Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-01-13, 23:37   #1
Eternal
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie Hity rycerza 2h

Witam
Przez zmiany wprowadzone jakis czas temu, obrazenia zadawane przez rycerza uzywajacego broni dwurecznych zostaly zwiekszone. I fajnie, gra idzie w dobrym kierunku... niestety, zawsze jest jakies 'ale'.
Mimo zwiekszenia hitow, rycerz 2h nadal nie odgrywa zadnej sensownej roli w kilkuosobowych polowaniach. Do blokowania - z oczywistych powodow - lepiej nada sie rycerz 1h, natomiast mag i lucznik zadaja o wiele wieksze obrazenia.
Slythia w ktoryms z tematow napisala, ze rycerz 2h ma atak wiekszy o 25%, a obrone mniejsza o 40% w stosunku do rycerza 1h.
Uwazam, ze rozsadnie byloby jeszcze bardziej zwiekszyc obrazenia zadawane przez rycerzy 2h. Wtedy mogliby oni pelnic funkcję dps'a, do ktorej zapewne zostali stworzeni.
Mozna zwiekszyc zadawane przez nich minimalne obrazenia. Np wzor na MINIMALNY hit bylby "skill+level+atak broni/3". Oczywiacie ten wzor to tylko przyklad, mozna go oczywiscie zmienic.

Prosze nie pisac postow, w ktorych wysmiejecie moja propozycje, tylko ze wzgledu na moj niski pozion doswiadczenia. Propozycje dodaje nie tylko ze wzgledu na wlasne obserwacje, ale takze na rozmowy z innymi graczami.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 08:02
Eternal jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 08:46   #2
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Pomyśl nad wzorem :p Przykładowo 70 skill + 100 lvl + 70 ataku = 240|| 240 : 3 = 80
Fajny hit minimalny na 100 lvlu :d i z jaką bronią...
Ja bym te 25% ataku więcej zwiększył do 30/35%. :)
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 10:36   #3
Eternal
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Tak jak juz mowilem- wzor jest do dopracowania.
Rycerz 2h powinien miec takie same, lub nawet wieksze hity niz zwiadowca. Wtedy miałby swoje miejsce w druzynie jako dps, moglby tez dobrze expic solo. Pomyslcie, co narobi wiecej szkody- ogromny, dwureczny miecz, czy kawalek drewna wystrzelony z luku? ;) I zeby zwiadowcy nie plakali- Wy i tak mielibyscie lepiej, bo podczas zdobywania doswiadczenia mozecie uciekac, a co za tym idzie, mniej obrywacie.
Eternal jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 10:41   #4
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Czyli jednym słowem zwiększenie przepaści między wojownikiem 1h, a 2h. Zauważ, że wojownik ma czary obszarowe, a łucznik takich nie posiada. Rycerz 2h jest w dobrym miejscu tylko brak mu odpowiednich czarów odróżniających go bardziej od 1h.
Didrika jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 11:28   #5
Eternal
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Co do czarow- zgadzam się.
Co do "zwiekszania przepasci"- to,ze wypadaloby zwiekszyc obrazenia z broni 2h to nie tylko moje zdanie. Bo powiedz mi Didrika, jakie jest teraz miejsce rycerza 2h podczas expienia w grupie?
Eternal jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 12:01   #6
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Hmm.. no nie wiem, nigdy nie chodziłem na hunty z rycerzem 1h :( Wolę żeby zadawał więcej obrażeń = szybszy exp i w sumie leczenie wychodzi pewnie taniej/niewiele drożej niż 1h.
Didrika jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 12:08   #7
Eternal
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

No i o to wlasnie mi chodzi, zeby 2h zadawal wieksze obrazrnia. Wiekszy minimalny hit = wiekszy sredni hit = dobry damage dealer.
Eternal jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 12:16   #8
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Głupota. Woj 2h i tak ma już wielki dps, co do zwiadowcy bije więcej bo ma mniej hp mag bije jeszcze wiecej bo ma jeszcze mniej hp, widzisz różnicę? jak dla mnie teraz podział dps jest w sam raz, w końcu zwiad mimo bardzo dużych hitów z saina, expi na jednym celu, mag bawi się w obszarówki i też mu idzie a wojowie mają rago który też nie jest zły na paru przeciwników.
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 12:30   #9
Eternal
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Wielki dps?
Rycerz 1h ma najslabszy dmg w calej grze.
Rycerz 2h ma dmg o 25% wiekszy.
Serio uwazasz,ze te 25% sprawia,ze z najslabszego, dmg zmienia sie na "wielki"?
Eternal jest nieaktywny  
Stare 24-01-13, 12:49   #10
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Trzeba umieć grać, jak zamierzasz bić po jednym potworze to powodzenia. Lurniesz 3-5 tp zabijesz je znacznie szybciej niż zwiadowca i zapewne taniej wyjdzie niż byś bił po 1. Na mniejszych lvlach może tak znacznej różnicy nie ma, ale na wyższych woj 1h jest kompletnie nieprzydatny.
Didrika jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin