Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-10-18, 11:10   #11
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie wiem ile jest %, nie mam dostępu do takich danych. Ale tak jak pisałem - na 10 przedmiotów na SPVP (królewskich mieczy) ulepszyłem 2 na +1 i 2 na +2 zanim się połamały.
To nadal nie jest 50% poza tym to za mała próba aby była reprezentatywna.
Poza tym 50% to i tak duża szansa na złamanie broni.
Sam na Test serwerze testowałem kostkę u udawało się zrobić +3, +4. Przy czym na +3 potrzebowałem 10-12 broni, a +4 udało się chyba raz.

Nie zdziwiłbym się gdyby rozwiązania z test serwera nie były przełożone 1 do 1.
Przykładem są zmiany w czarach potworów jakich nie było na teście.
Była propozycja na forum żeby były jakieś specjalne stale albo żeby dokładać coś ekstra do kostki żeby broń się nie łamała.

PS Ktoś tu lubi jak wszystko w grze się łamie i psuje. W końcu nie może być za łatwo.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 11:28   #12
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
Kolejne 12 "ulepszen":
miecz krolow 0>+1 >potem spalilo
miecz krolow +2 spalilo
miecz krolow z 0 na +1 spalilo
upadly miecz z +0 na +2 wpadlo potem spalilo
upadly miecz z 0 na +1 wbilo potem spalilo
pozostale 3 podejscia spalilo byly to kamienne miecze (xD)

grysik samemu robil 3 podejsc navarog tez okolo 3 zydy robily z 3-4 okolo calym teamem ja robilem lacznie 13-14 + te teraz przy ok.. 30 probach weszly tylko 4 razy

CZTERY RAZY na 30+ prob strzelam ze jest szansa okolo 10% moze 15% to jest jakis zart nikt nie bedzie ulepszal bo po co? +2 cudem zrobi i tyle rozumiem ze zwoje maja chore przeliczniki bo sa blogoslawione i nie pala broni ale dlaczego kostka ma miec tak niska szanse skoro bylo 50% i nikt nie narzekal ktos zrobil +5 w kostce +4 zwojami i sprzedawal taka bron komus za grube talary przynajmniej bylo co robic w grze
Nie mów o 30 próbach, skoro w tym teście podajesz niby 12, ale tak naprawdę 8 przedmiotów (3 królów, 2 upadłe, 3 kamienne).
Z tego 5 udało Ci się wbić na +1, a z tych 5 dwa na +2.
Wygląda na to, że szansa to jakieś 30-40%. Postaram się dowiedzieć ile dokładnie.

Cytat:
Napisał Makon Zobacz post
Dlatego chyba propozycja która kiedyś tu czytałem z jakimś super stalami maja chyba sens. Przynajmniej byś nie palił broni a tylko spadała -1. Albo zmienic % ale w to tez watpie :p
No była. Podpytam o ten temat. Nie sądzę, by to jednak zmieniło kwestię ulepszania w jakimś większym stopniu.

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
To nadal nie jest 50% poza tym to za mała próba aby była reprezentatywna.
Poza tym 50% to i tak duża szansa na złamanie broni.
Sam na Test serwerze testowałem kostkę u udawało się zrobić +3, +4. Przy czym na +3 potrzebowałem 10-12 broni, a +4 udało się chyba raz.

Nie zdziwiłbym się gdyby rozwiązania z test serwera nie były przełożone 1 do 1.
Przykładem są zmiany w czarach potworów jakich nie było na teście.
Była propozycja na forum żeby były jakieś specjalne stale albo żeby dokładać coś ekstra do kostki żeby broń się nie łamała.

PS Ktoś tu lubi jak wszystko w grze się łamie i psuje. W końcu nie może być za łatwo.
Zetix, ta mechanika to dodatek dla ambitnych. Testowana na SPVP, nie na teście. To czy 50% to dużo czy mało jest kwestią subiektywną, nie obiektywną.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 12:09   #13
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

A tak przy okazji skoro te bronie się łamią to dlaczego nie można ich wyciągnąć z kostki złamanych i np u kogoś lub z powrotem w kostce w jakiś sposób naprawiać (Udało się naprawić/ Obrócił się w pył ). Może coś z wykorzystaniem odłamków metalu i kawałków żelaza.

@Catton mówisz o dodatku dla ambitnych ? Bardzo to ambitne wkładać ciężko zdobytą i bardzo drogą broń, dołożyć hartowane stale/rudy żelaza (których wiecznie mało) i łamać.
Bardzo to ambitne biorąc pod uwagę jaki wpływ na hit ma atak broni. (Podobno największy wpływ ma Skill). W tej chwili to się wydaje zwyczajnie głupie. Można tego popróbować na jakiś Smoczych Tasakch czy tym podobnych.
Może się nie znam ale takie mam odczucia.

PS Co tam z Misją na zwoje ?

Ostatnio edytowane przez Zetix ; 08-10-18 o 12:32
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 13:32   #14
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie mów o 30 próbach, skoro w tym teście podajesz niby 12, ale tak naprawdę 8 przedmiotów (3 królów, 2 upadłe, 3 kamienne).
Z tego 5 udało Ci się wbić na +1, a z tych 5 dwa na +2.
Wygląda na to, że szansa to jakieś 30-40%. Postaram się dowiedzieć ile dokładnie.



No była. Podpytam o ten temat. Nie sądzę, by to jednak zmieniło kwestię ulepszania w jakimś większym stopniu.



Zetix, ta mechanika to dodatek dla ambitnych. Testowana na SPVP, nie na teście. To czy 50% to dużo czy mało jest kwestią subiektywną, nie obiektywną.
Biore pod uwage wszystkie proby na serverze dokonane a dopiero wczoraj cos "drgnelo" gdyby ta szansa byla 30% to wydaje mi sie ze jednak przy 30+ podejsciach na CALY SERVER byloby wiecej powodzen niz 4 po prostu na poczatku tego nie liczylem bo zakladalem ze przy 6-7 probach moglem miec pecha a dopiero jak mi navarog/grysik/pepeszka powiedzieli ze tez probowali po 2-4 itemy kazdy robic bez powodzenia to rozpoczalem liczenie


Ponawiam pytanie dlaczego zostalo to zmienione? Mysle ze informacja o obecnej szansie na ulepszenie w kostce gdy zostala tak drastycznie zmieniona (z 50% do ok. 10-15) powinna sie swiecic oczojebnym kolorem na glownej stronie altaronu


Osobiscie czuje sie oszukany bo pierwsze bronie ktore wrzucalem do kostki kupowalem od ludzi za dosyc duza cene (poczatek servera bronie typu miecz krolow/katy/szpony) gdybym od poczatku wiedzial ze szansa jest tak niska to NIGDY bym nie kupowal szponow po 25+ talarow tylko czekal grzecznie na bron z bossa

Ostatnio edytowane przez Bryndzaarron ; 08-10-18 o 13:40
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 14:16   #15
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Wydaje mi się, ze powinniśmy przeprowadzić badanie na większej próbie (np. 1000) na serwerze spvp. Potrzebny tylko chętny alchemik do ulepszania. Skladniki I przedmioty i spokojne miejsce postaram sie załatwić.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 15:14   #16
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
A tak przy okazji skoro te bronie się łamią to dlaczego nie można ich wyciągnąć z kostki złamanych i np u kogoś lub z powrotem w kostce w jakiś sposób naprawiać (Udało się naprawić/ Obrócił się w pył ). Może coś z wykorzystaniem odłamków metalu i kawałków żelaza.

@Catton mówisz o dodatku dla ambitnych ? Bardzo to ambitne wkładać ciężko zdobytą i bardzo drogą broń, dołożyć hartowane stale/rudy żelaza (których wiecznie mało) i łamać.
Bardzo to ambitne biorąc pod uwagę jaki wpływ na hit ma atak broni. (Podobno największy wpływ ma Skill). W tej chwili to się wydaje zwyczajnie głupie. Można tego popróbować na jakiś Smoczych Tasakch czy tym podobnych.
Może się nie znam ale takie mam odczucia.

PS Co tam z Misją na zwoje ?
Nie można ich naprawiać, bo gdyby było można, to szansa na złamanie musiałaby być nieporównywalnie większa. Chodzi o pozbywanie się tych przedmiotów, o ryzyko, a nie naprawianie ich znikomym kosztem.

Owszem, to dość ambitne. Atak broni ma wpływ na DMG, wydaje mi się, że dość wyraźnie widać różnicę. Mając 20 smoczych tasaków jesteś w stanie spokojnie zrobić +3 kostką. Do tego dołóż zwoje - będzie +7/+8, czyli odpowiednik pogromcy smoków/błogosławionej klingi. Kiedy polujesz na smokach, to 20 smoczych tasaków nie jest astronomiczną liczbą. Kiedyś ulepszanie kostką było bardzo popularne, dzisiaj ta popularność spadła ze względu na wbudowane bonusy w broniach oraz zróżnicowanie broni na wyższe poziomy.

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
Biore pod uwage wszystkie proby na serverze dokonane a dopiero wczoraj cos "drgnelo" gdyby ta szansa byla 30% to wydaje mi sie ze jednak przy 30+ podejsciach na CALY SERVER byloby wiecej powodzen niz 4 po prostu na poczatku tego nie liczylem bo zakladalem ze przy 6-7 probach moglem miec pecha a dopiero jak mi navarog/grysik/pepeszka powiedzieli ze tez probowali po 2-4 itemy kazdy robic bez powodzenia to rozpoczalem liczenie


Ponawiam pytanie dlaczego zostalo to zmienione? Mysle ze informacja o obecnej szansie na ulepszenie w kostce gdy zostala tak drastycznie zmieniona (z 50% do ok. 10-15) powinna sie swiecic oczojebnym kolorem na glownej stronie altaronu


Osobiscie czuje sie oszukany bo pierwsze bronie ktore wrzucalem do kostki kupowalem od ludzi za dosyc duza cene (poczatek servera bronie typu miecz krolow/katy/szpony) gdybym od poczatku wiedzial ze szansa jest tak niska to NIGDY bym nie kupowal szponow po 25+ talarow tylko czekal grzecznie na bron z bossa
Czekam na odpowiedź w kwestii tego ile jest obecnie. Ty mi powiedz proszę w którym miejscu jest napisane, że szansa na ulepszenie to 50%. Niestety nie wierzę pozostałym próbom i informacjom o 18 niepowodzeniach z prostego względu - sam wykonałem ich kilkadziesiąt, szansa na ulepszenie moim zdaniem kształtuje się w okolicach 30% (0,3). Jeżeli uważasz, że było 18 prób bez ulepszenia na +1, to szansa na taki przypadek wynosi jakieś 0,7^18 ~~ 0,16%. Nawet przy 15% szans na ulepszenie 18 podobnych wyników z rzędu jest nieprawdopodobne.

EDIT:
Wzór obecny na ulepszanie w kostce to
Sukces jeżeli rand(1,12) <= 5
Czyli jakieś 41,(6)%
Pozostałe parametry nie wpływają na szanse ulepszenia.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 16:29   #17
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Do FAQ z tym od razu, ale najpierw bym zmienił ta 5 na 6 czyli 50/50.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 18:03   #18
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie można ich naprawiać, bo gdyby było można, to szansa na złamanie musiałaby być nieporównywalnie większa. Chodzi o pozbywanie się tych przedmiotów, o ryzyko, a nie naprawianie ich znikomym kosztem.

Owszem, to dość ambitne. Atak broni ma wpływ na DMG, wydaje mi się, że dość wyraźnie widać różnicę. Mając 20 smoczych tasaków jesteś w stanie spokojnie zrobić +3 kostką. Do tego dołóż zwoje - będzie +7/+8, czyli odpowiednik pogromcy smoków/błogosławionej klingi. Kiedy polujesz na smokach, to 20 smoczych tasaków nie jest astronomiczną liczbą. Kiedyś ulepszanie kostką było bardzo popularne, dzisiaj ta popularność spadła ze względu na wbudowane bonusy w broniach oraz zróżnicowanie broni na wyższe poziomy.



Czekam na odpowiedź w kwestii tego ile jest obecnie. Ty mi powiedz proszę w którym miejscu jest napisane, że szansa na ulepszenie to 50%. Niestety nie wierzę pozostałym próbom i informacjom o 18 niepowodzeniach z prostego względu - sam wykonałem ich kilkadziesiąt, szansa na ulepszenie moim zdaniem kształtuje się w okolicach 30% (0,3). Jeżeli uważasz, że było 18 prób bez ulepszenia na +1, to szansa na taki przypadek wynosi jakieś 0,7^18 ~~ 0,16%. Nawet przy 15% szans na ulepszenie 18 podobnych wyników z rzędu jest nieprawdopodobne.

EDIT:
Wzór obecny na ulepszanie w kostce to
Sukces jeżeli rand(1,12) <= 5
Czyli jakieś 41,(6)%
Pozostałe parametry nie wpływają na szanse ulepszenia.
Kiedys w altaronie ludzie robili odkarzacze +6 +9 +10 nie wiem skad info bylo o 50% ale kazdy to powtarzal wiec zakladam ze ktos kiedys spytal administracje stad to info


Obecnie zrobienie broni +3 jest porownywalne do wbicia zwojami +5 super ze jakis smoczy tasak zrobisz +3 i dorowna jakiemus tam itemowi ale zobacz jak to wyglada przy broni 2h gdzie 1 ataku =/= 1 atak w 1h broni


Jeszcze wpierdole z 40 broni skoro 41% szans jest to powinno mi wreszcie cos wejsc na +4 nie?
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-10-18, 18:06   #19
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
Kiedys w altaronie ludzie robili odkarzacze +6 +9 +10 nie wiem skad info bylo o 50% ale kazdy to powtarzal wiec zakladam ze ktos kiedys spytal administracje stad to info


Obecnie zrobienie broni +3 jest porownywalne do wbicia zwojami +5 super ze jakis smoczy tasak zrobisz +3 i dorowna jakiemus tam itemowi ale zobacz jak to wyglada przy broni 2h gdzie 1 ataku =/= 1 atak w 1h broni


Jeszcze wpierdole z 40 broni skoro 41% szans jest to powinno mi wreszcie cos wejsc na +4 nie?
Powinno - masz teoretycznie 2,82% szans na wbicie +4.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin