek nie jest zbyt duża?
Sacred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-05-15, 23:53   #29
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Nie jestem kolegą skasowanych, raczej ich wrogiem bo od nas otrzymały bodajże 2 osoby delete, z którymi nawet nie zdążyłem zamienić słowa bo otrzymały niedawno slota na vc.

Proszę zauważyć jakie skutki wywołały kasacje tych 12 kont. Zero akcji, zero wojen. (BRAK DRESZCZYKU, no wiecie, tego na expie xD). Nie ma kogo bić. Sama arena nie wystarczy...
A RPG playerzy z nas marni.
Graata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-05-15, 00:04   #30
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Napisałem już, że byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do osób, które otrzymywały kasacje kont od startu serwera do maja, a takich osób jest znacznie więcej niż tych skasowanych w massbanie.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin