Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-12-12, 16:37   #1
Virtuozo
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie Skillowanie Łucznika PVP/NON PVP .

O umiejętnościach łucznika słów kilka (PVP/NON PVP) .

1)-Wielu początkujących graczy (I nie tylko początkujących) nie zdaje sobie sprawy z wagi umiejętności i ich roli w życiu każdej postaci .
Oczywistą sprawą jest że im większy posiadamy skill który jest głównym przelicznikiem do DMG naszej postaci tym większa szansa na przebicie pancerza , ominięcie tarczy i (co najważniejsze) większa wartość odebranych punktów obrażeń które posiada nasz przeciwnik (Potwór lub inny gracz) .
- Lub w jak w przypadku obrony tarczą im większa wartość tejże umiejętności tym większy procent szans na zablokowanie uderzenia (Co w cale nie jest zależne od potencjalnego DMG wymierzonego w naszą stronę , przyjmujemy cały cios na tarcze a nie tylko pochłaniamy część jego wartości , jak się mogło niektórym wydawać ). Oczywiście używanie tarczy w przypadku Altarońskiego łucznika jest nie opłacalne . W Altaronie przedstawiciele naszej profesji używają dwuręcznych łuków lub kusz .

2)W przypadku łucznika zaleca się ręczne trenowanie do 70/75 walki na dystans (tarcze przy trenowaniu nosimy lecz nie przejmujemy się jej wzrostem umiejętnościowym ) . Później już expimy na sucho bez rozdawania punktów nauki(PN) i trenowania . PN rozdajemy od około 60-70 poziomu .

3)Serwer NON-PVP :
-W przypadku gdy mamy 10 poziom i zastanawiamy się jak expić lub trenować , bardzo opłacalna jest ekspansja na gobliny , zbieranie z nich kamyków (nie zbędnych do trenowania) .
a) Gdy mamy już troszkę kamyczków , udajemy się na "czerwie" . (Od wartości umiejętności początkowej do 65. I od poziomu 10 do uzyskanej zakładanej wartości skill (65) .

-Inwentarz : kilka mikstur leczenia , jedzenie , tarcza , kamyki , przynajmniej 2 paczki (lub inne przedmioty mogące służyć oddzieleniu od nas potworów , ponieważ tylko ćwiczenie z dwoma przeciwnikami jest efektywne )
-Sposób : Mikstury leczenia przydatne w sytuacjach kryzysowych , musimy dbać o najedzenie i spalanie many (Najczęściej przy takim systemie i nie wielkim poziomie spalamy ją lecząc się ) , zakładamy tarczę (obojętnie jaką oczywiście z większą obroną bardziej pomocna) , na drugą rękę zakładamy kamyczki . Oddzielamy się paczkami w taki sposób żeby biły nas tylko dwa czerwie i uderzamy w czerwia z kamyków na systemie obronny "tzw.tarcza" (full atak , zbalansowany , obronny) . Kiedy czerw ma czerwone HP zmieniamy go na tego z większą ilością życia (Kiedy obydwie kreatury mają krytyczny poziom dobijamy je i zmieniamy na "świeże" . W ten sposób poświęcając wiele czasu dobijamy nasze "65".

b)Gdy mamy już 65 skilla , należy troszkę popracować nad poziomem , zwiększyć opancerzenie postaci i od około 25 poziomu naszym następnym celem będą "Szlamy" .
Wyższy poziom jest wymagany gdyż szlamy to silniejsze potwory od czerwi , mogą nas uśmiercić .
-Inwentarz podobny jak w przypadku "a" lecz zalecane jest więcej mikstur leczenie i many oraz DUŻO WIĘCEJ jedzenia gdyż szlamy nie zostawiają po sobie ŻADNYCH przedmiotów . Warto też nauczyć się czaru "Antidotum" które jest naszą odtrutką .
-Strategia również podobna lecz z jedną ważną uwagą : Szlamy to potwory które w większości są summonami tzw."Matki" która ożywia "dzieci" . Dzieci i Matka tworzą coś na wzór organizmu który żeby uśmiercić trzeba znaleźć jego matkę i jej zadać śmiertelny cios . Dzieci mają tyle samo PŻ i DMG co matka lecz nie zostawiają po sobie pkt Doświadczenia . Dlatego przypatrujemy się która to matka (świeci się podczas ożywania dzieci) i staramy sie jej nie zabijać podczas trenowania i celujemy w jej dzieci które w logicznej kolei rzeczy są prawie nie ograniczone . Matkę zabijamy w sytuacji krytycznej . W taki oto sposób dobijamy 70-75 umiejętności i możemy cieszyć się efektownym expieniem .

4)PVP : Bierzemy zaufanego gracza , zakładamy z nim drużynę , stajemy (Na przykład) przed depozytem i atakujemy się "na tarczy" z kamieni lub (w przypadku wojownika) innej broni o niewielkim ataku . Staramy się sobie zadawać blood hity , być najedzonym , spalać manę i nie zabić swojego towarzysza :) W ten sposób możemy trenować nie ograniczoną ilość czasu (oczywiście zależnie od drugiej osoby , choć może nas być więcej niż dwóch ) . Przy niewielkiej dozie ostrożności po krótszym czasie niż w przypadku potworów możemy cieszyc się wytrenowaniem :) . OCZYWIŚCIE sposób pierwszy na serwerach PVP też jest możliwy do zastosowania , aczkolwiek mniej wygodny .

5)Dziękuję , mam nadzieję że okazałem się pomocny .



UWAGA !! Należy pamiętać że postać lub potwór na którym trenujemy musi zostać przez nas "przebity" co najmniej raz na 30 UDERZEŃ (Przebity czyli zraniony , tzw."Blood hit" . NIE TYCZY SIĘ TO : Ciosów przyjętych przez potwora/gracza na tarcze (Chmurka) lub pancerz (Animacja odparcia ciosu, 3 kreski ) . Inaczej licznik umiejętności po 30 uderzeniach się zatrzymuje .
To samo dotyczy się naszej tarczy , musimy zostać zranieni przynajmniej raz na 30 uderzeń inaczej licznik obrony tarczą się zatrzymuje . (Jeśli przeciwnik nas nie rani należy zdjąć wybraną część opancerzenia , najlepiej obuwie +spodnie lub hełm +spodnie ) .

Należy przestrzegać tych zasad aby trenować efektywnie .
Virtuozo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-12-12, 16:45   #2
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Jak dla mnie dno. Usuń to i zrób coś bardziej czytelnego.
PS. Nie wiem jak innych ale mnie irytuje jedna rzecz. "Skill" zamiast poziom walki dystansowej itd. Przerób to proszę. ; c
PS. Co do łucznika na npvp. Nie opłaca się iść na gobliny to strata czasu. Włócznie, pełna obrona i bijemy czerwie ; )
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-12-12, 17:00   #3
Dresiarz
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 63
Domyślnie

Dodaj jakieś zdjęcia... bo tak to mi sie nawet czytać nie chce. I zrób to wszystko bardziej przejrzyste
Dresiarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-12-12, 17:05   #4
Virtuozo
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie

Starałem się za szybko to wszystko ująć może na raz lecz nie wydaje mi się żeby to nie było przejrzyste . A co do tego "skill" to starałem się używać go jak najrzadziej . Ale ciągłe powtarzanie "wartość walki na dystans" jest nużące .
Virtuozo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-12-12, 18:06   #5
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Trenowanie z ludźmi przy użyciu kamieni to przesąd.
Można już spokojnie trenować z innymi używając włóczni na pełnej obronie (przeciwnik, jeśli ma słabą tarczę, leczy się od czasu do czasu), od 25 poziomu tarczy praktycznie nie trzeba się leczyć w czasie takiego treningu. Dodatkowo w przypadku elementalistów warto dobić odpowiedni poziom, by podczas treningu móc robić sobie runy ładunku np. ziemi (przydatne na cyklopach).

Najlepsze żarcie na trening to smocze steki, które można czasem kupić od graczy lub zebrać na wiwernach. 100 steków może starczyć na wbicie 70 poziomu dystansu.

Dodatkowo napisz, czy ekwipunek zwiększający dystans wpływa na tempo jego nabijania
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-12-12, 07:08   #6
9891404
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 285
Domyślnie

mi sie tam fajnie czytało ^^ jak sie starałeś to cool ;D
9891404 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-12-12, 12:32   #7
mikus
 
Avatar mikus
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 195
Domyślnie

^Podejzane... :>
Nawet nie czytalem, wszyscy chca kilka dni pacca.. W chyba 3 poradnikach jest napisane jak to robic (w moim nie jest to dokladnie bo nie o tym jest poradnik).

@Edit
1.Spojrzalem... slow kilka? Jaja sobie robisz :D?
2.Skill do 75? Ja skillowalem do 60... Pny na 60-70? rozdawalem na 50 i bylo spoko. Wyposazenie na gobilny? To chyba wiadome.
__________________
Było ich 10, a ja ich okrążyłem zbanowałem.

Chuck Norris Sg Merv

Ostatnio edytowane przez mikus ; 12-12-12 o 12:44
mikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-01-13, 18:30   #8
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Popraw to o czym wspomnieli gracze powyżej, a może coś z tego będzie.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-13, 02:35   #9
Jasprytek
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 2
Domyślnie

Najlepiej to odrazu iść na krasnoludy... Dużo kasy i exp.
Jasprytek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-13, 14:37   #10
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jasprytek Zobacz post
Najlepiej to odrazu iść na krasnoludy... Dużo kasy i exp.
Na krasnoludy to już średnio wyskillowanym, by nie zostać zabitym od szeregowców...

@topic
- Brak zdjęć
- By umiejętność blokowania tarczą szybciej rósł trenujemy z 2 potworkami (ważne dla wojownika 1h)
- Jak wspominasz o goblinach to można także na nich zacząć przygodę z trenowaniem, bo na tym 10 poziomie to raczej dużo nie udźwigniemy tych kamieni, a jeszcze włócznie na zapas by się zdały, o jedzeniu nie wspominając...
- Brak spacji, wstępów do "nowych myśli"

Poradnik taki sobie. Miałem zamiar sam napisać taki dla wojów i łuczników ale zdjęć nie chce mi się robić xP choć zmotywowałeś mnie do jego tworzenia :) także zobaczę. xD
Arkadiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin