Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-05-14, 14:40  
Łatka 22.05.14
Altrel Altrel jest nieaktywny 22-05-14, 14:40

Do gry wprowadzony został patch, w którym poprawiono:
  1. Zmiany w liczbie łowionych śmieci oraz samych ryb,
  2. Zmiany w systemie PVP - przywrócono białe czaszki i zniesiono otrzymywanie punktów PvP za zabijanie graczy oznaczonych owymi czaszkami,
  3. Poprawki w czarach hape tawis oraz runach większego leczenia i pociskach śmierci


Ponadto naprawione zostały błędy z magiem Twardowskim oraz błąd powodujący "ścinanie" się przy chodzeniu w momencie, kiedy naszą drogę zagrodzi jakiś przeciwnik.

Dodatkowo wprowadzone zostały punkty przetrwania. Otrzymuje się je po wyjściu z archipelagu Licor (obecnie otrzymają je gracze z poziomem <= 20 którzy już wyszli). Posiada się 3 takie punkty i stanowią one ochronę dla graczy - mianowicie podczas pokonania naszej postaci liczba punktów zostaje odjęta i nie tracimy naszego wyposażenia ani doświadczenia.



Życzymy przyjemnej rozgrywki,
Administracja altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 22-05-14 o 14:45.

Altrel
Mistrz Gry
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Odwiedzin: 42613
Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-14, 22:39   #101
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Jakbyście nie zauważyli to równolegle do siebie te same profesje i subprofesje chwalą i się żalą, a to świadczy tylko o tym, ze Ci co płaczą nie ogarniają zmian. Najlepiej skompletować jeden set, niech daje 40% hp 30% many, być nieśmiertelnym i bić po 1500 z odes rago bo... UWAGA, ma się lefla. Zresztą Trannitis jakby to ode mnie zależało, dawno miałbyś deleta za te wszystkie kopiowane talary i itemy, bug abuserów nie lubię bardziej niż płaczków.



Najlepiej to pograć w inne gry, jak ja, gdyby tak wszyscy wzięli przykład:(
Lonewolf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-14, 23:36   #102
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19960314 Zobacz post
Mam nadzieję, że mervakis otrzyma tą trudną grę o której tak marzy. Będzie stał sam w dp i jako jedyny opłacał pac! To dopiero będzie wyzwanie! Nie sądzicie?
Marka gra i tak ogranicza sie do skillowania i stania w depo,wiec co to za róznica czy bedzie gra trudna czy latwa :P

@A co do gry to troche szkoda,bo jeszcze tydzien temu na vc brakowalo slotów,bywalo ponad 30 osob,a teraz o kazdej porze dnia wieje pustkami,juz o grze nie wspomne bo tam to juz sie nikogo nie spotka...
Bubsko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-14, 23:38   #103
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Im prędzej zrozumiecie, ze to nie tibia i że wybór subprofesji determinuje grę tym lepiej. Od początku serwera piszą jaka subprofesja do czego ma służyć, używanie mózgu nie kosztuje, potem nie trzeba płakać.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-14, 23:46   #104
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał 9106796 Zobacz post
Eletrix losiu. I po chu* mam bic te praojce jak ty na non pvp? siadasz przed tego kompa jak taki cep i chodzisz expic nic poza tym. Mi chodzilo 5vs5 na akcji nie na expie baranie...
A powiedzenie mozesz sobie wsadzic w du*e. Dlatego tu nie gram juz. Zrobili takie gowno,ze juz wojny nie bedzie. Jak tak bardzo chca urealistyczniac ta gre to niech wprowadza jeszcze mozliwosc by kazda trawa rosla i trzeba ja bylo kosic. By kazdy bohater mogl byc "chory" bo przeciez ta gra dazy do tego by byc inna niz Tibia. Ta gra jest byla i bedzie tibio podobna no chyba,ze zrobicie jeszcze wieksze gowno i tylko dzieciaki ktore zabraly babci telefon i kupily sobie pacc beda tu graly ;)

Po pierwsze ochłoń. Głęboki wdech, policz do 10 i wydech. Czynność powtarzaj do pojawienia się pozytywnych rezultatów.
Po drugie. Jeżeli dla Ciebie dobre mmo to jedynie pvp to sorry Winnetou.
Po trzecie. Może gdyby Twoje posty były konstruktywne, pozbawione takiej wrogości i nienawiści, bluzgów i czego tam jeszcze się wyuczyłeś, to Administracja brałaby je pod uwagę.
Po czwarte. Niechęć do przystosowania, a może i nawet brak takich predyspozycji to już nie moja wina. Wystarczy strategicznie podejść do gry, ale po co? Nie?
Po piąte. Wieszczycie ten koniec Altaronu od 3 lat i gdzie on jest?
Koniec świata to święto ruchome

Z resztą nie wiem po co Ci odpisuję. Znowu zaraz załączysz Angry Mode, rzucisz kilka cierpkich słów pod wpływem natłoku myśli i emocji i tyle będzie.
Pozdrawiam i bez odbioru. Peace


@dół
O, to jest konstruktywny post. Zurvy - ucz się.

@2xdół
Chciałbym wejść z Tobą w polemikę, ale że jestem mądrzejszy, to ustąpię Ci.
Masz rację we wszystkim Panie. Better? No to już :)
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez tomakeo ; 24-05-14 o 00:07
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-14, 23:50   #105
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Tak czy inaczej magowi oberwało się nieproporcjonalnie do innych profesji. Wiele czarów stało się (lub było i dalej zostało) nieprzydatnych w expieniu jak i w pvp.
Moje uwagi:

Efo tote- 30 many, pela aluk - 20 many a bije się tyle samo i znacznie słabiej. Bijąc nimi po 150-180 nieopłaca mi się ich używać nawet do dobijania mobów. (lepiej rzucić raz pocisk niż 2x czar) Poza tym już z kosturu za koszt 20 many biję czasem 200+ czyli więcej niż z owych czarów ;)

Efo owla- kolejny nieprzydatny czar.. Obszarówka za 420 many biję po 420-480. Nie przesada? Czar albo trzeba poprawić (dmg) albo zmniejszyć koszt jego użycia. Znacznie bardziej opłaca się rzucać gfb po 350-430 za koszt 450 many za 4 ładunki. DOdatkowo gfb rzuca się gdzie popadnie. Nie trzeba otaczać się mobami.

To samo tyczy się czaru efo oreh. 600 many a dmg rzędu 900~~. Czar byłby przydatny jakby zużywał mniej many.

Haper taiw harga- czar był i jest nieprzydatny. 600 many, hity rzędu 500~~

haper eamo aluk- 800 many, hity po 500~~ podczas expa nieprzydatny czar ze względu na duży koszt.
Tak samo oflando. Czary nadające się jedynie na serverze pvp do bicia się 1 vs 1.

Wszystkie fale.. 300-350 dmg za 100 many. 200x lepiej narobić sobie gfb, nie obciążać się maną i expić. Dmg z nich jest teraz straszny.
Tyczy się to też visko pela aluk.

Sd przydatne dopiero przy 200 poziomie. Pomysł jest the best..

W tym momencie najbardziej opłaca się używać pocisków oraz gfb. Każdy inny czar zostaje wykluczony przez jego koszty przeliczane na dmg.
Proszę o dokładne przeanalizowanie każdego z czarów. Zróbcie grę magiem CIEKAWĄ, GRYWALNĄ, wymagającą czegoś więcej niż dwie przydatne runy.


EDIT: proponuję też, by subprofy nie znosiły sobie nawzajem atutów. (ele/nekro)
Przestaną płakać palkowie nekro/ele, którzy i tak mają tylko krzaki i ładunki. Alchemik miał być postacią do zarabiania i niech tak zostanie. Tańsze poty, większe manasowanie się, korzyści z tworzenia kryształów i jeszcze dmg większy w połączeniu z nekromantą. Każdemu pzyniosłoby to korzyści. Alchemik na tym nie ucierpi, gdyż zostanie jak jest. Wybór Elementalisty natomiast znowu będzie miał sens.


Edit2: Proponuję też dodać dodatkowy slot na drugiego ringa... Ten speed z manashieldem faktycznie jest powalający :/

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 24-05-14 o 00:12
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-05-14, 00:06   #106
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Nie podobał mi się update w tibii - przestałem grać.
Nie podobał mi się update w lolu (Malph :( ) i ludki - przestałem grać.
Nie podobał mi się update w path of exile jak mi spowolnili atak - przestałem grać.

W żadnej z sytuacji nie zalewałem forum płaczem, milionem postów, nie hejtowałem adminów za decyzje. Nie podoba się - przestańcie grać. Tusk podniósł podatki i dalej żyjecie, idźcie się powiesić.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-05-14, 00:09   #107
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

A zurvy tylko płacze "lvl nie ma sensu ;(!! nic nie daje, bede pakać ;((" ta gra nie powstałą po to, żeby expić w nieskończoność, to jest rpg, jeżeli nie znacie tego pojęcia to polecam się douczyć.
;(:(;(;((:( LVL NIE MA SENSU, TA GRA NIE MA SENSU IDE SIĘ POWIESIĆ, CZEMU TEN LVL NIE MA SENSU BŁEEEE ;(
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-05-14, 00:11   #108
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Cytat:
Napisał 9106796 Zobacz post
Dobre spostrzezenie marek uzywanie mozgu nie kosztuje. Wiec administracji z racji tego,ze ludzie kupuja pacc to placa nie potrafia uzywac mozgu :) Jesli przed tym "UP'em" bylo tak jak bubsko mowi po 30 osob na vc a teraz jest jedno wielkie nic to wiadomo chyba dlaczego tak jest. O gustach sie nie dyskutuje bo gust jest jak chuj kazdy ma swoj ale... Jesli gracze ktorzy graja tutaj 3 lata i po jednym update zmienia sie im postacie nie do poznania to chyba jest cos nie tak,prawda? Zobacz ile bylo pomyslow graczy na temat ciekawych miejsc,rozwiazan pvp. Ten system bez skulli mial byc taki mega,taka mega wojna a jest co? Wojny nie ma bo kazdy kto lubi PvP wie,ze na altaronie go juz nie ma bo nie ma balansu a skulle spowrotem wrocily bo z braku wojny(graczy) zostaja pkowani Ci nowi pod dp.
Lecz wspamnialo myslna administracja daje im 3 darmowe dedy co by ich nie zniechecic do dalszej gry. Lecz wspomnisz ten moj post gdy za 1-2 miesiace gdy ten "wytrwaly" nowy gracz napisze tu na forum,ze ten 1-2 miesiace byly jedna wielka pomylka,ze zaczal tu grac bo level w tej grze nie ma znaczenia. I nie mowie tu o expie 1kk/h i biciu 1kk bo tez temu bylem przeciwny. Ale Mag postac posiadajaca po 1.najmniej hp po 2.jest najwolniejsza a po 3. nie moze uzywac na wojnie w tym samym momencie time ringa co reszta poniewaz musi biegac z ringiem na utamke. Rozwiazanie w ktorym "obladowany"rycerz zapierdala na repito z pelnym bp i tyra tego biednego maga ktory ledwo przed nim ucieka jest tak realistyczne jak to,ze Daiver nauczy sie mowic "r"


Zurvy każdy w tym co pisze ma trochę racji ale co do VC wiele osób z niego ostatnio wychodzi i rzadko wchodzi bo nie chce się im słuchać płaczu mustafy, bubska i dark shootera. Choć tu bubsko i tak jest najlepszy bo ma tak "słabą" postać a ciągle go widzę jak skiluje zręczność zamiast podropić trochę topazów i powbijać sobie bonus do eq z dodatkowym atakiem od żywiołów i bić mocno to woli skilować zręczność i płakać na VC/forum. Obecnie też sobie darowałem, wolę już posiedzieć na Altarońskim TS i pogadać normalnie, niż siedzieć na kanale przez kilka godzin, gdzie jedyna gadka to płacz wyżej wymienionych osób. Normalność nastaje dopiero w tedy gdy oni wyjdą a wchodzi Siemanos i tradycyjnie można się pośmiać ^^.

PS. Sam ostatnio ciągle siedzisz na afku bo zapewne nie chce Ci się słuchać beznadziejnych gadek na temat aktualizacji. Ewentualnie nie masz czasu co rozumiem.
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-05-14, 00:13   #109
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Im prędzej zrozumiecie, ze to nie tibia i że wybór subprofesji determinuje grę tym lepiej. Od początku serwera piszą jaka subprofesja do czego ma służyć
No ale tutaj co aktualizacja to zmieniane sa subprofki... Wiedzialem co mnie czeka wybierajac duchownego maga. A tak to wyglada na zmiane zasad gry w trakcie jej trwania :D

Wiedziałem jakie ma czary, jakie obrazenia, za ile leczy itd. Teraz mam ktorys lvl i nagle to zmienione. Hmmm to zawsze moge twierdzic ,ze gdybym wiedzial, ze tak bedzie wybralbym np nekromante :P

BTW rozwazana jest mozliwosc zmiany subprofki przy tak ich licznych zmianach wlasciwosci?
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-05-14, 00:24   #110
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Ogolnie, jakiekolwiek uwagi czy cos odnosnie czarow i balansu to zalozcie osobny temat, na osobnym dedykowanym forum itd a nie tutaj.

@Astas

1) masz tylko 102mlvl wiec nie dziw sie, ze bijesz tak malo z tych czarow. 102 to jest jak mniej wiecej stare ~40. Dotyki rosna w miare liniowo z mlvl, takze na wiekszym poziomie magicznych bedziesz uderzal z nich wiecej.
2) co do wave'ow to rowniez. one rosna liniowo - im wiekszy mlvl tym wieksze obrazeia
3) bonusy od necro + elem nie moga sie sumowac, bo wtedy taka kombinacja stala by sie jedyna sluszna w grze i byla by zbyt OP.
4) Haper eamo aluk w wykonaniu elem+alch ze 150mlvl przykladowo uderza po ~1k (nie liczac ze mozna tym uderzyc 3 razy)
5) Oflando w wykonaniu analogicznego elem+alch czy tez samego elem (bo on ma bonus i do zywiolow i obszarowych) walnie po ~1.2k (na 1 hit, a mozna chyba 4 w nim uderzyc)
6) ogolnie co do efo oreh i innych czarow, to one nie beda mocne dla kogos, kto bedize miec maly mlvl. dopiero przy wyzszych pokazuja swoja prawdziwa moc.
7) Co do oplacalnosci gfb i pociskow to sie zgodze, ze na twoim poziomie one sa bardzo uzyteczne - tak to bylo projektowane. Dopiero pozniej czary zaczna wyprzedzac swoja uzytecznoscia runy.
8) Jak masz za maly dmg, to zawsze mozesz zalatwic sobie aure na dmg ogolne (od necro) czy tez na dmg od zywiolow (od ele) - bedzie odpowiednio wieksze
9) jak uwazasz ze masz maly mlvl, to uzbieraj sobie zestaw ktory go powiekszy, skorzystaj z roznych bonusow ktore go dodaja.
10) Jestes necro+elem czyli uniwersalne polaczenie. I ze smierci i z zywiolow bijesz podobnie. Umiej to wykorzystac poprostu. Jak ktos bedzie chcial bic tylko i wylacznie z zywiolow i obszarowo to wybierze elem+alch, a jak tylko z mroku i w 1 cel chce miec duzy dmg to wybierze necro+alch.

@Reezo

Co do zmiany subprofesji zastanawialismy sie nad tym dosc dlugo, ale niestety bylo by to strasznie trudne do wykonania z uwagi na questy itp. Najbardziej radykalna zmiana np. jak byles necro i chcesz sie na duch zmienic to wtedy cala mase questow trzeba cofac itp. A nagrod konkretnych juz nie cofniesz etc.
Ogolnie co do tego, czym dana subprofesja sie wyroznia to tak juz zostanie do konca i nie bedziemy tego zmieniali przez dlugi czas.


Ogolnie temat zamykam, jako ze malo w nim konkstruktywnych dyskusji.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin