Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-12-12, 16:30   #1
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie O rycerzu 2h.

Zakładam ten temat, aby uzyskać parę odpowiedzi. Liczę, że ktoś się zainteresuje w końcu i rozjaśni co nieco, bo doprawdy jestem ciekaw tego.

Po kolei. Najpierw zarzuty, potem pytania.

1. Enchanting, a czary.

Exori jest sensowne, zgoda. Ale hoxe alp, jedyne i główne narzędzie rycerza do expienia z racji na stosunkowo niski koszt many, a w miarę wysokie obrażenia, już dostaje redukcję obrażeń dzięki enchantingowi, co sprowadza się do tego, że zdecydowanie lepiej zadać jest 400 obrażeń + 350 z hoxe alp niż 200+200 i 150 z hoxe alp.
I teraz tak, zaraz padnie, że jestem noobem, bo do expienia jest odes rago. Problem jednak w:
a) to czar na jedną kratkę, co przy potworach uciekających jest terrorem.
b) kosztuje 100% many więcej, a obrażenia są porównywalne,
c) czar bije dookoła, co oznacza, że przy skupianiu się na silnych stworach sprowadza się do tego, że jednego potwora bijemy z czaru obszarowego.

Daarfa - chyba najbardziej bezużyteczny czar ever dla rycerza 2h. Nie potrafię powiedzieć jak działa graata, ale wiem, że te 2 update'y temu nie miało to żadnego znaczenia co się brało rycerzem 2h i nie wiem czy ma to znaczenie teraz, lecz jednak uważam, że powinny być ciut inne czary. No chyba, że czar odbierający 50% skilla i dający exhaust na 10 sekund działa poprawnie.

Cain - fajny czar, ale to wciąż powinno być dla tanka, a nie 2h rycerza. W końcu ten rzekomo ma być od zadawania obrażeń. Chyba?

2. Rola rycerza 2h w grze.

Powyższe 'chyba' doprowadza nas do tego jakże ważnego punktu. Jaki jest sens istnienia takiej "klasy". Uznam to za pełnoprawną klasę i zaraz porównam do wszystkiego, co w grze już jest. I od dawna zadaje sobie pytanie po co właściwie coś takiego w party?

2h, a 1h.

Rycerz 1h jest typowym tankiem i jako taki lepiej się sprawdzi przy blokowaniu silnych stworów. Większa obrona, lepiej działające czary (daarfa), tarcza. Itp, itp. co prowadzi do tego, że zbiera mniej obrażeń = mniej trzeba go leczyć = wszelaka korzyść.

2h, a łucznik.

Łucznik jest średnio ciężkim damage dealerem, który wciąż ma w miarę dużo życia i many, jest lepszy magicznie. Z obecnym patchem obrona łuka i 2h jest bardzo porównywalna, co sprowadza się do tego, że 2h mniej się leczy, zadaje mniej obrażeń, ma gorsze czary, nie ma nuke'a, nie może używać run do wzmocnienia swojego combo.
I tutaj 2h przegrywa jako "rola w party". Lepiej wziąć łucznika, niż rycerza 2h, to chyba oczywiste.

2h, a mag.

Tu nie ma absolutnie żadnego porównania. Mag duchowny jest w stanie wciąż zadać większy dmg niż wojownik, a przy okazji wyleczyć całe party.
Maga nekromanty nie jestem w stanie ocenić, nie expiłem z takim od wieków i niestety, nie chcę wprowadzić w błąd, ale podejrzewam, że wciąż ma obrażenia zdecydowanie większe od rycerza 2h.

Podsumowując: jaka właściwie jest rola rycerza 2h w party? Co ma robić, skoro nigdzie nie ma miejsca albo jest ktoś, kto sprawdzi się o wiele lepiej? Jak na grę, gdzie się nakłania wszystkich do zakładania grup w celu expienia, rycerz 2h jest zbyt nieokreślony, w moim osobistym mniemaniu.

3. Początki i expienie.

Tu się pojawia ostatni motyw, który pragnę poruszyć. Expienie. I początki gry rycerzem 2h.
Nie ma się co oszukiwać, początkowa obrona porównywalna z tą łucznika i bardzo, bardzo wolno rosnące skille sprawiają, że gra nie jest szczególnie prosta, a nawet parę czerwi staje się wyzwaniem. Na 128 poziomie, gdy inni dawno poosiągali limity zdolności, ja wciąż nie mam ani maxa w 2h, ani w magic lvlu. Czyli to, co teoretycznie miało wyrównać szansę między klasami, bo wszak rycerz 2h ma 1 skill do rozwijania, upośledziło go na tyle, że skillowanie w jakikolwiek sposób jest nierealne i śmieszne wręcz, bo gdy łucznik (też klasa z jednym skillem) jest w stanie bez rozdawania PN wbić z 70-75, o tyle rycerz 2h powyżej 45 ledwo co wbija parę % i dostaje napadu rozpaczy.
Na plus warto zaznaczyć, że tak powyżej 50-60 skilla i w okolicy zarazem 40-50 poziomu można samemu już dość wygodnie expić, a przynajmniej wcześniej tak było, teraz nie potrafię powiedzieć jak to wygląda przy różnicy obrony i innych elementów, oraz mniejszym ataku na dany poziom.

Ogólne podsumowanie:

+ rycerz 2h od biedy sprawdza się jako tank,
+ może dość dobrze expić samotnie,
+ większe obrażenia niż rycerz 1h,
+ różnorodna broń na różne lvle,

- brak czarów typowych dla 2h,
- odstaje daleko za wszystkimi innymi dmg dealerami,
- nie jest tak wytrzymały jak 1h,
- nie da się skillować, a same skille idą koszmarnie wolno,
- albo expienie z odes rago (nawet na pojedynczych stworach) albo rezygnacja z enchantingu broni na rzecz hoxe alp,

Wszystko co zostało zapisane, sprowadzam do jednego, niezwykle prostego pytania. Po co właściwie ten rycerz 2h jest?
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 16:53   #2
eloelo320
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 65
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do eloelo320
Domyślnie

Nie narzekaj, bo 2h dostał takie plusy w ostatnim czasie jakie się nie śniły. Ogólnie wojownik teraz wyszedł ponad wszystkie profesje. Co ma powiedzieć mag mimo iż jego śmiertelność to 90% a jeszcze jego dmg zostało osłabione?
eloelo320 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 17:00   #3
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Cytat:
Napisał eloelo320 Zobacz post
Co ma powiedzieć mag mimo iż jego śmiertelność to 90% a jeszcze jego dmg zostało osłabione?
Hmm!? Dmg osłabione? Kostur 200 obrażeń w potwory, a czary niezbyt były ruszane, w większości polepszane..

Co do woja 2h, pomijając alpa żywiołowe jest wszystko ok moim zdaniem, może brak tylko czarów dla wojowników 2h..
Didrika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 17:21   #4
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Winna jestem sprostowanie.

Nie jest tak,*że w momencie, gdy wojownik dwuręczny posiada miecz czy inną broń z obroną 'x' to tyle ona sumarycznie wynosi. Wzory na obrażenia są bardziej skomplikowane, jednak dla uproszenia mogę powiedzieć, że obrona rycerza dwuręcznego w aktualizacji nie zmniejszyła się o 50%, jak niektórzy sądzą patrząc na statystyki broni, lecz biorąc pod uwagę*inne czynniki jakieś 10%.

Łucznik ze względu na posiadanie kuszy czy łuku w ogóle nie posiada jakiejkolwiek obrony także twierdzenie, że jest w niej równy rycerzowi dwuręcznego jest sporym kłamstwem.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 17:29   #5
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

Dlaczego tacy ludzie jak Usain mogą wypowiadać się na forum :<<<<<<.
Od siebie dodam tylko, że rycerz, czy to 1, czy 2h jest nadal ZDECYDOWANIE najsłabszą profesją w grze, pod KAŻDYM względem.

Nie chciało mi się tworzyć tematu, więc dopiszę tutaj, iż jedyny nowy czar dla rycerza nekromanty ( efo rago ), jest kompletnie bezużyteczny, i po obejściu całej mapy, testowaniu go na każdym potworze, sprawdza się JEDYNIE, na Starszym Czerwonym Smoku, którego i tak nie da się zabić samemu, więc jednak jest totalnie bezużyteczny.
Gratuluję Wam testerów, którzy pozwalają na takie zmiany, jakie wprowadzane są w updatach.
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 17:30   #6
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agri Zobacz post
Nie chciało mi się tworzyć tematu, więc dopiszę tutaj, iż jedyny nowy czar dla rycerza nekromanty ( efo rago ), jest kompletnie bezużyteczny, i po obejściu całej mapy, testowaniu go na każdym potworze, sprawdza się JEDYNIE, na Starszym Czerwonym Smoku, którego i tak nie da się zabić samemu, więc jednak jest totalnie bezużyteczny.
Gratuluję Wam testerów, którzy pozwalają na takie zmiany, jakie wprowadzane są w updatach.
Nie da? Irvizz na non-pvp sam zabija starszego czerwonego smoka już od dawien dawna. Musisz znaleźć potwory podatne na śmierć, spokojnie - są*takie.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 18:34   #7
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
3. Początki i expienie.

Tu się pojawia ostatni motyw, który pragnę poruszyć. Expienie. I początki gry rycerzem 2h.
Nie ma się co oszukiwać, początkowa obrona porównywalna z tą łucznika i bardzo, bardzo wolno rosnące skille sprawiają, że gra nie jest szczególnie prosta, a nawet parę czerwi staje się wyzwaniem. Na 128 poziomie, gdy inni dawno poosiągali limity zdolności, ja wciąż nie mam ani maxa w 2h, ani w magic lvlu. Czyli to, co teoretycznie miało wyrównać szansę między klasami, bo wszak rycerz 2h ma 1 skill do rozwijania, upośledziło go na tyle, że skillowanie w jakikolwiek sposób jest nierealne i śmieszne wręcz, bo gdy łucznik (też klasa z jednym skillem) jest w stanie bez rozdawania PN wbić z 70-75, o tyle rycerz 2h powyżej 45 ledwo co wbija parę % i dostaje napadu rozpaczy.
Na plus warto zaznaczyć, że tak powyżej 50-60 skilla i w okolicy zarazem 40-50 poziomu można samemu już dość wygodnie expić, a przynajmniej wcześniej tak było, teraz nie potrafię powiedzieć jak to wygląda przy różnicy obrony i innych elementów, oraz mniejszym ataku na dany poziom.

Ogólne podsumowanie:

+ rycerz 2h od biedy sprawdza się jako tank,
+ może dość dobrze expić samotnie,
+ większe obrażenia niż rycerz 1h,
+ różnorodna broń na różne lvle,

- brak czarów typowych dla 2h,
- odstaje daleko za wszystkimi innymi dmg dealerami,
- nie jest tak wytrzymały jak 1h,
- nie da się skillować, a same skille idą koszmarnie wolno,
- albo expienie z odes rago (nawet na pojedynczych stworach) albo rezygnacja z enchantingu broni na rzecz hoxe alp,

Wszystko co zostało zapisane, sprowadzam do jednego, niezwykle prostego pytania. Po co właściwie ten rycerz 2h jest?

Hmm z tego co pamiętam to wyexpiłem sobie rycka 2h na 55 poziom w tydzień. Podstawowe eq (łuskowy set) + parcel + słaba broń 2h/kijek i lecisz skillować na 1 czerwie. Dobiasz sobie 25 skilla i expisz ile fabryka dała (czerwie ->raindar->wiwerny/smoki). Waste zerowe nawet 35 lvl na smokach, exp jak marzenie. Więc początki gry ryckiem 2h są moim zdaniem proste i przyjemne. Co do samego skillowania ryckiem 2h. Oczywiście, że się da ... wystarczy poświęcić trochę czasu.


Dużo więcej obrażeń od mobów nie otrzymujesz. Moby na wyższy poziom uderzają głównie z magii.
Ja również nie używam enchantu broni (chyba, że jestem zmuszony bijąc raindar z duchami), więc to nie jest problem tylko rycka 2h.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 18:46   #8
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Nie da? Irvizz na non-pvp sam zabija starszego czerwonego smoka już od dawien dawna. Musisz znaleźć potwory podatne na śmierć, spokojnie - są*takie.
Skąd wiesz, czyżbyś go śledziła od dawien dawna ? Nawet jeśli zabija to 10 razy dłużej niż inne profesje..

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że testowałem na WSZYSTKICH potworach.
Na tych, które podatne na śmierć i tak lepiej wychodzi się odes rago, gdyż dmg jest nawet większy!, a many bierze 80% mniej.
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 18:47   #9
Yardi1993
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 10
Domyślnie

Zawsze grałem ryckiem 1h albo magiem. Od niedawna gram ryckiem 2h i co? 15 lvl i hity w porównaniu do rycka 1h mnie bardzo zadowalają. Nie wiem nad czym ty płaczesz. Zagraj każdą postacią, a potem dopiero oceniaj plusy i minusy. Dla mnie offensywna gra wojem przy najmniejszej śmiertelności z profesji atakujących jest idealna. A do tego jestem w stanie wydajnie expić samodzielnie. Cóż, dla mnie trochę przesadzasz, gra powinna rzucać wyzwanie a jak narazie wojem jest mi ... łatwo.
Yardi1993 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-12-12, 19:33   #10
613542
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 19
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem rycerz 2h jest obecnie jedną z najlepszych postaci duch + el ofc. Oprócz Demonow i profanow które bije w grupie bo sam jestem jeszcze za słaby to inne potwory bije solo z profitem.Faktycznie jedynie co boli to ten nie zaczarowany hoxe alp.Co do tego że skill cieżko itp mamy równy lvl z tego co widze i ja mam juz wymaxowany magic lvl i brakuje mi 4 skilli do maxa , posiadam również już 8 pn więc nie wiem jak to zrobiłeś xd .tak jak Tomakeo mówił już na małym lvlu można mieć profit i expić na mocniejszych potworach.Jedynie co mi brakuje to buffa żeby podnieść skill ( nie chodzi mi o cain) tylko jak daarfa z tego co się dowiedziałem daje 50% obrony czy ileś to zrobić czar który podnosi o ileś % skilla 2h .

Tyle w temacie :)
613542 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin