Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 31-12-12, 09:09   #1
ordzinal
 
Avatar ordzinal
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 13
Domyślnie Kostka Transmutacji

Witam,
Nie będę się rozpisywał, bo nie każdemu chce się czytać :P
Mój pomysł polega na tym, aby w owej kostce zrobić zależność ulepszania broni surowcami od zręczności.
Aktualna szansa na powodzenie wynosi 50 %, tyle co ulepszanie zwykłym zwojem, w dodatku może się spalić.
Według mnie jest to dobry pomysł, zręczność w końcu odgrywałaby dość kluczową rolę.
Gdyby to zostało wprowadzone, ludzie odczuwaliby lepsze korzyści i radość z bycia alchemikiem.
Co wy na to?

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 12:35
ordzinal jest nieaktywny  
Stare 31-12-12, 10:28   #2
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Wtedy trzeba by zmniejszyć szanse ulepszenia dla ludzi z małą zręcznością, albo dla łowiących ryby tworzenie dobrych broni byłoby zbyt proste, przez co bronie straciłyby na wartości. Niech jest jak jest
Uiop jest nieaktywny  
Stare 31-12-12, 10:48   #3
ordzinal
 
Avatar ordzinal
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 13
Domyślnie

@Up
Jak łowisz ryby to nie wbijasz zręczności ;x
Poza tym dawniej było 20 % szansy na spalenie i po przejściu na 50 % ceny właściwie się nie zmieniły :P
ordzinal jest nieaktywny  
Stare 31-12-12, 10:51   #4
Gawenhar Nightmare
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 2
Domyślnie

Według mnie bardzo dobry pomysł, jestem za. :)
Gawenhar Nightmare jest nieaktywny  
Stare 31-12-12, 13:19   #5
dorota539
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 1
Domyślnie

Jak się łowi ryby to zręczność też rośnie ,proszę zakup wędkę i sobie zobacz.!
dorota539 jest nieaktywny  
Stare 15-01-13, 14:16   #6
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Tak rośnie, że na 70 skillu 10% wbijam na złowieniu 1,5k ryb. Zajebiście szybko...
Śliski jest nieaktywny  
Stare 28-01-13, 17:15   #7
Rusa Alium
 
Avatar Rusa Alium
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 8
Domyślnie

Jak nie chce Ci się łowić bo za wolno rośnie, to zrywaj jagody, obrywaj liście i gałęzie z drzew, kwiaty z krzaków czy kwiaty z ziemi (możesz to robić praktycznie wszędzie i w drodze dokąd kol wiek). Ludzie nie wszystko Wam urośnie od ruszenia czegoś 2 razy..
Rusa Alium jest nieaktywny  
Stare 28-01-13, 17:44   #8
majster.bro
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 8
Domyślnie

@up - nie rób z innych tkz. n00bów.. Przeczytaj raz jeszcze powyższe posty, bo raczej ich nie rozumiesz... :s I wgl post nie trzyma się topica. Wg mnie pomysł dobry. Tylko... ja bym zrobił tak: gracz z np. 10 skillem miałby 20 procent, a z 70 skillem miałby z 60 procent.
majster.bro jest nieaktywny  
Stare 28-01-13, 18:09   #9
smoku71
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 24
Domyślnie

@Offtopic:
Cytat:
Napisał majster.bro Zobacz post
@up - nie rób z innych tkz. n00bów.. Przeczytaj raz jeszcze powyższe posty, bo raczej ich nie rozumiesz... :s I wgl post nie trzyma się topica.
Nie wiem, co oznacza "tkz.", ani gdzie Ty widzisz, żeby ktoś z kogoś "nOOba" robi.
Zacznij czytać posty, zamiast hejtować.

W uproszczeniu: post którego nie zrozumiałeś oznaczał "nie narzekaj!" a utrudnieniem mogłybyć dla Ciebie ew. podane proste argumenty (wow!).

Zobacz, gdzie się offtop zaczął i gdzie kończy.

@Topic:
Co ma tak naprawdę zręczność do transmutacji?

Na chwilę obecną dzięki wyższej zręczności, masz większe prawdopodobieństwo pozyskania różnych składników (przytoczone liście, gałązki, kwiaty, itd). Jeżeli przełożycie to na 90% szans pozyskania łap górskiego trolla, czy piór gryfa, to chyba nie jest "niewiele"...

Co do kostki, to bez sensu byłoby podwyższanie prawdopodobieństwa, bo są osoby które dzięki podbiciu broni kostką i zwojami już mają broń podniesioną na +9!

Tym sposobem można szybko zarżnąć gospodarkę, bo po co mi kupować, nową droższą broń, jak zrobię alche~ i nie dość, że nazbieram przy okazji full kasy ze skór, piór, łap, itd, to jeszcze zboostuje sobie broń, raz, na +11 i nie będę musiał, przez kolejne 20-30 poziomów, musiał nic kupować...

Obecna opcja, wcale nie jest zła. Optymalnie (opłacalnie i bezpiecznie) jest próbować kostką do +3 i tyle samo zwojem. W wypadku wprowadzenia proponowanego, przez Was rozwiązania, ceny ulepszanej broni poleciałby na ryj, ze względu na większe prawdopodobieństwo powodzenia.
smoku71 jest nieaktywny  
Stare 28-01-13, 18:27   #10
Rian
 
Avatar Rian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 202
Domyślnie

@up
A potem sprzedasz tą broń i będziesz miał w ch@j kasy :D

Pomysł niepotrzebny, nie popieram.
Rian jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin